2022 m. gruodžio 10 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Laida "Žurnalistų namai": Kodėl patys pilame vandenį ant svetimos propagandos malūno?

2022-06-29
 

2022 metų birželio 29 dieną EXTRA FM laidoje „Žurnalistų namai" svečiavos kalbininkė, K. Simonavičiaus universiteto profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė. 

 

Pokalbiui svarbiu pretekstu tapo šių metų vasario 24-ąją Rusijos pradėtas didelio mąsto karas Ukrainoje. Kalbininkė Jolanta Zabarskaitė jau keletą mėnesių itin atidžiai stebi Lietuvos viešąją erdvę ir tai, kokie iš pirmo žvilgsnio „nekalti" žodžiai dar labiau pila vandens ant ir taip stipriai įsukto propagandos malūno. Žodžiai, kurių intencija dažnu atveju yra tik noras  sustiprinti esmocijas ir labiau atkreipti dėmesį į žinią, tampa panikos ar kitų nenumatytų efektų katalizatoriumi.

 

Kol nemaža dalis žurnalistų, karo ekspertų bando atremti agresorės Rusijos valdžios platinamos propagandos ir dezinformacijos atakas, kartais žurnalistai, poltikai ar kiti viusomenės veikėja savo pačių rankomis platina tą dezinformaciją ar propagandą užkibdami ant elementaraus jauko - vartojamos sąvokos ir žodžiai, kuriuos mums beveik nepastebimai įperša propagandistai.

 

Jolanta Zabarskaitė labai atvirai pasakoja, kur ir kokie pavojai laukia žmonių, kurie nuolat domisi ir klausosi propagandistų kalbų. Savo teiginiams pagrįsti, profesorė J. Zabarskaitė radijo laidoje „Žurnalistų namai" pateikia ne tik daugybę pavyzdžių, bet ir labai praktiškų patarimų, kaip išvengti propagandos poveikio.

 

Laidos įrašo galite klausytis paspaudę šią nuorodą

 

Laidą "Žurnalistų namai" remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. 

 

Jolanta Zabarskaitė

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-06-30 16:45
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media