2022 m. liepos 3 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2014-01-24Seimo nariai demonstruoja pagarbą žodžio laisvei. Viešo kalbėjimo kultūra turėtų irgi keistis (1)

Sausio 23 dieną Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pristatė Baudžiamojo kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektus (atitinkamai Nr. XIIP-1420 ir XIIP-1421), kuriais siūloma baudžiamuoju nusižengimu (šmeižimu) pripažinti tik tokią veiką, kai apie kitą žmogų paskleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, galinti paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, neva šis padarė nusikaltimą. Sankcijoje nustatoma, jog asmuo už tokią veiką galėtų būti baudžiamas bauda (atsisakant su laisvės apribojimu ar atėmimu susijusių bausmių). Taip pat siūloma atsakomybę už valstybės tarnautojų ar viešojo administravimo funkcijas atliekančių asmenų įžeidimą numatyti Administracinių teisės pažeidimų kodekse.

2014-01-22Komentaro neturiu. Bet pasidalinti citata norėčiau (2)

Šiandien gavau vieno leidinio iškarpą. Ją panaudosiu kaip citatą. Nes manau, jog labai svarbu mums pamąstyti, kodėl kartais negalime objektyviai žiūrėti į pasaulį ir jame vykstančius reiškinius: vieni mato tik grožį, kitiems jo nesimato per problemas. Nesiimsiu vertinti tokių požiūrių, nes mąstančiam žmogui abu jie nėra tinkami. Tačiau emocinis nusiteikimas kartais nulemia būtent vieną iš dominančių. Tad dalinuos ta iškarpa (ją pridedame kaip iliustraciją – red.) ir pats labai rimtai susimąsčiau, ar įmanoma tokio eilėraščio autoriui parodyti ir kitą gyvenimo pusę? O jei parodytum, kaip būtum vertinamas?

2014-01-19Verslininkas A. Rakauskas laukia paskutinio žurnalistų teismo. Sulauksime visi :-) (1)

Šiuo metu klausausi “Žinių radijo” savininko, verslininko Augustino Rakausko laidos ir pamokslo “Verslumo dvasia“. Tame pokalbyje dalyvauja ir žurnalistė Ingrida Stankevičienė. Nustebino ir šokiravo verslininko viltis sulaukti laikmečio, kuomet žurnalistai ir kiti asmenys už savo veiklą viešoje erdvėje būtų teisiami kaip už nusikaltimus žmogiškumui.

2014-01-17Kai laikraštis palieka mus tyliai… Politikai apie tai irgi tyli (1)

Šiandien gavau vienos kolegės laišką apie tai, kad jau beveik dvi savaites nebeleidžiamas laikraštis “Kėdainių garsas” pasitraukė iš gyvenimo labai tyliai ir ramiai ir net žurnalistų bendruomenė pakankamai ramiai priėmė šį faktą. Kodėl taip yra?

2014-01-17Atsinaujinusiai klaipeda.lt reikėtų… atsinaujinti ir neerzinti žmonių

Daugeliui pajūrio gyventojų puikiai pažįstamas laikraštis “Klaipėda” jau ne vienerius metus turi ir brolį dvynį – interneto portalą klaipeda.lt. Tiesa, dar yra ir www.kl.lt, taip pat klaipeda.diena.lt. Yra ir klaipėda.daily.lt. Dar yra savivaldybės puslapis klaipeda.lt. Bet apie juos gal kiek vėliau… Šį rytą nutariau paskaitinėti laikraštį “Klaipėda” internete...

2014-01-13Skirta socialdemokratams: Ką darom, jei politiko asmeninės ambicijos ima viršų?

Šiemet tik nacionaliniai dienraščiai pirmadieniais buvo priversti užsidaryti. Reikia taupyti. Tačiau Druskininkų miesto valdžios palaimintas, sukurtas ir finansinėmis injekcijomis tobulai finansuojamas propagandinis leidinys “Mano Druskininkai” vakar pademonstravo naują stilių ir “žurnalistinį” profesionalumą – dirbti merui, merui ir tik merui.

2014-01-08Ar sveiko proto ribas galima matuoti pinigais? Manau, kad galima

Pradėsiu nuo to, kad jau kurį laiką šią redaktorę įvairiomis teisinėmis priemonėmis už elementarią kritiką persekioja valstybės tarnybos atstovas. Nors įstatymas tai draudžia daryti (persekioti už kritiką), bet tokį puolimą organizuojantiems asmenims, pasirodo, šiandien nėra jokios adekvačios bausmės

2014-01-02“Juodasis pirmadienis” dienraščiams – viltis regionų spaudai (2)

Šiais metais, jau skelbta, pirmadieniais nebebus leidžiami nacionaliniai dienraščiai “Lietuvos rytas”, “Lietuvos žinios”, “Respublika” ir verslo dienraštis “Verslo žinios”. Tačiau savo skaitytojus ir toliau planuoja džiuginti gausūs rajoniniai ir regioniniai laikraščiai.

2014-01-02Iššūkiai žurnalistams: kas patikimesnis – anoniminis komentatorius ar …? Viena klaida = nepatikimas

Šie metai žurnalistikai tampa esminių iššūkių metais. Visų pirma dėl to, kad sparčiai traukiantis spaudos leidinių rinkai ir tuo pačiu giliausias tradicijas turinčiai žurnalistikai atsiranda rimta dilema – ar žurnalistai sugebės išlaikyti brangiausią turimą turtą, t.y. žmonių pasitikėjimą jais.

2013-12-27Lietuvoje žodžio laisvės garantijų gali būti žymiai daugiau (1)

Ar galėjo būti geresnė ir tikresnė Seimo dovana Lietuvos žurnalistams ir kitiems žmonėms nei Seimo vadovybės iniciatyva dekriminalizuoti atsakomybę už aštresnę valdžios žmonių kritiką? Šiandien (gruodžio 23 d.) jau užregistruoti būtini įstatymų pakeitimai. Ačiū Seimo vadovei Loretai Graužinienei ir tai sakau nuoširdžiai

2013-12-20Laida “Provokacija” – ne žurnalistika (3)

Šiuo metu LNK laidoje “Valanda su Rūta” Seimo narys, buvęs Seimo narys ir tokios internetinės laidos “Provokacija” prodiuserė diskutuoja apie provokacijas Seime prieš tautos išrinktuosius. Tokią vieną dar ir parodė – kur kažkoks vaikinukas bando glostyti vieną parlamentarą. Tipo lyg ir žurnalistas, lyg ir provokuoja. Kadangi laidos prodiuserė pripažino, kad jie yra pramogą gaminantys, o ne informuoti siekiantys, tai viešai aiškiai save nubloškė nuo žurnalistikos.

2013-12-08Spaudą reikia ignoruoti, nes valdžia dirba sparčiau be viešumo. Druskininkų atvejis (6)

Jau keletą dienų galvoju, kaip taikliau reikėtų pavadinti du Druskininkų savivaldybės tarnautojus, kuriems atrodo, jog apie aktualias problemas Druskininkų visuomenės geriau neinformuoti, nes pati valdžia tyliai ir ramiai viską gali išspręsti žymiai “sparčiau” be jokio viešumo.

2013-12-05Paremkime akciją „Mąstau rūšiuoju gyvenu“ (1)

Mieli kolegos, LŽS prisidėdama prie socialinių akcijų garsina ir savo vardą. Štai viena jų, kurios metu skatiname socialiai atsakingą elgesį mūsų visos visuomenės. Pateikiu paskutinės fotoslaidų reklamos skaidrės juodraštinį maketą. Primenu, jog vienu metu Prekybos centrų tinkluose ją rodys ~ 4000 monitorių. Ir taip bus 2 metus NON STOP. Mūsų logotipas matosi pakankamai ryškiai, todėl labai norisi, kad pagal galimybes visi, kas jaus poreikį informuoti apie šios akcijos įvykius ir renginius, tai ir darytų.

2013-12-04Druskininkų valdžios propagandinis laikraštis “Mano Druskininkai” leidžiamas neteisėtai (2)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pripažino Druskininkų krašto savaitraščio ,,Druskonis” redaktoriaus E. Rutkausko ir savaitraščio ,,Druskininkų naujienos” redaktoriaus R. Sadausko skundą dėl Druskininkų valdžios leidžiamo leidinio ,,Mano Druskininkai” leidybos pagrįstu.

2013-11-21Pradžiamokslis apie gerą ir blogą žurnalistiką (2)

"Geri žurnalistai metą iššūkį tiek kabinetinei rutinai, tiek pasauliui už kabineto sienų”. Ši citata yra tik maža dalis kolegos dėstomų minčių, kurias gali ir gal net turėtų perskaityti kiekvienas, kam svarbu pažinti žurnalistikos pasaulį

2013-11-19Klausimas Seimo nariui R. Žemaitaičiui: kur nusikaltėlių daugiau – Seime ar žurnalistikoje? (1)

Šiandien svarstant Prezidentės pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis “sublizgėjo” savo teorinėmis teisės praktikos žiniomis. Delfi labai tiksliai skelbia jo pamąstymus, kurie iš dalies lėmė ir kitų parlamentarų dvejones dėl galimybės skubiai suteikti daugiau garantijų žurnalistų informacijos šaltiniams. Štai kokią savo fantaziją pateikė jaunas politikas.

2013-11-19Kazachstanas gali aplenkti Lietuvą žodžio laisvės srityje? Sveikinu kolegas, jei jiems pavyks

Kolegos iš Internews organizacijos Kazachstano biuro pasidalino džiugia žinia ir nuoroda į zakon.kz – Kazachstano Respublikoje gali būti dekriminalizuota žurnalistų atsakomybė už taip vadinamą šmeižtą. ESBO nuolatiniai raginimai tai daryti ir Lietuvai kol kas mūsų politikų (su kai kuriom išimtim) dar neišgirsti, tačiau kažkodėl žymiai lengviau suprantami net Kazachstane.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media