2020 m. rugsejo 26 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2019-01-09Viešas pareiškimas dėl siūlomų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų

Sausio 2-ąją grupės Seimo narių įregistruotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos kelia pagrįstą žurnalistų, leidėjų, viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų nerimą, jog platesnis skelbtinos informacijos ribojimas atvers kelią piktnaudžiavimui, siekiant varžyti ar užgniaužti valstybės ir savivaldybių institucijų, politikų kritiką.

2019-01-05Sveiki (ar nesveiki), sulaukę naujų atlyginimų, pensijų, vaiko pinigų...

Štai ir išaušo „nauja gadynė“ mūsuose – nuo šių metų gausime padidintus atlyginimus, pensijas, vaikų pinigus! Todėl prie „trijų rinkimų“ (prezidento, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento) balsadėžių šiemet eisime (ar turėtume eiti) su pakylėta nuotaika – juk gyvensime aukštesnėje, „oresnėje“ gyvenimo kokybėje. Tiesa, per daug neafišuojama, kad komunaliniai mokesčiai ir kainos už prekes ir paslaugas taip pat pakils. Apie 2,4 proc. pakils infliacija. Jei pajamos turėtų padidėti apie 7 procentus, tai, pavyzdžiui, mokesčiai už elektrą ir dujas pakils 15-20 procentų. Ir visiškai neaišku, kiek užsikels kainas prekybininkai savo prekybos centruose, tai aiškindami padidėjusiais akcizais, prekybos karais ar pasauliniu klimato atšilimu. O ir atlyginimo suma pasikeis tik popieriuje, o ne „į rankas“...

2018-12-14Norėtųsi linksmai sušukti: Sveiki, sulaukę Kalėdinės eglutės ! Bet kodėl liūdna? (1)

Šia proga norėtųsi pasidžiaugti, kad mūsų šalis vėl pateks į istoriją, kaip reikšmingų įvykių kūrėja. Mat, įvairiaspalvį (Spalio, Pavasario, Dainuojančios, Oranžinės, Tulpių, Rožių ir t.t.) revoliucijų sąrašą papildys dar viena – EDUKACINĖ (mokytojų). O ką ji pasieks, pagyvensim –pamatysim...

2018-12-12LRT taryba ragina Seimą neskubėti: LRT įstatymo projektas taisytinas ir turi būti plačiai išdiskutuotas

Seime užregistravus naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo redakciją, LRT taryba išplatino kreipimąsi į Seimo narius, kuriame ragina neskubėti ir atsižvelgti į ekspertų nuomonę.

2018-12-04Seminaras “Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius metus”

Gruodžio 14 d., 17.30 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) įvyks seminaras “ Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius metus”. Kviečiame.

2018-12-03Ministrus it kojines keisdamas S. Skvernelis parodo, kad „profesionalų“ Vyriausybė nepasiteisino (3)

Vienu ypu keisdamas net tris ministrus – Aplinkos, Kultūros ir Švietimo ir mokslo – Premjeras pripažįsta, kad „profesionalų“ Vyriausybės modelis – nepasiteisino. Šiuo savo žingsniu jis net ir nenorėdamas patvirtina, kad opozicija iš esmės buvo teisi anksčiau kritikuodama ministrus ir jų sprendimus.

2018-12-01Jonas Mačiukevičius: laiškas tam, kuris mano brolis (2)

Aš noriu šaukti: sustok, žmogau, bet čia įsiterpia humorą mėgstantis mano kaimynas, kuris jau smagiai komentavo mūsų dialogą. Jis ir sako, kad visu tuo jau užsiima mūsų Sveikatos apsaugos ministras. Jau dabar labai neramūs laikai senjorams, kurie nuolat girdi apie būsimą ligoninių likvidavimą, apie panaikintą galimybę net paprasčiausių vaistų įsigyjimui be receptų, apie daugelio kompensuojamų vaistų „pavertimą“ nekompensuojamais ir vietoj jų įgrūstą pasenusį šlamštą. Dar svarstoma apie tai, kad vizitai pas gydytojus būtų apmokami.

2018-11-29Kviečiame į konferencija “Žiniasklaidos priemonių (ne)skaidrumo apraiškos: hipotetinis klausimas ar realybė?”

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Lietuvos teisės institutas organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Korupcija ir žiniasklaida“. Konferencija vyks 2018 m. gruodžio mėn. 5 d. 12:30 val. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 16, Vilnius, 1 a. (įėjimas iš Vilniaus g.).

2018-11-29Kviečiame į diskusiją "Ko reikia, kad LRT būtų patikima ir nepriklausoma?"

Gruodžio 3 d., 14 val. kviečiame Jus į diskusiją „Ko reikia, kad LRT būtų patikima ir nepriklausoma?“, kuri vyks ISM Inovacijų bazėje (Arklių g. 18, Vilnius). Diskusijos metu aptarsime, ką praktikoje reikštų Seimo narių siūlomų pakeitimų įgyvendinimas LRT, su kokiais iššūkiais šiuo metu susiduria nacionalinis transliuotojas ir kaip būtų galima užtikrinti jo nepriklausomumą ir gerąjį valdymą.

2018-11-22Žurnalistai kviečiami dalyvauti asociacijos Ahmadija rengiamame Nacionaliniame taikos simpoziume

Mieli kolegos, kuo daugiau pažinsime vieni kitus, daugiau sužinosime apie šalia mūsų gyvenančius, tuo labiau praplėsime savo akiratį, geriau suprasime bendražmogiškąsias problemas. Su Lietuvos musulmonų bendruomene Ahmadija, jos vadovu Ahmedu Fazaru aš bendrauju palyginus neseniai, bet jau kartu su jais dalyvavau pasaulio bendruomenės suvažiavime Vokietijoje Jalsa Salana 2018, pajutau jų nesavanaudišką norą bendrauti, dalintis taikingumo, draugiškumo, kūrybiškumo idėjomis. Norintys dalyvauti Asociacijos Ahmadija Nacionaliniame Taikos simpoziume gruodžio 2 d. galite kreiptis el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75147.

2018-11-22Žurnalistai kviečiami į diskusiją "Informacijos apie savižudybes žiniasklaidoje reglamentavimas – cenzūra ar prevencijos priemonė?"

Diskusija vyks Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje (Valstybingumo erdvė, II a.)lapkričio 28 d., 17 val. Kviečiami žurnalistai.

2018-11-20Jungtinių Tautų migracijos sutartis – tautų naikinimo įrankis

Pasitelkus Jungtines Tautas dar kartą mėginama įgyvendinti globalistinę pasaulio be tautų utopiją. Siekiama visoms valstybėms primesti faktiškai nevaržomos masinės migracijos sutartį, kuri išprovokuotų net neįsivaizduojamo masto tautų masinio persikraustymo bangą ir visą pasaulį paverstų pereinamuoju kiemu.

2018-11-16Aurelija Arlauskienė: LŽS įvaizdis. Nes man ne vistiek… (9)

Sveiki, kolegos, lapkričio 13 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko vieša diskusija „Kokio visuomeninio transliuotojo (LRT) norime?“ Kadangi, kaip suprantu, tokie renginiai dar bus ir kitose Lietuvos vietose, todėl drįstu išsakyti savo nuomonę. Tikiuosi ir viliuosi, kad tie, kurie šiame laiške skaitys savo pavardes, supras tokių pastebėjimų geranoriškumą ir pasidarys atitinkamas išvadas.

2018-11-06Prieš balsavimą Seime paramą LRT reiškia dar dvi žiniasklaidos organizacijos

Seime rengiantis balsuoti dėl parlamentinio tyrimo išvadų dėl LRT, paramą Lietuvos visuomeniniam transliuotojui reiškia Vokietijos yatrptautinis transliuotojas „Deutsche Welle“ ir Rygoje veikiantis Baltijos žurnalistinio meistriškumo centras Baltic Centre for Media Excellence.

2018-11-03Reikalavimas LRT – parodyti mitingą prieš vaikų atiminėjimą (1)

"Didžiosios visuomenės dalies valią išreiškusį mitingą nacionalinis transliuotojas nušvietė lygiai taip pat, kaip komunistinės LTSR valdžios dar kontroliuoti LRT 1988 m. rudenį nušviesdavo kylančio Sąjūdžio veiklą ir renginius." - citata iš Kreipimosi.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media