2023 m. rugsejo 30 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2023-08-20Kviečiame teikti kandidatus Vaižganto premijai gauti

2002 metais, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. 2. Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui (pamečiui) už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą. 3. Kandidatus premijai gali siūlyti Lietuvos rašytojų ar Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, skyriai ir klubai.

2023-08-08Pradėdamas pirmasis dotacijų programos "Vietos žiniasklaida už demokratiją" etapas. Kviečiame į internetinį seminarą

Pradėdamas pirmasis dotacijų programos "Vietos žiniasklaida už demokratiją" etapas. Kviečiame į internetinį seminarą

2023-08-04Publicistui Romualdui Norkui - lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko premija (12)

Iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo Antano Macijausko premija šiemet paskirta publicistui, redaktoriui, leidėjui Romualdui Norkui. Pagal tradiciją ir steigėjų įsipareigojimą laureatui bus įteiktas Stasio Makaraičio sukurtas medalis, 1000 eurų prizas ir A. Macijausko monografija. Tai įvyks per miesto šventę „Biržai – sostinė mano“ rugpjūčio 5 d. , šeštadienį, Biržų pilies kieme (Radvilos g. 3, Biržai). Šventė prasidės 11 val.

2023-07-24LŽS informacija apie docentės, daktarės J. Mažylės persekiojimą Vilniaus universitete dėl įsitikinimų  (5)

2023 metų kovo 13 dieną Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba kreipėsi į Vilniaus universiteto atsakingus asmenis informuodama apie mobingo situaciją ir nepagrįstą persekiojimą, kurie buvo taikomi LŽS narės, žurnalistės ir šio universiteto dėstytojos doc. dr. Jolantos Mažylės atžvilgiu. Šis atvejis ne tik tapo viešu, tačiau dėl jo viešoje erdvėje atsirado ir daugybė spekuliacijų bei nepagrįstų interpretacijų. Todėl siekdami sąžiningai informuoti visuomenę apie šios itin aktualios žmogaus teisių temos svarbiausius faktus, LŽS Valdybos sprendimu nutarėme pateikti visuomenei esminę informaciją dėl šios situacijos supratimo.

2023-07-08Laukiame kandidatų lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko vardo premijai gauti

Mieli kolegos žurnalistai, iki liepos 10 dienos dar galima teikti savo, savo kolegų ir redakcijų kandidatūras lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko vardo premijai. Darbai premijai gauti pateikiami Lietuvos žurnalistų sąjungai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas: info@lzs.lt) kasmet iki liepos 10 dienos.

2023-06-02Seimas patvirtino naująją Visuomenės informavimo etikos komisijos sudėtį

Seime priimtas naujasis žiniasklaidos savireguliacijos – Visuomenės informavimo etikos komisijos (VIEK) pertvarkos – modelis, dėl kurio diskusijos parlamente vyko dvejus metus ir dėl kurio pertvarkos rastas sutarimas žiniasklaidos bendruomenėje.

2023-05-25Darbą pradeda iš esmės atsinaujinusi Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus valdyba (7)

„Darbą pradeda iš esmės atsinaujinusi Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus valdyba, patikėjusi man valdybos pirmininkės pareigas. Pasiūlymo eiti vadovauti žurnalistų Vilniaus skyriui sulaukiau dar praėjusiais metais, daug mąsčiau, suprantu, kad šios pareigos bus imlios laikui, kurį labai branginu. Visgi taip pat žinau, jog žurnalistika yra tai, kas man visada rūpėjo ir rūpės, todėl negaliu likti pasyvia stebėtoja“, - sako Daiva Žeimytė-Bilienė.

2023-05-07Prestižinės žurnalistikos premijos paskirtos: Vinco Kudirkos premija - Virginijui Savukynui, Vytauto Gedgaudo premija - Vytautui Jonui Juškai

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos vardo premija paskirta televizijos žurnalistui Virginijui Savukynui, o Vytauto Gedgaudo premijos laureatu tapo žurnalistas Vytautas Jonas Juška.

2023-05-05Kultūros ministerijoje - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas. Bus įteiktos V.Kudirkos ir V. Gedgaudo premijos (2)

Maloniai kviečiame š. m. ggužės 8 d. 16 val, į Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos progą sikrtą šventinį renginį, kurio metu įvyks ir iškilmingas prestižinių žurnalistinių V. Kudirkos ir V. Gedgaudo premijų įteikimo ceremonija. Renginys vyks Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (J. Basanavičiaus g. 5, Vilnius).

2023-05-02Trečiadienį, gegužės 3 d., 14 valandą kviečiame kolegas žurnalistus Vilniuje , ateiti į Sakurų parką (Upės gatvė) ir palaikyti solidarumo akciją

Gegužės 3 d. Vilniuje prasideda solidarumo maratonas "Žurnalistika nėra nusikaltimas!" Baltarusijos nepriklausomiems žurnalistams remti Šį trečiadienį, gegužės 3 d., 14 valandą kviečiame kolegas žurnalistus Vilniuje , ateiti į Sakurų parką (Upės gatvė) ir palaikyti solidarumo akciją "Žurnalistika nėra nusikaltimas!" . Skirta nepriklausomiems Baltarusijos žurnalistams paremti. Gegužės 3-iąją minima Pasaulinė spaudos laisvės diena. Per 29-erius A. Lukašenkos valdymo Baltarusijoje metus spaudai ir laisvai žurnalistikai niekada nebuvo lengvų laikų. Nuo 2020 metų diktatoriškas režimas praktiškai paskelbė karą žurnalistams ir žiniasklaidai. Šimtai kratų, areštų, užblokuotų svetainių, uždraustos žiniasklaidos. Šiuo metu Baltarusijos kalėjimuose įkalinti 33 žiniasklaidos atstovai.

2023-04-30Gegužės 1 d. Katedros aikštėje - mitingas „Fašistinės Rusijos dezinformaciniam karui prieš Ukrainą -Ne!“ Mitingas skirtas Pasaulinei spaudos laisvės dienai. Kviečiame!

Jau 53 -as Pirmadienio mitingas vyks gegužės 1 d. nuo 18.30 Katedros aikštėje, prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui! Šio Pirmadienio mitingo šūkis „Fašistinės Rusijos dezinformaciniam karui prieš Ukrainą -Ne!“. Mitingas skirtas Pasaulinei spaudos lasivės dienai paminėti. Kviečiame kolegas žurnalistus ir visus, kuriems rūpi tiesa bei neiškraipyta istorija, ateiti į mitingą.

2023-04-29Prašome paremti mūsų profesinę sąjungą - Lietuvos žurnalistų sąjungą (1)

Maloniai prašome paremti mūsų profesinę sąjungą - Lietuvos žurnalistų sąjungą, juridinio asmens kodas 190806184, skiriant 0,6 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Atkreipiame dėmesį, kad paramai galite skirti iki 2,4% sumokėto pajamų mokesčio, tame tarpe: 1,2% galite skirti savo pasirinktai pelno nesiekiančiai organizacijai, 0,6 % galite skirti profesinei sąjungai, 0,6 % galite skirti politinei partijai. Prašome informacija pasidalinti su kolegomis, draugais ir artimaisiais.

2023-04-25Seimas patvirtino naują paramos žiniasklaidai modelį

Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus, kuriais sutarta pertvarkyti paramos žiniasklaidai modelį ir įsteigti naują viešąją įstaigą – Medijų rėmimo fondą.

2023-04-16Tęsiama „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Leidybos įmonė KRIVENTA 2023 m. planuoja išleisti „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją". Leidinyje pateikiami enciklopediniai straipsniai apie Lietuvos laikraščius, žurnalus, radijo ir televizijos stotis, elektroninius leidinius, taip pat ir žurnalistus bei žiniasklaidos darbuotojus nuo Atgimimo (1988 m. ) iki šių dienų. Prenumeratą organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA. P R E N U M E R U O K I T E!

2023-04-07Siūlykite kandidatus žurnalistinei Vinco Kudirkos premijai gauti (1)

Mieli kolegos, iki balandžio 15 dienos. dar galite patys pretenduoti ar siūlyta kolegas Vinco Kudirkos premijai, kuri yra svarbiausia kasmetinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos premija. Ji skiriama žurnalistui arba jų kūrybinei grupei už brandžius, humanistines, etines vertybes ir pilietinės-patriotinės visuomenės ugdymo prioritetus puoselėjančius bei valstybingumą stiprinančius spaudos, radijo, televizijos ar fotožurnalistikos autorinius darbus už praėjusius metus. Jei konkursui teikiamas darbas ar darbų ciklas yra tęstinis, jis turi būti baigtas ir/ arba paskelbtas tais metais, už kuriuos teikiama premija.

2023-04-07Siūlykite kandidatus žurnalistinei Vytauto Gedgaudo premijai gauti

Kasmet žurnalistinė Vytauto Gedgaudo vardo premija skiriama LŽS nariui už turiniu ir forma išskirtinius spaudos, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus už praėjusius metus. Kandidatūros premijai pateikiamos raštu iki balandžio 15 dienos.

2023-03-17VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS KOMISIJOS PAREIŠKIMAS DĖL DOC. DR. JOLANTOS MAŽYLĖS (5)

Visuomenės informavimo etikos komisija susipažino su Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos pareiškimu dėl doc. dr. Jolantai Mažylei vykdomo spaudimo ir nepagrįsto persekiojimo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto posėdžiuose, kuriuose dėstytoja už akių buvo svarstoma dėl to, kad 2022 m. lapkričio pabaigoje dalyvavo laidoje ,,Sengirė“, kuri transliuojama naudojantis Youtube OpTV kanalu. Toje laidoje, kurią vedė laikraščio „Šiandien“ vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Gintautas Kniukšta, doc. dr. J.Mažylė pristatė savo parengtą knygą pagal JAV lietuvių tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyr. redaktoriaus Vytauto Gedgaudo asmeniniame archyve surastus atsiminimų fragmentus, Antrojo pasaulinio karo reportažus ir kitą rastą istorinę faktinę medžiagą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media