2018 m. sausio 22 d., Pirmadienis

2018-01-19LRT išdalins savo „oskarus“ – „Auksines bites 2017”. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidą

Kaip ir kasmet, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija apdovanos tuos, kuriais didžiuojasi – LRT profesionalus, kurių dėka pastaraisiais metais eterį išvydo geriausios radijo ir televizijos laidos, straipsniai, specialieji projektai. Iškilminga apdovanojimų ceremonija „Auksinės bitės 2017“ – jau ketvirtadienį, sausio 25 d. 17 val. LRT Didžiojoje studiją. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidą.

2018-01-09LŽS nuomonė dėl dėl valdžios ir žurnalistų santykių

2018 m. sausio 8 dieną Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pasiuntė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui, Seimo frakcijoms ir mišriai Seimo narių grupei laišką DĖL VALDŽIOS IR ŽURNALISTŲ SANTYKIŲ. Skelbiame jo tekstą.

2017-12-27Prienų rajono savivaldybė kartu su LŽS teiks M. Šalčiaus premiją (1)

Dabar ir Prienų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga teiks garbingą M.Šalčiaus apdovanojimą. Susitarimas dėl šios premijos buvo iškilmingai pasirašytas baigiantis 2017-iesiems metams. Jį savo parašais sutvirtino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. M. Šalčiaus premija dabar garsins šio Prienų krašto sūnaus vardą, tuo pačiu ir žemę, dovanojusią jį ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.
archyvas (583)  
 

2018-01-20Patvirtinti nauji Mato Šalčiaus premijos skyrimo nuostatai

Prienų rajono savivaldybės taryba, suderinusi su LŽS ir NŽKA, 2017 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. T3-300 patvirtino naujus Mato Šalčiaus premijos skyrimo nuostatus.

2017-12-29Almanachas „Žurnalistika“ 2017 II – apie Šiaulių ir Panevėžio žurnalistus

Pralėkė lyg vėjo gūsis 2017 –ieji, ir mes su Jumis, mieli skaitytojai, metų pabaigoje imsime ir skaitysime antrąją almanacho „Žurnalistika” knygelę. Su kūrybine almanacho komanda, talentingais Šiaulių ir Panevėžio miestų žurnalistais, fotografais labai stengėmės, kad mūsų „Žurnalistika” būtų ne tik įdomi, naudinga profesine prasme, bet ir turėtų išliekamąją vertę. Antrasis šių metų almanachas – tai pasakojimas apie Šiaulių ir Panevėžio žurnalistus, šių regionų žiniasklaidos priemones, žurnalistikos aktualijas.
archyvas (220)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-22Kvietimas žiniasklaidai į Vilniaus rotušės naujojo įvaizdžio ir prekės ženklo pristatymą

Apie savo įvaizdžio keitimą pranešanti Vilniaus miesto rotušė tampa atviresnė visuomenei. Vienas iš rotušės tikslų – tapti pirmuoju vilniečių ir miesto svečių traukos tašku Vilniuje. Kviečiame dalyvauti spaudos konferencijoje, kuri vyks š. m. sausio 23 d. (antradienį) 11 val. Vilniaus miesto rotušėje, Didžioji g. 31, Vilniuje.

2018-01-22Spaudos konferencija apie Rail Baltica projekto eigą ir užduotis 2018 metams

Siekiant pristatyti Rail Baltica projekto įgyvendinimo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje pažangą bei pabrėžti pagrindines užduotis, šiais metais bendra trijų Baltijos šalių įmonė RB RAIL AS kviečia visų Baltijos šalių ir globalios žiniasklaidos atstovus dalyvauti pristatyme arba prisijungti prie tiesioginės jo transliacijos Baltijos šalių spaudos konferencijoje, kuri vyks antradienį, sausio 23 d. 10.00 val. Vilniuje, „Congress Avenue“ viešbučio 2nd Avenue konferencijų salėje (Gedimino pr. 12, Vilnius).

2018-01-20Spaudos konferencija: centralizuoto pirkimo machinacijos schema Vilniaus darželiuose – sviesto kilogramas už 0,24 euro, bet vaikų nepasiekė

Žurnalistai kviečiami į spaudos konferenciją, kuri įvyks pirmadienį, 2018 m. sausio 22 dieną, 10 val. BNS konferencijų salėje. Lietuvos tėvų forumas ir Nacionalinis aktyvių mamų sambūris žiniasklaidos atstovus kviečia į spaudos konferenciją dėl išaiškintos centralizuoto pirkimo machinacijos schemos Vilniaus darželiuose.
archyvas (1642)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-14Vilniaus forumas palaiko Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą

Atsižvelgdami į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas yra aukščiausia valstybės politinė institucija, išreiškianti suverenią Tautos valią, palaikome Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti valstybinį-reprezentacinį Vilniaus Lukiškių aikštės statusą ir apibrėžti pamatines jos politinio ir meninio įprasminimo gaires.

2018-01-14Pareiškimas "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo"

Lietuvos žmogaus teisių asociacija (Vytautas Budnikas), Piliečių gynybos paramos fondas (Stasys Kaušinis), Lietuvos Helsinkio grupė (Stasys Stungurys) ir Nepartinis demokratinis judėjimas (Krescencijus Stoškus) paskelbė viešą pareiškimą "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo".
archyvas (273)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-18DĖL SEIMO NARIO NAGLIO PUTEIKIO PASISAKYMŲ APIE ŽURNALISTĄ AUDRIŲ MATONĮ

2018 m. sausio 8 dieną LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius pasiuntė Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijai ir Lietuvos Respublikos Seimo nariui Nagliui Puteikiui laišką DĖL SEIMO NARIO NAGLIO PUTEIKIO PASISAKYMŲ APIE ŽURNALISTĄ AUDRIŲ MATONĮ
archyvas (120)  
 

2018-01-09Įdomus tyrimas: gyventojų pasitikėjimas spauda lenkia portalus (1)

2017 metų pabaigoje buvo užbaigtas įdomus tyrimas, kuris atskleidė, kad Lietuvos gyventojų pasitikėjimas interneto portalais yra kiek mažesnis nei popierine spauda, radiju ar televizija. Tai praėjusių metų pabaigoje pranešė visuomenės apklausos duomenis pristačiusi Kultūros ministerija. Visų pirma, džiugu, kad mūsų Kultūros ministerija domisi žiniasklaidos būkle Lietuvoje, daro tokius tyrimus. Tik žinant realią situaciją galimi teisingi sprendimai.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (35)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1750. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (50)  
 

2018-01-17Lietuvos žurnalistams yra galimybė nuvykti į Europos Parlamento sesijas Strasbūre

Lietuvos žurnalistams yra galimybė nuvykti į Europos Parlamento sesijas Strasbūre Gerbiamieji žurnalistai, primenu apie galimybę Lietuvos žurnalistams nuvykti į Europos Parlamento sesijas Strasbūre parengti straipsnių ar reportažų (visos išlaidos padengiamos). Artimiausios sesijos: - vasario 5-8; - kovo 12-15; - balandžio 16-19.
archyvas (342)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-17LŽS Klaipėdos skyrius po rinkimų atsinaujino

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus ataskaitiniame – rinkiminiame susirinkime, vykusiame sausio 12 d. Klaipėdoje, aptarti pernai nuveikti darbai, atnaujinta skyriaus vadovybė, aptarta žurnalistikos situacija Lietuvoje bei pasidalinta kitų metų planais. Trečiajai kadencijai trejiems metams skyriaus pirmininke vėl buvo išrinkta Jolanta Beniušytė. Taip pat buvo atnaujinta skyriaus Taryba, kurią dabar sudaro Tarybos pirmininkė Jolanta Beniušytė, jos pavaduotojas Žydrūnas Naujokas, Gediminas Pilaitis, Asta Kažukauskienė, Giedrė Vaičekauskienė, Laura Sėlenienė ir Paulius Matulevičius.
archyvas (190)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-12-29Kijeve - Ukrainos lietuvių bendrijų pirmininkų susitikimas

Kijeve, Lietuvos Respublikos ambasadoje įvyko Ukrainos lietuvių bendruomenių pirmininkų suvažiavimas. Gausiai susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Jo Ekscelencija Marius Janukonis, sakydamas, kad „susirinkta pasidalinti patirtimi, išgirsti, ko tikimasi ateityje, bendraujant su ambasada ir tarpusavyje“, priminė artėjančio Lietuvos šimtmečio reikšmę, trumpai kalbėjo apie rengiamą nacionalinę ekspediciją Dniepro upe, sustojant ties lietuviams brangiomis vietomis.
archyvas (157)  
 

2018-01-22Žurnalistų namuose - praktinis seminaras „Žurnalisto socialinio statuso ypatumai Lietuvoje“

Vilniuje, Žurnalistų namuose (Jogailos g.11, Vilnius) 2018 m. sausio 26 d. nuo 14 val. vyks praktinis seminaras „Žurnalisto socialinio statuso ypatumai Lietuvoje“

2017-12-13Kolegos Alberto Vaidilos paveikslai skatina kurti ir gyventi (2)

Gruodžio 8 d. Žurnalistų namuose Vilniuje atidaryta dailininko ir žurnalisto Alberto Vaidilos spalvingų abstrakcijų paroda. Renginio vedėjas Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) internetinio laikraščio redaktorius Vytautas Žeimantas pasidžiaugė A. Vaidilos kūrybingumu, darbštumu, pastoviu tobulėjimu bei gebėjimu sujungti naujausias technologijas su menininko vaizduote, mąstymu ir patyrimu. Jis akcentavo, kad A. Vaidilos paroda suteikia Žurnalistų namams jaukumo ir grožio, o paveikslų gyvybingos spalvos nuteikia labai pozityviai, skatina kurti ir gyventi.
archyvas (120)  
 

2018-01-19“Lietuvos žinios”: #100LT: kaip gimė Vasario 16-oji

“Lietuvos žinios” / lzinios.lt pristato multimedijos projektą “#100LT: kaip gimė Vasario 16-oji”, kuriame atskleidžiama 1918-ųjų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto gimimo istorija. Moderniai, interaktyviai, pasinaudojant naujosiomis technologijomis, visuomenei pristatoma tuometinė padėtis pasaulyje ir Lietuvoje, visuomeninių veikėjų diskusijos dėl šalies ateities bei visų Vasario 16-osios signatarų likimai.

2018-01-16Lietuvos žurnalistų draugijos premija skirta VDU profesoriui Liudui Mažyliui

Lietuvos žurnalistų draugijos įkurta premija ,,Kelyje į Vilties prezidento Lietuvą“ (Stasio Lozoraičio premija) šiemet buvo skirta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, kuris 2017 m. kovo 29 d. Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve surado nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo originalą. Sausio 11 dieną apdovanojimas buvo įteiktas Kaune, istorinėje Prezidentūroje. Pasveikinti laureatą, ypač išgarsėjusį nuostabiu radiniu – Vasario 16 -osios Aktu – Vokietijos archyve, susirinko kolegos, draugai, žurnalistai, Sąjūdžio laikų bendražygiai.

2017-12-30Daugiausia konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurų atiteko naujienų portalų žurnalistams

Gruodžio 28 dieną Aplinkos ministerijoje paskelbti ir apdovanoti tradicinio žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai. Juos pasveikino aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Šį konkursą ministerija ir LŽS surengė jau penkioliktąjį kartą. Šiemet varžėsi 18 autorių, kurie pateikė 42 darbus. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, televizijos ir radijo laidos.
archyvas (879)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-15Sausio 23 d.: žurnalui „Muzikos barai“ – 20 metų

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos muzikų sąjunga kviečia į vakarą-susitikimą „20 metų su „Muzikos barais“. Nepraleiskite progos – sužinoti, pasveikinti, palinkėti ilgiausių metų. Vakaras įvyks sausio 23 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Renginių erdvėje, III aukšte.

2018-01-14Atminimo vakaras, skirtas rašytojo Vaidoto Daunio 60-osioms gimimo metinėms

Sausio 22 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks Atminimo vakaras, skirtas rašytojo Vaidoto Daunio 60-osioms gimimo metinėms.

2018-01-07Algirdas Matulevičius: Lietuvos Respublikos šimtmečiui. „Aušros“ leidimas ir platinimas

Iš pradžių "Aušros" tiražas buvo 1000 egzempliorių. J. Basanavičius pabrėžia, kad tai buvo sunkus darbas, nes leidinio aktyvistai asmeniškai vienas su kitu mažai buvo susipažinę, susirašinėjo laiškais. J. Basanavičius tuomet gyveno Prahoje, A. Vištelis – Poznanės provincijoje, Orliniece (Lenkija), J. Šliūpas – Maskvoje, J. Mikšas – Ragainėje, M. Šernius – Klaipėdoje.

2017-11-29„Lietuvos aidas“ – Tautos mokykla (1)

Taip pavadintą 320 puslapių knygą su paantrašte: „Lietuvos aidui“ – 100 metų 2017 metų vasarą išleido leidykla „Trys žvaigždutės“. Jos autorė – garsi Lietuvos mokslininkė ir visuomenės veikėja, Lietuvos moterų lygos prezidentė, prof. habil. dr. Ona Voverienė.
archyvas (160)  
 

2018-01-22Stasio Vainiūno namuose - vakaras, skirtas žinomam žurnalistui Jonui Vėlyviui

Stasio Vainiūno namuose įvyko įdomus ir turiningas vakaras. Skambant muzikai, dainuojant folkloro ansambliui "Vilniaus dzūkeliai", buvo paminėtas žinomas žurnalistas, rašytojas, daktaras Jonas Vėlyvis.

2018-01-19Ipolitas Skridla: Kaprizinga dama - Lukiškių aikštė

Dabar dėl Vilniaus Lukiškių aikštės verda įvairios aistros. O mūsų kolega, LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla ta proga sukūrė ir eilėraštį.

2017-12-29Loreta Nikolenkienė: žurnalistai, poezijos mūzos pavilioti…

Juozas Elekšis, Jonas Endrijaitis, Jonas Laurinavičius, Leopoldas Stanevičius, dar keli žinomi žurnalistai, tarp jų ir turintys valstybės pripažintą meno kūrėjo statusą, yra ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) nariai. Baigiantis 2017-iesiems LNRS išleido savo narių kūrybos almanachą „Mieloji mano, rudenio žemele...".
archyvas (342)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-22Klaipėdoje – legendinės spaudos fotografijos iš Vokietijos

Mieli žurnalistai ir vokiškos kultūros draugai, sausio 26 d., 18.00 val. Klaipėdos KKKC parodinėse erdvėse vyks dviejų pasaulyje pripažintų fotografų parodos „Šuolis laike“ atidarymas. Darbų autoriai – Erichas Salomonas, vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, ir Barbara Klemm, kurios praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje. Paroda KKKC parodinėse erdvėse veiks iki vasario 18 d.,

2018-01-19Vitus Saloshanka: fotografijų paroda „Kelionė Nemunu“

2018 m. sausio 23 d., 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino per. 43, Vilnius) vyks Vitus Saloshanka (Baltarusija / Vokietija) fotografijų parodos „Kelionė Nemunu” atidarymas. Dalyvaus autorius.

2018-01-14Vilmos Samulionytės paroda LIEBE OMA, GUTEN TAG! ARBA TYLOS PAKTAS

2018 m. sausio 16 d. 17.30 val. atidaroma Vilmos Samulionytės paroda “Liebe Oma, Guten Tag! arba Tylos paktas” Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius). Paroda veiks iki 2017 m. vasario 17 d.

2017-12-31Valentino Juraičio fotoparoda ir knyga A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Utenoje

- Esu rengęs parodų, parodėlių įvairaus statuso galerijose, muziejuose, statybų aikštelėje TE-3 Vilniuje, Šilkalnio kaime po atviru dangumi, fotografijas prožektoriais projektavo ant pastatų sienų Duisburge, bet bibliotekos skaitykloje dar nerengiau. Taigi, Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos skaitykloje surengta parodėlė man buvo miela naujovė, - sako fotografas, leidėjas Valentinas Juraitis.
archyvas (350)  
 

2018-01-20Premjera! TV3 eteryje – Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“

Vasario 16-ąją Lietuva švęs savo 100 metų jubiliejų. Norėdama prisiminti didingą mūsų šalies ir viso pasaulio šimtmečio istoriją, TV3 televizija pristato naują projektą –„Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“. Žiūrovai bus kviečiami pasinerti į įdomiausia kelionę per mūsų visų istoriją. Lietuvos 100-mečiui skirtame projekte bus prisiminti visi prabėgę dešimtmečiai ir tai, kas juose buvo linksmiausia bei svarbiausia.

2018-01-14Inga Jankauskaitė apie naują laidos partnerį: „Mums viskas bus gerai“

Lietuvoje antrininkų superšou „Mes – vieno kraujo“ vasarį sugrįžo į LNK eterį. Kaip ir pirmąjį sezoną, prie muzikinių įsikūnijimų projekto vairo stojo Inga Jankauskaitė, kurios šį kartą laukia iššūkis – naujas scenos partneris - Rolandas Mackevičius.

2018-01-10Laida "Legendos" - patogesniu žiūrovams laiku

Daug metų pripažįstama geriausia kultūrine laida "Legendos" nuo šio sekmadienio - patogesniu žiūrovams laiku Nuo šio sekmadienio LRT Kultūra kanalu transliuojamą laidą "Legendos" žiūrovai matys nuo 14 valandos

2018-01-10LNK pradeda tiesioginės rytinės laidos transliacijas

„Rytas su LNK“ – nauja informacinė, pramoginė ir pokalbių laida – žiūrimiausios televizijos LNK eteryje startuos jau vasario 12 dieną. Tiesioginė rytinė laida pirmoji LNK eteryje supažindins žiūrovus su naujausiais šalies ir pasaulio įvykiais, pakvies pasikalbėti aktualiais klausimais, aptars kasdienes šeimos, santykių, sveikatos aktualijas.
archyvas (514)  
 

2018-01-20Apolinaras Juodpusis: Ar brangus eterio laikas?

Kai per Lietuvos radiją (per tą negrabų LRT !) prasitariama apie reklamą, dažnai pabrėžiama, koks brangus eterio laikas. Ar tikrai jis brangus, ar jis branginamas? Štai, pavyzdžiui, prieš ryto 8 valandos žinias Lietuvos radijas transliuoja keletos minučių trukmės socialinių tinklų apžvalgą. Ko tik neišgirstame, ko tik nesužinome – reikia ar ne, įdomu ar visai ne. Štai penktadienio rytą (sausio 19) sužinojome „pasaulį sukrėtusią sensaciją“ – Naujosios Zelandijos premjerė... laukiasi, ji būsianti mama! Arba dar. Kažkokia keistuolė iš JAV ant šaliko išsispausdino savo disertaciją?! Panašių “naujienų” išgirstu beveik kasryt. O juk visa tai panašu į pigokų paskalų atkartojimą, tad ir norisi paklausti, ar tasai LRT taip tevertina eterio laiką?

2018-01-19Euroradijas mini Baltijos valstybių 100-metį koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacija iš trijų sostinių

2018 metais Valstybės 100-metį mini trys Baltijos šalys. Pirmieji šimtmečio varpai nuskambės Lietuvoje vasario 16-ąją, Estijoje – vasario 24-ąją, o Latvija savo sukaktį minės lapkričio 18 dieną. Visa Europa apie tai išgirs sausio 22 dieną vyksiančioje trišalėje Euroradijo koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacijoje, kurioje dalyvaus visų trijų šalių atlikėjai, nacionalines vertybes puoselėjantys šiuolaikinio folkloro žanruose.

2018-01-16LRT RADIJO lietuviškų dainų konkurse – žinomi vardai (kviečiame balsuoti)

Apie viską kalbėsime ir klausysimės antrojo turo dainų „Muzikinio vidudienio” laidose per LRT RADIJĄ. Klausykitės, vertinkite ir balsuokite už Jums patinkančias dainas portale LRT.lt: http://www.lrt.lt/projektai/radijodainos/dainos#skip“, – ragina B. Paškevičienė.

2017-12-29Antanas Šimkūnas: Sausio 13 - oji užsieniečių akimis

Dramatiška 1990 m. sausį teko vadovauti Radijo monitoringui, užrašinėti užsienio radijo pranešimus apie Lietuvą, perduoti surinktą informaciją Aukščiausiosios Tarybos vadovybei. Pasaulis suklusęs sekė įvykius ne tik Persijos įlankoje, kur prasidėjo Kuveito vadavimas nuo Irako okupacijos, bet ir Sovietų Sąjungos rengimąsi agresijai prieš Baltijos valstybes.
archyvas (162)  
 

2018-01-19Vilniuje ir Klaipėdoje – koncertas prezentacija, skirta legendinio ansamblio „Pesniary“ vadovui Vladimirui Muliavinui

2018 m. sausio 26 d. Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) ir 2018 m. sausio 27 d. Klaipėdos muzikos akademijos (Donelaičio g. 4) Didžiojoje salėje įvyks koncertas prezentacija „Ne viskas pasakyta“, skirta legendinio ansamblio „Pesniary“ vadovui Vladimirui Muliavinui.

2018-01-16XVII amžiaus Lietuvos bajoro knygos „Didysis artilerijos menas“ iliustracijų paroda tęsia kelionę

2018 m. sausio 23 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g.1, įvyks Kazimiero Simonavičiaus knygos „Didysis artilerijos menas“ iliustracijų parodos atidarymas. Dalyvaus LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis, etnologas ir mokslo istorikas prof. dr. Libertas Klimka. Paroda veiks iki vasario 12 d.

2018-01-162018-ieji – Vydūno metai. Liudas Alseika: lietuvių žygis per du žemynus

Sausio 11-ąją Vilniaus mokytojų namų Svetainėje vyko pirmasis šių metų Vydūno draugijos renginys, skirtas Vydūno pasekėjui, keliautojui, kraštotyrininkui, pedagogui Liudui Alseikai. Pernai jam būtų sukakę 130 metų, bet jis žuvo keliaudamas į Vladivostoką 1960 metais.

2018-01-14Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės parodos „Žemaičių žemė“ atidarymas

Sausio 15 d. 16.30 val. Rašytojų klube įvyks dailininkės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės parodos „Žemaičių žemė“ atidarymas. Koncertuos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“, meno vadovė Laima Purlienė.
archyvas (609)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-18Mirė žurnalistas, redaktorius Vytautas Kazakevičius

Vilniuje 2018 m. sausio 18 dieną mirė žurnalistas, redaktorius Vytautas Kazakevičius.

2018-01-17Mirė žurnalistas ir esperantininkas Petras Rukšėnas

Vilniuje 2018 metų sausio 15 dieną mirė žurnalistas ir esperantininkas Petras Rukšėnas. Buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, dalyvavo Senjorų klubo veikloje. Buvo aktyvus esperantininkas, dalyvavo Lietuvos esperanto sąjungos veikloje, žurnalo "Litova stelo" (Lietuvos žvaigždė) leidime. .

2018-01-10Dainius Ručinskas: Alfonsas Pipiras buvo patikimas, źingeidus ir linksmas bičiulis

Kai sužinai apie pažįstamo žmogaus netektį - skaudu, tačiau kuomet netenki ilgus metus greta dirbusio bendradarbio - širdį perveria nenumaldoma gėla. Atrodo taip neseniai telefono ragelyje girdėjau klaipėdiečio Alfonso Pipiro linksmą balsą pranešantį, kad jo naujoji knyga apie Klaipėdos gražiausias vietas pagaliau jau parduota ir sėkmingai mažėja leidybinių finansų našta. Ir štai netikėta liūdna žinia - po sunkios ligos Alfonsas Pipiras paliko šį pasaulį.
archyvas (144)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (5)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1760 pavardžių  (23)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1750 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2018-01-19Sauliaus Kanišausko romano „Atsibusk, Kalistratai“ pristatymas

Sausio 29 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Sauliaus Kanišausko romano „Atsibusk, Kalistratai“ pristatymas. Renginį ves publicistas, literatūros kritikas Stasys Lipskis. Dalyvaus romano autorius, filosofė, eseistė, literatūros kritikė prof. Jūratė Baranova, literatūros kritikė Janina Riškutė, literatūrologė dr. Lora Tamošiūnienė, „Naujosios Romuvos“ vyriausiasis redaktorius, filosofas dr. Andrius Konickis. Ištraukas iš romano skaitys Juozas Šalkauskas. Koncertuos Augustė Janatjeva (fleita), Aušra Banaitytė (fortepijonas).

2018-01-14Romualdas Račkauskas: plačiose gyvenimo brydėse - nuo traktoristo iki reaktyvinio lėktuvo šturvalo

Mano žemietis šiauliškis Romualdas Račkauskas - iš tų žmonių, kurie nuo pat jaunumės atkakliai siekė užsibrėžto tikslo ir jį įgyvendino. Nuo pat vaikystės pradėjęs svajoti apie aviaciją, įveikęs sunkų, erškečiuotą kelią tapo lakūnu. Jis raižė žydrą padangę beveik 30 metų. Leidykla “Gairės” išleido šio Lietuvos civilinės aviacijos veterano dvi atsiminimų knygas - “Autografas dangaus mėlynėje” ir “Nesibaigiantis skrydis”.

2018-01-10Radviliškyje pristatyta R. Dambrauskaitės eilėraščių knyga

Šiais metais buvo išleista poetės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) eilėraščių knyga „Kaip debesų ėjimas“. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko šios knygos pristatymas. Susirinkusiems į renginį buvo rodomas trumpas filmas apie R. Dambrauskaitę, dalijamasi asmeniniais prisiminimais, skaitomos eilės.
archyvas (350)  
 

2018-01-19Vytautas Leščinskas: kas pažįsta Krumplevskį?

Kolega Vytautas Leščinskas LŽS svetainei atsiuntė humoreską "Kas pažįsta Krumplevskį?"

2018-01-15Jonas Paulauskas: SVEIKI, SULAUKĘ SENŲJŲ NAUJŲJŲ METŲ!

Ši šventė švenčiama ne taip pompastiškai ir trankiai, kaip tradiciniai Naujieji Metai. Žinoma, stalą taip pat puošia puikūs patiekalai, dėvimi šventiniai drabužiai, sveikinami giminaičiai ir draugai. Tačiau visi šie iškilmingi procesai yra šiek tiek kuklesni ir nėra tiek blizgesio ir šarmo, kaip sausio 1 dieną. Tai – tiesiog papildoma priežastis dar kartą susirinkti su giminaičiais ir draugais, gerai praleisti laiką geroje kompanijoje, atsipalaiduoti, pakelti šampano taurę į svečių ir kaimynų sveikatą, gerovę ir laimingesnį gyvenimą.

2018-01-14Juozas Nekrošius: IŠKLAUSIUS NEKLYSTANČIOS

Poetas Juozas Nekrošius: IŠKLAUSIUS NEKLYSTANČIOS.
archyvas (240)  
 

2018-01-10POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KAIP NULEMTI SAVO LEMTĮ (2)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2018 m. vasario 13 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KAIP NULEMTI SAVO LEMTĮ. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (352)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-07Vilniaus krašto lietuvių periodinė spauda. „Kelio“ ir „Vilniaus rytojaus“ konfiskavimai

Julius Navikas tapo laikraščio „Vilniaus rytojus“ atsakinguoju redaktoriumi. Laikraštis išėjo sujungus „Kelią“, „Vilniaus aidą“ ir „Dirvą“. Iš pradžių „Viln. rytojus“ buvo savaitraštis, o vėliau ėjo du kartus per savaitę. J. Navikas jo ats. redaktoriumi buvo visą laiką – nuo 1928 m. gruodžio 1 d. iki 1937 m. spalio 26 d., kai dėl lenkų valdžios sulaikymo išėjo paskutinis numeris („Viln. rytojaus“ faktiškasis redaktorius buvo Vincas Budrevičius). 1932–1937 m. su „Viln. rytojumi“ ėjo priedas vaikams „Aušrelė“ (išleisti 172 numeriai). Jos redaktoriumi taip pat pasirašinėjo J. Navikas. „Aušrelė“ atskirai nebuvo prenumeruojama, o siuntinėjama tik su „Viln. rytojumi“.
archyvas (81)  
 

2018-01-19Įvyko LSŽF Prezidiumo posėdis. Metinis LSŽF susirinkimas įvyks kovo mėnesio pradžioje

Gerbiami kolegos, sausio 18 d. įvyko LSŽF Prezidiumo posėdis, kuriame dalyvavo 9 nariai iš 11. Metinis LSŽF susirinkimas įvyks kovo mėnesio pradžioje.
archyvas (186)Naujienų prenumerata 
 

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (151)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media