2021-04-24Skaitmeninio radijo diegimas Lietuvoje. Kokios čia kyla problemos? (6)
Galų gale Vyriausybė išslaptino ekonomikos gaivinimo planą, o tai jau galvojau, kad jei planas slaptas tai ir ekonomika atsigaus slaptai. Šiame plane randame punktelį "Skaitmeninis radijas". Įdomiausia tai, kad kiek kalbu su regionų radijo žmonėmis nei vienas jo matyti nematęs...
Visi pinigai atiduodami LRT, sukuriamas tinklas, kurį valdo LRT o kaip galės tuo pasinaudoti kiti, ypač regionų stotys – viskas ore.
2021-03-18 Žinių radijas: Penki patarimai, kaip atpažinti melagieną (2)
Lietuvoje COVID-19 pandemijos ir karantino laikotarpiu pastebimas išaugęs melagingos informacijos kiekis. Ar mokame šią informaciją atpažinti patys? Ar mokame patys nustatyti melagienų kūrėjų tikslus ir taikinius? Žurnalistė, šią savaitę Žinių radijo eteryje startavusios naujos laidos „Atsijojame melą“ vedėja Aistė Čiučiurkaitė dalijasi keletu patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint atpažinti melagieną ir patiems per klaidą netapti jos platintojais.
2021-02-11Vatikano radijui – 90 metų. Keitėsi laikai ir technologijos, bet misija išliko ta pati
Vasario 12 d. Vatikano radijui sukanka 90 metų. 1931 m. vasario 12-osios popietę popiežius Pijus XI per radiją kreipėsi į viso pasaulio katalikus. „Klausykitės, dangūs“, – šiais žodžiais prasidėjo pirmoji Vatikano radijo transliuota popiežiaus kalba. Sukakties proga Italijos jėzuitų žurnalas „La Civilità Cattolica” paskelbė gana ilgą istorinę apžvalgą, kurios autorius – buvęs ilgametis Vatikano radijo direktorius t. Federico Lombardi SJ.
2021-02-10Dėl Pasaulinės radijo dienos minėjimo
Tradiciškai, vasario 13 d., jau dešimtąjį kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena. Šiais metais UNESCO siūloma tema - „Naujas pasaulis, naujas radijas“. Daugiau nei šimtmetį radijas liudijo visuomenėje vykstančius pokyčius, gebėdamas prisitaikyti prie vis naujų poreikių. Besitęsiant COVID-19 pandemijai, radijas aktyviai įsitraukė į kovą prieš dezinformaciją, informavo visuomenę apie galimą pagalbą, būtinus ribojimus, mokymosi ir darbo galimybes.
2021-01-0622 km minint Laisvės gynėjų dieną – unikali radijo ekskursija „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“
22 km minint Laisvės gynėjų dieną – unikali radijo ekskursija „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“.
Laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių, artimųjų pasakojimų. Minėdama Sausio 13-osios trisdešimtmetį, LRT įgyvendino idėją sukurti unikalią radijo ekskursiją „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“, kurią galima apeiti virtualiai specialiame LRT.lt polapyje arba aplankyti objektus gyvai ir prie jų klausytis įrašytų istorijų.
2020-12-19LRT RADIJAS – daugiausia ekspertų cituojanti žiniasklaidos priemonė
Lietuvos žurnalistikos centras atliko žiniasklaidos monitoringą, kuriuo buvo siekiama atskleisti ekspertų citavimo tendencijas Lietuvos žiniasklaidoje. Rezultatų duomenimis, lyginant medijas – daugiausia ekspertų cituoja LRT RADIJAS, kuriame rugpjūčio–spalio mėnesiais ekspertai buvo cituoti 401 kartą.
2020-11-27Monsinjoras Vytautas Kazlauskas – kunigas, pralaužęs sovietų informacinę blokadą
1919 m. rugsėjo 5 d., Avikilų k, Marijampolės apskrityje, gimė ilgametis (1950–1988) Vatikano radijo lietuviškų laidų vadovas mons. Vytautas Kazlauskas. Profesorius, teologijos daktaras V. Kazlauskas buvo pirmasis atkurto Vytauto Didžiojo universiteto kapelionas, dėstytojas, „Vaiko tėviškės namų“ bendrijos steigėjas.
2020-11-15Žinių radijas įkopė į trečiąjį dešimtmetį
„Žinių radijas“ – 2000 m. kovo 7 d. įkurta radijo stotis. Veiklos pradžioje transliavęs vien operatyviai atnaujinamas žinias, šiandien „Žinių radijas“ yra tapęs žiniasklaidos priemone, per savaitę parengiančia 120 laidų ir į jas sukviečiančia aukščiausius šalies vadovus, politikus, verslo atstovus, visuomenės veikėjus ir savo sričių lyderius.
UAB „Žinių radijas“ yra vienintelė privataus kapitalo finansuojama informacinio formato radijo stotis Lietuvoje.
2020-10-08Žinių radijas žengia į sutelktinio finansavimo platformą „Patreon“
Žinių radijas žengia į sutelktinio finansavimo „Patreon“ platformą, veikiančią mėnesinio prenumeratos mokesčio principu, ir čia siūlo vartotojams prenumeruoti kokybišką niekur kitur neskelbiamą Žinių radijo turinį. Priklausomai nuo pasirinktų prenumeratos „Patreon“ platformoje planų, vartotojai galės peržiūrėti specialiai jiems kuriamas įvairaus formato laidas, diskutuoti tik rėmėjams skirtose grupėse, siūlyti temas radijo laidoms ar dalyvauti nuotolinėse klausimų-atsakymų sesijose su radijo laidų vedėjais bei kitais visuomenei žinomais ir įdomiais žmonėmis. Surinktas lėšas ketinama paskirstyti tarp radijo turinio kūrėjų, rašoma Žinių radijo pranešime spaudai.