2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-05-10Bibliotekos fonduose pasislėpę senieji Šakių rajono laikraščiai vėl prieinami (1)

Gegužės 7-ąją Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Šakių viešojoje bibliotekoje surengta paroda „Rajono laikraščiai 1970–1992 m. Šakių viešojoje bibliotekoje“.

2021-05-08Skelbiami tiriamosios žurnalistikos konkurso antrojo etapo rezultatai

Media4change judėjimas už aukščiausių standartų žurnalistiką skelbia žurnalistinių tyrimų konkurso antrojo etapo nugalėtojus.

2021-05-07„Tai, jog lietuviai jaučiasi Europos piliečiais ir jaučia investicijų naudą yra ir žurnalistų kasdieninio darbo nuopelnas“. Paskelbti žurnalistų apdovanojimai už ES investicijų analizę (7)

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną apdovanoti Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Apdovanojimų ceremonija vyko Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ketvirtus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

2021-05-05LRTK prisijungė prie Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos projekto WIPO ALERT

Atsiliepusi į Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau – PINO) siūlymą bendradarbiauti autorių teisių apsaugos srityje, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) su PINO 2021 m. gegužės 3 d. pasirašė susitarimo memorandumą.

2021-04-23Ričardas Baltaduonis atstovaus LRT Europos transliuotojų sąjungos Skaitmeninio valdymo komitete

Balandžio 22 d. į Europos transliuotojų sąjungos (angl. European Broadcasting Union, EBU) Skaitmeninio valdymo komitetą išrinktas LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis, tapęs jau antruoju LRT atstovu EBU komiteto pozicijoje.

2021-04-23KTU žiniasklaidos planavimo partneriu tapo „Inspired UM“

Kauno technologijos universitetas (KTU) bendradarbiaus su agentūra „Inspired UM“, kuri laimėjo universiteto skelbtą viešųjų pirkimų konkursą žiniasklaidos planavimo ir pirkimo paslaugoms pirkti. Pagal pasirašytą sutartį numatoma galimybė kartu dirbti iki trejų metų.

2021-04-23„Yukon Advanced Optics Worldwide“ pasirinko partnerius komunikacijai – agentūrą „Adverum“

Į daugiau kaip 70 pasaulio šalių termovizorinius ir skaitmeninius naktinio matymo prietaisus eksportuojanti aukštųjų technologijų įmonių grupė „Yukon Advanced Optics Worldwide“ pasirinko partnerius komunikacijai Lietuvoje ir užsienio rinkose – agentūrą „Adverum“.

2021-04-1715min vyriausiuoju redaktoriumi tapo Vaidotas Beniušis

Naujienų portalo 15min vyriausiuoju redaktoriumi ketvirtadienį paskirtas ir nuo šios dienos dirbti pradeda žurnalistas Vaidotas Beniušis. Jis pastaruosius penkerius metus vadovavo naujienų agentūros BNS redakcijai.

2021-04-15TILS: Pernai 43 politikai, valstybės tarnautojai ir jų sutuoktiniai valdė 83 žiniasklaidos priemones

43 politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai pernai Lietuvoje valdė 83 žiniasklaidos priemones. Iš viso šalyje veikė 1056 skirtingi leidiniai, televizijos, internetiniai portalai, radijai bei naujienų agentūros, rodo atnaujinta žiniasklaidos stebėsenos svetainė STIRNA.info.

2021-04-09„15min“ ir BNS valdanti bendrovė jungiasi su „Media bitėmis“: vadovų komandoje – Tomas Balžekas

Naujienų portalą „15min“ ir naujienų agentūrą BNS valdančios įmonės, iki šiol priklausiusios Estijos bendrovei „Postimees Grupp“, jungiasi su Tomo Balžeko vadovaujama medijų ir skaitmeninio verslo grupe „Media bitės“.

2021-04-03LRTK siūlo peržiūrėti metinės įmokos dydžius

2021 m. kovo 31 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) viešosioms konsultacijoms paskelbė 2011 m. LR Kultūros ministro įsakymu patvirtinto aprašo „Dėl metinės įmokos už radijo ir (ar) televizijos programų transliavimo, retransliavimo, platinimo internete, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikimo veiklą dydžio nustatymo tvarkos“ pakeitimo projektą.

2021-03-26Lietuvos radijo ir televizijos komisijai vadovaus Rimantas Bagdzevičius

2021 m. kovo 25 d. Lietuvos Respublikos Seimas (toliau - Seimas) Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) pirmininku paskyrė teatro, kino ir televizijos aktorių, žinomą visuomenės veikėją Rimantą Bagdzevičių, o jo pavaduotoju – antrai ketverių metų kadencijai paskirtą, ryšių su visuomene specialistą, pirmosios kadencijos metu taip pat ėjusį pirmininko pavaduotojo pareigas, Ričardą Slapšį.

2021-03-25Seimas paskyrė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovus. Pirmininkas - Rimantas Bagdzevičius, pirmininko pavaduotojas - Ričardas Slapšys

Seimas, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymu, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku paskyrė aktorių Rimantą Bagdzevičių, o pirmininko pavaduotojo pareigas dar vienai kadencijai patikėjo eiti viešųjų ryšių specialistui Ričardui Slapšiui. LRTK vadovai paskirti ketverių metų kadencijai.

2021-03-22Kultūros komitetas Seimui teiks kandidatus į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko ir jo pavaduotojo pareigas

Kovo 22 dienos posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, Seimo Kultūros komitetas, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymo 47 straipsnio 10 dalimi, išrinko kandidatus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininko ir jo pavaduotojo pareigoms eiti. LRTK, siekdama glaudaus bendradarbiavimo su Kultūros komitetu, pasiūlė Komitetui galimas kandidatūras: į LRTK pirmininko pareigas – Rimantą Bagdzevičių, į pirmininko pavaduotojo pareigas – Ričardą Slapšį.

2021-03-11Vytas Urbonas: Įstatymai, reglamentuojantys žiniasklaidos veiklą (1)

Šiemet sukanka 31 metai, kai Lietuvos spaudai, radijui ir televizijai buvo suteikta teisė savo veiklą organizuoti ir plėtoti demokratiniais pagrindais, įtvirtintais specialiame įstatyme. 1990 m. kovo 1 d. pradėjo galioti Lietuvos žurnalistų sąjungos iniciatyva parengtas ir Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos 1990 m. vasario 9 d. priimtas Spaudos ir kitų masinės informacijos priemonių įstatymas. Įstatymą rengusi komisija, sudaryta iš žurnalistų ir teisininkų (pirmininkas Domas Šniukas), atsižvelgė į demokratinių šalių spaudos įstatymus, todėl iš principo jis atitiko pagrindines spaudos laisvės nuostatas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media