2023 m. vasario 7 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2018-02-17LRT RADIJO teatre – premjera: Dainiaus Dirgėlos „Ąžuolas“

Nacionalinio radijo eteryje – LRT RADIJO dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, II vietos laureato Dainiaus Dirgėlos pjesės „Ąžuolas“ premjera.

2018-02-12LRT RADIJAS leidžiasi į antrą kelionę „Aplink Lietuvą“

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius vasario 12 dieną leidosi į kelionę „Aplink Lietuvą“. Visą savaitę jie domėsis, kaip gyvena valstybės atkūrimo 100-metį švenčianti Lietuva.

2018-01-28LRT RADIJO projektas „Aplink Lietuvą 2017” – sėkmingiausias turizmą skatinantis žiniasklaidos projektas

LRT RADIJO projektas „Aplink Lietuvą 2017” su Rūta Kupetyte ir Edvardu Kubiliumi – sėkmingiausias turizmą skatinantis 2017 metų žiniasklaidos projektas. Jis buvo pagerbtas kasmet vykstančiuose apdovanojimuose „Turizmo sėkmingiausieji“. Už turizmo asociacijų bei turizmo specialistų išrinktus nominantus balsus internete atidavė apie 10 tūkst. gyventojų. Turizmo oskarus – vėtrunges – įteikė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

2018-01-20Apolinaras Juodpusis: Ar brangus eterio laikas?

Kai per Lietuvos radiją (per tą negrabų LRT !) prasitariama apie reklamą, dažnai pabrėžiama, koks brangus eterio laikas. Ar tikrai jis brangus, ar jis branginamas? Štai, pavyzdžiui, prieš ryto 8 valandos žinias Lietuvos radijas transliuoja keletos minučių trukmės socialinių tinklų apžvalgą. Ko tik neišgirstame, ko tik nesužinome – reikia ar ne, įdomu ar visai ne. Štai penktadienio rytą (sausio 19) sužinojome „pasaulį sukrėtusią sensaciją“ – Naujosios Zelandijos premjerė... laukiasi, ji būsianti mama! Arba dar. Kažkokia keistuolė iš JAV ant šaliko išsispausdino savo disertaciją?! Panašių “naujienų” išgirstu beveik kasryt. O juk visa tai panašu į pigokų paskalų atkartojimą, tad ir norisi paklausti, ar tasai LRT taip tevertina eterio laiką?

2018-01-19Euroradijas mini Baltijos valstybių 100-metį koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacija iš trijų sostinių

2018 metais Valstybės 100-metį mini trys Baltijos šalys. Pirmieji šimtmečio varpai nuskambės Lietuvoje vasario 16-ąją, Estijoje – vasario 24-ąją, o Latvija savo sukaktį minės lapkričio 18 dieną. Visa Europa apie tai išgirs sausio 22 dieną vyksiančioje trišalėje Euroradijo koncerto „Taip skamba Baltija“ transliacijoje, kurioje dalyvaus visų trijų šalių atlikėjai, nacionalines vertybes puoselėjantys šiuolaikinio folkloro žanruose.

2018-01-16LRT RADIJO lietuviškų dainų konkurse – žinomi vardai (kviečiame balsuoti)

Apie viską kalbėsime ir klausysimės antrojo turo dainų „Muzikinio vidudienio” laidose per LRT RADIJĄ. Klausykitės, vertinkite ir balsuokite už Jums patinkančias dainas portale LRT.lt: http://www.lrt.lt/projektai/radijodainos/dainos#skip“, – ragina B. Paškevičienė.

2017-12-29Antanas Šimkūnas: Sausio 13 - oji užsieniečių akimis

Dramatiška 1990 m. sausį teko vadovauti Radijo monitoringui, užrašinėti užsienio radijo pranešimus apie Lietuvą, perduoti surinktą informaciją Aukščiausiosios Tarybos vadovybei. Pasaulis suklusęs sekė įvykius ne tik Persijos įlankoje, kur prasidėjo Kuveito vadavimas nuo Irako okupacijos, bet ir Sovietų Sąjungos rengimąsi agresijai prieš Baltijos valstybes.

2017-12-28Radijo teatro premjera: „Vilius Karalius“ – pirmasis vaidybinis Lietuvos radijo serialas

Lietuvos radijas 2017-uosius, rašytojos Ievos Simonaitytės jubiliejinius metus, palydi premjera. Sukurtas pirmasis radijo vaidybinis serialas „Vilius Karalius“ – Ievos Simonaitytės romano motyvais. Jame atsiskleis ištisa Mažosios Lietuvos epocha ir dramatiški žmonių likimai. Serialo režisierius Juozas Javaitis. Vaidina įvairių kartų talentingi aktoriai.

2017-12-23LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą – vienas sėkmingiausių žiniasklaidos projektų, skatinančių turizmą

Turizmo departamento organizuojamame geriausių šių metų turizmo projektų konkurse kaip vienas sėkmingiausių žiniasklaidos projektų, skatinančių turizmą, nominuota ir LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą. Ši LRT RADIJO kelionė dėl apdovanojimo varžosi su dar dviem pretendentais.

2017-12-08Nauja veikla Nacionalinėje bibliotekoje – Radijo klausykla

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Muzikavimo erdvė (V aukštas), gruodžio 9 diena, 15 valanda: ateikite, užmerkite akis ir atverkite ausis. Garso pasakojimų entuziastai kviečia į Radijo klausyklą. Čia jaukiai, prietemoje pasislėpę nuo kasdienybės triukšmo, klausomės specialiai atrinktų radijo pasakojimų iš Lietuvos ir pasaulio kūrėjų archyvų. Visai kaip kino seanse, tik vaizdus kuriame patys.

2017-12-01LRT RADIJO žurnalistei Aušrai Jaruševičiūtei-Juraitei – garbingos pareigos UNESCO

LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ prodiuserė, žurnalistė Aušra Jaruševičiūtė-Juraitė 4 metų kadencijai išrinkta į UNESCO Taptautinės komunikacijos plėtros programos (IPDC) tarpvyriausybinę tarybą eksperte nuo Lietuvos.

2017-11-14Radijo eteryje – lietuviškai kalbantis nigerietis

Iš Nigerijos į Lietuvą studijuoti atvykęs Toye Samsonas Abiodunas Lietuvoje gyvena jau penkerius metus. Čia jis yra vedlys kitiems užsieniečiams studentams. Socialinių mokslų kolegijoje studijuoja verslo programą, o dabar dar ir veda laidą radijo stotyje Power Hit Radio.

2017-11-04Ilgaamžiškiausia Lietuvoje radijo laida - „Gamta – visų namai“  (1)

Malonu kolegų balsus išgirsti ir per LRT radiją. Negalėčiau pasakyti, nuo kada klausausi šios laidos, ar girdėjau pirmąją, eteryje nuskambėjusią 1957 metų rugsėjo 28 dieną. Bet gerai prisimenu, kad tuomet buvau paauglys, su įdomumu klausiausi, kas ir kaip gyvena mūsų krašte, gamtos įdomybes. Ir galiu teigti, kad vėlėsnį susidomėjimą gamta nemaža dalimi lėmė radijo laidos, tuomet vadintos „Gamta, medžioklė, žūklė“.

2017-10-07LRT RADIJO žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė kolekcionuoja... operas

Dvylika metų Lietuvos radijo žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė beveik kas rytą keliasi ketvirtą. Žiemą svarbios net sekundės, o štai vasarą kiek lengviau. Bet nuskambėjus žadintuvui negalima snausti nė akimirkos.

2017-09-23Paskelbti LRT radijo dramaturgijos konkurso laureatai

Baigėsi LRT RADIJO organizuotas radijo dramaturgijos konkursas „Kviečia radijo teatras“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Nugalėtoju tapo ir 2000 eurų prizą laimėjo Aidas Jurašius už pjesę „Įvaikinti“, jo pjesė „Vypsonė“ taip pat užėmė trečią vietą (piniginis prizas – 1000 eurų). Antrąją vietą ir 1500 eurų prizą pelnė Dainius Dirgėla už pjesę „Ąžuolas“.

2017-09-14LRT RADIJAS pradeda transliacijas iš Signatarų namų

LRT RADIJAS pradeda Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtų specialių transliacijų ciklą iš Signatarų namų Vilniuje – pastato, kuriame 1918-aisiais dvidešimt Lietuvos Tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Iš čia kartą per mėnesį vyks tiesioginės laidos „60 minučių“ transliacijos, kuriose per šimtmetį mūsų valstybės nueitas kelias ir jos ateities vizijos.

2017-09-09Antanas Šimkūnas: santuoka su radijumi per prievartą (1)

Dabar dažnai pagalvoju: kaip čia atsitiko, kad Lietuvos radijuje išdirbau beveik 40 metų. Juk 1964 metais ateidamas čia sau sakiau: padirbėsiu truputį, kol išsisklaidys virš mano galvos susikaupę debesys, ir susirasiu ramų darbą kokiame nors žurnale. Darbas radijuje ir televizijoje neviliojo, nes viskas „ išlekia į orą“. Tai buvo santuoka per prievartą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media