2023 m. spalio 2 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2022-03-23Internetinis seminaras žurnalistams „Klimato kaita – kaip rašyti, kad tave išgirstų?“¬ Kviečiame dalyvauti!

Kviečiame dalyvauti internetiniame seminare žurnalistams, norintiems pagilinti žinias apie klimato kaitą ir pritaikyti jas žurnalistikos darbe. Internetinis seminaras vyks kovo 29 d. 11–12:30 val. Būtina registracija.

2022-03-16Nuotolinis seminaras „Karas. Žurnalistika. Etika“. Kviečiame!

Kovo 17 diena 15 val. įvyks nuotolinis seminaras „Karas. Žurnalistika. Etika“ Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą ir atviras grasinimas visoms demokratinėms šalims iš naujo verčia ieškoti atsakymo, kaip turi veikti žurnalistika, kad visuomenė būtų informuojama, o ne dezinformuojama. Todėl Lietuvos žurnalistų sąjunga tęsia žurnalistams skirtų nuotolinių mini-seminarų ciklą, kuriuose su skirtingais žiniasklaidos, sociologijos ir psichologijos, politikos ir kitų sričių ekspertais bandys pateikti įžvalgas ir rekomendacijas, kaip žurnalistikos profesionalams atsižvelgti į svarbius kontekstus.

2022-03-01 Visuomenei primenama apie baudžiamąją atsakomybę už neapykantos kurstymą ir karo nusikaltimų neigimą ar viešą pritarimą jiems  (2)

Teisingumo ministerija kartu su Generaline prokuratūra ir Lietuvos policija, reaguodamos į viešojoje erdvėje, ypatingai - socialiniuose tinkluose, skelbiamus pasisakymus dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, parengė atmintinę dėl baudžiamosios atsakomybės už neapykantos kurstymą ir karo nusikaltimų neigimą ar viešą pritarimą jiems.

2022-02-23Lietuvių kalbos draugija skelbia tris konkùrsus (1)

Lietuvių kalbos draugija, bendradarbiaudama su kitomis organizacijomis ir jų remiama, vasarį skelbia tris konkùrsus: Kalbininko Petro Būtėno ir jo mokinės Aleksandros Kazickienės atminimo premijos pretendentų konkùrsą, Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimus ir kūrybinių darbų konkùrsą „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“.

2022-02-11Išrinkti 2022 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos šios dienos posėdyje buvo apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti 2022 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai:

2022-02-05Parodoje Lietuvos sporto muziejuje – ir žurnalistų surinkti eksponatai (3)

Žiemos olimpinių žaidynių Pekine išvakarėse, Lietuvos sporto muziejuje Kaune atidaryta Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) paroda „LOKA Kaunas 2022“. Joje dalį savo kolekcijų demonstruoja ir du Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo bei Sporto žurnalistų federacijos nariai Juozas Šalkauskas (kaklaraiščius) ir Bronius Čekanauskas (talismanus).

2022-01-26Siūlykite kandidatus Vinco Aurylos premijai

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius savo narius vėl kviečia siūlyti kandidatūras Vinco Aurylos premijai gauti. Kandidatūras prmijai gauti galima siūlyti iki vasario 6 d. imtinai.

2022-01-24Kviečiame jaunuosius žurnalistus sudalyvauti „Medijų akademijos“ virtualiame renginyje

Jei nori ne tik sužinoti apie netikėtus šio pasaulio reiškinius, bet ir pats juos patyrinėti bei atrasti, jei domiesi žurnalistika, esi smalsus, rašai, kalbini ar filmuoji, dalyvauk jaunųjų žurnalistų stovykloje „Medijų akademija“ bei sukurk savo video istoriją apie vis greičiau besisukantį technologijų pasaulį!

2022-01-22Alytus: priverstinai iškraustoma radijo stotis FM99 (1)

Kolegos iš radijo stoties FM99 mums pranešė: „Sausio 20 d. prieš savivaldybės darbo pabaigą 16.24 val. gavom neigiamą atsakymą į sausio 13 dieną siųstą mūsų prašymą savivaldybei pratęsti išsikraustymo terminą savaite – iki sausio 31 d. (radijo stočiai susirasti patalpas, įsirengti studiją ir persikraustyti ir per pora mėnesių būtų toks visai nemenkas iššūkis, o ką jau bekalbėti per 11 dienų).

2022-01-21VRK skelbs kandidatų privačių interesų deklaracijų duomenis

Po kelias dienas trukusių pasitarimų su teisininkais ir duomenų apsaugos specialistais, VRK situaciją dėl kandidatų duomenų skelbimo pakeitė.

2022-01-14Nusprendėte papildomai užsidirbti ir susiviliojote pasiūlymu prekiauti interneto svetainės filmai.in taškais? Nenustebkite, jeigu staiga jūsų banko sąskaita bus užšaldyta

). Iki šiol LRTK yra priėmusi sprendimus dėl šešių asmenų, interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose prekiavusiais interneto svetainės filmai.in taškais, kurių pagalba būdavo suteikiama prieiga prie pasirinkto neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio. Vilniaus apygardos administracinis teismas sankcionavo visus LRTK sprendimus dėl mokėjimų ar kitų finansinių operacijų nutraukimo.

2022-01-05Veteranai slalomo trasoje laukia ir žurnalistų  (2)

Šeštadienį, sausio 15-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) esančiose slalomo aikštelėse, kuriose tądien rengiamos net dvejos slalomo varžybos, sąlyginai pavadintos „Kauno rajono II ir III etapais“. Organizatoriai laukia ne tik sporto meistrų veteranų, bet suteiks galimybę atskirose grupėse išbandyti jėgas ir žmonėms su negalia, LAK „Retro klasikos“ atstovams, svečiams mėgėjams, Akademijos seniūnijos automobilių sporto entuziastams, ne tik automobilių sporto temomis rašantiems žurnalistams ir kitiems svečiams.

2021-12-17Baltijos kultūros fondas laukia paraiškų iki vasario 22 d.

2019 m. įsteigtas Baltijos kultūros fondas finansuoja bendrus trijų Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos– kultūros projektus. Paraiškos kitiems metams bus priimamos jau nuo 2022 m. sausio 3 d. iki 2022 m. vasario 22 d. (imtinai).

2021-12-14Pratęsiamas Kultūros rėmimo programų projektų konkurso paraiškų pateikimo terminas iki 2022 m. sausio 11 d.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius: informuojame, kad pratęsiamas Kultūros rėmimo programų projektų konkurso paraiškų pateikimo terminas iki 2022 m. sausio 11 d.

2021-12-08„Žinok teises“, Valstybinės darbo inspekcijos programa apie darbo santykius ir pažeidimus – žurnalistų žiniai

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sukūrė mobiliąją programą „Žinok teises“, kurios pagalba kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti atsakymus į rūpimus klausimus apie darbų saugą ir darbo santykius, o fiksavus pažeidimą itin paprastai ir anonimiškai apie jį pranešti. Tai gali būti svarbu žurnalistams, tiek patiems dėl esamų santykių redakcijose, tiek rašant apie darbų saugą ir darbo santykius.

2021-12-07Marius Skuodis: „Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje – džiaugiamės, kad pavyko taip greitai

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.

2021-12-06Tarptautinio konkurso apie prekybą žmonėmis nugalėtoja – Urtė Vajavudzkaitė. Sveikiname!

Vilniaus universiteto studentė Urtė Vajavudzkaitė tapo tarptautinio projekto Atsakinga, etiška ir jautri žurnalistika prekyba žmonėmis tema (THALIA), kurio partneris Vidaus reikalų ministerija, konkurso nugalėtoja.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media