2023 m. kovo 23 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2021-08-11Bendras Lietuvos žiniasklaidos pareiškimas: Smurtas prieš žurnalistus – siekis užkirsti visuomenei kelią į objektyvią ir nešališką informaciją (3)

Taikus procesas vakare tapo riaušėmis, per kurias kolegos žurnalistai buvo stumdomi, jiems buvo dengiamos kameros, gadinama darbo įranga, jie buvo vadinami „žiurkėmis“ ir kitais necenzūriniais žodžiais. Net ir tokiomis sąlygomis, žiniasklaidos atstovai liko iki riaušių pabaigos, todėl nukentėjo: į juos skriejo buteliai, akmenys.

2021-07-30Lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko premija - žurnalistui Vytautui Žeimantui (51)

Iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo Antano Macijausko premija šiemet paskirta žurnalistui, redaktoriui, vertėjui ir rašytojui Vytautui Žeimantui.

2021-06-30Kovai su žurnalistų persekiojimu – siūlomos naujos priemonės

Teisingumo ministerija parengė Civilinio proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso pakeitimų projektus, kuriais siekiama apsaugoti žurnalistus ir pilietinės visuomenės atstovus nuo nepagrįstų ieškinių, kuriais juos už kritiką siekiama cenzūruoti ar nutildyti, apkraunant teisminės gynybos išlaidomis.

2021-06-23Startuoja atsinaujinusi LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus taryba (13)

Nauja kadencija! Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus atsinaujinusi taryba po visuotinio - rinkiminio skyriaus susirinkimo. Iš kairės: Žydrūnas Naujokas (skyriaus pirmininkės pavaduotojas), Dovilė Ringis, Jolanta Beniušytė (skyriaus tarybos pirmininkė), LŽS vicepirmininkas Darius Lukoševičius, Laura Sėlenienė, Gediminas Pilaitis ir Paulius Matulevičius.

2021-06-22Broniaus Raguočio plunksnakotis – geriausio žurnalistikos baigiamojo bakalauro darbo absolventui Lukui Aluzui (9)

Pirmuoju Lietuvos žurnalistų sąjungos prizo „Broniaus Raguočio plunksnakotis“ laureatu tapo Lukas Aluzas, Žurnalistikos bakalauro studijų programos absolventas.

2021-06-14Kaunas: po karantino sugrįžęs tradicinis spaudos balius pateikė staigmenų (2)

29-erius metus vykstantis tradicinis spaudos balius po karantino sugrįžo atsinaujinęs ir dar didesnis nei būdavo iki šiol. Ilgametes tradicijas išlaikiusi šventė šiemet atnaujino savo veidą ir pristatė naujovių.

2021-06-11Tradicinis spaudos balius jau šį šeštadienį Kaune!

Birželio 12-ąją, šeštadienį, Lietuvos radijo 95-ojo Gimtadienio proga, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdyba lauko kavinėje „Vasaros olimpas“ rengia tradicinį SPAUDOS BALIŲ. Šventės pradžia - 14 val. Kviečiame dalyvauti visus LŽS narius, bet laikytis nustatytų karantino reikalavimų.

2021-05-29Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko 20-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija (3)

Tęsiant praeitų metų praktiką, šiemet dvidešimtojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija įvyko atvirame ore, Vilniaus Rotušės aikštėje. “Auksiniais kadrais” buvo apdovanoti devyni fotografai - Lukas Balandis, Ričardas Vitkus, Justinas Stacevičius, Laura Vansevičienė, Arnas Čemerka, Aistė Ridikaitė, Kęstutis Vanagas, Virgilijus Usinavičius - Augulis ir Asta Sabonytė-Jankauskienė. Be to, buvo įteiktas tradicinis „Kolegų prizas“ - tai pačių konkurso dalyvių renkama labiausiai patikusi viena iš į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų. Šiemet „Kolegų prizas“ atiteko Pauliui Peleckiui už anglies kasėjo portretą iš Luhansko regiono, Ukrainos.

2021-05-26Šiemet Petro Babicko premija paskirta radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei (1)

Komisijos nariai svarstė ir vienbalsiai siūlė 2021 metų Petro Babicko premiją skirti LRT radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei už jos ilgametį darbą eteryje, kūrybingumą, objektyvumą, principingumą, pagarbą taisyklingai lietuviškai kalbai. Jai bus išmokėta 1000 (vieną tūkstantį) eurų premiją.

2021-05-20Nacionalinėje bibliotekoje aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos žurnalistų sąjunga plėtros galimybės (1)

Gegužės 20 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje aptartos tolesnio bendradarbiavimo su Lietuvos žurnalistų sąjunga plėtros galimybės. Nutarta pratęsti 2016 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį ir toliau kartu organizuoti renginius, seminarus ir konferencijas, įgyvendinti bendrus projektus ir keistis informacija, analitine medžiaga, susijusia su žiniasklaidos ir žurnalistikos raida.

2021-05-07Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną skelbiami prestižinių žurnalistikos premijų laureatai. Vinco Kudirkos premija - Nijolei Jačėnienei, Vytauto Gedgaudo premija - Aurelijai Arlauskienei  (3)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija paskirta televizijos žurnalistei Nijolei Jačėnienei, o Vytauto Gedgaudo premijos laureate tapo žurnalistė Aurelija Arlauskienė. Šios dvi premijos tradiciškai skelbiamos ir teikiamos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, tačiau šiemet dėl karantino premijų įteikimo ceremonija vyks birželį. Apie tai bus pranešta papildomai.

2021-05-01Seime - Tarptautinė konferencija „Šiandienos informacinio lauko iššūkiai ir galimybės palaikyti Lietuvos žiniasklaidos nepriklausomybę bei profesionalumą“

2021 m. gegužės 6–7 d. Seime vyks Tarptautinė konferencija „Šiandienos informacinio lauko iššūkiai ir galimybės palaikyti Lietuvos žiniasklaidos nepriklausomybę bei profesionalumą“. (Žiniasklaidos rėmimo modelio tobulinimas)

2021-04-16Vidas Mačiulis išrinktas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininku (31)

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo taryba išsirinko pirmininką. Juo tapo žurnalistas Vidas Mačiulis. Tai paaiškėjo balandžio 15 d. balsų skaičiavimo komisijai susumavus slapto balsavimo rezultatus.

2021-04-09Kviečiame teikti paraiškas Vinco Kudirkos premijai gauti (3)

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premijai gauti. Kandidatūros premijai pateikiamos raštu iki balandžio 15 dienos.

2021-04-09Kviečiame teikti paraiškas Vytauto Gedgaudo premijai gauti. Ją finansuoja Lietuvos kultūros taryba (5)

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos rengiamai ir Lietuvos kultūros tarybos finansuojamai Vytauto Gedgaudo premijai gauti. Kandidatūros premijai pateikiamos raštu iki balandžio 15 dienos.

2021-04-08Vakcinacijai pasirengę naujienų žurnalistai laukia valdžios sprendimų (10)

Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos raštu informavo Sveikatos apsaugos ministeriją, kad Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) išreiškė paramą žiniasklaidos darbuotojams, įtrauktiems į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetines grupes. Sudėtingomis sąlygomis visą karantino laikotarpį dirbantys naujienų ir aktualijų žurnalistai bei kiti redakcijų darbuotojai yra pasirengę skiepų programai ir laukia atsakingų institucijų sprendimų. Tarptautinė žurnalistų federacija viešai vasario mėnesį atkreipė dėmesį, kodėl verta įtraukti žurnalistus į prioritetines skiepijimo grupes.

2021-04-08Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos kviečiamos kartu stiprinti profesinės etikos savireguliaciją

Visuomenės informavimo etikos asociaciją sukūrusios žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos kviečia prisijungti profesinės bendruomenės narius kartu kurti profesinės etikos standartus bei efektyvią savireguliaciją. Tokią iniciatyvą bendru sprendimu priėmė visi VIEA nariai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media