2018 m. rugpjucio 20 d., Pirmadienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2018-07-04Dainius Ručinskas. Replika: senjoras su bedante burna ir labdariniais makaronais (2)

Lietuvos kalbininkų grupelė rengia straipsnį “Gimtosios kalbos“ žurnalui, renka duomenis apie visuomenės požiūrį į du žodžius: pensininkai ir senjorai.Manau, kad mūsų pagyvenusius žmones nevertėtų vadinti “senjorais”. Tikrai tai skamba kaip patyčios iš vargšo žmogaus su bedante burna, godžiai srebiančio nemokamai dalijamą maltiečių sriubą ir į krepšelį dedančio labdarinius makaronus...

2018-06-20Seimo narė Agnė Širinskienė diktuoja temas, kuriomis 15min turi pasisakyti

Seimo narė Agnė Širinskienė savo „Facebook“ paskyroje diktuoja temas, kuriomis 15min turi pasisakyti. Sunku suvokti, kad demokratinėje šalyje politikai gali nurodinėti žiniasklaidai, į kokius klausimus ji turi atsakinėti, kuo domėtis ir ką rašyti. Tai yra tiesus kelias į autoritarinį valdymą - būtent tokiais principais politikai veikė Sovietų Sąjungoje.

2018-06-19Regina Musneckienė: neviešinkit mano balso tembro arba draudimai spaudai

Rinkdama informaciją apie Žemaitės premijos įteikimą šventės organizatorių paprašiau rašytojo, pelniusio premiją, telefono numerio. Organizatorė sutriko. Negali pasakyti. Draudžia Asmens duomenų apsaugos įstatymas. Reikia atsiklausti paties rašytojo.

2018-05-29LRT diegia naujas veiklos skaidrinimo priemones

Siekdama įgyvendinti vieną iš savo veiklos prioritetų – efektyvų valstybės lėšų panaudojimą – naujoji LRT administracija pradeda diegti papildomas LRT veiklos skaidrinimo priemones. Bus stiprinama LRT viešųjų pirkimų kontrolė, įvedama įmonės automobilių maršrutų apskaita, mažinamos išlaidos taksi paslaugoms, inicijuojama vidaus piktnaudžiavimo prevencijos sistema.

2018-05-23Teismas leido nutraukti neteisėtą veiklą internete

Nustačiusi, kad net šešiose interneto svetainėse (www.samorodok.tv, www.onelike.tv, www.freeintertv.com, www.tvtune.net, www.lttv.us, www.megogo.net) televizijos programų platinimo veikla yra neteisėta, LRTK š. m. gegužės 14 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją minėtose interneto svetainėse. Tokį leidimą teismas išdavė š. m. gegužės 16 d.

2018-05-17Nustatyti pažeidimai televizijos programoje „NTV Mir Baltic“

Stebint Lietuvos Respublikos teritorijoje retransliuojamą televizijos programą „NTV Mir Baltic“ buvo nustatyta, kad jos laidos „Savaitės rezultatai“, transliuotos 2018 m. vasario 18 d. siužete buvo siekiama suformuoti Lietuvai priešišką nuomonę, teigiant, kad tik lietuviai žudė žydus Lietuvoje antrojo pasaulinio karo metais, ir kad Lietuvoje ir Latvijoje klastojami istoriniai faktai tuo aspektu. Tokiu būdu laidoje buvo skelbiama dezinformacija ir kurstoma tautinė neapykanta.

2018-05-16LRTK kreipėsi į teismą dėl neteisėtai vykdomos televizijos programų platinimo internete veiklos nutraukimo

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nustatė, kad programėlėje (angl. application – app) „Vintera TV“ („iTunes“ ir „Google play“ programėlių platformose) yra neteisėtai teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams.

2018-05-14“Lietuvos žinios” rengia konferenciją “SGD terminalas - valstybės ir verslo interesai”

„Lietuvos žinios“ (Vikinto g. 14, Vilnius) gegužės 24 dieną rengia konferenciją ”SGD terminalas: valstybės ir verslo interesai“, į kurią kviečia politikus, verslininkus, visuomenės veikėjus kartu pabandyti rasti geriausią scenarijų. Registracija į konferenciją 8.30- 9.00 val.

2018-05-04Antanas Šimkūnas: TURGUS LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE (1)

Kiek gali tęstis šis turgaus šurmulys, nesugebėjimas apsispręsti, stumdymasis vieni nuo kitų, neatsakingumas, nesuvokimas, kad mes jau iškovojome laisvę ir esame verti Laisvės paminklo svarbiausioje sostinės aikštėje. Būtent Laisvės monumento, o ne kokio nors vieno kovos už laisvę simbolio.

2018-04-25Širvintų laikraščio “Krašto naujienos” vyr. redaktorės Neringos Tuškevičienes laiškas (1)

Gerbiami kolegos žurnalistai. Kreipiuosi į Jus norėdama pranešti, kad Širvintų rajono savivaldybėje nuolat ribojamos žurnalistų teisės nekliudomai rinkti informaciją ir noriu paprašyti Jūsų palaikymo ginant spaudos ir žodžio laisvę. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė uždraudė žiniasklaidai pasirinkti sėdėjimo vietą Tarybos posėdžių metu, neva taip reikalaujama Širvintų rajono tarybos reglamente, kurį jie patys pasitvirtino.

2018-04-24LRTK svarstys klausimą dėl baudos skyrimo UAB „Init“

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos posėdyje balandžio 25 d. 15 val. Šeimyniškių g. 3A bus svarstomas klausimas dėl baudos skyrimo UAB „Init“ už Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus. Kviečiame dalyvauti ir žurnalistus.

2018-04-16Kelių visuomeninių organizacijų kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos

Šią savaitę LRT Tarybos pirmininkui Ž. Pečiuliui ir Generalinei direktorei M. Garbačiauskaitei-Budrienei buvo įteiktas raštiškas kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos, kurį pasirašė Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimą rengusių ir kitų visuomeninių bei pilietinių organizacijų atstovai.

2018-04-10Viešas profesoriaus Vytauto Radžvilo laiškas (1)

Drįstu teigti, kad Sąjūdžio minėjime iškelti kai kurie svarbūs valstybei klausimai ir geopolitiniais bei nacionalinio saugumo argumentais pagrindžiama būtinybė telktis esminėms permainoms šalyje. Būtų gerai, kad atsikvošėjimas, kol nevėlu, vyktų sparčiau:

2018-04-10Romualdas Ozolas: Tauta kryžkelėje (1)

Minėdami Romualdo Ozolo trečiąsias mirties metines, kviečiame skaitytojus prisiminti Kovo 11-osios Lietuvos kūrėją ir dalinamės neblėstančio aktualumo jo tekstu.

2018-03-25VRK įvertino laikraštį „Naisių žemė“ – politinės reklamos nėra nė pėdsako

Laikraščio pavadinimas tas pats, maketas tas pats, jį redaguoja ta pati redaktorė, bet už leidybą rinkimų metu moka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o kitu laiku – Naisių bendruomenė. Taip leidžiamas laikraštis „Naisių žemė“, bet Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) politinės reklamos nerado nė viename pernai išleisto laikraščio straipsnyje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media