2023 m. lapkricio 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2022-03-22ОТКРЫТОЕ ОБРАЩЕНИЕ ЕВРОПЕЙСКИX ЖУРНАЛИСТОВ, МЕДИА АССОЦИАЦИЙ К РОССИЙСКИМ ЖУРНАЛИСТАМ, КОТОРЫЕ ЗАНИМАЮТСЯ ВОЕННОЙ ПРОПАГАНДОЙ / OPEN LETTER FROM EUROPEAN JOURNALISTS, MEDIA ASSOCIATIONS TO RUSSIAN JOU

Mieli kolegos, Baltijos šalių, Lenkijos, Vokietijos ir iš Baltarusijos diktatoriaus režimo išvytos, bet Vilniuje įsikūrusios Baltarusijos žurnalistų asociacijos vadovai ir atstovai sutarė bendru atviru laišku kreiptis į Rusijos „žurnalistus“, užsiimančius karo propaganda. Prašome platinti šį laišką kuo plačiau - savo svetainėse, naujienų agentūrose, naujienų portaluose, televizijoje ir kitur. Galite siųsti elektroniniais paštais Rusijos žiniasklaidos atstovams ir skelbti socialiniuose tinkluose.

2022-03-10Mieli LŽS nariai bei kiti rėmėjai: dalimi savo sumokėto pajamų mokesčio galite paremti LŽS

Norime priminti, kad dalimi savo sumokėto pajamų mokesčio galite paremti ne tik pelno nesiekiančias organizacijas, meno kūrėjus, politines partijas, bet ir profesines sąjungas. Todėl LŽS narių ir kitų rėmėjų prašome paremti profesinę organizaciją Lietuvos žurnalistų sąjungą, juridinio asmens kodas 190806184, skiriant 0,6 procento sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

2022-03-08Paremkime Ukrainos žurnalistus!

Dėl bombardavimų ir kitų pavojų dalis NUŽU personalo turėjo persikelti į vakarinę Ukrainos dalį, iš kur tęsia savo darbus. Šiandien kolegoms reikalinga įvairi parama, trūksta būtiniausios įrangos, reikia padėti savo kolegoms ar jų šeimoms. Todėl visus, kurie nori ir gali prisidėti, kviečiame aukoti kolegoms. Paramą galima pervesti į Lietuvos žurnalistų sąjungos sąskaitą LT397044060000279241. Nurodoma paskirtis: Parama Ukrainos žurnalistams.

2022-02-24Lietuvos žurnalistų sąjungos pareiškimas dėl karo Ukrainoje (13)

Lietuvos žurnalistų sąjunga išreiškia visišką paramą Ukrainos žmonėms, kenčiantiems nuo nacistinės Rusijos ir diktatoriaus valdomos Baltarusijos agresijos. Mūsų bendruomenė labai susirūpinusi visų kolegų, dirbančių karo zonoje saugumu. Mes neturime iliuzijų, kad Putino smogikų kruviną ranką sulaikytų žurnalisto pažymėjimas.

2022-02-10Dėmesio LŽS ir NŽKA nariams: prašome sumokėti 2022 metų nario mokestį

Gerbiamiems LŽS ir NŽKA nariams primename, kad LŽS ir NŽKA nario mokestis yra mokamas vieną kartą per metus. LŽS ir NŽKA nariai 2022 m. nario mokestį turi sumokėti iki kovo 31 dienos.

2022-02-09Europinė parama medijoms ir viešosios konsultacijos dėl žiniasklaidos laisvės apsaugos

Europos Komisija (EK) paskelbė tris kvietimus teikti pasiūlymus pagal programos „Kūrybiška Europa“ paprogramę MEDIA, kuriai 2022 m. numatyta 226 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų. Taip siekiama remti audiovizualinio sektoriaus atsigavimą ir didinti jo konkurencingumą tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Paskelbti trys kvietimai teikti pasiūlymus: vaizdo žaidimai ir įtraukiojo turinio kūrimas, Europos festivalių tinklai ir „MEDIA 360°“, pritaikyti esamoms sektoriaus šakoms, naujiems talentams ir rinkoms remti, taip pat įvairių sektorių bendradarbiavimui skatinti. Pagal programos „Kūrybiška Europa“ tarpsektorinę paprogramę taip pat paskelbtas atskiras kvietimas, kuris daugiausia skirtas gebėjimų naudotis žiniasklaidos priemonėmis stiprinimui ir jam numatyta 2,4 mln. eurų ES lėšų.

2022-02-08LIETUVIŲ RAŠYTOJŲ IR ŽURNALISTŲ SĄJUNGAI – 100 METŲ! (18)

Šiemet sukanka 100 metų kai Kaune buvo įkurta ir vasario 9 dieną įregistruota Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjunga, kurios tikslas – suburti „lietuvių plunksnos darbininkus“, suregistruoti „rašomąsias lietuvių pajėgas“, padėti rašytojams ir žurnalistams jų įvairiapusėje veikloje. Dabar šias tradicijas sėkmingai tęsia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.

2022-01-25Duomenų sargai užsimojo prieš skaidrumą. Žurnalistiniam projektui „Karštos pėdos“ - duomenų sargų grasinimai baudomis

Žiniasklaidos atstovus ir skaidrumui neabejingus visuomenės atstovus kviečiame atvykti į posėdį, kuris vyks ketvirtadienį, sausio 27 d., 14 val., VDAI patalpose (L. Sapiegos g. 17, Vilnius). Prieš posėdį 13.30 komentarais apie „Karštų pėdų“ situaciją bei BDAR ir jo naudojimą prieš žiniasklaidą bei viešumą pasidalins: „Karštos pėdų“ idėjos autorius Šarūnas Černiauskas, Advokatų profesinės bendrijos „Linden“ teisininkas, Media4Change konsultantas Marius Dagys, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

2022-01-05Informacija apie kandidatus į politinius postus neturi būti slepiama nuo visuomenės

Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir ,,Transparency International" Lietuvos skyrius (TILS) kviečia Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) laikytis įstatymų, nedelsiant atšaukti neteisėtą sprendimą ir vėl pradėti skelbti iš VRK interneto svetainės pašalintus politinių rinkimų kandidatų anketų duomenis. LŽS ir TILS nuomone, VRK sprendimas prieštarauja viešajam interesui turėti skaidrią demokratinę valstybę, sumenkina piliečių teisę žinoti apie politikoje dalyvaujančius asmenis bei sukuria palankesnę terpę politinei korupcijai.

2021-12-23Linksmų šv. Kalėdų! (4)

Mieli kolegos, Artėja nuostabios šventės. Jos leidžia mums svajoti. Galime pasidžiaugti sėkmingais metais ar net kukliais, bet širdžiai mielais dalykais. O metų pabaiga ir artėjantys Naujieji teatneša mums ir naujos Vilties. Su šventėmis!

2021-12-09Lietuvos žurnalistai šiemet "Vilties laisvės" premiją paskyrė Baltarusijos žurnalistui Andrejui Aleksandrovui (3)

Gruodžio 10 dieną Seime vykstančio Lietuvos ir Baltarusijos žurnalistų forumo „Žmogaus teisės ir žurnalistika" metu žurnalistui Andrejui Aleksandrovui bus įteikta „Vilties Laisvės" statulėlė ir piniginis prizas. Šiai premijai skirti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija subūrė bendrą komisiją. Šiemet Komisijos atstovai balsų dauguma Vilties Laisvės premiją paskyrė Baltarusijos žurnalistui Andrejui Aleksandrovui. Jo kandidatūrą premijai pasiūlė Baltarusijos žurnalistų organizacijos.

2021-12-08Seime: Lietuvos ir Baltarusijos žurnalistų forumas, skirtas paminėti Tarptautinei žmogaus teisių dienai. Kviečiame kolegas dalyvauti

Seime gruodžio 10 dieną, penktadienį, 8 val. įvyks: Lietuvos ir Baltarusijos žurnalistų forumas „Žmogaus teisės ir žurnalistika“. Renginys skirtas paminėti Tarptautinei žmogaus teisių dienai. Forumo organizatoriai: Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Baltarusijos žurnalistų asociacija. Partneriai: Lietuvos Respublikos Seimas ir Fridricho Eberto fondas.

2021-12-062022-ieji žurnalistams su Vytauto Gedgaudo ženklu (1)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius pranešė, kad vertindami žurnalisto ir ilgamečio tautinės minties JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus Vytauto Gedgaudo indėlį puoselėjant profesionalios žurnalistikos skatinimą atkurtoje nepriklausomoje Lietuvos žurnalistų sąjunga su Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius metus skelbia Vytauto Gedgaudo metais.

2021-12-02Kultūros ministro sveikinimas Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos metinės konferencijos dalyviams (1)

Kultūros ministro sveikinimas Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos metinės konferencijos dalyviams.

2021-11-25Prasidėjo kasmetinis European Press Prize konkursas. Kviečiame kolegas dalyvauti

Konkurso tikslas - pagerbti auksčiausius pasiekimus Europos žurnalisme, išskiriant keturias kategorijas. Kiekvienoje kategorijoje dalyviai turi galimybę laimėti prizą siekiantį dešimt tūkstančių eurų.

2021-11-23Palaikome baltarusius kolegas

Šiandien Neries krantinėje, netoli Seimo, vyko akcija „Baltarusijos alėja. Demokratijos vigilija“. Akcijos dalyviai, išreikšdami palaikymą Baltarusijos laisvei, pasodino Baltarusijos demokratijos alėją – 16 šermukšnių sodinukų. Tarp jų du, kuriuos Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos vardu pasodinome kartu su Baltarusijos žurnalistų asociacijos vadovu Andrejumi Bastunec.

2021-11-22Kvietimas į Seimo Kultūros komiteto globojamą renginį „Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui 25-eri"

Kviečiame į Seimo Kultūros komiteto globojamą renginį „Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui 25-eri", kuris įvyks lapkričio 26 d., 12.30 val. Lietuvos Respublikos Seime (I rūmai, Konstitucijos salė). REGISTRACIJA Į RENGINĮ el.p. kultkt@lrs.lt
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media