2020 m. rugsejo 29 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2014-02-03ES direktyva „Televizija be sienų“ dingo, bet sienų televizijai daugiau neatsirado

Viktoras Denisenko šiame tinklapyje (2014-01-30) straipsnyje „Televizija be jokių sienų“ rašė: „Televizija be sienų“ yra Europos Sąjungos direktyva priimta ir įsigaliojusi dar praeitame amžiuje, tačiau šiame tekste bus kalbama ne apie ją“. Tokia straipsnio įžanga mane paskatino kaip tik pakalbėti apie minimą direktyvą. Kodėl? Ogi todėl, kad tokia ES direktyva tikrai buvo, bet dabar jos nėra. Taigi šiek tiek pakalbėsime apie ES pastebimus pokyčius šiame žiniasklaidos bare.

2014-01-30Televizija be jokių sienų

„Televizija be sienų“ yra Europos Sąjungos direktyva priimta ir įsigaliojusi dar praeitame amžiuje, tačiau šiame tekste bus kalbama ne apie ją. Pagrindinis minėtos direktyvos principas šiandien yra realizuojamas be jokios politinės valios, o gal tiksliau reikėtų pasakyti – nepaisant jokios politinės valios. Televizija transformuojasi kartu su visomis kitomis medijomis, kartais prarasdama tam tikrus savo požymius, tačiau atrasdama ir naujas galimybes pasiekti žiūrovą.

2014-01-27Žiniasklaidos nuslėptoji Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai pusė (2)

Mano įsitikinimu žiniasklaida ne dėl tyčinių pastangų, bet dėl savo negebėjimų nuslėpė bene svarbiausiąją pirmininkavimo pusę – teisėkūrą. Kitaip tarus – rašto darbus, t.y. Lietuvos vyriausybės narių pasirašytais dokumentais, kuriais bus vadovaujamasi ne metus ir ne du, o tol, kol gyvenimas nepareikalaus juos keisti. ES tarybos vardu Lietuvos ministrai ar juos pavaduojantieji pasirašė šimtus dokumentų – reglamentus, direktyvas, sprendimus, nuomones, rekomendacijas. O kuris eilinis informacijos naudotojas apie šimtus (kartu sudėjus) reglamentų, direktyvų, sprendimų, nuomonių, rekomendacijų girdėjo ar matė?

2014-01-19Interneto tekstuose dar daug įvairios neteisėto ar žalingo turinio informacijos. Kaip su tuo kovoti? (6)

Internetas vis plačiau įžengia į mūsų gyvenimą. Praktiškai visi žurnalai, laikraščiai, televizijos ir radijo stotys turi internetines svetaines. Auga blogerių skaičius. Dažnas solidesnis žurnalistas jau turi savo svetaines, kuriose skelbia savo kūrybą: komentarus, interviu, nuotraukas, filmus, kitką. Aktyvėja ir visuomenė, vis plačiau komentuodama mūsų publikacijas. Atrodytų, dėl to reikėtų tik džiaugtis. Tačiau atsiveria ir kita medalio pusė.

2014-01-17Žiniasklaida: Kaip nesąmonės tampa naujienomis (3)

Melagingas pranešimas žiniasklaidoje nuo seno yra vadinamas „antimi“. Šį „paukštį“ neretai galima aptikti ir mūsų dienų visuomenės informavimo priemonėse, o technologinio progreso pasiekimai suteikia jam galimybę skraidyti greičiau ir toliau, nei anksčiau.

2014-01-07Žurnalistas ir religija. Ką reikia žinoti? (2 dalis) (3)

Taigi mūsų žurnalistams, kaip ir mokslininkams, įvairių konfesijų atstovams yra ties kuo padirbėti. Lietuvos autorių, gerai žinančių mūsų realijas, analitiniai straipsniai suteiktų daugiau objektyvumo, gilesnio religijų pažinimo, skatintų mūsų visuomenėje tolerancijos idėjas, tvirtintų visuomenės solidarumą.

2014-01-06Žurnalistas ir religija. Ką reikia žinoti?  (1)

Religija visų pirma paremta tikėjimu. O žmonių, priklausančių įvairioms tautoms ir religinėms bendruomenėms, pasaulėžiūra, etinės nuostatos, ritualai gali būti skirtingi, ir net labai. Todėl žurnalistams, nutarusiems parašyti straipsnį, sukurti televizijos ar radijo laidą, iškila daug pavojų suklysti, net nepelnytai užgauti, įžeisti. Taip gali nutikti ne iš blogos žurnalisto valios. Nepasitenkinimo priežastimi gali būti neteisingai pavartota sąvoka, net vienas ne vietoje pasakytas žodis.

2013-12-25Ne pramoga, ne žurnalistika. Tai patyčia?  (5)

Jeigu laida vadinama „Provokacija“, tai jos vedėjai, būdami ne žurnalistai yra provokatoriai? Tikrai taip! Jie savo laidos tinklapyje rašo, kad laidos provokatoriai tapo turgaus prekiautojais, jie žmonėms pasiūlė moterišku biustu puoštą prijuostę. Tai, kaip jie rašo, pamačiusios bobutės grasino iškviesti policiją ir provokatorius apdovanojo špygomis, o kiti linksmai pasijuokė ir padėkojo už smagų pokštą. Padėkojo? Čia jau tinka liaudies išmintis – toks tokį pažino ir ant alaus pavadino.

2013-12-16Paskelbta nauja programa „Kūrybiška Europa“. Koks čia gali būti mūsų indelis? (4)

Europos Sąjunga paskelbė programą „Kūrybiška Europa“, kurioje gali pasireikšti ir Lietuvos kūrėjai, ypač televizijos, kino, audiovizualinio meno žmonės, knygų leidėjai, vertėjai, verčiantys iš įvairių Europos tautų kalbų, kiti kūrėjai. Tai bus ilgametė programa. kuriai skirimai nemaži pinigai

2013-12-06Viešumas ir valdžia: Ukrainos atvejis

Lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje įvykiuose Ukrainoje nukentėjo nemažai žurnalistų. Šiandien kalbama apie 52 nukentėjusius visuomenės informavimo priemonių atstovus. Šis sąrašas iki šiol pildomas ir tikslinamas. Ypatingai nerimauti verčia tai, kad, pasak kai kurių nukentėjusiųjų, specialiųjų pajėgų kariai, vaikydami masines demonstracijas Kijevo gatvėse, mušdavo juos net aiškiai matydami ir suprasdami, kad kelią ranką prieš savo darbą dirbančius žiniasklaidos atstovus. Tai leidžia įtarti, kad žurnalistai buvo tarp tikslinių šių pajėgų taikinių.

2013-12-05Lietuvos nacionalinės bibliotekos pastatui – 50 metų. Sukaktis, deja, pasitinkama statybų pastoliuose  (8)

Senasis bibliotekos pastatas buvo uždarytas 2008 metais ir iki šiol dar rekonstruojamas. Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijai numatyta 85,7 mln. litų. Iki 2013 m. gruodžio 31 d. tam skirta 37,7 mln. Lt. Lėšų poreikis pastato rekonstrukcijos užbaigimui 48 mln. Lt. Tačiau iš Valstybės biudžeto 2014 metų projekte numatyta skirti tik 8,8 mln. Lt. Taigi, ne Lietuvos statybininkai kalti, kad rekonstrukcijos darbai vyksta taip vangiai, nors pastato rekonstrukciją buvo numatyta baigti dar 2011 m. Vyriausybė, deja, nemano, kad tai ypatingos svarbos objektas, ir kasmet skiria tik nedaug lėšų. Jei bus toks prastas finansavimas, tai ir dabar kuriami planai užbaigti statybos darbus iki 2016 metų pasirodys nerealūs.

2013-11-30Džiugu, kad ES Taryba ragina puoselėti žiniasklaidos laisvę ir pliuralizmą. Ar Lietuva išgirs?  (5)

Šiuos nutarimus mes priėmėme lapkričio viduryje. Nemanau, kad juos išgirdo Europos Sąjungos Taryba, tačiau ji lapkričio 26 dieną patvirtino išvadas dėl žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo.

2013-11-27Spaudos konferencija „Rytų partnerystė: Ukrainos kryptis“

Seimo spaudos konferencijų salėje lapkričio 28 d., ketvirtadienį 15.30 val. įvyks Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininko Elmaro Broko (Elmar Brok) ir Europos Parlamento stebėsenos misijos Ukrainoje nario, buvusio Europos Parlamento Pirmininko Pato Kokso (Pat Cox) spaudos konferencija „Rytų partnerystė: Ukrainos kryptis“.

2013-11-27Marijos Aušrinės Pavilionienės ir Irako Atstovų Tarybos narės Alos Talabani spaudos konferencija

Seimo spaudos konferencijų salėje lapkričio 28 d., ketvirtadienį 12 val. įvyks Seimo narės, Moterų parlamentinės grupės pirmininkės prof. Marijos Aušrinės Pavilionienės ir Irako Atstovų Tarybos narės Alos Talabani spaudos konferencija.

2013-11-27Parlamentinio demokratijos forumo pirmininko Emanuelio Zingerio ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados nario Vitalijaus Kličko spaudos konferencija.

Seimo spaudos konferencijų salėje lapkričio 28 d., ketvirtadienį 13.45 val. įvyks Parlamentinio demokratijos forumo pirmininko Emanuelio Zingerio ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados nario Vitalijaus Kličko (Vitali Klitschko) spaudos konferencija.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media