2020 m. rugsejo 26 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2019-11-21Europos parlamentas ragina aktyviau kovoti su melagienomis ir užsienio kišimusi į rinkimus

Rusijos ir kitų užsienio valstybių skleidžiama dezinformacija bei kišimasis į rinkimus kelia didelę grėsmę Europos demokratinėms visuomenėms, perspėja europarlamentarai. Neseniai priimtoje rezoliucijoje (469 balsai už, 143 prieš, 47 susilaikė) jie pabrėžia, kad toks užsienio kišimasis yra sistemingas: per kampanijas socialinėje žiniasklaidoje, kibernetinius išpuolius prieš rinkimų infrastruktūrą, taip pat finansinę paramą ekstremistinėms ir euroskeptiškoms partijoms.

2019-11-15Lietuvos leidėjų asociacija sunerimo: ar Lietuvoje liks vietos kūrėjams? (2)

Kasmet svarstant biudžetą iš valdžios ateina ir pasiūlymas didinti mokesčius. Nuo 2009 m., kai autorius imta lyginti su verslininkais, sąlygos jiems prastėja kasmet, mokesčiai didinami įsivaizduojant, jog kūrėjai užsiima itin pelningu verslu.

2019-11-02Kviečiame į diskusija “Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius” Varšuvoje

Kviečiame į diskusija “Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius” Varšuvoje, kuri įvyks lapkričio 15 d., 18 val., Susitikimų su istorija namuose (Dom Spotkań z Historią, Karowa g. 20, Varšuva).

2019-10-31Kviečiame į diskusiją „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

Lapkričio 13 d., 17.30 val., Lietuvos rašytojų sąjungoje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įcyks diskusija „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

2019-10-25Ingė Lukšaitė: tiems, kurie išsaugojo lietuvių kalbos tęstinumą ir plėtė jos vartojimo ribas

XVI a. reformacija Europos mastu iškėlė gimtųjų kalbų vertės klausimą, atvėrė galimybes plačiau jas vartoti raštui, religinės veiklos sferose. Lietuvoje išaugo asmenybės ir susidarė tylių, darbščių raštijos darbuotojų grupės, kurios visą savo gyvenimą paskyrė, kad kalba išeitų tik iš sakytinės kalbos barų, kad ji taptų pilnaverte, Naujųjų laikų poreikius atliepiančia, kad ji pajėgtų gyvuoti visose gyvenimo sferoje. Asmenybės, kurios suvokė laiko esminį iššūkį ir visas jėgas skyrė valstybės, visuomenės modernizavimui ir lietuvių kalbos vartojimo ribų plėtimui, vertos mūsų atminimo, padėkos ir pagarbos ženklo. Tokio paminklo „Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams“ kūrimą ir statybą Vilniaus reformatų skvere inicijavo Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija.

2019-10-19Ar diskriminuojamos žurnalistės, dėl to, kad jos moterys? Laukiame Jūsų nuomonių

Vienas iš aktualių klausimų yra moterų žurnalisčių diskriminacija. Teko susitikti su Žurnalistų etikos inspektoriaus taryba, tačiau dar nusprendėme pasiklausti ir Jūsų, ar Jums yra žinomi kokie nors atvejai žurnalistų diskriminacijos dėl jų lyties ar panaši problematika Lietuvoje?

2019-10-17TILS: verslas atsiskaito visuomenei geriau

UAB „Circle K Lietuva“ (100 balų), AB „Energijos skirstymo operatorius“ (100 balų), ir UAB „Tele2“ (100 balų) atskleidžia daugiausiai informacijos apie savo veiklą, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas didžiausių Lietuvoje veikiančių įmonių vertinimas. Šiemet bendras įmonių rezultatas buvo 36 balai iš 100 galimų, 2017 m. - 32 balai, 2014 m. - 22 balai.

2019-10-17Žurnalistai kviečiami į į Nacionalinės pilietinių judėjimų asociacijos susitikimą Kėdainiuose (1)

Žurnalistai kviečiami į į Nacionalinės pilietinių judėjimų asociacijos (NPJA) susitikimą Kėdainiuose, kuris įvyks spalio 19 d., 11 val. viešbutyje - restorane GRĖJAUS NAMAS (Didžioji g. 36, Kėdainiai, konferencijų salė).

2019-10-10Į žemumas nubloškę pasitikėjimą Seimu, valdantieji ėmėsi pasitikėjimo valstybe? (1)

Šie valdantieji gali patekti į istoriją kaip politikai, Lietuvoje padidinę šešėlinės ekonomikos mastus. Per pastarąsias savaites valstiečiai paskelbė apie mokesčių reformos korekcijas ir planuojamus naujus mokesčius. Jų nauda, atrodo, nelabai viršys 100 milijonų eurų per metus. Žmogui daug, valstybei – lašas. Tačiau anaiptol ne lašas kalbant apie šių mokesčių įtaką pasitikėjimui valstybe. Panašu, kad valdžia naujais mokesčiais planuoja atimti tai, kuo didžiavosi visus metus – paaugusias pajamas ir vaiko pinigų naudą.

2019-10-02Kokios visuomenės nuostatos apie pabėgėlius ir Lietuvos vaidmenį ES pabėgėlių perkėlimo programoje? Kviečiame žurnalistus

Apklausos rezultatai bus pristatomi š.m. spalio 3 d. 14:00 val. diskusijoje „Understanding the (dis)connection: solidarity beyond borders” Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius).

2019-09-21Kviečiame žurnalistus į Lietuvos politikos forumą „Kaip nemaitinti populizmo“

Ar populizmas gali būti nepopuliarus? Kiek dar laiko reikia visuomenei, kad pradėtų valdžią rinktis pagal jau nuveiktus darbus, o ne pagal pažadus? Kaip turi keistis partijos, kad populistai sulauktų mažiau dėmesio? Koks žiniasklaidos vaidmuo? Ką daryti, kad nemaitintume populizmo? Apie tai atvira akademikų, ekspertų bei politikų diskusija „Lietuvos politikos forume“, kuris vyks Martyno Mažvydo bibliotekoje rugsėjo 23 d. 18 val. erdvėje prie vitražo, atrijus, III aukšte

2019-09-18Literatūros festivalis „Vilniaus lapai“: ką nepatogia istorijos tema šiemet kalbės literatūros pasaulio žvaigždės? (1)

Šiemet Lietuvos visuomenę kaitinusios istorijos temos taps tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ varikliu. Skaitytojų pamėgto renginio organizatoriai tikisi itin gyvo ir karšto Lietuvos ir literatūros žvaigždžių dialogo su skaitytojais. Lapkričio 7–10 dienomis vyksiančios literatūros šventės autorių sąraše – daugelio skaitytojų visame pasaulyje pamėgti autoriai: istorijos profesorius Tymothy Snyderis, rašytojai Nancy Huston ir Michaelis Katzas Krefeldas bei lietuvių literatūros žvaigždės Kristina Sabaliauskaitė ir Tomas Venclova.

2019-09-16Zbignevo Jedinskio spaudos konferencija „Dėl politikų sąsajos su užsienio slaptosiomis tarnybomis“

Seime rugsėjo 17 d., antradienį, 11.30 val. įvyks Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nario Zbignevo Jedinskio spaudos konferencija „Dėl politikų sąsajos su užsienio slaptosiomis tarnybomis.“

2019-09-06Lietuvos politikos forumas „Ar Lietuvai reikalinga bendra strategija?“

Ar Lietuvai reikalinga bendra strategija, apie kurią žinotų ir ją įgyvendintų visi – nuo valstybės vadovo iki eilinio valstybės tarnautojo? Kviečiame į atvirą forumą, kuriame šį klausimą įvairiais aspektais analizuos savo sričių profesionalai, viešojo ir privačiojo sektorių atstovai. Renginys įvyks rugsėjo 9 d.18 val. Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėje prie vitražo, atrijuse, III aukšte.

2019-09-05Liudvikas Jakimavičius. LRT nepasitenkinimas naujuoju Prezidentu: „Vėl ne tą išrinko“

Šios dienos politinė žinia Nr.1, kurios, deja, neištransliuoja didžioji žiniasklaida, yra grupės žinomų žmonių iniciatyva kurti krikščioniškos pakraipos partiją. Toks mūsų žiniasklaidos elgesys rodo tik didelę dvaro sumaištį ir baimę atspindėti nesumeluotą politinę tikrovę. Kuo gi tada žodžio ir informacijos sklaidos laisvės baruose skiriamės nuo Lukošenkos ar Putino režimų, kuriuos nepaliaudami keikiame dėl demokratijos būklės. Veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausias?
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media