2023 m. rugsejo 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2021-04-09Kviečiame teikti paraiškas Vinco Kudirkos premijai gauti (3)

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premijai gauti. Kandidatūros premijai pateikiamos raštu iki balandžio 15 dienos.

2021-04-09Kviečiame teikti paraiškas Vytauto Gedgaudo premijai gauti. Ją finansuoja Lietuvos kultūros taryba (5)

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos rengiamai ir Lietuvos kultūros tarybos finansuojamai Vytauto Gedgaudo premijai gauti. Kandidatūros premijai pateikiamos raštu iki balandžio 15 dienos.

2021-04-08Vakcinacijai pasirengę naujienų žurnalistai laukia valdžios sprendimų (10)

Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos raštu informavo Sveikatos apsaugos ministeriją, kad Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) išreiškė paramą žiniasklaidos darbuotojams, įtrauktiems į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetines grupes. Sudėtingomis sąlygomis visą karantino laikotarpį dirbantys naujienų ir aktualijų žurnalistai bei kiti redakcijų darbuotojai yra pasirengę skiepų programai ir laukia atsakingų institucijų sprendimų. Tarptautinė žurnalistų federacija viešai vasario mėnesį atkreipė dėmesį, kodėl verta įtraukti žurnalistus į prioritetines skiepijimo grupes.

2021-04-08Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos kviečiamos kartu stiprinti profesinės etikos savireguliaciją

Visuomenės informavimo etikos asociaciją sukūrusios žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos kviečia prisijungti profesinės bendruomenės narius kartu kurti profesinės etikos standartus bei efektyvią savireguliaciją. Tokią iniciatyvą bendru sprendimu priėmė visi VIEA nariai.

2021-04-01Lietuvos žurnalistai įspėja - politikų kišimasis į žiniasklaidos savireguliaciją kelia pavojų spaudos laisvei (1)

Seimo Kultūros komitete politikai karantino metu jau trečią kartą bando sukviesti žurnalistus ir žiniasklaidos atstovus bei primygtinai inicijuoti „sisteminius“ žiniasklaidos savireguliacijos pokyčius. Lietuvos žurnalistų sąjunga įspėja, kad nenumaldomas politikų noras kurti darbo grupes ir patiems jose dalyvauti kuriant žiniasklaidos savireguliacijos tvarką kelia rimtą pavojų spaudos nepriklausomumui ir laisvei bei gali turėti rimtų tarptautinių pasekmių.

2021-03-25Įvyko NŽKA Valdybos posėdis. NŽKA ataskaitinė konferencija – balandžio 23 dieną (1)

2021 metų kovo 23 dieną nuotoliniu būdu įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Valdybos posėdis.

2021-03-25Europos žurnalistų federacijos narių laiškas Europos valstybių vadovams ir vyriausybėms

Mes, Europos žurnalistų asociacijų ir sąjungų vadovai, norime išreikšti didelį susirūpinimą intensyvėjančiomis represijomis Baltarusijoje. Kreipiamės būtent kovo 25 dieną, kai Baltarusija švenčia laisvės dieną. Jau tapo tradicija, kad 1918 metų Baltarusijos Respublikos sukūrimo metines opozicijos rengiamas minėjimas pritraukia minias žmonių.

2021-03-21Seimo Kultūros komitetas inicijuoja diskusiją dėl žiniasklaidos savireguliacijos sistemos peržiūros

Seimo Kultūros komitetas, siekdamas išsamaus, visapusiško ir nuodugnaus dialogo nutarė kovo 24 d. (trečiadienį) 13 val. pakviesti visų žiniasklaidos ir suinteresuotų institucijų atstovus į nuotolinę diskusiją dėl žiniasklaidos savireguliacijos sistemos peržiūros. Po diskusijos Komitete bus apsispręsta, ar kreiptis į Seimo valdybą dėl darbo grupės sudarymo, jei taip – kokios sudėties.

2021-03-13NRTIC ir LŽS: Mokymai Kauno apskrities žurnalistams „Religijų ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje ir žiniasklaida“. Kviečiame registruotis

Kovo 17 ir 24 dienomis Kauno apskrities žurnalistams organizuojami mokymai „Religijų ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje ir žiniasklaida“. Projekto partneriai - Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS). Dėl šalyje siaučiančios pandemijos jie vyks nuotoliniu būdu – ZOOM platformoje. Mokymų metu bus skaitomi ne tik pranešimai, bet ir atliekamos praktinės užduotys, pateikiama kita aktuali informacija rašantiems kolegoms. Kviečiame nelikti tik abejingais stebėtojais ir aktyviai registruotis.

2021-03-09Lietuvos meno kūrėjų asociacija: DĖL REALIŲ KULTŪROS IR MENO PATIRČIŲ ATNAUJINIMO (1)

Lietuvos meno kūrėjų asociacija tikisi, kad Vyriausybės priemonių plane deramai atsispindės bei sulauks visapusio palaikymo siekis plėtoti kultūros bei meno prieinamumą visuomenei (vykdant tolygią sklaidą per kultūros, švietimo, socialinio ir sveikatos sektoriaus įstaigas) ir įgyvendinti socialinio recepto programą. Svarbu didinti kultūros ir meno prieinamumą žmonėms su negalia ir socialinės atskirties grupėms, užtikrinant jų teisę dalyvauti kultūroje. Šis poreikis dar labiau išryškėjo karantino metu, kai dauguma šalies gyventojų tapo „atskirties grupėmis“. Situaciją keistų naujai inicijuojama Kultūros tarybos programa, kuri būtų nukreipta į visuomenės psichikos sveikatą.

2021-03-08Pasaulio lietuvių bendruomenės susivienys paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šiemet pirmą kartą organizuojama pasaulio lietuvių kultūrinė iniciatyva „Pasveikink Lietuvą“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Iniciatyva sujungs visas pasaulio lietuvių bendruomenes, kurios drauge paminės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 10 d., trečiadienį, 21 val. Seimo „YouTube“ paskyroje ir „Facebook“ bus transliuojamas specialus renginys, kuriame bus rodomi vaizdo sveikinimai, atsiųsti iš 15 pasaulio lietuvių bendruomenių.

2021-03-01Renginys, kuriame padiskutuosime apie iššūkius, su kuriais susiduria regioninė žiniasklaida.

Kovo 4 dieną mūsų kolegų yra organizuojamas renginys, kuriame padiskutuosime apie iššūkius, su kuriais susiduria regioninė žiniasklaida. Mūsų kolegė Jolanta pradžioje pristatys savo esmines tyrimo „Regioninės žiniasklaidos atskaitingumo problemos: įtakos, grėsmės, auditorijos pasitikėjimas“ įžvalgas. Vėliau bus pokalbis, kuriame aptarsime tas įžvalgas ir papildomus klausimus, kurių dar gausime iš auditorijos. Renginio trukmės laikas 1 val. 15 min.

2021-02-25Prenumeruokite almanachą "Žurnalistika"! (3)

Pats laikas pakviesti jus visus, mieli leidinio bičiuliai, prenumeruoti almanachą "Žurnalistika" 2021, užsisakant internetu per Lietuvos paštą. Leidinio indeksas 5329. ✍️ Šiemet išeis jau 24 ir 25 almanacho "Žurnalistika" numeriai. Vienintelį spausdintą žurnalistų bendruomenės leidinį leidžia Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.

2021-01-28Įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdybos posėdis

2021 m. sausio 27 diena nuotoliniu būdu įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdybos posėdis. Dalyvavo dvylika LŽS valdybos narių: Jolanta Beniušytė, Evgenia Levin, Vidas Mačiulis, Jolanta Mažylė, Alma Mosteikaitė, Dainius Radzevičius, Ipolitas Skridla, Jūratė Sobutienė, Gerimantas Statinis, Vytautas Povilas Šilas, Viktoras Trofimišinas, Tautvydas Vencevičius. Taip pat posėdyje dalyvavo LŽS pirmininko pavaduotojai Vytautas Kvietkauskas, Darius Lukoševičius ir Audronė Nugaraitė, www.lzs.lt redaktorius Vytautas Žeimantas, LŽS vyr. buhalterė Lina Mykolaitienė, LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

2021-01-27Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos posėdis

2021 metų sausio 27 dieną įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos posėdis. Jam pirmininkavo Dainius Radzevičius. Dalyvavo šeši (iš aštuonių) valdybos nariai: Vidas Mačiulis, Raimondas Polis, Dainius Radzevičius, Kristina Stalnionytė, Gerimantas Statinis, Vytautas Žeimantas.

2021-01-11Dėmesio LŽS ir NŽKA nariams: prašome sumokėti 2021 metų nario mokestį (7)

Gerbiamiems LŽS nariams primename, kad LŽS nario mokestis yra mokamas vieną kartą per metus, sumokant visą LŽS valdybos nustatytą nario mokesčio sumą iš karto. Tikriesiems nariams ir nariams korespondentams metinis mokestis - 30 eurų; jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; senjorams - 15 eurų; naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai. Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro. NŽKA nariams stojamasis mokestis – 15 eurų; metinis narystės – 15 eurų. LŽS ir NŽKA nariai 2021 m. nario mokestį turi sumokėti iki kovo 31 dienos. LŽS nariams galima įsigyti ir Tarptautinės žurnalistų federacijos nario pažymėjimą.

2021-01-11Laisvės gynėjų dienos 30-metį minėsime išskirtinėmis sąlygomis

Minint atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį sausio 13 d., trečiadienį, 9.55 val. kviečiame stebėti Laisvės gynėjų dienos minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijos vaizdo įrašo transliaciją.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media