2023 m. rugsejo 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2023-06-29Jolanta Zabarskaitė:Kaip nepilti vandens ant propagandos malūno

Birželio 29 dieną Žurnalistų namuose svečiavosi kalbininkė, K. Simonavičiaus universiteto profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė.

2023-06-07Dainius Radzevičius: apie vieningos tapatybės pavojus ir antraščių mąstymo žmones (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių Radzevičių kalbino Ginta Gaivenytė.

2023-02-11Kaip išmokti sugyventi skirtingoms tautoms ir išvengti tautinio populizmo

Radijo laida "Žurnalistų namai" (EXTRA FM) birželio 22 dieną pokalbiui pakvietė buvusį ilgametį totorių bendruomenės vadovą Adą Jakubauską, kuris daugybę metų paskyrė ir visuomeninei veiklai, skatinančią tautų toleranciją ir bendrystę.

2023-01-31Laidoje "Žurnalistų namai" L. Lingytė atvirai kalba apie "žvaigždes""

Apie tikras ir menamas viešojo gyvenimo žvaigždes bei mūsų požiūrį į jas radijo laidoje „Žurnalistų namai"(EXTRA FM) aptariame su televizijos laidų ir kino kūrėja Laima Lingyte.

2023-01-18Laidoje "Žurnalistų namai" V. Jankienė dalinasi įžvalgomis, kaip rasti įkvėpimo sunkiose situacijose (1)

Laidoje „Žurnalistų namuose" Vilma Jankienė, elektroninio leidinio „Aviacijos pasaulis" vyriausioji redaktorė ir meno kuratorė AP galerijoje dalinasi savo įžvalgomis, kaip sau ir kitiems rasti įkvėpimo ir rasti sprendimus sunkiose stresinėse situacijose.

2023-01-14Žurnalistas Vladimiras Laučius: apie desovietizaciją ir Lietuvos kelią

Pas mus svečiuojasi ir apie Lietuvos vietą Europos politikoje ir geopolitikoje savo įžvalgomis dalinasi politologas, žurnalistas ir apžvalgininkas Vladimiras Laučius.

2022-11-10Be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

Lietuvą į ES narystę vedęs politikas Petras Auštrevičius labai aiškiai sako, kad be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

2022-10-08Boguslavas Gruževkis įspėja - krizėms reikia ruoštis. Čia ir žiniasklaidos uždavinys

Dr. Boguslavas Gruževkis atvirai kalba apie socialinius ir ekonominius iššūkius, kurie jau dabar atrodo kaip artėjanti grėsmė. Ką daryti? Kaip elgtis žurnalistams, žiniasklaidai?

2022-08-03Aurimas Kamantauskas: kokių pokalbių su žmonėmis trūksta tradicinėje žiniasklaidoje

Šį kartą pokalbiui buvo pakviestas Aurimas Kamantauskas, kuris šiemet nusprendė įkurti Youtube platformoje pokalbių kanalą „Kamantinėjimai".

2022-07-25Gražina Ramanauskaitė: būtos ir nebūtos žurnalistų nuodėmės

Šį kartą laidoje „Žurnalistų namai" kalbamės su Žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite, kuri jau antrą kadenciją dirba šiose pareigose ir nuolat aiškinasi, kokioms būtomis ar nebūtomis nuodėmėmis kaltinami Lietuvos žurnalistai ir redakcijos.

2022-06-19Dainius Radzevičius: laikraščių tiražus išgelbės ne pigesnis popierius, o talentai (1)

Brangstant popieriui, spaustuvių paslaugoms ir augant spaudos leidinių platinimo išlaidoms, leidėjai ieško įvairių sprendimų, kaip neprarasti nuolatinių savo prenumeratorių ir skaitytojų, o kartu išlikti konkurencingiems kiek nelygioje kovoje su internetine spauda.

2022-06-07Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“ (1)

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia kūrybinį konkursą žurnalistams „Organų donorystei – taip!“. Konkurso metu bus vertinamos publikacijos, reportažai ir nuotraukos sukurtos nuo 2022 metų gegužės 1 dienos iki tų pačių metų rugsėjo 20 d.

2022-05-18 Laida "Žurnalistų namai": Psichologas R. Jukna kalba apie šiuolaikinio jaunimo stresus

„Žurnalistų namų“ laidoje svečiuojasi ir savo įžvalgomis apie aktualias temas dalinasi psichologas Ramūnas Jukna, kuris dėsto Panevėžio kolegijoje ir yra Panevėžio evangelinės bažnyčios pastorius.

2022-05-04Sunkus lotyniškų raidžių x, q ir w kelias į lietuvių kalbą ir kiti kalbos reikalai su A. Antanaičiu

Lietuvos valstybė jau atšventė savo gyvavimo tūkstantmetį, o štai lietuvių kalba kaip valstybinė kalba skaičiuoja vos kiek daugiau nei penkis dešimtmečius. Ar tai jau yra rimtas pretekstas švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną? Su Lietuvių kalbos komisijos pirmininku A. Antanaičiu diskutuojame ir šia tema.

2022-01-13Dainius Radzevičius: smagu bendrauti su kolegomis, kurie vadovauja nepriklausomoms žurnalistų organizacijoms Rusijoje ir Baltarusijoje (2)

Šią savaitę ypatingai smagu buvo susitikti Vilniuje ir pabendrauti su kolegomis, kurie vadovauja nepriklausomoms žurnalistų organizacijoms Rusijoje ir Baltarusijoje - tai Sofia Rusova (София Русова) ir Andrejus Bastunec‘as (Андрэй Бастунец).

2021-07-23Žurnalistai neturėtų manipuliuoti Baltarusijos režimo aukų teikiama informacija (3)

Liepos 22 dieną viename Lietuvos leidinyje pasirodė išskirtinis Baltarusijos režimo sulaikyto ir šiuo metu namų arešto prižiūrimo žurnalisto ir visuomenininko Romano Protasevičiaus interviu. Kritiškai mąstantys skaitytojai bei žiūrovai gali aiškiau suprasti šio interviu paėmimo ir skelbimo aplinkybes, dėl kurių objektyviai ir adekvačiai vertinti turinį gali tik įvertindamas esminę sąlygą – interviu davęs žurnalistas nėra laisvas savo pasirinkimuose.

2021-02-13Dainius Radzevičius: sveikinu su tarptautine radijo diena! (5)

Šiandien galime švęsti tarptautinę radijo dieną ir džiaugtis visomis galimybėmis, kurias suteikia unikali jau daugiau nei šimtą metų naudojama radijo technologija. Tai šventė, kuri yra ir demokratijos šventė. Nes šiomis dienomis bene vienintelis radijas galėtų vadintis iš tiesų labai demokratiška žiniasklaidos priemone - čia žmonės kalbasi ir čia jie gali klausytis vieni kitų. Nesvarbu, kaip tu atrodai, svarbu, ką tu sakai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media