2024 m. kovo 2 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2022-12-18Vyriausybė pritarė paramos žiniasklaidai modelio pertvarkai

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtiems Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimams, kuriais bus pertvarkomas paramos žiniasklaidai modelis ir steigiama nauja viešoji įstaiga – Medijų rėmimo fondas.

2022-12-11Įteikti Tautinių mažumų departamento apdovanojimai. Tarp apdovanotųjų - Lilija Kopač, Dainius Radzevičius, Daiva Červokienė, Sigita Legiers (4)

Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko Tautinių mažumų departamento organizuotas iškilmingas renginys, skirtas Žmogaus teisių dienai paminėti. Renginio metu buvo pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus puoselėjant tautinę darną, skatinant kultūrinę įvairovę ir vienijant daugiatautę Lietuvą. Tarp apdovanotųjų yra ir žiniasklaidos atstovai- Lilija Kopač, Dainius Radzevičius, Daiva Červokienė, Sigita Legiers.

2022-12-08Kviečiame teikti kandidatūras Vinco Aurylos premijai

Kviečiame siųsti kandidatūras, jų veiklos aprašymus ir vaizdinę medžiagą (foto, video ir t. t.) iki gruodžio 21 dienos el. adresu inga@ibbylietuva.lt Norime pabrėžti, kad svarbu atsiųsti kuo išsamesnę informaciją, kad komisija galėtų kuo nuodugniau apsvarstyti kandidatūras.

2022-11-29Asociacija LATGA: Svetimo kūrinio naudojimas mene - inspiracija, citavimas ar plagijavimas?

Gruodžio 1 d. 13 val. kviečiame vizualiojo meno kūrėjus ir žinovus į seminarą-diskusiją „Svetimo kūrinio naudojimas mene: inspiracija, citavimas ar plagijavimas?“. Renginys vyks LATGA salėje (Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 4B, įėjimas iš Vingrių g.), jo metu pasidalinsime patarimais, kaip apsaugoti savo kūrybą nuo neteisėto kopijavimo, išsklaidysime populiarius mitus apie kitų autorių kūrinių naudojimą savo kūryboje ir naudodami pavyzdžius paaiškinsime, kas yra plagiatas.

2022-11-22Vyriausioji rinkimų komisija kviečia žurnalistus į mokymus apie politinę reklamą

2022 m. lapkričio 25 d. (penktadienį) 9 val. Vyriausioji rinkimų komisija organizuoja nuotolinius mokymus apie politinę reklamą žiniasklaidos atstovams. Mokymus ves VRK Teisės ir tyrimų skyriaus patarėja Estera Miežytė.

2022-11-10Vilniaus miesto savivaldybė: paskelbtas naujas Kultūros rėmimo programų projektų konkursas 2023 m. projektams finansuoti

Konkurso uždaviniai – skirti tikslinį finansavimą naujiems ir tęstiniams kultūros projektams, stiprinti kultūros ir meno inovacijas, šiuolaikinės, intelektualiosios kultūrinės aplinkos kūrimą, kultūrinius mainus tarp Vilniaus ir užsienio miestų, Vilniaus atminties kultūros puoselėjimą, etninės kultūros ir mėgėjų meno iniciatyvas, tautinių bendrijų veiklą, skatinti naujai sukurtų kultūros vertybių sklaidą ir prieinamumą platesnei visuomenei, socialinės atskirties mažinimą. Konkursu siekiama skatinti prasmingo turinio projektus, stiprinti kultūros organizacijų gebėjimą teikti konkurencingas paraiškas ir sąžiningai konkuruoti tarp kitų kultūros organizacijų, stiprinti Vilniaus miesto gyventojų susidomėjimą kultūra.

2022-11-07Kviečiame teikti darbus žurnalistų kūrybiniam konkursui „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS), skelbia tradicinį kasmetinį kūrybinį konkursą „Žmogus ir aplinka“. Konkursas skirtas išrinkti geriausias einamaisiais metais šalies nacionaliniuose, regioniniuose ir vietiniuose laikraščiuose, žurnaluose, nacionalinių, regioninių ir vietinių transliuotojų radijo ir televizijos laidose, internete ir atviro turinio platformose skelbtas publikacijas, reportažus ir kitą viešąją informaciją tema „Žmogus ir aplinka“. Konkursinių darbų elektronines versijas iki gruodžio 4 d. reikia pateikti Lietuvos žurnalistų sąjungai el. paštu info@lzs.lt

2022-11-01Kviečiama teikti kandidatūras Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti

Komisija kviečia iki 2022 m. gruodžio 20 d. pateikti užpildytą kandidato dėl apdovanojimo medaliu anketą, kandidato gyvenimo aprašymą, išsamų veiklos aprašymą, ne mažiau kaip dvi rekomendacijas dėl kandidato apdovanojimo medaliu, kitą informaciją, pagrindžiančią siūlymą apdovanoti kandidatą medaliu.

2022-10-29Čikagos „Draugas“ pristatė Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“

JAV lietuvių laikraščio „Draugas“ (Čikaga) spalio 29 dienos numeryje plačiai pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk".

2022-10-27Šiemet padidintos Bronio Savukyno ir Publicistikos premijos – laukiama pretendentų

Šiemet padidintos Bronio Savukyno ir Publicistikos premijos – laukiama siūlymų. Pretendentus premijai gauti galima siūlyti iki 2022 m. lapkričio 21 d.

2022-10-22Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija - laikas teikti kandidatus

Šiemet Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premijai kandidatus galima teikti iki spalio 31 dienos.

2022-10-21Vida Girininkienė kviečia į ekskursiją po Rasų kapines

Istorikė ir gidė, knygų apie senąsias Vilniaus kapines autorė, LŽS narė Vida Girininkienė kviečia norinčius šį šeštadienį (spalio 22 d.) 13 valandą pasivaikščioti po Rasų kapines. Susitinkama prie Senųjų Rasų vartų, registruotis nereikia.

2022-10-18Tarptautinė komunikacija: užkulisiai ir pamokos. Kviečiame žurnalistus

Lietuvos komunikacijos asociacija (T. Ševčenkos gatvė 31, A2 auditorija, Vilnius) spalio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. rengia diskusiją „Tarptautinė komunikacija: užkulisiai ir pamokos“

2022-10-09Mūsų atsparumo iniciatyva tęsiasi. Siūlykite savo projektų idėjas 2023 metams!

Siųskite mums savo projektų pasiūlymus (iki 3 psl.) bei preliminarų projekto išlaidų planą iki spalio 30 d. el. paštu pr-100@wiln.diplo.de su nuoroda „Resilienz (atsparumas)“.

2022-10-07Lietuvos Caritas komunikaciją koordinuos žurnalistė Ieva Urbonaitė

Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatore pradeda dirbti žurnalistė Ieva Urbonaitė. Pastaruosius dvejus metus I. Urbonaitė dirbo portale 15min, prieš tai Lietuvos Vyskupų konferencijos atstove spaudai, naujienų agentūroje ELTA, portaluose Delfi, Bernardinai.lt, žurnale jauniems LUX, Panevėžio regioninėje spaudoje ir televizijoje.

2022-10-07Autorių teisės ir medijos: kaip nesuklupti? Kviečiame

METIDA kartu su asociacija LATGA spalio 13 d. 10 val. kviečia (Basanavičiaus g. 4b, Vilnius) į nemokamą renginį, kurio metu diskutuosime apie autorių kūrybą ir jų apsaugą. Ar tikrai visas turinys, randamas internete yra nemokamas? Kada gali būti pavojinga viešai skelbti ne savo kūrinį reklamose ar skaitmeninėje erdvėje ir kas laukia pažeidėjų už neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį? Ir kaip elgtis kūrinių autoriams, norintiems apsaugoti savo nuosavybę? Kiekvienas pranešimas – trumpa istorija apie savo patirtį

2022-10-04Seimo Laisvės frakcijos atstove spaudai tapo Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstove spaudai dirbs Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė. Prieš pradėdama darbą Lietuvos Respublikos Seime A. Karaliūtė-Kamičaitė penkerius metus dirbo žurnaliste, naujienų redaktore žiniasklaidos srityje. A. Karaliūtė-Kamičaitė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete yra įgijusi žurnalistikos bakalauro laipsnį, o šiais metais universiteto Istorijos fakultete baigė ir istorijos magistro studijas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media