2019 m. spalio 15 d., Antradienis

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2017-12-20LRT išlaidų detalių paviešinimas galėtų neigiamai paveikti jos poziciją būsimose komercinėse derybose

Seimo narių prašymas LRT tarybai atskleisti konfidencialaus pobūdžio informaciją kelia rimtą susirūpinimą dėl redakcinio nepriklausomumo ir LRT, kaip institucijos, autonomijos, o visuomeninio transliuotojo priežiūra neturi būti vykdoma tiesiogiai politinių institucijų – vyriausybės ar parlamento. Taip rašoma Europos transliuotojų sąjungos (EBU) rašte LRT generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui.

2017-12-15Įteikti trys aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai

Kultūros ministerijos garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteikti trims Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms – aktyviai pedagogei, vargonininkei, Vilniaus religinės muzikos centro pirmininkei Renatai Marcinkutei-Lesieur, Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešosios bibliotekos Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėjai Laimai Lapinienei ir Lietuvos esperantininkų sąjungos Valdybos pirmininkui Povilui Jegorovui.

2017-12-13LRT tarybos pirmininkas: iš Seimo oficialiai nieko nesame gavę

Dalis Seimo narių su visuomeniniu transliuotoju pageidauja bendrauti ne tiesiogiai, o per naujienų agentūrą BNS. Trečiadienį ši agentūra išplatino informaciją, kad aštuoniasdešimt Seimo narių pateikė papildomų klausimų Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Tarybai, prašydami informacijos apie darbuotojų atlyginimus, sutartis su prodiuserinėmis kompanijomis ir turto nuomą. „Kaip ir praėjusį kartą, apie tai, kad yra Seimo narių klausimai, šiandien skaitome agentūros BNS pranešimuose. Oficialiai kol kas nesame nieko gavę“, - sako LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis.

2017-11-27Dėl nuolatinės akreditacijos Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje

Informuojame žiniasklaidos atstovus, kad 2017 metais išduota nuolatinė akreditacija Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje galioja iki 2017 metų gruodžio 31 dienos. Žurnalistai, pageidaujantys turėti akreditaciją 2018 metams, turi užpildyti anketą Prezidento kanceliarijos akreditacijai gauti. Tinklalapyje pateiktą reikia užpildyti iki 2017 metų gruodžio 15 dienos, penktadienio. Vėliau pateikti prašymai nuolatinei akreditacijai nebus nagrinėjami. Pažymime, kad užpildę anketą turite gauti patvirtinimą el. paštu.

2017-11-22Žurnalistai kviečiami į „Lietuvos religinių bendruomenių forumą už taiką ir pilietinę visuomenę“

Lietuvos Kolpingo draugija kartu su Vokietijos ambasada, kviečia Jus į „Lietuvos religinių bendruomenių forumą už taiką ir pilietinę visuomenę“. Forumas vyks lapkričio 30 d. Vilniuje, VU Mažojoje auloje, Universiteto g.3, Vilnius. Renginio pradžia 10 val. Renginys nemokamas.

2017-11-10Skorinos skaitymai-2017: „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygų tradicija“

Skorinos skaitymai-2017: „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygų tradicija“ vyks Vilniuje lapkričio 15-17 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vilniaus Šv. kankinės Paraskevės ortodoksų bažnyčioje, Vilniaus universitete ir Lietuvos mokslų akademijoje

2017-11-08Lietuvos šimtmečiui dovanoja 100-to dienų pasakojimą apie gamtą

Gamtos mylėtojai Lietuvos šimtmečio proga dovanoja savo šaliai 100-to dienų pasakojimą apie gamtosaugos prasmę. Šis pasakojimas arba iniciatyva „100 dienų gamtai” susidės iš skirtingų žmonių asmeninių istorijų apie tai, kodėl jie saugo gamtą. Tikimasi, jog būtent asmeniniai atradimai ir patirtys padės kitiems žmonėms suvokti gamtosaugos prasmę.

2017-11-04Vytautas Visockas: apginkime lietuvių kalbą (2)

Rugsėjo 22 d. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje įvyko Baltų vienybės dienai skirta visuomeninė konferencija-pasitarimas „Apginkime baltų kalbas“, kurios organizatorius – Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už valstybinę kalbą“. Iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila perskaitė pranešimą apie TALKOS tikslus ir būtinybę organizuotis. Įsteigta asociacija, patvirtinti įstatai. Išrinkta taryba (18 narių), revizijos komisija.

2017-11-01Žmogaus teisų stebėjimo institutas prisijungė prie kreipimosi į EK dėl interneto filtravimo

Žmogaus teisų stebėjimo institutas prisijungė prie kreipimosi į EK dėl interneto filtravimo. Skaitmeninių teisių organizacijos sunerimusios, kad toks įpareigojimas lemtų pernelyg griežtą turinio filtravimą, failų trynimą, nuolatinę vartotojų veiklos internete stebėseną.

2017-10-17Į Lietuvos žurnalistų sąjungą priimti devyni nauji nariai (1)

LŽS Valdyba, posėdžiavusi Kernavėje, priėmė į sąjungą 9 naujus narius.

2017-10-12Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje rengia seminarą regioninės žiniasklaidos atstovams

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š.m. lapkričio 10-11 d. organizuoja seminarą Kaune, į kurį kviečiame atvykti regioninės žiniasklaidos žurnalistus ir redaktorius. Registracija vyksta iki spalio 27 d. Registruotis gali ne daugiau kaip du tos pačios žiniasklaidos priemonės atstovai.

2017-10-07Įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Tarp apdovanotųjų ir TV žurnalistas Edmundas Jakilaitis

2017 m. spalio 3 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, įvyko medalių teikimo ceremonija, skirta įprasminti daugiatautę ir daugiakultūrę Lietuvą. Renginį malda už kritusius kovoje Laisvės gynėjus, o taip pat ir už anapilin išėjusius medalių kavalierius pradėjo visuomeninių apdovanojimų komisijos pirmininkas kunigas Tomas Šernas.

2017-09-20Muzikos kūrinių autorių dėmėsiui

Mieli muzikos kūrinių autoriai, norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad iki rugsėjo 30 d. laukiame jūsų paraiškų Asociacijos LATGA Kūrybinės veiklos fondo paramai gauti. Įvairiems muzikos projektams šiuo metu fonde sukaupta 44 347 Eur.

2017-09-15Tarptautinis seminaras „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje 2017 m. spalio 18–19 d. Vilniuje, viešbutyje „Crowne Plaza Vilnius“ (M. K. Čiurlionio 84, Vilnius), anglų kalba organizuoja tarptautinį seminarą „Prekyba žmonėmis ir žiniasklaida“. Seminaro pradžia 2017 m. spalio 18 d. 13 val., pabaiga 2017 m. spalio 19 d. 12 val. Bus vertimas į lietuvių kalbą.

2017-09-07Krikščioniška žiniasklaida – misija įmanoma? Susitikimas su Bernardinai.lt redakcija Alytuje

Kviečiame Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyriaus narius, kitus žurnalistus, mūsų ištikimiausius skaitytojus ir visus, kuriems gali būti įdomu, į susitikimą su Bernardinai.lt redakcijos atstovais rugsėjo 10 d. (sekmadienį), 12 val., Šv. Kazimiero parapijos salėje (Varėnos g. 24a, Alytus). Susitikimo tema – „Krikščioniška žiniasklaida – misija įmanoma?“

2017-08-29Vilniaus universitete vyksta registracija į viešųjų ryšių, kūrybos vadybos, viešosios komunikacijos ir žurnalistikos profesinius mokymus

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas informuoja apie priėmimą į profesinius mokymus: – Ryšiai su visuomene ir efektyvi komunikacija; – Žurnalistinių įgūdžių tobulinimo kursai; – Kūrybos vadyba ir komunikacija; – Viešosios komunikacijos įgūdžiai. Ryšių su visuomene ir efektyvios komunikacijos profesinių studijų imtis – 100 akademinių val. Žurnalistikos įgūdžių studijų imtis – 100 akademinių val. Kūrybos vadybos ir komunikacijos studijų imtis – 100 akademinių val. Viešosios komunikacijos įgūdžių studijų imtis – 20 akademinių val. Maloniai kviečiame Jus, Jūsų kolegas į mokymus, kurie numatomi pradėti nuo 2017 m. spalio 6 d.

2017-08-23Kaune - laikraščio „Lietuvos aidas“ 100-ųjų metinių paminėjimas ir profesorės Onos Voverienės knygos „Lietuvos aidas“ – tautos mokykla. „Lietuvos aidui“ 100 metų” sutiktuvės

Lietuvos Respublikos Kauno karininkų Ramovė, Lietuvos moterų lygos Kauno skyrius kviečia į valstybės oficiozo - laikraščio „Lietuvos aidas“ 100-ųjų metinių paminėjimą ir profesorės Onos Voverienės knygos „Lietuvos aidas“ – tautos mokykla. „Lietuvos aidui“ 100 metų” sutiktuves. Knygą išleido leidykla “Trys žvaigždutės”, kuriai vadovauja LŽS narys, rašytojas Jeronimas Laucius. Renginys vyks 2017 m. rugsėjo 6 d (trečiadienį) 13 00 val. Kauno Karininkų Ramovėje (Mickevičiaus g. 19, Kaunas). Maloniai kviečiame dalyvauti. Renginyje bus galima įsigyti knygą. Iki malonaus susitikimo renginyje!
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media