2023 m. rugsejo 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2017-10-31Dainius Radzevičius: sumažinus blogų naujienų skaičių gyvenimas nepagerės (1)

„Pradedame galvoti, kad reikia kažką apriboti, kažko neleisti, kad dėl to bus geresnis gyvenimas. Gyvenimas dėl to geresnis nebus ir viešoji erdvė nebus geresnė.“

2017-10-31Ar bus įsteigta Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistema (VIRSIS)?

Vyriausybės posėdyje bus siūloma įsteigti Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą (VIRSIS). Tokios sistemos steigimo kaina – 420 tūkst. eurų. Visą ar bent dalį lėšų Kultūros ministerija žada gauti iš ES fondų. Sistemos palaikymui metams, manoma, reikėtų 35 tūkst. eurų. Sukūrimo data – 2019 metų pabaiga.

2017-08-05Dėl lietuvių emigracijos kalčiausia žiniasklaida. Kas taip susuka valdžiai smegenis? (7)

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė viešai savo Facebook paskyroje ieško priežasčių, dėl ko žmonės emigruoja iš Lietuvos. Sunku patikėti, bet ji šventai įsitikinusi, kad dėl lietuvių emigracijos labiausiai kalta… žiniasklaida.

2017-07-14Prie LŽS kuriamas Aviacijos žurnalistų klubas (2)

Lankiausi pas Vilmą Jankienę ir jos puikiame žurnale "Aviacijos pasaulis". Lankiausi ir jų portale aviacijospasaulis.lt Vilma savo aktualia veikla seniai įrodė, kad net ir mažoje Lietuvoje, net ir tokia specializuota žiniasklaidos priemonė gali ne tik gyvuoti, bet ir nuolat kurti inovatyvius projektus. Vienas jų - meno degustacija. Bet apie tai gal kitą kartą parašysiu, o šiandien aptarėme Vilmos idėją sukurti Lietuvos žurnalistų sąjungoje neformalų Aviacijos žurnalistų klubą. Jau vasarą Žurnalistų namuose vyks steigiamasis susirinkimas. Tad norinčius prisijungti ar turinčius idėjų jau dabar raginu rašyti man arba Vilmai.

2017-05-21Draudimai, draudimai, draudimai… Ar tokios Lietuvos norime?

Draudimai, draudimai, draudimai… Ar tokios Lietuvos norime? Šis paprastas klausimas man kilo po pastarųjų kelių mėnesių, kuomet dabartinės valdžios retorikoje gerokai padaugėjo siūlymų kažką drausti ar riboti.

2017-03-18Trys Seimo nariai užsimanė daugiau teigiamų žinių. Apie ką? (7)

Šiandien (kovo 17 d.) – red.) jau paaiškėjo, kodėl ilgą laiką kaip žmogaus teisių gynėja dirbusi, o šiuo metu seimo nare išrinkta Dovilė Šakalienė įregistravo spaudos laisves ir teises nepagrįstai varžančias Visuomenės informavimo įstatymo pataisas.Tai padaryta tik todėl kad trys Seimo nariai nori daugiau gerų žinių (ši sąvoka dar nereglamentuota) ir pozityvių naujienų žiniasklaidoje.

2017-02-26Žmonės vis labiau nepasitiki žiniasklaida. Taip ir turi būti (2)

Šeštadienį (2017.02.25) lrytas.lt paskelbė gyventojų apklausos duomenis, pagal kuriuos žiniasklaida pasitiki beveik 40 proc., o nepasitiki beveik 30 proc. gyventojų. Daug ką stebina didėjantis nepasitikinčiųjų žiniasklaida žmonių skaičius. O mane vis dar stebina toks didelis pasitikinčiųjų ja kiekis.

2016-12-24Dainius: linkiu jaukių ir šiltų, ramių ir paslaptingų švenčių

Mieli bičiuliai ir bendražygiai,žurnalistų bendruomenei šie metai buvo įdomūs, sunkūs, buvo atradimų ir intrigų, buvo valdžios spaudimo ir ne viskas mums patiems pavyko. Bet visi Jūs stengėtės ir bandėte, ieškojote ir tikėjotės. O bendros pastangos visada yra pastebimos. Šiemet visų Jūsų indėlis į mūsų sąjungos veiklą buvo labai svarbus. Mūsų solidarumas ir kolegiška parama padėjo sutelkti kolegas įvairiose Lietuvos vietose. Ačiū Jums už naujas idėjas ir iniciatyvas. Kitais metais jos bus labai svarbios mūsų darbuose. Todėl nuoširdžiai dėkodamas visiems Jums ir kiekvienam asmeniškai, linkiu jaukių ir šiltų, ramių ir paslaptingų švenčių. Džiaugsmo ir sveikatos. Dainius

2016-12-16Šakių meras atsiėmė ieškinį dėl baudžiamosios bylos žurnalistei. Sveikinu  (1)

Šakių meras atsiėmė savo skundą, kuriuo prašė Šakių apylinkės teismą iškelti baudžiamąją bylą žurnalistei Giedrimei Didžiapetrienei už jos viešame laiške dėl grėsmių žodžio laisvei Šakiuose išsakytą kritiką ir merui. Taikus susitarimas reiškia, kad byla baigta.

2016-10-31Šakių rajono meras už kritiką žurnalistei keršija baudžiamąja byla (3)

spalio 31 d. 16. 30 val. Šakių meras ėmėsi keršyti žurnalistams už jo kritiką. Iškėlė baudžiamąją bylą už šmeižtą jį kritikavusiai žurnalistei Giedrimei Didžiapetrienei. Šiandien turėjo būti taikinamasis posėdis. Atvažiavome. Dalyvavome. Meras irgi atėjo. Jo advokatas nesiteikė atvykti ir pats meras prisipažino, kad be advokato net taikytis negali. Taip sakant, užpulti gali, o taikytis nemoka. Ir tai yra politikas. Tad kitas susitikimas teisme vyks gruodžio 1 dieną.

2016-10-25Tas begalinis politikų noras viešintis… Visur ir visada. Ir dar bet kaip

Kartais man kyla natūralus klausimas, kodėl politikai lenda į tokias erdves ir tokia forma, jog mažų mažiausiai burnoje jauti kartų prieskonį. Štai yra toks žurnalas „Rambynas“.

2016-10-21Ar tiesa gali būti monopolizuota ir amžina? Kai taip nutinka, tiesos nebelieka

Šiandien (10.20 – red.) kolega Vladimiras Laučius portale delfi.lt viešai klausė, kas yra svarbiau – tiesa ar nešališkumas? Panašu, kad klausimas buvo skirtas vertinantiems žurnalistus ir jų elgesį. Šių dviejų sąvokų teorinis prieštaravimas pasirinktas, matyt, ne be reikalo.

2016-10-20Ar etiška žurnalistui agituoti už konkretų politiką? Manau, kad nevertėtų (1)

Kolega Edmundas Jakilaitis savo Facebook profilyje pasidalino nuotrauka ir įrašu apie jo vakarinius pasivaikščiojimus su viena kandidate į Seimą vienoje rinkimų apygardoje. Jis neslepia, kad nors ir mažai pažįsta šią politikę, bet agituoja žmones balsuoti už ją tik dėl vienos priežasties – kad nepatektų į Seimą kitas kandidatas. Šį komentarą mane paskatino parašyti jau senokai skaitytas ir bemaž prieš dešimtmetį rašytas komentaras apie žurnalistų santykį su politiniais rinkimai, balsavimu rinkimuose bei parama politikams.

2016-10-18Spaudos laisvės egzaminą sunkiai laiko ir pati spauda. Tauragės atvejis

Šiandien (10.18 – red.) perskaičiau kolegų iš „Tauragės kurjerio“ straipsnį apie tai, kad „Tauragės žinių“ redakciją žurnalistė paliko dėl cenzūros. Prisipažinsiu, kad šis atvejis dar kartą labai nuvylė, nes dar 2012 metų gruodį būtent šis leidinys skambiai paskelbė savo veiklos pradžią. Sveikinau juos su tuo. Savo pagrindiniu principu buvo deklaruota žurnalistika be cenzūros. Tai negi ir vėl tik deklaracijos svarbios?

2016-10-02Naujos tendencijos žiniasklaidoje: įvyko didysis virsmas spaudoje, nes iniciatyvą perėmė naujienų portalai

Jau 2004 metais pastebėjau, kad įvyko didysis virsmas spaudoje: iniciatyvą perėmė naujienų portalai. Daugiau nei per 10 metų ši tendencija taip sustiprėjo, kad aš jau seniai internetinius portalus laikau tradicine žiniasklaida. Žmonėms ji tapo tradicinė bei kasdienė. Dalis spaudos, akivaizdžiai yra egzotiška, o ne tradiciška. Visa tai pakeitė ir pačią žurnalistiką.

2016-09-21Žaidžiame demokratiją rajonuose? Kai kam tai tik žaidimas. Pavojingas žaidimas

Kolegos iš Šakių „Valsčiaus“ redakcijos pranešė apie išskirtinį atvejį. Tiksliau, atvejis gal ir neišskirtinis, bet jų reakcija tikrai principinga ir svarbi – viešai paskelbė apie bandymus perimti laisvą spaudą ir sunaikinti nepriklausomą žurnalistiką.

2016-09-13Kodėl dalis kandidatų į Seimą gauna mažai pajamų ir moka mažai mokesčius? O ką mato žurnalistai?

Šiandien (rugsėjo 13 d.) 18 val. Jurbarke „Balsuok atsakingai“ rengia debatus su Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardos kandidatais į Seimą. Su malonumu moderuosiu diskusiją ir tikrai klausiu apie esmines idėjas dėl SODROS reformos, darbo santykių reguliavimo, švietimo ir kultūros sritis. Dar bus įdomu paklausinėti apie mokesčių reformas ir demografinę padėtį, emigraciją.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media