2024 m. gegužes 21 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2022-07-272022 metų Antano Macijausko premija paskirta Edmundui Ganusauskui. Sveikiname! (17)

Liepos 25 dieną įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Biržų rajono savivaldybės kūrybinio konkurso žurnalistams ANTANO MACIJAUSKO premijai gauti vertinimo komisijos posėdis. 2022 metų Antano Macijausko premija paskirta Edmundui Ganusauskui. Sveikiname!

2022-07-07Kviečiame teikti darbus Antano Macijausko premijai gauti (3)

Antano Macijausko (1874-1950), žymaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo, kasmetinę premiją skiria Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono savivaldybė. Antano Macijausko premija skiriama žurnalistui už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, fotografijų ciklus, publicistinius leidinius, televizijos ir radijo laidas, paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), atskleidžiančias žmogiškąjį orumą, švietėjiškos veiklos įprasminimą, ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai, pilietinės visuomenės ugdymą, valstybingumo ir tautinio identiteto įprasminimą (ugdymą), žodžio laisvės įtvirtinimą.. 3. Darbai premijai gauti pateikiami Lietuvos žurnalistų sąjungai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas_ info@lzs.lt) kasmet iki liepos 10 dienos.

2022-07-06SRTRF: Skelbiamas visuomenės informavimo saugumo tikslinis konkursas (1)

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo taryba skelbia visuomenės informavimo saugumo ir medijų raštingumo ugdymo projektų konkursą. Elektroniniu parašu pasirašytų paraiškų nurodyta forma kartu su sąmata (vieno dokumento) laukiama iki liepos 25 d. 24 val. el. paštu info@srtfondas.lt.

2022-06-30Nacionalinis transplantacijos biuras, LŽS ir NŽKA skelbia kūrybinį konkursą žurnalistams „Organų donorystei – taip!“ (1)

Originalius darbus (raštu arba įrašytus į elektroninę laikmeną), atitinkančius konkurso tematiką bei tikslą, gali teikti redakcijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos skyriai/klubai, žurnalistai. Darbai pristatomi Lietuvos žurnalistų sąjungai (Jogailos g. 11, LT-01116, Vilnius, el. paštas info@lzs.lt) iki š. m. rugsėjo 23 d.

2022-06-15Įvyko Europos žurnalistų federacijos visuotinis susirinkimas. Išrinkta naujoji federacijos prezidentė Maja Sever

Birželio 12 - 14 dienomis Izmire ,Turkijoje įvyko Europos žurnalistų federacijos (EŹF) visuotinis susirinkimas. Jo metu išrinkta naujoji EŽF prezidentė Maja Sever iš Kroatijos. Ji tapo pirmąja moterimi, kuriai patikėta vadovauti Europos žurnalistų profesiniam susivienijimui.

2022-06-14Kviečiame kolegas į Lietuvos žurnalistų forumą (1)

Birželio 17 dieną 10 val. viešbutyje “Novotel” įvyks Lietuvos žurnalistų forumas. Formatas hibridinis: gyvas renginys ir Zoom transliacija. Kviečiame dalyvauti.

2022-05-29Prienuose Mato Šalčio premija įteikta Leonardui Skirpstui (3)

Gegužės 28 dieną Prienų miestui švenčiant 520 metų jubiliejų, Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas ir LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius keturioliktąją Mato Šalčiaus premija įteikė LŽS ir NŽKA nariui, keliautojui, fotožurnalistui Leonardui Skirpstui. Renginyje dalyvavo Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis ir LŽS pirmininko pavaduotojas Vytautas Kvietkauskas.

2022-05-28Įvyko NŽKA ataskaitinė rinkiminė konferencija. NŽKA pirmininku vėl išrinktas Dainius Radzevičius (4)

Gegužės 27 dieną Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) ataskaitinė rinkiminė konferencija. Konferencija buvo visuotinė, todėl į ją buvo pakviesti visi NŽKA nariai.

2022-05-21Post scriptum šventei, kurią tebelydi protėvių dvasia

Neįtikėtina. Meteorologai Kaune pranašavo lietų ir vėją, tačiau kai gegužės14-ąją, 14 val. „Vasaros olimpe“ prasidėjo šventė, skirta Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos įkūrimo 100-mečiui, net saulė nušvito. Ir taip jau trisdešimt metų iš eilės, kai buvo atgaivinti prieškario laikų Spaudos baliai.

2022-05-17Kolegei Jolantai Beniušytei - Profesinių sąjungų konfederacijos apdovanojimas. Sveikiname! (21)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkei, almanacho „Žurnalistika“ redaktorei Jolantai Beniušytei už reikšmingą veiklą įteiktas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Auksinis ženklelis. Tai aukščiausias 25 šakines profsąjungas vienijančios visuomeninės organizacijos apdovanojimas.

2022-05-12Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos rinkiminė konferencija - gegužės 27 d. (1)

Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos rinkiminė konferencija įvyks gegužės 27 d. 11 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius). Konferencija yra visuotinė, todėl kviečiami visi NŽKA nariai.

2022-05-08Žurnalistų desantas į Mažeikius: įteikta legendinio žurnalisto Vytauto Gedgaudo premija  (18)

Šiemet Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną nutarė paminėti Mažeikiuose, į kuriuos suvažiavo daug kolegų iš Vilniaus, Kauno, Trakų, Kaišiadorių, Lazdijų, Pakruojo, kitų šalies vietų. Šį žurnalistų desantą svetingai priėmė vietinio laikraščio „Santarvė“ kolektyvas ir Mažeikių krašto muziejus, kur ir vyko iškilmingas Spaudos dienos minėjimas.

2022-05-06Vinco Kudirkos premija - Virginijai Skučaitei, Vytauto Gedgaudo premija - Audronei Kosciuškienei ir Justinui Lingiui (5)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo premijų vertinimo komisijos 2022 m. balandžio 28 d. posėdžio nutarimas: 2022 m. Vinco Kudirkos premiją skirti Virginijai Skučaitei už istorinės dokumentikos knygą „Traukinio į mirtį pėdsakais‘‘ ir dokumentinių-biografinių televizijos filmų ciklą „Traukinys į mirtį“. 2022 m. Vytauto Gedgaudo premiją skirti Audronei Kosciuškienei ir Justinui Lingiui už keturių filmų ciklą “Viltis abipus Atlanto”. Sveikiname kolegas!

2022-05-03Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną švęsime Mažeikiuose (3)

Šiemet Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną švęsime Mažeikiuose. Gegužės 7 dieną, šeštadienį, mus mielai priims Mažeikių muziejus ( V. Burbos g. 9, Mažeikiai).

2022-04-23LŽS Tarybos ir Valdybos posėdžiai – balandžio 30 dieną

LŽS Tarybos posėdis įvyks balandžio 30 d., 12 val. Žurnalistų namuose ( Jogailos g. 11, Vilnius) Pusvalandį iki Tarybos posėdžio (11.30 val.) papildomai įvyks LŽS Valdybos posėdis.

2022-04-20„Ми з України!" (Mes iš Ukrainos!) - išėjo specialus leidinys - laikraštis, kurį bendrai išleido Lietuvos ir Ukrainos žurnalistai (9)

„Ми з України!“ (Mes iš Ukrainos!) – išėjo specialus leidinys – laikraštis, kurį bendrai išleido Lietuvos ir Ukrainos žurnalistai. Kaip karas prieš Rusijos okupantus suvienijo ukrainiečius. Kaip juos palaiko visas pasaulis ir kas labiausiai padeda pabėgusiems nuo karo baisumų ukrainiečiams. Kaip kūrybinių profesijų žmonės tampa kariais arba jungiasi į savanorių centrus – apie tai ir kitką – specialiame laikraštyje “Ми з України!“, kurį Ukrainos nacionalinė žurnalistų sąjunga paruošė kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga. Unikalaus žurnalistinio projekto autoriai yra žurnalistai iš Vilniaus, Klaipėdos ir įvairių Ukrainos vietų.

2022-04-13Vilniuje - Baltijos šalių, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos žurnalistų susitikimai

Vilniuje, Žurnalistų namuose ir Baltarusijos žurnalistų buveinėje įvyko Europos žurnalistų federacijos, Baltijos šalių žurnalistų sąjungų, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos žurnalistų, veikiančių emigracijoje, susitikimai. Juos inicijavo Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos žurnalistų federacija. Aptarti žurnalistų, dirbančių emigracijoje poreikiai, galimybės bendradarbiauti. Susitikimuose dalyvavo ir juos moderavo Europos žurnalistų federacijos prezidentas Mogens Blicher Bjerregard.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media