2023 m. birželio 2 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2023-05-22Kviečiame dalyvauti LRT diskusijų laidoje „Lietuva kalba“

Kreipiamės, norėdami pakviesti Jus sudalyvauti LRT "Lietuva kalba" diskusijų laidoje - gegužės 24 d. (trečiadienį) nuo 21:00 val.

2023-04-27Kovai su piratavimu skirta beveik 700 tūkst. – dalyvaukite LKT finansavimo konkurse!

Lietuvos kultūros taryba siekdama stiprinti autorių teisių apsaugą ir legalaus turinio vartojimą skelbia finansavimo konkursą. Jame bus paskirstyta beveik 700 tūkst. eurų, o projektus galima vykdyti etapais. Lietuvos kultūros taryba paraiškų laukia iki gegužės 16 d. (imtinai).

2023-04-20LŽS: Migrantų „atstūmimo“ politika - grėsmė žmogaus teisėms ir spaudos laisvei

Lietuvos žurnalistų sąjunga ragina politikus ypatingai rimtai vertinti ir įsiklausyti į žmogaus teisių gynėjų pastabas dėl Valstybės sienos apsaugos įstatymo pataisų, kurių svarstymas vyksta Seime. Būtina numatyti visus galimus saugiklius dėl vadinamų „atstūmimų“ (taip pat žurnalistų teisės rinkti apie tai informaciją) ir taip užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams bei žurnalistų laisvių nepagrįstiems ribojimams.

2023-04-18Klaipėdoje mokymai žiniasklaidos atstovams ir atstovėms: Pagarbus ir įtraukus LGBTQ+ bendruomenės vaizdavimas žiniasklaidoje

Klaipėdoje mokymai vyks 2023 m. balandžio 28 d. 10-13 val., Kultūros fabrike, Bangų g. 5A, LT-91250 Klaipėda. REGISTRACIJA (vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis iki balandžio 24 d.):

2023-04-13Finansų ministerija kviečia dalyvauti kasmetiniame žurnalistų ir tinklaraštininkų konkurse: Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius

Finansų ministerija kviečia dalyvauti kasmetiniame žurnalistų ir tinklaraštininkų konkurse, kuriame žiniasklaidos ekspertai vertins Jūsų straipsnius, radijo ir TV reportažus, laidas apie Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius. Darbus prašome siųsti iki balandžio 17 dienos, o šventinis renginys, kuriame nugalėtojai bus apdovanoti piniginėmis premijomis – gegužės 5 dieną.

2023-04-01Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos pranešimas: pagerbti Lietuvos šviesuoliai. Tarp laureatų yra ir žurnalistų

Kovo 30 d. Panevėžio Dailės galerijoje laureatams buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

2023-03-28Aleksandro Stulginskio žvaigždė skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, žurnalistui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui

Seimas nusprendė 2023 m. Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, žurnalistui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui.

2023-03-20Skelbiamas 2023 metų Kalbos premijos konkursas

Pretendentų kandidatūras turi teisę siūlyti fiziniai ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, kurie iki 2023 m. balandžio 24 d. privalo Komisijai pateikti motyvuotą rekomendaciją, pretendento gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą, svarbiausių pretendento darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

2023-03-07Pagarbus ir įtraukus LGBTQ+ bendruomenės vaizdavimas žiniasklaidoje. Kviečiame į mokymus žiniasklaidos atstovams ir atstovėms

Vilniuje mokymai vyks 2023 m. kovo 31 d. 10-13 val., IBIS Vilnius Centre viešbutyje, Rinktinės g. 18, LT-09322 Vilnius.

2023-02-27Kunigas, Marijos radijo programų direktorius Saulius Bužauskas paskirtas Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru (1)

2023 metų vasario 27 d., Šventasis Tėvas Pranciškus tituliniu Castello di Tatroporto vyskupu ir Kauno arkivyskupijos augziliaru paskyrė Vilniaus arkivyskupijos kunigą Saulių Bužauską, dabartinį Marijos radijo programų direktorių.

2023-02-24Junkitės į Melagingų naujienų atpažinimo dirbtuves

Kovo 4 d. 10 – 15 val. Best Western viešbutyje (Konstitucijos pr. 14, Vilnius) kviečiame dalyvauti TITAN kūrybinėse dirbtuvėse. Dirbtuvės padės geriau suprasti, kas yra dezinformacija (melagingos naujienos), kokią įtaką ji daro gyvenimui ir ką galime padaryti, kad ją sustabdytume. Laukiami visi žurnalistai, norintys dalyvauti.

2023-02-13Vėl mūsų laukia Vilniaus knygų mugė (2)

2023 metų Vilniaus knygų mugė – nepaprastai spalvinga, šventiška ir akcentuojanti mūsų, kaip laisvos visuomenės, pamatus. Kartu mąstysime apie Vilniaus, Lietuvos ir pasaulio ateitį, vartysime gražiausių metų knygų puslapius, diskutuosime su autoriais bei kūrėjais, sveikinsime vieni kitus Vilniaus jubiliejaus proga, dalinsimės nepailstančia viltimi ir palaikymu Ukrainos kovai už laisvę. Mugė vyks LITEXPO centre vasario 23-26 dienomis

2023-02-07Skelbiamas konkursas Mato Šalčiaus premijai gauti. Kandidatus galima siūlyti iki balandžio 15 dienos

Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto, kraštiečio Mato Šalčiaus premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė. Konkursas ir apdovanojimo renginys rengiami kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga. Kandidatų dokumentai iki 2023 m. balandžio 15 d. pateikiami Prienų rajono savivaldybės administracijai adresu Laisvės a. 12, 59126 Prienai arba el. p. administracija@prienai.lt.

2023-01-21Laisvės gynėjų dienai skirtas režisierės Laimos Lingytės dokumentinis filmas TITAS, buvo rodomas Pasaulio lietuvių centre, Lemonte, JAV

Sekmadienį, sausio 15 d., po 11 val. Šv. Mišių, PLC, Banio šeimos salėje, JAV LB Lemonto apylinkės valdyba pakvietė visus prisiminti, pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos Laisvę ir pasižiūrėti Lietuvos TV sukurtą dokumentinį filmą TITAS, kurį sukūrė režisierė LAIMA LINGYTĖ. Ta proga paskelbė Lietuvos žurnalisto, redaktoriaus, rašytojo VYTAUTO ŽEIMANTO 2017 metais rašytą straipsnį, skirtą L.Lingytės kūrybai.

2023-01-09Konkursas V. Mykolaičio-Putino premijai gauti. Siūlykite kandidatus

Prienų rajono savivaldybė skelbia konkursą Vinco Mykolaičio-Putino literatūros premijai gauti. Premijos dydis – 2000 Eur. Dokumentus konkursui kviečiame teikti iki 2023 m. kovo 6 d. Prienų rajono savivaldybės administracijai - adresu Laisvės a. 12, 59126 Prienai arba el. p. administracija@prienai.lt

2022-12-29Vokietijos ambasada Vilniuje siūlo žurnalistams naują stipendijų programą

Stipendijų programa „BETD Media Fellowship“ perspektyvioms (-iems) žiniasklaidos specialistėms (-ams) suteiks galimybę pažvelgti į pasaulinės energetikos pertvarkymo užkulisius ir tapti 9-ojo Berlyno dialogo dėl energetikos pertvarkos (BETD) dalimi. „BETD Media Fellowship“ skirta jaunoms (-iems) žiniasklaidos specialistėms (-ams) iš viso pasaulio (pvz., žurnalistėms (-ams), nuomonės formuotojoms (-ams), tinklalaidininkėms (-ams), tinklaraštininkėms (-ams) ir t. t.), rengiančioms (-tiems) reportažus apie energetikos pertvarką.

2022-12-27Žurnalistų dėmesiui: Kokios valstybei svarbios sukaktys laukia 2023-iaisiais?

Seimas, atsižvelgdamas į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, palyginti su ankstesniais metais, nusprendė skelbti mažiau atmintinų metų. Tačiau, kaip ir šie metai, 2023-ieji padovanos ir pakvies kartu paminėti nemažai svarbių sukakčių. Atmintini metai, svarbios sukaktys gali tapti geromis gairėmis ir žurnalistų darbe.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media