2023 m. sausio 29 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2014-05-28LRT radijas jau pradeda savo vasaros keliones

LRT radijas vasaros kelionių laidas šiemet pradeda Druskininkuose, seniausiame Lietuvos kurorte, kuriam sukanka 220 metų. Į kurortą šį penktadienį atvykstanti LRT radijo kūrybinė grupė domėsis, kas yra toji ypatinga Druskininkų trauka. Kodėl čia gera būti įvairiu metų laiku?

2014-05-21Prasideda dramaturgijos konkursas „Kviečia radijo teatras“

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kartu su asociacija LATGA skelbia radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia radijo teatras“, skirtą Teatrų metams paminėti. Pagrindiniai konkurso tikslai – skatinti profesionalių dramaturgų, rašytojų, jaunų autorių kūrybą, kelti klausytojų, režisierių, aktorių susidomėjimą radijo teatru, papildyti ir atnaujinti radijo teatro repertuarą.

2014-05-15LRT pirmoji sukūrė savo tinklalapį iTunes internetinėje sistemoje

LRT laidos – tiek radijo, tiek televizijos – nuo šiol bus pasiekiamos ir internetinės svetainės iTunes pirmajame lietuviškame puslapyje, kurį nacionalinis transliuotojas sukūrė kartu su bendrove „Apple Inc.“ (http://bit.ly/LRT_iTunes).

2014-05-09LRT radijas kviečia minėti Operos dieną dainuojant „Nabuko“ chorą

Šeštadienį, gegužės 10-ąją, bus minima Europos operos diena. 14 val. LRT radijas transliuos ištrauką iš vieno plačiausiai žinomų operos kūrinių – Giuseppe Verdi „Nabuko“. Lietuvos miestų aikštėse chorai ir miestelėnai klausysis LRT radijo ir garsųjį „Nabuko“ chorą „Skrisk, svajone...“ dainuos kartu.

2014-05-01Atsisveikinęs su radijo klausytojais Juozas Šalkauskas pirmiausia žada išsimiegoti (1)

„Mano darbo diena prasideda kitiems dar neatsigulus – 3-4 valandą ryto“, – ne kartą yra prasitaręs radijo diktorius, radijo laikraščių apžvalgų vedėjas Juozas Šalkauskas. Šiandieną (balandžio 30 d. – red.) tiesioginiame eteryje jis netikėtai atsisveikino su radijo klausytojais ir su pačiu Lietuvos radiju, kuriam atidavė daugiau nei 40 metų. „Pagaliau išsimiegosiu, pažvejosiu, pagrybausiu, pailsėsiu. Kiti žmonės apie tai tik ir svajoja“, – vardijo malonius užsiėmimus, kuriems atsiduoti trukdė tiesioginiai svarbūs, atsakingi darbai.

2014-04-30„Kalbos grynuoliu" tapti pretenduoja interviu meistrai

LRT jau septintus metus renka „Kalbos grynuolį". Šiemet bus išskirtas interviu žanras. Klausomos ir stebimos tos nacionalinio transliuotojo radijo ir televizijos laidos, per kurias vedėjai kalbina visuomenės, kultūros veikėjus, valdžios pareigūnus, įdomius žmones. Siekiama atkreipti dėmesį į žurnalistų kalbos taisyklingumą, gyvumą, turtingumą, šmaikštumą ir sugebėjimą tiksliai, konkrečiai ir aiškiai pateikti klausimus ar replikuoti. „Grynuolius" balandžio 30 d. - gegužės 7 d. rinks visuomenė portale LRT.lt ir kompetentinga kalbos specialistų komisija.

2014-04-30Regioninės radijo stotys vienijasi - steigiama Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija

Regioninės radijo stotys vienijasi - steigiama Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija. Oficialus jos pristatymas bus gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Seime organizuojamoje konferencijoje „Valstybės vaidmuo ir galimybės stiprinant žiniasklaidos atsparumą svetimoms įtakoms“.

2014-04-21Seime – Lietuvos radijo mėgėjų paroda

Balandžio 22 d., antradienį, 14 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta Lietuvos radijo mėgėjų draugijos paroda. Parodą atvers Seimo nariai Valerijus Simulik, Linas Balsys ir Lietuvos radijo mėgėjų draugijos prezidentas Rolandas Mikalauskas. Parodoje apžvelgiama Lietuvos istorija radijo mėgėjų veikloje, taip pat dabartinė Lietuvos radijo mėgėjų draugijos veikla. Radijo mėgėjų veikla apima ryšių užmezgimą su tolimais ir artimais radijo mėgėjais, dalyvavimą varžybose, radijo aparatūros tobulinimą, radijo bangų sklidimo sąlygų tyrinėjimą ir kt.

2014-04-17LRT radijo teatre – premjera: monospektaklis „Išminties knyga, arba Ekleziastas“

Šv. Velykų dieną LRT radijo teatras kviečia į premjerą – Vytauto Rumšo monospektaklį pagal Senąjį Testamentą „Išminties knyga, arba Ekleziastas“. Tai Išminčiaus filosofinių apmąstymų knyga: „Miglų migla! Viskas migla... Įgijau daug išminties, daugiau už visus prieš mane gyvenusius Jeruzalėje. Tačiau kai ėmiau širdimi pažinti išmanymo prigimtį ir kvailybę bei puikybę, supratau, kad ir tai tik vėjų vaikymasis. Juk su didele išmintimi ateina ir daug rūpesčių. Juo daugiau žinai, juo daugiau kankiniesi“.

2014-04-01LRT radijo eteryje – įdomiausių jaunosios kartos kūrėjų naktiniai skaitymai

Įdomiausi jaunosios kartos poetai ir prozininkai balandžio 11-osios vakarą 5-ioms valandoms užims nacionalinio radijo eterį. Ketvirtus metus sostinėje vykstančios jaunųjų rašytojų šventės „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ dalyviai LRT radijo klausytojams skaitys savo kūrybą ir kvies kartu apie ją pasikalbėti.

2014-03-30AGATA radijo laidoje „Muzikos spektras“ atliktoms dainoms – atskiri namai internete

Asociacijos AGATA pristatomoje Žinių radijo laidoje „Muzikos spektras“ jau viešėjo dešimtys naujos kartos Lietuvos atlikėjų, nemažai jų atliko dainas gyvai radijo studijoje. Siekdami, kad šie dainų įrašai nepasimestų archyvuose, laidos autoriai sukūrė joms naujus namus – laidos paskyrą „Soundcloud“ socialiniame tinkle. Muzikinių pokalbių laida „Muzikos spektras“ Žinių radijo eteryje transliuojama kiekvieną šeštadienį 13:05 val, o kartojama sekmadieniais 16 val. Laidą pristato asociacija AGATA, o rengia žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

2014-03-29„Vieno aktoriaus teatro“ projektai vėl radijo eteryje

Trečiadieniais, kas antrą savaitę, tuo pačiu metu radijo stoties „Laisvoji banga“ programoje transliuojamas Teatro metams skirtas ,,Vieno aktoriaus teatro" rengiamas radijo projektas „Teatralų tralai traukia...“. Dabar trečiadieniais (laidos kartojamos sekmadieniais) skamba ir ,,Vieno aktoriaus teatro" rengiama laida „Kultūros pasažai“. Laidos redaktorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė.

2014-03-25Radijo laidos vedėjams sunkiai sekėsi raminti Žemės referendumo organizatorių

„Šitiek prakentėjome, iškęsime ir dar. Tačiau manau, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems verda ir kraujas, ir protas. Tai veda prie neprognozuojamų dalykų"— radijo „Laisvoji banga" aktualių pokalbių laidai „Vox Populi" sakė vienas Žemės referendumo organizatorių, ūkininkas Pranciškus Šliužas. Diskutuojant apie tai, kad referedumas nebegalės būti surengtas gegužės 25 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais ir galimu antruoju Prezidento rinkimų turu, tiesioginiame eteryje pašnekovas aršiai kritikavo anksčiau jo pasisakiusius Seimo narius Remigijų Šimašių ir Stasį Šedbarą: „Kai po Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio stovėjau balkone, gailėjausi nesurinkęs visų savo vištų kiaušinių ir neapmėtęs visų konservatorių ir liberastų. Eilinį kartą buvau sukrėstas tokio tyčiojimosi iš žmogaus valios. Galvojame apie akcijas, kaip galėtume pasityčioti iš čia šnekėjusių politikų", — niekinančiu epitetu Seimo narių atžvilgiu savo planus dėstyti baigė P. Šliužas.

2014-03-22Su „Happyendless“ kurį laiką nebekoncertuojantis Saulius Prūsaitis ramina gerbėjus: grupės jis nepaliko

Lietuvos muzikiniame pasaulyje vis garsiau aidint kalboms, kad grupės „Happyendless“ lyderis Saulius Prūsaitis atsiskyrė nuo kolektyvo ir ėmė muzikuoti tik savarankiškai, patys grupės muzikantai tokią informaciją neigia: „Happyendless“ ir Sauliaus bendra veikla šiuo metu tėra laikinai sustabdyta – S.Prūsaitis niekur nepabėgo ir svarstomi nauji grupės planai.

2014-02-15Marijos radijas: nauja laida “Prie šeimos židinio”

Penktadieniais 17.20 val. kviečiame klausytis Šeimos metams skirtos naujos Marijos radijo laidos "Prie šeimos židinio". Laida kartojama pirmadieniais 8.00 val. Taip pat laidų galima pasiklausyti ir internetiniame archyve.

2014-02-06Prasideda geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai”

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) kartu su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu vėl skelbia tradicinį - jau dvyliktąjį geriausių radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Medžiagą konkursui reikia pateikti iki 2014 m. kovo 17 d. Vertinimo komisija laidas peržiūrės ir jas įvertins iki 2014 m. balandžio 30 d. Konkurso „Pragiedruliai“ apdovanojimų vakaras numatomas 2014 m. gegužės 8 d. Apie jį konkurso dalyviai bus informuoti papildomai.

2014-01-21Vidmantas Valiušaitis - naujasis "Laisvosios bangos" vadovas (2)

„Lengvas intelektualumas" - pristatydamas savo programą kolektyvui, išskirtinį "Laisvosios bangos“ bruožą pabrėžė Vidmantas Valiušaitis, naujasis radijo direktorius. Jis teigė, kad bet kurios žiniasklaidos priemonės veidą formuoja joje dirbantys žmonės. "Laisvoji banga“, skaičiuojanti dvidešimt pirmuosius savo gyvavimo metus, turtinga ryškiomis žurnalistikos asmenybėmis: Ginas Dabašinskas, Audrys Antanaitis, Arūnas Brazauskas, čia dirba subtilaus skonio muzikos redaktorius Aurimas Gelžinis, daugelis kitų kūrybingų asmenybių.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media