2023 m. birželio 2 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2021-05-31LRT RADIJAS pasitinka vasarą – klausytojų laukia atsinaujinusi programa (1)

Gegužės 31 d. prasideda LRT RADIJO vasaros sezonas, kuriame klausytojų laukia naujos ir anksčiau pamėgtos laidos bei tiesioginės transliacijos iš skirtingų Lietuvos miestų.

2021-05-26Šiemet Petro Babicko premija paskirta radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei (1)

Komisijos nariai svarstė ir vienbalsiai siūlė 2021 metų Petro Babicko premiją skirti LRT radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei už jos ilgametį darbą eteryje, kūrybingumą, objektyvumą, principingumą, pagarbą taisyklingai lietuviškai kalbai. Jai bus išmokėta 1000 (vieną tūkstantį) eurų premiją.

2021-05-08Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto (1)

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.

2021-04-24Nežinomi istorinės nakties faktai: Sausio 13-osios naktį iš Sitkūnų visam pasauliui sklidusi informacija smarkiai sujaukė okupantų planus (2)

Nors nuo lemtingųjų visai Lietuvai Sausio 13-osios įvykių praėjo keli dešimtmečiai, tačiau iki šiolei mažai kas žino, kad Sitkūnų radijo stotis buvo pirmoji ir vienintelė, nutrūkus televizijos ir radijo transliacijai iš Vilniaus, savo galingais viduriniųjų ir trumpųjų bangų siųstuvais perdavinėjusi žinias apie kraupius įvykius Lietuvai ir pasauliui. “Pastaruoju metu per įvairias medijos priemones kuriamos vis naujos istorijos, gerokai iškreipiančios istorinę tiesą ir net siekiančios sumenkinti istorinę Sitkūnų radijo stoties svarbą tą, lemtingą visai Lietuvai, Sausio 13-osios naktį. Istorinė tiesa turi būti atstatyta,- sako televizijos režisierė Dzintra Varžgalienė, tą naktį dirbusi Sitkūnų radijo stotyje kartu su žurnaliste Jolanta Šarpnickiene. Šiuo metu gyvenanti Airijoje moteris atidžiai stebi Sausio 13-osios įvykių interpretacijas ir todėl jaučia pareigą pasidalinti tuo, ką jai teko patirti tą įsimintiną naktį.”

2021-04-24Skaitmeninio radijo diegimas Lietuvoje. Kokios čia kyla problemos? (5)

Galų gale Vyriausybė išslaptino ekonomikos gaivinimo planą, o tai jau galvojau, kad jei planas slaptas tai ir ekonomika atsigaus slaptai. Šiame plane randame punktelį "Skaitmeninis radijas". Įdomiausia tai, kad kiek kalbu su regionų radijo žmonėmis nei vienas jo matyti nematęs... Visi pinigai atiduodami LRT, sukuriamas tinklas, kurį valdo LRT o kaip galės tuo pasinaudoti kiti, ypač regionų stotys – viskas ore.

2021-04-17Giedrius Masalskis LRT atstovaus Europos transliuotojų sąjungos Radijo komitete

LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis išrinktas į Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Radijo komiteto narius: kartu su 2021–2023 m. kadencijos nariais bus atsakingas už EBU audiopolitikos formavimą. Nuo šiol pirmą kartą LRT bus atstovaujama tokio lygmens pozicijoje – EBU komitete.

2021-03-18 Žinių radijas: Penki patarimai, kaip atpažinti melagieną (2)

Lietuvoje COVID-19 pandemijos ir karantino laikotarpiu pastebimas išaugęs melagingos informacijos kiekis. Ar mokame šią informaciją atpažinti patys? Ar mokame patys nustatyti melagienų kūrėjų tikslus ir taikinius? Žurnalistė, šią savaitę Žinių radijo eteryje startavusios naujos laidos „Atsijojame melą“ vedėja Aistė Čiučiurkaitė dalijasi keletu patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint atpažinti melagieną ir patiems per klaidą netapti jos platintojais.

2021-03-12Išskirtinis operos solisto Modesto Sedlevičiaus „Koncertas vienam“ iš Bavarijos radijo studijos Miunchene

Iki šiol LRT KLASIKOS projekte „Koncertas vienam“ pasirodė į Lietuvą grįžę žymiausi Lietuvos operos solistai. Koncertai buvo transliuojami iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei Kauno valstybinės filharmonijos. Tačiau šį penktadienį klausytojų laukia išskirtinis pasirodymas, įrašytas Bavarijos radijo (Bayerischer Rundfunk) studijoje Miunchene.

2021-02-13Kunigas jėzuitas Vincentas Pupinis - Vatikano radijo Lietuvių skyriaus vadovas

1988-ieji – paskutinis kun. V. Pupinio karjeros posūkis Vatikane. Tais metais jam pavesta perimti vadovavimą Vatikano radijo Lietuvių skyriui vietoj į pensiją pasitraukusio kunigo Vytauto Kazlausko. Šį darbą kun. V. Pupinis atsakingai atliko iki pat mirties.

2021-02-11Vatikano radijui – 90 metų. Keitėsi laikai ir technologijos, bet misija išliko ta pati

Vasario 12 d. Vatikano radijui sukanka 90 metų. 1931 m. vasario 12-osios popietę popiežius Pijus XI per radiją kreipėsi į viso pasaulio katalikus. „Klausykitės, dangūs“, – šiais žodžiais prasidėjo pirmoji Vatikano radijo transliuota popiežiaus kalba. Sukakties proga Italijos jėzuitų žurnalas „La Civilità Cattolica” paskelbė gana ilgą istorinę apžvalgą, kurios autorius – buvęs ilgametis Vatikano radijo direktorius t. Federico Lombardi SJ.

2021-02-10Dėl Pasaulinės radijo dienos minėjimo

Tradiciškai, vasario 13 d., jau dešimtąjį kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena. Šiais metais UNESCO siūloma tema - „Naujas pasaulis, naujas radijas“. Daugiau nei šimtmetį radijas liudijo visuomenėje vykstančius pokyčius, gebėdamas prisitaikyti prie vis naujų poreikių. Besitęsiant COVID-19 pandemijai, radijas aktyviai įsitraukė į kovą prieš dezinformaciją, informavo visuomenę apie galimą pagalbą, būtinus ribojimus, mokymosi ir darbo galimybes.

2021-01-13Vidmantas Valiušaitis: 1990 m. spalio 1 d. komentaras "Laisvosios Europos radijui" (2)

„Mano 1990 m. spalio 1 d. komentaras "Laisvosios Europos radijui". Iki Sausio 13-osios dar buvo likę beveik 3,5 mėnesio...“ – rašo Facebook‘e mūsų kolega Vidmantas Valiušaitis.

2021-01-0622 km minint Laisvės gynėjų dieną – unikali radijo ekskursija „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“

22 km minint Laisvės gynėjų dieną – unikali radijo ekskursija „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“. Laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių, artimųjų pasakojimų. Minėdama Sausio 13-osios trisdešimtmetį, LRT įgyvendino idėją sukurti unikalią radijo ekskursiją „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“, kurią galima apeiti virtualiai specialiame LRT.lt polapyje arba aplankyti objektus gyvai ir prie jų klausytis įrašytų istorijų.

2020-12-19LRT RADIJAS – daugiausia ekspertų cituojanti žiniasklaidos priemonė

Lietuvos žurnalistikos centras atliko žiniasklaidos monitoringą, kuriuo buvo siekiama atskleisti ekspertų citavimo tendencijas Lietuvos žiniasklaidoje. Rezultatų duomenimis, lyginant medijas – daugiausia ekspertų cituoja LRT RADIJAS, kuriame rugpjūčio–spalio mėnesiais ekspertai buvo cituoti 401 kartą.

2020-11-27Monsinjoras Vytautas Kazlauskas – kunigas, pralaužęs sovietų informacinę blokadą

1919 m. rugsėjo 5 d., Avikilų k, Marijampolės apskrityje, gimė ilgametis (1950–1988) Vatikano radijo lietuviškų laidų vadovas mons. Vytautas Kazlauskas. Profesorius, teologijos daktaras V. Kazlauskas buvo pirmasis atkurto Vytauto Didžiojo universiteto kapelionas, dėstytojas, „Vaiko tėviškės namų“ bendrijos steigėjas.

2020-11-27Vatikano radijo lietuvių programai – 80 metų. Sveikiname! (1)

Šventojo Sosto komunikacijos dikasterija šiemet mini aštuonių Vatikano radijo programų sukaktis, tarp jų ir programos lietuvių kalba aštuoniasdešimtąsias metines. Pirmoji laida lietuvių kalba buvo transliuota 1940 m. lapkričio 27 d.

2020-11-15Žinių radijas įkopė į trečiąjį dešimtmetį

„Žinių radijas“ – 2000 m. kovo 7 d. įkurta radijo stotis. Veiklos pradžioje transliavęs vien operatyviai atnaujinamas žinias, šiandien „Žinių radijas“ yra tapęs žiniasklaidos priemone, per savaitę parengiančia 120 laidų ir į jas sukviečiančia aukščiausius šalies vadovus, politikus, verslo atstovus, visuomenės veikėjus ir savo sričių lyderius. UAB „Žinių radijas“ yra vienintelė privataus kapitalo finansuojama informacinio formato radijo stotis Lietuvoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media