2022 m. liepos 1 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2020-12-21Visuomenės informavimo etikos asociacija: Visuomeninis transliuotojas LRT negali užsidaryti nuo visuomenės ir reikalauti išskirtinumo kitų žiniasklaidos priemonių atžvilgiu (3)

Visuomenės informavimo etikos asociacija ragina Seimą, Prezidentą ir kitas visuomeninio transliuotojo LRT tarybą formuojančias organizacijas atsakingai žiūrėti į šalies žiniasklaidos savireguliacijos sistemą ir skubotais sprendimais nesukurti visuomeniniam transliuotojui galimybės nepaisyti visuomenės informavimo etikos standartų ir visuomeninės priežiūros.

2020-12-15Bijai viešumo – neik į teismą: bylinėjimosi komunikacija Lietuvos žiniasklaidoje

Bijai viešumo – neik į teismą, nes kas papuolė į teismą, taps vieša, Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVA) renginyje „Bylinėjimosi komunikacija“ juokavo asociacijos Tarybos pirmininkas Artūras Jonkus. Pasak jo, dažnai rinkos dalyviai painioja sąvokas „bylinėjimosi komunikacija“, „krizių komunikacija“ ar „reputacijos valdymas“ ir dėl to pasirenka klaidingas strategijas. Todėl verta šiai nišinei bylinėjimosi komunikacijos temai skirti daugiau dėmesio.

2020-12-11Kviečiame kolegas į apklausą: VALSTYBĖS PRIPAŽINTO MENO KŪRĖJO IR MENO KŪRĖJŲ ORGANIZACIJOS STATUSAS. Ką apie tai žinote?

Kviečiame kolegas į apklausą: VALSTYBĖS PRIPAŽINTO MENO KŪRĖJO IR MENO KŪRĖJŲ ORGANIZACIJOS STATUSAS. KĄ APIE TAI ŽINOTE? Atsakymus prašome atsiųsti iki gruodžio 16 dienos. Anketas siųsti į LŽS būstinę E.p. info@lzs.lt

2020-12-10Seimo narys Žygimantas Pavilionis: „Vyriausioji rinkimų komisija nepripažino „Sąjūdis prieš Astravo AE“ veiklos politine reklama ir kandidatų lygiateisiškumo principo pažeidimu“

Gruodžio 10 d. vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje nuspręsta nepripažinti, kad asociacijos „Sąjūdis prieš Astravo AE“ vykdoma veikla laikytina politine reklama ir kandidatų lygiateisiškumo principo pažeidimu.

2020-12-03Seimo narys Mindaugas Puidokas: „Valdantieji ketina palaikyti pridėtinės vertės mokesčio lengvatos elektroninei žiniasklaidai projektą“

Pavasarį, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas dėl COVID-19 viruso pandemijos, žiniasklaidos priemonės susidūrė su ženkliu pajamų iš reklamos mažėjimu. Akivaizdu – žiniasklaida (ypač elektroninė) yra svarbi ir būtina žmonių informavimo priemonė. Demokratinei valstybei svarbi nepriklausoma ir stipri žiniasklaida. Elektroninės žiniasklaidos situaciją žymiai pagerintų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, kuri šiuo metu galioja spausdintiems žiniasklaidos leidiniams, todėl 2020 metų balandžio mėnesį registravau Seime siūlymą taikyti lengvatinį PVM tarifą elektroninei žiniasklaidai. Praėjusios kadencijos Seime šis siūlymas nebuvo priimtas, tačiau išrinkus naują parlamentą vėl atgaivintas. Artimiausiu metu planuojama jį svarstyti Biudžeto ir finansų komitete.

2020-12-01Jeronimas Laucius: Pozityvumas žurnalistikoje– raktas į sėkmę (4)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo narių, Pozityvistų klubo prezidento, rašytojo Jeronimo Lauciaus ir žurnalisto Broniaus Čekanausko pokalbis apie teigiamas emocijas sporte, energinius principus ir kritikos naudą. Manome, kad jis sudomins ir mūsų skaitytojus. O tai, kas kalbama apie sportininkus, tinka ir mums, žurnalistams.

2020-11-24Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos strateginiai uždaviniai 2021 metams

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos misija – atstovauti LPSK narių ir Lietuvos dirbančiųjų ekonominėms, socialinėms bei profesinėms teisėms ir teisėtiems interesams. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, kurioje yra ir LŽS, strateginiai uždaviniai – įgyvendinti 2018-2022 metams VI LPSK suvažiavime patvirtintas veiklos kryptis.

2020-11-20Investuotojai: bendras nueinančios Vyriausybės vertinimas – prastas

Lietuvoje investuojančių įmonių vadovai ir atstovai kadenciją baigiančios Vyriausybės veiklą įvertino 4,8 balo iš 10. Stambiausius ir akyviausius investuotojus į šalies ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ reguliariai atliekamo Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimo duomenimis, per metus labiausiai prastėjo verslo atstovų požiūris į Susisiekimo, Sveikatos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų veiklą.

2020-11-17Martynas Vainorius: Kova už Jūsų teisę žinoti: pralaimėjome mūšį, bet ne karą

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė „Atvirą Klaipėdą” valdančios VšĮ „Klaipėda atvirai” skundą dėl Žurnalistų etikos inspektorės sprendimo, susijusio su viena iš publikacijų apie uostamiesčio savivaldybės valdomos UAB „Gatvių apšvietimas” istoriją. Dar rugsėjį rašiau, kad ši situacija liečia ne tik „Atvirą Klaipėdą”, visą Lietuvos žurnalistiką, bet ir kiekvieną iš Jūsų, nes kėsinamasi į Jūsų teisę žinoti.

2020-11-09Česlovas Skaržinskas: Politiniai spektaklėliai

Temas žurnalistui dažniausiai diktuoja pats gyvenimas. Per trisdešimt Lietuvos nepriklausomybės metų mes buvome didesnių ar mažesnių politinių spektaklių liudytojai, o nemaža tautos dalis – ir dalyviai. Politizuotas mūsų gyvenimas buvo anksčiau, ne kitoks ir dabar. (...) Jei visa politika ir net rinkimai persikėlė į televiziją ir spaudą, ar dar reikia burnoti ant lietuvių rinkėjų. Jiems politika – viso labo politinis spektaklis, ir jie balsuoja už to spektaklio talentinguosius.

2020-11-08Edvardas Šiugžda: Kam šypsosi laimė, arba Porinkiminis dalijimasis nudirtu kailiu (2)

Savo išmintį rinkėjams rodę buvę senieji ar dar neapsiplunksnavę politikai greitai sugužės į naująjį Seimą. Ypatinga palaima džiaugtis galės Seimo naujokai – juk dauguma jų turbūt mažai matę tokių didelių pinigų, pateksiančių į jų rankas kiekvieną mėnesį. O kur dar įvairios privilegijos, kurias seimūnai išsikovojo per 30 metų savo didelėmis pastangomis dar sunkiau dirbdami, tarp jų ir penkių mėnesių atostogos, kuriomis jie net neturi konstitucinės teisės naudotis, nes turi bet kada būti mūsų, paprastų mirtingųjų, atstovais.

2020-11-06Karolis Jonutis: propagandos šablonai interneto portalų komentaruose

Karolis Jonutis parengė įdomią studiją „Propagandos šablonai interneto portalų komentaruose". Skelbiame tik jos įvadą. Su visa studija galima susipažinti Vilniaus politikos analizės instituto portale www.vilniusinstitute.lt

2020-09-22Algirdas Kavaliauskas: Laisvė, rinkimai, spauda

Laisvė. Žmoguje įsišaknijęs iki kaulo smegenų – visų amžinas laisvės troškimas. Puiku: laisvai klaidžiojama kur nori, kada nori, kaip nori. Ir laisvai net klystkeliais klaidžiojantiems neatrodo, jog pametė kelią dėl takelio. Kelių daugybė. Reikia mokėti pasirinkti. Laisvė leidžia. Leidžia be atsakomybės pasirinkti kelią... Kaip rodo gyvenimas, be atsakomybės ir elgiamasi. Atimant ir duodant. Panašiai dalijama. Dalyti svetimą galima, nors ir gaila, kad ne jiems atitenka, o duoti savo, tai ne juokas. Sklando humoro voratinkliai: reikia dėkoti valdantiesiems – pinigų padalijo. Ką, susimažino savo atlyginimus, pajams ir žmonėms padalijo? Ne! Tai už ką dėkoti?

2020-09-18Žurnalas VALSTYBĖ rengia ekonomikos konferenciją „Lietuvos Davosas 2020“. Kviečiame

Žurnalas VALSTYBĖ jau tryliktus metus iš eilės rengs aukščiausio lygio renginį, skirtą Lietuvos verslo ir politikos lyderiams – Lietuvos ekonomikos konferenciją, kuri vyks Radisson BLU Lietuva konferencijų centre.

2020-09-18Seimo lankytojų centre bus pristatyta R. Savukyno knyga „Kaip nugalėti propagandą. Trumpa mąstymo klaidų apžvalga“

Rugsėjo 23 d., trečiadienį, 15 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) vyks Ričardo Savukyno knygos „Kaip nugalėti propagandą. Trumpa mąstymo klaidų apžvalga“ pristatymas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media