2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2023-07-20Vėl pradėtas leisti legendinis „Sportas“ (5)

Legendinis „Sportas“ sugrįžta į šalies prekybos centrų ir spaudos kioskų lentynas spalvoto žurnalo formatu, kuriame apie sportą ir jo užkulisius rašoma kitaip nei įprastai. Atgaivinti vieną seniausių šalies leidinių sutelkė sporto žurnalistikos ir komunikacijos ekspertus dar pernai. Juos įkvėpė „Sporto“ istorija, prasidėjusi 1956 metais, tad neatsitiktinai „Sportas“ grįžta su tuo pačiu prekės ženklu, tik visai kitokio formato.

2023-07-12Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba praneša

Vien per praėjusius metus dėl neapykantos kalbos apraiškų Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ekspertai 490 kartų kreipėsi į socialinius tinklus, dažniausiai Facebook. 98 proc. šių pranešimų buvo patenkinti, neapykantos kalbos turinys pašalintas. Vidutiniškai soc. tinklai į tokius pranešimus sureaguoja gana greitai – per laiką nuo 3 iki 6 val.

2023-06-07Savireguliacija žiniasklaidoje: susirinko skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos nariai

Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK), kuri yra svarbiausias žiniasklaidos savireguliacijos institutas, nagrinėjant žiniasklaidos etikos klausimus. Asociacija LATGA patalpose susirinkę skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos (VIEA) nariai patvirtino naujus asociacijos įstatus, atnaujintus pagal neseniai priimtus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus.

2023-06-02Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ragina stabdyti žurnalisto V. Savukyno persekiojimą už valdžios kritiką

2023 m. gegužės 31 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į LRT Generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę – Budrienę ir į LRT Tarybą dėl nuobaudos LRT žurnalistui už jo asmeninėje feisbuko (facebook) pareikštą kritiką Teisingumo ministrei. Solidarizuojantis su Lietuvos krikščionių darbuotojų profesine sąjunga, ginančia savo narį V. Savukyną, ji ragina imtis veiksmų, kad būtų nutrauktas žurnalisto V. Savukyno persekiojimas už jo įsitikinimus, bei užtikrinti, kad ateityje tokie atvejai LRT daugiau nepasikartotų.

2023-06-02Krikščionių profsąjunga kviečia į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI

LRT laidų vedėjui ir žurnalistui Virginijumi Savukynui susidūrus su nacionalinio transliuotojo LRT cenzūra, Krikščionių profsąjunga kviečia visus, kam svarbi LR Konstitucijoje įtvirtinta žodžio laisvė į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI. Solidarumą ir protestą kviečiame išreikšti mėnesį laiko nežiūrint , neklausant, neskaitant ir nedalinant komentarų bei interviu LRT.

2023-05-07„Media4Change“ apdovanojimai: kaip žiniasklaidai sekėsi išgirsti visus ir su kokiais iššūkiais susiduria žurnalistika Lietuvoje?

Pasaulinę žurnalistikos laisvės dieną „Media4Change“ paminėjo subūrusi žurnalistus, stigmatizuojamų grupių atstovus, žmogaus teisių ir kitų sričių ekspertus etiškos žiniasklaidos apdovanojimams. Tai jau trečias tokio pobūdžio renginys, kuriame įvertinta dažniausiai stigmatizuotas grupes išgirdusi žiniasklaida ir diskutuojama apie Lietuvos žurnalistikos situaciją.

2023-04-08„Pragiedruliai“: Tarp nugalėtojų – ir Ukrainos žurnalistės laida

2023 m. balandžio 6 d. „Vaidilos“ teatre įvyko geriausių radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. 2023 m. kovo 22 d. konkurso „Pragiedruliai“ vertinimo komisija išaiškino tradicinio – jau dvidešimt pirmąjį kartą paskelbto konkurso nominantus ir nugalėtojus – buvo išrinktos geriausios 2022 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

2023-04-06Tikrovės neatitinkantis komentaras internete – teisė į nuomonę ar garbės ir orumo pažeidimas?

Išsakyti savo nuomonę viešai (socialinėse medijose ar žiniasklaidoje) tikrai galite, bet visada reiktų įvertinti ar savo nuomonės išsakymu viešai nesiekiama kito asmens sumenkinti ir įžeisti, ir ar Jūsų nuomonė atspindi realią faktinę tikrovę.

2023-03-30Alfonsas Kairys: Lentvaryje auga jaunųjų žurnalistų karta (2)

Neskubėdamas ėjo 2010-ųjų gruodis. Tada ir gimė Lentvario pradinės mokyklos laikraštis „Smalsutis”. Jo redakciją sudarė Jaunųjų žurnalistų būrelis. Per tiek metų būrelio pažymėjimus, teikiančius, kad mokinys baigė Jaunųjų žurnalistų būrelio užsiėmimus ir jam, jai suteikiamas Jaunojo žurnalisto vardas, gavo pustrečio šimto vaikų.

2023-03-16Apie lyčių lygybę: žurnalistams, darbdaviams, politikams ir kiekvienam gyventojui

Kas yra seksizmas ir kaip reaguoti į seksistinius juokelius? Kas yra mizoginija (neapykanta moteriai) ir kaip į ją reaguoti? Ką daryti patyrus diskriminaciją, priekabiavimą lyties pagrindu arba seksualinį priekabiavimą darbe? Atsakymai į šiuos ir daug daugiau klausimų pateikiami naujoje informacinėje svetainėje Lygiadieniai.lt, kurioje žurnalistai ir visi žmonės lengvai ras visą koncentruotą informaciją apie lyčių lygybę.

2023-03-09Įgyvendinant ES sankcijas blokuojami IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. kovo 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti IP (angl. Internet Protocol) adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Kremliaus propagandos televizijos kanalus „NTV“, „Pervyi Kanal“, „Rossiya 1“, „Rossiya 24“ ir „RTR Planeta“, kuriems Europos Sąjunga (toliau – ES) taiko ribojamąsias priemones – sankcijas.

2023-02-28Lietuvos radijo ir televizijos komisija: Vlogerių veiklos reguliavimas Europoje

Nuo 2022 m. kovo mėn., kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė gaires dėl vlogerių (angl. vlog – video blog) – audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, teikiančių paslaugas naudojantis dalijimosi vaizdo medžiaga platforma, kvalifikavimo, jiems taikomų reikalavimų bei veiklos reguliavimo, LRTK užsiregistravo 8 tokia veikla užsiimantys paslaugų teikėjai.

2023-02-10Viešosios įstaigos „Bernardinai.lt“ direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys (4)

Interneto dienraštį „Bernardinai.lt“ valdančios viešosios įstaigos direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys. Jis pakeitė iki šiol VšĮ „Bernardinai.lt“ šešerius metus vadovavusią Veroniką Kimbrytę. Tokį sprendimą sausio pabaigoje priėmė viešosios įstaigos steigėjas – Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Vilniaus šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolynas, atsižvelgdamas į V. Kimbrytės prašymą.

2023-01-31Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje arba atšluota „Šluota“  (5)

Laiko dulkes nušlavė ir kitu žvilgsniu į „Šluotą“ pažvelgti paskatino pernai Kornelio universiteto (JAV) išleista Neringos Klumbytės monografija „Authoritarian Laughter. Political Humor and Soviet Dystopia in Lithuania“ („Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“). Autorė, antropologijos ir Rusijos bei posovietinių tyrimų profesorė, Majamio universiteto Havighursto Rusijos ir posovietinių tyrimų centro Lietuvos programos direktorė, kone 300 psl. apimties mokslinį darbą paskyrė antropologiniam „Šluotos“ juoko fenomeno aspektui.

2023-01-26Diskusija žurnalo „Naujosios Romuvos“ 2022-ieji: tendencijos ir iššūkiai. Kviečiame!

Sausio 30 d. (pirmadienį) 17 val. kviečiame į atvirą renginį-diskusiją „Žurnalo „Naujosios Romuvos“ 2022-ieji: tendencijos ir iššūkiai“, kuri vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media