2023 m. rugsejo 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2014-01-17Atsinaujinusiai klaipeda.lt reikėtų… atsinaujinti ir neerzinti žmonių

Daugeliui pajūrio gyventojų puikiai pažįstamas laikraštis “Klaipėda” jau ne vienerius metus turi ir brolį dvynį – interneto portalą klaipeda.lt. Tiesa, dar yra ir www.kl.lt, taip pat klaipeda.diena.lt. Yra ir klaipėda.daily.lt. Dar yra savivaldybės puslapis klaipeda.lt. Bet apie juos gal kiek vėliau… Šį rytą nutariau paskaitinėti laikraštį “Klaipėda” internete...

2014-01-13Skirta socialdemokratams: Ką darom, jei politiko asmeninės ambicijos ima viršų?

Šiemet tik nacionaliniai dienraščiai pirmadieniais buvo priversti užsidaryti. Reikia taupyti. Tačiau Druskininkų miesto valdžios palaimintas, sukurtas ir finansinėmis injekcijomis tobulai finansuojamas propagandinis leidinys “Mano Druskininkai” vakar pademonstravo naują stilių ir “žurnalistinį” profesionalumą – dirbti merui, merui ir tik merui.

2014-01-08Ar sveiko proto ribas galima matuoti pinigais? Manau, kad galima

Pradėsiu nuo to, kad jau kurį laiką šią redaktorę įvairiomis teisinėmis priemonėmis už elementarią kritiką persekioja valstybės tarnybos atstovas. Nors įstatymas tai draudžia daryti (persekioti už kritiką), bet tokį puolimą organizuojantiems asmenims, pasirodo, šiandien nėra jokios adekvačios bausmės

2014-01-02“Juodasis pirmadienis” dienraščiams – viltis regionų spaudai (2)

Šiais metais, jau skelbta, pirmadieniais nebebus leidžiami nacionaliniai dienraščiai “Lietuvos rytas”, “Lietuvos žinios”, “Respublika” ir verslo dienraštis “Verslo žinios”. Tačiau savo skaitytojus ir toliau planuoja džiuginti gausūs rajoniniai ir regioniniai laikraščiai.

2014-01-02Iššūkiai žurnalistams: kas patikimesnis – anoniminis komentatorius ar …? Viena klaida = nepatikimas

Šie metai žurnalistikai tampa esminių iššūkių metais. Visų pirma dėl to, kad sparčiai traukiantis spaudos leidinių rinkai ir tuo pačiu giliausias tradicijas turinčiai žurnalistikai atsiranda rimta dilema – ar žurnalistai sugebės išlaikyti brangiausią turimą turtą, t.y. žmonių pasitikėjimą jais.

2013-12-27Lietuvoje žodžio laisvės garantijų gali būti žymiai daugiau (1)

Ar galėjo būti geresnė ir tikresnė Seimo dovana Lietuvos žurnalistams ir kitiems žmonėms nei Seimo vadovybės iniciatyva dekriminalizuoti atsakomybę už aštresnę valdžios žmonių kritiką? Šiandien (gruodžio 23 d.) jau užregistruoti būtini įstatymų pakeitimai. Ačiū Seimo vadovei Loretai Graužinienei ir tai sakau nuoširdžiai

2013-12-20Laida “Provokacija” – ne žurnalistika (3)

Šiuo metu LNK laidoje “Valanda su Rūta” Seimo narys, buvęs Seimo narys ir tokios internetinės laidos “Provokacija” prodiuserė diskutuoja apie provokacijas Seime prieš tautos išrinktuosius. Tokią vieną dar ir parodė – kur kažkoks vaikinukas bando glostyti vieną parlamentarą. Tipo lyg ir žurnalistas, lyg ir provokuoja. Kadangi laidos prodiuserė pripažino, kad jie yra pramogą gaminantys, o ne informuoti siekiantys, tai viešai aiškiai save nubloškė nuo žurnalistikos.

2013-12-08Spaudą reikia ignoruoti, nes valdžia dirba sparčiau be viešumo. Druskininkų atvejis (6)

Jau keletą dienų galvoju, kaip taikliau reikėtų pavadinti du Druskininkų savivaldybės tarnautojus, kuriems atrodo, jog apie aktualias problemas Druskininkų visuomenės geriau neinformuoti, nes pati valdžia tyliai ir ramiai viską gali išspręsti žymiai “sparčiau” be jokio viešumo.

2013-12-05Paremkime akciją „Mąstau rūšiuoju gyvenu“ (1)

Mieli kolegos, LŽS prisidėdama prie socialinių akcijų garsina ir savo vardą. Štai viena jų, kurios metu skatiname socialiai atsakingą elgesį mūsų visos visuomenės. Pateikiu paskutinės fotoslaidų reklamos skaidrės juodraštinį maketą. Primenu, jog vienu metu Prekybos centrų tinkluose ją rodys ~ 4000 monitorių. Ir taip bus 2 metus NON STOP. Mūsų logotipas matosi pakankamai ryškiai, todėl labai norisi, kad pagal galimybes visi, kas jaus poreikį informuoti apie šios akcijos įvykius ir renginius, tai ir darytų.

2013-12-04Druskininkų valdžios propagandinis laikraštis “Mano Druskininkai” leidžiamas neteisėtai (2)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pripažino Druskininkų krašto savaitraščio ,,Druskonis” redaktoriaus E. Rutkausko ir savaitraščio ,,Druskininkų naujienos” redaktoriaus R. Sadausko skundą dėl Druskininkų valdžios leidžiamo leidinio ,,Mano Druskininkai” leidybos pagrįstu.

2013-11-21Pradžiamokslis apie gerą ir blogą žurnalistiką (2)

"Geri žurnalistai metą iššūkį tiek kabinetinei rutinai, tiek pasauliui už kabineto sienų”. Ši citata yra tik maža dalis kolegos dėstomų minčių, kurias gali ir gal net turėtų perskaityti kiekvienas, kam svarbu pažinti žurnalistikos pasaulį

2013-11-19Klausimas Seimo nariui R. Žemaitaičiui: kur nusikaltėlių daugiau – Seime ar žurnalistikoje? (1)

Šiandien svarstant Prezidentės pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis “sublizgėjo” savo teorinėmis teisės praktikos žiniomis. Delfi labai tiksliai skelbia jo pamąstymus, kurie iš dalies lėmė ir kitų parlamentarų dvejones dėl galimybės skubiai suteikti daugiau garantijų žurnalistų informacijos šaltiniams. Štai kokią savo fantaziją pateikė jaunas politikas.

2013-11-19Kazachstanas gali aplenkti Lietuvą žodžio laisvės srityje? Sveikinu kolegas, jei jiems pavyks

Kolegos iš Internews organizacijos Kazachstano biuro pasidalino džiugia žinia ir nuoroda į zakon.kz – Kazachstano Respublikoje gali būti dekriminalizuota žurnalistų atsakomybė už taip vadinamą šmeižtą. ESBO nuolatiniai raginimai tai daryti ir Lietuvai kol kas mūsų politikų (su kai kuriom išimtim) dar neišgirsti, tačiau kažkodėl žymiai lengviau suprantami net Kazachstane.

2013-11-19Informacijos šaltinio apsauga – teise nepasitikime, o demokratijos standartų bijome dar labiau

Tik ką Seimo nariai po pateikimo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimui, kuriuo tikėtasi skubiai grąžinti žurnalistams teisę labiau saugoti savo informacijos šaltinio apsaugą. Tai pirmas žingsnis Seimo teisėkūros procedūroje. Bet jei jį laikytume demokratijos egzaminu, galime galvoti, kad nors generalinė repeticija ir įvyko, bet...

2013-11-12Diskusija: Ar informacijos šaltinį saugančius žurnalistus galima krėsti? (1)

Šiandien dar kartą atidžiai peržiūrėjau teisės aktus, kuriais vadovaudamiesi STT pareigūnai (prokurorų pavedimu ir su teisėjo sankcija) krėtė BNS žurnalistus, juos apklausė ir bandė iškvosti informaciją apie jų šaltinius. Nagrinėjant naudotų priemonių adekvatumą ir pagrįstumą lieka tik vienas esminis klausimas – jei žurnalistas pasinaudoja savo teise ir įgyvendina savo pareigą išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį, ar galima sankcionuoti kratas ir kitokius veiksmus, kuriais teisėsauga realiai panaikina žurnalisto galimybę išsaugoti savo šaltinio paslaptį?

2013-11-08Baudžiamojo proceso priemonės prieš BNS žurnalistus – neadekvačios (4)

Lietuvos žurnalistų sąjunga remia kolegas iš naujienų agentūros BNS, kurie siekdami ginti viešą interesą informavo Lietuvos visuomenę apie galimas grėsmes jai ir tokiu būdu padarė milžinišką paslaugą visuomenei. Tačiau dėl šios situacijos baudžiamąjį persekiojimą pradėję teisėsaugos pareigūnai, kurie ėmėsi kraštutinių teisinių priemonių prieš dalį vienos profesionaliausių žiniasklaidos priemonių, privalo adekvačiai vertinti situaciją.

2013-11-07Faktų skelbimo žiniasklaidoje negalima prilyginti tiesos skelbimui? (1)

Baku vykstančiame Tarptautiniame humanitariniame forume David Parry (Didžiosios Britanijos poetas, dramaturgas) vertindamas šiandieninės žiniasklaidos veiklos tendencijas naujų technologijų amžiuje išsakė savo esminę įžvalgą apie faktų ir žurnalistikos santykį. Anot D. Parry, manantys, kad plikus faktus skelbiantis žurnalistas skelbia tiesą visuomenei, turi didžiulę nuovokos problemą
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media