2024 m. gegužes 21 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2022-06-08Ukmergės rajone - nacionalinės žiniasklaidos atstovai

Ukmergės rajone viešėjo būrys nacionalinės žiniasklaidos atstovų. Šio pažintinio vizito, vadinamo „Infoturu“, metu visuomeninio transliuotojo – Lietuvos radijo televizijos radijo, naujienų portalų Delfi.lt, Lrytas.lt, ir 15min.lt žurnalistai apsilankė Ukmergės rajono verslo įmonėse, įstaigose, ūkiuose, kultūros paveldo ir turizmo objektuose

2022-06-03Diskusija: Mažosios žiniasklaidos vaidmuo šiandien

Kviečiame ateiti į pirmojo „Šauksmo“ žurnalo numerio pristatymą birželio 8 d. 19 val. Paviljone. Žurnalo pasirodymo proga diskusijoje apie smulkiosios ir didžiosios spaudos santykį, jaunųjų autorių ir skaitytojų ugdymą bei studentiškos spaudos specifiką dalyvaus: • „Nara“ įkūrėja, multimedijų žurnalistė Berta Tilmantaitė • „Hubrio“ įkūrėjas, filosofas Viktoras Bachmetjevas • „Šauksmo“ žurnalo redaktorius, VDU doktorantas Martynas Butkus

2022-05-15Lietuvių kalbos draugija antrą kartą išrinko žurnalistus – kalbos bičiulius (4)

Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojais komisija nutarė paskelbti portalo „15min.lt“ žurnalistą, rubrikos „Ar žinai?“ redaktorių, pagrindinį Nacionalinės viktorinos organizatorių, jos klausimų kūrėją UGNIŲ ANTANAVIČIŲ ir politologą, žurnalistą, „Žinių radijo“ laidų vedėją, konferencijų vedėją, visuomenininką AURIMĄ PEREDNĮ.

2022-05-13LRT atnaujino vizualinę išraišką, tačiau tai, kas svarbiausia, – išliko

LRT žiniasklaidos grupė atsinaujina ir savo auditorijai pristato atnaujintą LRT vizualinį identitetą ir pakitusius visų septynių kanalų logotipus. Nuo ankstyvo ryto televizijų žiūrovai, radijų klausytojai, portalo skaitytojai išvys naujus logotipus, juos jungia speciali kampanija, kurios šūkis: „Tai, kas svarbu, – kinta, tai, kas svarbiausia, – išlieka.“

2022-05-06Spaudos atgavimo dienos išvakarėse – apdovanojimai už Europos Sąjungos investicijų analizę

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Penktus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

2022-05-05Laikraštis „Gelgaudukas“ apie gelgaudiškius žurnalistų dainų knygoje

Jaukiame Šakių rajono Gelgaudiškio miestelyje vietinė bendruomenė leidžia laikraštį „Gelgaudukas“. Paskutiniajame šio laikraščio numeryje paskelbtas straipsnis „Gelgaudiškis – žurnalistų dainų knygoje“. Jį perspausdiname, džiaugdamiesi, kad buvome pastebėti ir Zanavykijoje.

2022-04-01TILS: Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30 procentų

Ministerijų numatytų ir išleistų viešinimo lėšų publikacijoms vertė skiriasi bent 30 procentų. Kasmet viešinimo ir informavimo paslaugoms įsigyti ministerijos išleidžia vidutiniškai po 5,3 mln. eurų, rodo pirkimų duomenys, pateikiami „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atnaujintoje svetainėje www.stirna.info.

2022-03-29Radijo laidoje "Žurnalistų namai" kurdas Ishak Akay dalinasi tolerancijos pamokomis

Lietuvoje daugiau nei 15 metų gyvenantis iš Turkijos kilęs Ishak Akay jau daug metų vadovauja Baltijos-Turkijos kultūros akademijai (Balturka) ir siekia skatinti skirtingų tautų ir kultūrų dialogą. Savo patirtį jis atskleidžia radijo laidoje "Žurnalistų namai".

2022-03-28Vladas Braziūnas: kas priešina ir kas vienija mūsų visuomenę

Nacionalinės premijos laureatas, poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas radijo laidoje „Žurnalistų namai" kalba apie tai, kas priešina ir kas vienija mūsų visuomenę.

2022-03-24Bendrovei „Plunsta“ skirta bauda už dezinformacijos skleidimą

2022 m. kovo 23 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) paskyrė 500 eurų baudą UAB „Plunsta“, transliuojančiai radijo programą „Spindulys“, už dezinformacijos skleidimą. LRTK nustatė Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus šios programos laidose „Įdomu gyventi“, transliuotose 2022 m. sausio 6 d. ir 2022 m. vasario 4 d.

2022-03-23Lietuvos radijo ir televizijos komisija ragina Google pašalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) kreipėsi į technologijų bendrovę Google, prašydama pašalinti iš Google internetinės parduotuvės (angl. Google Play Store) programėles (angl. apps), per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

2022-03-02Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus dėl galimybės sustabdyti visų su „GazpromMedia“ susijusių rusiškų TV programų retransliavimą Lietuvoje. YouTube pašalino rusiškos propagandos te

Atsižvelgdama į Europos Sąjungos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pritaikytas sankcijas Rusijos Federacijai, kurios nustato tam tikrus finansinius apribojimus ir Rusijos Federacijos bankui „Gazprombank“, kuris valdo „GazpromMedia“, Lietuvos radijo ir televizijos komisija mano, kad būtų teisinga ir būtina sustabdyti ir visų su „GazpromMedia“ – kuri gauna finansines pajamas iš Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų, bei tokiu būdu padeda išlaikyti Rusijos Federacijos valdžios režimą, televizijos programų retransliavimą.

2022-03-01LŽS Etikos komisijos pareiškimas dėl verslo bendradarbiavimo su neetiška žiniasklaida

LŽS Etikos komisija palaiko sąžiningą, etikos normų besilaikančią žurnalistiką ir socialiai atsakingą žiniasklaidos verslą, tačiau nepritaria agresoriaus propagandos skleidimui leidiniuose. Demokratinėje visuomenėje nuomonių įvairovė būtina, bet karo akivaizdoje reikia atsakingai pasirinkti kurioje pusėje esi ar gali atsidurti.

2022-02-28LŽS Etikos komisijos KREIPIMASIS į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus: DĖL NETIKSLIOS, DAŽNAI MELAGINGOS INFORMACIJOS SKLEIDIMO (2)

LŽS Etikos komisija kreipiasi į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus, ragindama informaciją apie įvykius iš karo zonos skleisti ypač atsakingai, suvokti atsakomybę už kiekvieną pavartotą žodį ar teiginį, atrenkant šaltinius ir skleidžiamų žinių paskirtį. Gerbdami žmonių teisę gauti teisingą objektyvią informaciją, turime skelbti tikslias, neiškreiptas žinias ir jomis nemanipuliuoti.

2022-02-25Sustabdytas aštuonių propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų laisvas priėmimas Lietuvos teritorijoje

2022 m. vasario 25 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą laikinai sustabdyti laisvą rusų kalba retransliuojamų 6 televizijos programų priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje. 2022 m. vasario 28 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija dėl skleidžiamos karo propagandos ir karo kurstymo priėmė sprendimą 5 metams sustabdyti dar dviejų propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų - „MIR24" ir „RBK-TV" priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media