2021 m. sausio 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2020-12-27Filmo „Gimęs antrą kartą” kalėdinė dovana žiūrovams

2020 metų rudenį didžiųjų Lietuvos miestų kino teatruose pasirodęs Deboros Gvazdikaitės režisuotas trumpametražis vaidybinis filmas „Gimęs antrą kartą", gruodžio 29 dieną, 19:00 bus transliuojamas Facebook ir Youtube platformose. Po filmo peržiūros, žiūrovų laukia dar niekur nepublikuotas interviu su Vladislavu Pociumi – žmogumi apie kurį sukurtas šis vaidybinis filmas ir pokalbiai su kūrybine grupe.

2020-12-23Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus: Laisvas kinas po didžiojo sprogimo

Praėjus trims nepriklausomybės dešimtmečiams, atsiradus laiko distancijai, galima peržvelgti, kokie jie buvo Lietuvos kinui. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus nusprendė surengti Lietuvos kino trisdešimtmečiui skirtą parodą „Laisvas kinas: 1990–2020“. Paroda gruodžio 18 d. jau parengta, o lankytojų lauks, kai tik muziejams bus galima atverti duris.

2020-12-18Pratęsiamos tarptautinio Vilniaus vaikų ir jaunimo kino festivalio filmų peržiūros: skelbiami kino žiuri geriausieji!

„Neturi plano šioms atostogoms, karantinui? Stebėk, diskutuok, dalinkis įspūdžiais žiūrėdamas festivalio filmus su šeima ar klasiokais“, – kviečia Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis! Pedagogų, ugdymo specialistų bei tėvų prašymu, festivalis pratęsia filmų peržiūrų laiką namų kino platformose „Žmonės cinema“ ir „Kino fondas“ iki sausio 5 d. Beveik dvi savaites 11 filmų peržiūrėję skirtingo amžiaus moksleivių ir kino profesionalų žiuri nariai jau išrinko festivalio konkursinės programos geriausiuosius.

2020-12-16Paskelbti jaunimo literatūros konkurso „Vilniaus viltis“ nugalėtojai

Lenkijos institutas kartu su Respublikine lenkų rašytojų draugija bei žurnalų Naujoji Romuva ir Pašvaistė redakcijomis surengė jauniesiems rašytojams optimistinės apysakos konkursą. Šio konkurso pagalba norėta šiais neramiais pandemijos laikais suteikti vilties dėl geresnės ateities bei paskatinti lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą literatūros srityje.

2020-12-16Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija – tenorui Kristianui Benediktui

Gruodžio 15 dieną, 2020 metų kasmetinė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija paskirta tenorui Kristianui Benediktui (Vaidui Vyšniauskui).

2020-11-19Virtualus rašytojo Vidmanto Elmiškio kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Ir bus atsakyta“

Negalėdami Jūsų pakviesti gyviems susitikimams Rašytojų klube, lapkričio 20 d. 17.00 val. kviečiame Jus į virtualų rašytojo Vidmanto Elmiškio kūrybos vakarą su nauja eilėraščių knyga „Ir bus atsakyta“. Renginyje dalyvauja knygos autorius Vidmantas Elmiškis, rašytojas Donaldas Kajokas, aktorius Dainius Svobonas.

2020-10-23Paroda Mors certa, hora incerta (mirtis nulemta, valanda nežinoma)

Visų šventųjų ir Mirusiųjų atminimo šventes Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka paminės literatūrine, grafine, dokumentine kompozicija Mors certa, hora incerta (mirtis nulemta, valanda nežinoma), kuri veiks 2020 m. spalio 29 – gruodžio 2 d.

2020-10-15Antakalnio galerijoje - Godos Gudaitytės-Gujienės tapybos paroda RUDENS INTUICIJOS

Spalio 16 d., penktadienį, 18 val. Antakalnio galerijoje (Antakalnio g. 86, Vilnius) atidaroma Godos Gudaitytės-Gujienės tapybos paroda „Rudens intuicijos“. Paroda veiks iki lapkričio 16 d.

2020-10-09Sigito Lūžio vieša paskaita „Didysis artilerijos menas: vertimo keliai ir klystkeliai“

2020 m. spalio 14 d. 16.30 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g.1) vyks filologo, Vytauto Didžiojo universiteto lotynų kalbos lektoriaus Sigito Lūžio vieša paskaita „Didysis artilerijos menas: vertimo keliai ir klystkeliai“. Registracija į renginį inga.beruliene@mab.lt arba 8 687 88685

2020-10-06Dainuojamosios poezijos festivalyje “Tai - aš“ bus netikėtumų, kūrybinių persikūnijimų

Pilnametystės sulaukęs XVIII Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai - aš“ kviečia šių metų ryškiausiam rudens pasimatymui. Spalio 18 d. 17:00 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vasaros terasoje) susitiks du skirtingi moteriškojo ir vyriškojo prado poliai grupės „Graži ir ta galinga - GITG“ merginos ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantų - AKD“ vaikinai.

2020-10-04Trakai: „Mūzų dovanos Trakų karūnai“

Ar žinote, kad Trakai garsėja ne tik kibinais, irkluotojų pasiekimais ir neblėstančia Vytauto Didžiojo galia. Šiemet spalis istorinėje Trakų salos pilyje prasidės neįprastai. Čia surengs savo turtingą įvairialypę ekspoziciją profesionalūs dailininkai, gyvenantys ir kuriantys Trakų rajone. Daugelis jų žinomi už Lietuvos ribų, o trakiškiai net neįtaria, kad tokie kūrėjai „slapstosi“ tarp miškų ir ežerų jų rajone. Tad laikas susipažinti.

2020-10-01Susitikimas su Primadona Irena Milkevičiūte ir Aurelijos Arlauskienės knygos „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“ sutiktuvės

2020 m. spalio 7 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks susitikimas su Primadona Irena Milkevičiūte ir LŽS narės Aurelijos Arlauskienės knygos „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“ sutiktuvės.

2020-09-29Nacionalinėje bibliotekoje - paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“

Kviečiame į tekstilininkės Minos Levitan-Babenskienės ir tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus darbų parodos-susitikimo „66 metai ne kartu...“ pristatymą, kuris spalio 2 d. 16 val. vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (III a. atrijuje).

2020-09-26Rašytojų klube - poeto Aido Marčėno autorinis kūrybos vakaras

Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 2020 m. rugsėjo 30 d. 18.00 val. įvyks Nacionalinės premijos laureato, poeto Aido Marčėno autorinis kūrybos vakaras su nauja knyga „Nieko nebus. Eilėraščiai su gegute“.

2020-09-24Dūmų fabrike - audiovizualinė instaliacija „(At)kurti“

Šį šeštadienį, rugsėjo 26 d., vyks kultūrinės erdvės Dūmų fabriko atidarymas kartu su visą dieną vyksiančia renginių programa. Nuo 14 val. bus galima susipažinti ir patirti audiovizualinę instaliaciją „(At)kurti“. Šia instaliacija pristatomas autentiškas lietuviškas kultūros paveldas – sutartinės.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media