2023 m. spalio 2 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2013-11-06Ar Seimo narei N. Venckienei skirtas blogas gali vogti? Vagia tai tikrai (1)

Kažkaip netyčia šiandien radau mano pavogtą tekstą, kurį be mano sutikimo įsidėjo www.neringavenckiene.com. Kadangi su šia politike ir jos pasekėjais bei garbintojais neturiu nieko bendra, o jokios teisės skelbti savo komentarą to blogo administratoriams nedaviau, todėl vertinu šią vagystę labai paprastai – Seimo narės Neringos Venckienės veiklą nušviečiantis blogas vagia autorinius tekstus.

2013-10-22Lino Balsio pretenzijos LNK žinioms dėl manipuliacijų – nepagrįstos (4)

Šių metų liepos mėnesį LZS.lt skelbė Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio kreipimąsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą su prašymu ištirti, ar nebuvo falsifikuojamas premjero Algirdo Butkevičiaus interviu 2013 m. liepos 11 d. LNK žinių reportaže. Šiandien gavau patvirtinimą ir oficialų atsakymą – jokio nusižengimo Visuomenės informavimo įstatymui Žurnalistų etikos inspektorius nerado.

2013-10-19V. Lingio auka – išskirtinė pamoka visoms žurnalistų kartoms

Šiomis dienomis didelė Lietuvos žurnalistų bendruomenės ir visuomenės dalis, tikiuosi, prisiminė 1993 metų spalį. Tada viduryje savaitės viešai buvo paskelbta, kad nužudytas žurnalistas Vitas Lingys. Pirmoji žinia buvo baisi, bauginanti. Tik praėjus kuriam laikui buvo sulaikyti žudikas ir jo bendrai, nusikaltimo užsakovas

2013-10-19Ką reiškia žiniasklaidos priemonei būti “informaciniu rėmėju”? PR ir reklama tampa… Žurnalistika (3)

Krepšininkas Šarūnas Jasikevičius ir kompanija, kurie už pinigus žaidžia “Žalgirio” klube, tapo sumuštinių ir kitokio greito maisto pardavėjais vienoje tokio maisto kompanijoje, kuri priklauso didžiuliam tarptautiniam tinklui ir tas tinklas yra… Žodžiu, krepšininkai šeštadienį neva dirbo McDonalds maisto pardavimo kontoroje. Tikiuosi jų terminuota darbo sutartis buvo tinkamai sudaryta

2013-10-11Apie Rusijos propagandą ir Lietuvos žmonių vertybes. Veiksmas vyksta televizijoje (4)

Maždaug prieš metus dienraštis The Daily Mail skelbė, kad suaugę britai devynerius savo gyvenimo metus praleidžia žiūrėdami televiziją, įskaitant trejus metus, kurie praleidžiami žiūrint „šiukšlines“ programas bei laidų ir filmų pakartojimus. Ten pat skelbiama, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai žmonių per Kalėdas žiūri tas pačias laidas ir filmus, o Vienas namuose buvo įvardintas tarp filmų, kuriuos žmonės žiūri per kiekvienas žiemos šventes. Na o dabar keletas pabirusių minčių apie Lietuvą, Rusijos propagandą ir televiziją Lietuvoje…

2013-10-10Kokie Rusijos valstybinės žurnalistikos standartai? Juos simbolizuoja Aleksejus Pimanovas

“Komersantas” ir Forbes.ru skelbia, kad p. Aleksejus Pimanovas, išgarsėjęs Lietuvoje pastarosiomis dienomis kaip dezinformaciją skleidžiančios Rusijoje gaminamos laidos “Žmogus ir įstatymas” vedėjas, greičiausiai rado papildomas naujas pareigas – palikęs Rusijos Federacijos Tarybos senatoriaus pareigas gali tapti bendrovės Krasnaja zvezda vadovu.

2013-09-08“Teisė žinoti” diskutavo apie priklausomybę nuo alkoholio. O kur ekspertai?  (7)

Nauju laiku pradėta transliuoti LRT televizijos laida “Teisė žinoti”. Atnaujinta studija, Ritos Miliūtės ant stalo turėtą nešiojamąjį kompiuterį pakeitė ryškiai matoma valdens kolba. “Gyvesnis” apšvietimas ir operatorių darbas iš tiesų papuošė laidos vaizdelį. Žinoma, norisi daugiau atsinaujinimo palinkėti ir laidos turiniui ar bent diskusijos formatui.

2013-09-05B. Gudelis investuoja savo pinigus į “Lietuvos rytą”. Kodėl?  (4)

Dar šių metų gegužę "Verslo žinios" rašė, kad Beno Gudelio valdoma „Fragrances International" pernai uždirbo dvigubai daugiau pelno nei užpernai. Šiandien delfi.lt jau rašoma, kad "Snoro" netiesiogiai valdytas akcijų paketas buvo perleistas į Beno Gudelio rankas. Kol kas man sunku suprasti, ar tai yra tikra verslo investicija, ar kokiais kitais tikslais paremtas akcijų įsigijimas.

2013-08-28Kodėl LRT nenori būti populiariausias? Nereikia pamiršti Android  (5)

Po ilgojo savaitgalio ir keleto be technologinių įrenginių praleistų dienų Papėje šiandien toliau testuoju galimybes išmaniaisiais telefonais didinti Lietuvos televizijų auditoriją. Tiksliau sakant, norėčiau stebėti mano mylimo visuomeninio transliuotojo programas išmaniajame telefone, bet… nedarysiu to kol kas, nes nekenčiu patyčių iš Android vartotojo.

2013-08-15Gera žinia žurnalistams – gerų tikrai reikės ir ateityje, t.y. jau dabar  (4)

Jau netrukus pasirodysiančiame almanache “Žurnalistika” bus daug įžvalgų ir pamąstymų apie žurnalisto profesiją ir jos likimą spaudoje. Ne žiniasklaidoje, o spaudoje. Ir šiame kontekste nejučia dar kartą nutariau perskaityti Deivido Rendelo dar prieš 15 metų išleistoje knygoje “Universalus žurnalistas” išsakytas įžvalgas.

2013-08-15Jei TV3 keičia raudoną į geltoną, kas keisis programoje? (4)

Štai perskaičiau tokią lyg ir žinią, kad televizija TV3 naujajame sezone gali pakeisti savo logotipą ir jo esminis pokytis – nauja spalva. Rašoma, kad raudoną spalvą turi keisti į geltoną. O kaip turėtų ir galėtų keistis turinys?

2013-08-02Tyliai tyliai įsigaliojo naujas Reklamos įstatymas. Bus gerai visiems? (2)

Nuo rugpjūčio pradžios tyliai tyliai įsigaliojo naujasis Reklamos įstatymas. Kol kas mačiau tik LRT ir kitų medija kanalų pranešimą apie tai, kad naujasis įstatymas padės geriau plėtotis reklamos verslui. O įstatyme šis momentas/akcentas nukištas į patį galą… Jei kas atidžiai skaitė įstatymo tikslus, tai jie skamba taip, kaip skambėjo ir iki šiol, t.y. jokių naujų tikslų nebuvo keliama.

2013-08-01Patvirtintas naujas patobulintas LŽS Žurnalistinių tyrimų fondas

Mieli kolegos, prasidėjęs rugpjūtis leidžia su džiugesiu Jums pranešti, kad gavus LŽS Valdybos narių pritarimą buvo patvirtinti nauji, gerokai patobulinti LŽS Žurnalistinių tyrimų fondo nuostatai. Buvo atsižvelgta į visus gautus pasiūlymus ir pastabas, ypač dėl didesnio fondo veiklos skaidrumo ir darbo efektyvumo. Naujus nuostatus galima rasti www.lzs.lt Tyrimų fondo rubrikoje.

2013-07-30Kiek žurnalistų reikia leisti laikraštį? Galima ir be jų?  (2)

Net Norvegijos gigantiškos leidybos įmonės leistas “15 minučių” – jau istorija Šiandien ryte FB tinkle gavau vienos kolegės iš rajono laikraščio žinutę, kuria ji dėkojo man, “išdrįsusiam spaudos žurnalistams pasakyti apie nykstančią jų profesiją”. Kolegė taip pat klausė, ar po tokio žingsnio nereikėtų visiems pagalvoti apie kažkokius mokymus, diskusijas, kad susėdę kartu galėtume pagalvoti, o ką šioje situacijoje tiems nykstančios profesijos atstovams veikti? Ji taip pat sakė “tikiu, kad išeičių yra, tik reikia jas surasti”.

2013-07-28R. Mažitovo (Kantas.net) baudžiamoji byla – Jonavos rajono apylinkės teisme. Pagaliau  (2)

Internete daugybės nusikaltimų padarymu kaltinamas Robertas Mažitovas šį pirmadienį bus teisiamas Jonavos rajono apylinkės teisme. Esu kviečiamas liudytoju šioje byloje, mat, kaip įtariama, šio veikėjo administruojamas kantas.net buvo daromas mano vardu, t.y. pavogus mano tapatybę.

2013-07-23Ką reiškia straipsnis su žodžiu „gandai“ pavadinime? Gal tai tik apgalvotas triukas?  (8)

Šiandien portale 15min.lt paskelbtas puikus žurnalistinis tekstas, kuris parengtas remiantis „The Wall Street Journal“, galbūt net šiuo tekstu. Straipsnio pavadinimas pradedamas žodžiu “gandai”. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas sako, kad taip daryti neetiška, nes nepatikrintų žinių skelbimas pateisinamas tik tuo atveju, jei nepaskelbus nukentėtų visuomenė. Tačiau šią temą-problema galima panagrinėti ir giliau…

2013-07-19Kova su korupcija ir žurnalistų vaidmuo: ar viską padarome tinkamai? (4)

Diskutuojant apie vadinamąją juodosios buhalterijos bylą ir Darbo partijos lyderių nuteisimą už sukčiavimą neapleidžia mintis, kad ši byla yra tik tarpinė stotelė sprendžiant tikrąsias su šia byla susijusias problemas. Juk kelių asmenų nuteisimas nėra tikrasis sprendimas. Svarbiausia – išanalizuoti jų veikimo schemą, modelius ir veikėjų elgesį bei bandyti surasti priemones, kurios neleistų ateityje kitiems ar tiems patiems asmenims veikti tokiu pat principu.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media