2022 m. gruodžio 4 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-12-092021 m. Laisvės premija skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams (2)

Seimas, atsižvelgdamas į Laisvės premijų komisijos sprendimą, nutarė 2021 metų Laisvės premiją skirti pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ 1983–1989 metų vyriausiajam redaktoriui, Telšių vyskupui emeritui Jonui Borutai, leidinio bendradarbėms Bernadetai Mališkaitei ir Elenai Šiuliauskaitei. Šis apdovanojimas laureatams bus įteiktas Laisvės gynėjų dieną – 2022 m. sausio 13-ąją.

2021-12-06Dienos šviesą išvydo pirmasis žurnalo „Jėzuitai“ numeris: prasidėjo naujas kelionės etapas

Pavasarį susikūrus Centrinės Europos jėzuitų provincijai, atsinaujino ir žurnalas. Tikimės, kad ištikimi skaitytojai, dvidešimtmetį keliavę drauge su „Laiškais bičiuliams“, tęs kelionę su „Jėzuitais“, o prie keliaujančiųjų prisijungs naujų jėzuitų misijos bendrakeleivių.

2021-12-02„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau auga

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) neseniai atliktas tyrimas parodė, kad užsakomosios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų platformos „Netflix“ populiarumas Lietuvoje 2021 m., palyginus su praėjusiais metais vėl augo.

2021-12-02Lietuvos radijo ir televizijos komisija: Finansų įstaigai nurodyta nutraukti finansines operacijas dėl autorių teises pažeidžiančios veiklos

2021 m. gruodžio 1 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą nurodyti AB Swedbank nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas banko sąskaitoje, susijusioje su fiziniu asmeniu, vykdančiu veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

2021-11-25LRT TV naujienų tarnyba – tarp Europos transliuotojų sąjungos finalininkų

Kiekvienais metais Europos transliuotojų sąjunga (angl. EBU) įvertina visuomeninių transliuotojų indėlį bei meistriškumą naujienų mainų sistemoje (angl. „Eurovision News Exchange“). Šiais metais tarp trijų finalininkų už indėlį į EBU naujienų mainų programą – LRT TV naujienų tarnyba, įvertinta už greitą reagavimą ir atsidavimą, dalijantis informacija apie Baltarusijos teritorijoje nutupdytą „Ryanair“ lėktuvą, skridusį iš Graikijos į Lietuvą.

2021-11-17Seimas pritarė Elektroninių ryšių įstatymui, kuriuo perkeliamas ES elektroninių ryšių kodeksas, įteisinama nauja eSIM technologija ir Ryšių reguliavimo tarnybos pertvarka

Seimas rudens sesijoje pritarė Elektroninių ryšių įstatymo (ERĮ) ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimo projektams, kurie atvers naujas galimybes – įteisinta nauja eSIM technologija paspartins daiktų interneto plėtrą ir inovatyvių ryšio paslaugų atsiradimą, o Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pertvarka sudarys sąlygas į tarnybą pritraukti aukščiausios kvalifikacijos ekspertų ir užtikrins skaidrų ir efektyvesnį rinkos reguliuotojo valdymą.

2021-09-25LRT – žmonių mylimiausia žiniasklaidos priemonė Lietuvoje

Rugsėjo 24 d., penktadienį, Rygoje vykusį reklamos ir rinkodaros forumą „Baltic Brand Forum 2021“ užbaigė prekių ženklų apdovanojimo ceremonija. Dviejose nominacijose triumfavo Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT. Lietuviai LRT išrinko mylimiausiu medijos prekių ženklu, toje pačioje nominacijoje tarp penkių žiniasklaidos priemonių minimas ir portalas LRT.lt.

2021-09-19Išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai

Rugsėjo 16 dieną Vilniuje išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai, skelbia Vytauto Didžiojo universitetas. Už išskirtinę pramogos žurnalistiką buvo apdovanotas žurnalistas Edvardas Kubilius („Už Vilniaus“, LRT RADIJAS), už išskirtinę nuomonės žurnalistiką – Rimvydas Valatka (delfi.lt), už išskirtinę tiriamąją žurnalistiką – Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas (Laisvės TV), už išskirtinę fakto žurnalistiką – Lauryna Vireliūnaitė (15min.lt).

2021-09-15PayPal panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai skelbiamą autorių teisių saugomą turinį internete

2021 m. rugsėjo 14 d. finansinių paslaugų internete teikėja PayPal pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (toliau – LRTK), kad ji panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį visose interneto svetainėse, kurias LRTK užblokavo dėl autorių teisių pažeidimų.

2021-09-08 Pulitzerio premija lietuvaitei, Stasio Šalkausko įžvalgos... (1)

Į mus žvelgia jaunutė mergina – Andrea Januta. Ji apdovanota žurnalistams reikšminga Pulitzerio premija. Nuotraukose ir medalio atvaizdas. „Šiuo kokybės ženklu“ paženklinta žurnalistė kartu su Reuters komanda už rašinių ciklą „Apsaugoti“, apnuoginę policijos brutalumą. Apačioje – ant mamos rankų dar maža Andrea: šeima mini lietuvės močiutės Petronėlės devyniasdešimtmetį.

2021-09-06Rugsėjo 6-oji - „Lietuvos aido“ gimtadienis (1)

1917 m. rugsėjo 6-oji – ypatinga data Lietuvos istorijoje. Dar nepasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, tądien pradėtas leisti vienas seniausių Lietuvos laikraščių „Lietuvos aidas“, reikšmingas Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo dokumentas. Jame 1918 m. vasario 19 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Numerį su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu uždraudė leisti vokiečių cenzūra, bet redaktoriaus Petro Klimo ir laikraščio bendradarbių pastangomis jis buvo slapta atspausdintas ir išplatintas. Vienas iš tokių egzempliorių saugomas ir LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriuje.

2021-08-31„Santara“: mažas žurnaliukas, gražūs pabirukai (4)

Nuo seno mėgstu nedidelio formato, bet visada švelniai tarp pirštų praslystančiais puslapiais, meniškomis fotografijomis, informaciniais ir saikingais literatūriniais tekstais skaitytoją lepinantį žurnalą „Santara“.

2021-08-12„Žeimenos krantai“ - laikraštis visuomenei (4)

Rajonų laikraščiai... Kiekvienas jų savitas, bet visus vienija vienas tikslas - kuo daugiau papasakoti apie kraštą, kuriame gyveni, jo žmones, aišku, neatsiliekant ir nuo šalies, pasaulio kvėpavimo. Šį kartą pažvelgsime į Švenčionių rajono vieną laikraščių. Pavartysime jo kas savaitę išleidžiamus dvidešimt (kartais ir daugiau) puslapių.

2021-08-02Česlovas Iškauskas. Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (4)

Baigiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-29„Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir žada kurti kokybišką virtualų turinį (1)

Žiniasklaidos priemonė „Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir sukūrė naują viešąją įstaigą „Baltijos aviacijos žinios“. Steigėjais tapo 9 privatūs asmenys ir viena uždaroji akcinė bendrovė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media