2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2020-10-28Algirdas Kavaliauskas: publicisto pareiga išlikti savimi

Mūsų kolegos LŽS nario, rašytojo, istoriko doc. dr. Algirdo Kavaliausko šį rudenį išleistoje knygoje „Išlikti savimi“ skelbiama jo pastarųjų metų publicistika, Knygą papildo ir pateikta bibliografija. Naujojoje knygoje nagrinėjamos kai kurios šalies, Rytų Lietuvos ir ypač Visagino miesto gyvenimo aktualijos bei problemos. Kai kurie rašiniai buvo išspausdinti „Lietuvos aide“ arba LŽS internetinėje svetainėje www.lzs.lt.

2020-10-09Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros

Šį kartą mūsų kolega, LŽS narys Apolinaras Juodpusis atsiuntė keletą miniatiūrų iš natūros.

2020-10-02Jeronimas Laucius: spalio mėnesio vaistažodžiai

Kolega Jeronimas Laucius savo naujais vaistažodžiais linki visiems prašviesinti spalio debesuotą dangų.

2020-09-26Juozas Kundrotas: O „Varpas” lig šiol tebeaidi...

„Varpas“ – tai pirmoji Lietuvoje privati leidykla – akcinė spaudos bendrovė, sukurta dar sovietmečio agonijos laikais 1989 m. Kaune. Leidyklos steigėjai buvo žinomi žurnalistai Povilas Antanas Kaunas ir Romualdas Neimantas, o netrukus į jos veiklą įsijungęs ir Juozas Kundrotas. Pastarasis skaitytojams ir pateikė vertingą dovaną – knygą, kuri prasmingai pavadinta – „Knygos aura. Leidėjo užrašai“ (2020). Knygoje ir pasakojama apie leidyklos kultūrinę veiklą, žmones, kuriuos autorius puikiai pažinojo, apie rupią leidėjų duoną, džiugias ir sunkias dienas ir atliktą reikšmingą darbą leidžiant įvairių žanrų literatūrą.

2020-09-09Alfonsui Čepauskui pradėjus dirbti redakcijose, pastebimai pasikeisdavo leidinių meninis įvaizdis

1962 m. Alfonsas Čepauskas baigė Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą. Čia įgijęs poligrafijos dailininko specialybę, jis netrukus savo gyvenimą susiejo su spauda, įstojo ir į Lietuvos žurnalistų sąjungą. Plataus diapazono dailininkui, linkusiam išbandyti įvairias kūrybos sritis, ši veikla suteikė apibrėžtą, disciplinuotą kryptį, bet kartu ruošė ir naujiems iššūkiams. Dirbdamas žurnalų „Mokslas ir technika“, „Mūsų sodai“, „Statyba ir architektūra“ meniniu redaktoriumi, jis buvo atsakingas už vizualų leidinių turinį ir estetinį pateikimą.

2020-09-03Kazys Kęstutis Šiaulytis: dailininko pasivaikščiojimai po Klaipėdą

Nedaug tokių vietų Lietuvoje, kaip Dangės santaka su Kuršių mariomis – čia visada pajauti sūkuringą gyvenimo kelionės dvelksmą! Kylam! Atrodo, tave, kaip laivo burę, pagauna pajūrio vėjai – kviečia lėkti mariomis, žvalgyti pakrantes, skrieti virš Nerijos smėlio juostos, aprėpti akimis visą Baltiją! Tačiau suvoki, tai ne kelionės pradžia, bet tąsa – esi amžinas keleivis, deja, kuriam kažkas vis turi priminti skrydžio svajonę.

2020-09-01Jaronimas Laucius: Rugsėjo mėnesio vaistažodžiai (4)

Kolega Jeronimas Laucius rugsėjo mėnesio vaistažodžių skaitytojams linki kolegiško bendravimo, kūrybingų minčių derliaus, honorarinės pjūties.

2020-08-31Jonas Laurinavičius: Pauliaus Širvio žvaigždė (2)

Kolega Jonas Laurinavičius šį kartą atsiuntė savo naują eilėraštį, skirtą Pauliui Širviui.

2020-08-27"Vakaras su Edita“ naująjį sezoną pasitinka specialiu vaizdo klipu

Pirmosiose „Vakaras su Edita“ laidose Edita Mildažytė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis prisimins į amžinybę išėjusią aktorę Gražiną Balandytę, taip pat pakvies švęsti dainininko Edmundo Kučinsko 65-ąjį gimtadienį. Mylimo dainininko sukaktį kartu švęs ir Edmundo bičiuliai, tarp jų – Simonas Donskovas, Vytenis Pauliukaitis, Gediminas Zujus.

2020-08-22Žurnalistika ir architektūra. Iš susitikimų su architektu Edmundu Arbu–Arbačiausku (1)

Su architektu Edmundu Arbu–Arbačiausku susipažinau Atgimimo metais Kaišiadorių rajono savivaldybės rūmuose. Ten mane pakvietė savivaldybės administracija.

2020-08-03Jeronimas Laucius: rugpjūčio mėnesio vaistažodžiai. (5)

Kolega Jeronimas Laucius kuria ir per atostogas. Įrodymas – nauji rugpjūčio mėnesio vaistažodžiai.

2020-07-30Juozas Stasinas: sūrus prakaitas ir bimbalai (8 dalis) (4)

Kolega Juozas Stasinas toliau siunčia ištraukas iš spaudai ruošiamos autobiografinės knygos „Gyvenimo pynė“.

2020-07-14Dviejų savivaldybių merai tapo menininkės Lilijos Valatkienės performanso dalyviais (2)

Trakų kultūros sostinės 2020 ambasadorės, žurnalistės, menininkės Lilijos Valatkienės foto refleksijų paroda „Mistiškas vanduo“ Nidoje pristatė šių metų kultūros sostinę ir jos kultūrinį potencialą. Dviejų savivaldybių merai tapo menininkės Lilijos Valatkienės performanso dalyviais. Ji sumanė per vandenį meninių priemonių pagalba sujungti šių metų Lietuvos kultūros sostinę Trakus su Nida, kuri 2021 metais taps kultūros sostine.

2020-07-11Juozas Stasinas: Pirma ir paskutinė dvikova (7 dalis) (3)

Kolega Juozas Stasinas toliau siunčia ištraukas iš spaudai ruošiamos autobiografinės knygos „Gyvenimo pynė“

2020-07-10Apolinaras Juodpusis: skaitykime, žiūrėkime, klausykime... (2)

Kodėl tarsi grįžtu į būtąjį laiką? Todėl, kad dar nesame tikri, ar antroji viruso ir karantino banga, kaip toji Ivano Aivazovskio „Devintoji banga“ mus neužgrius dar kartą, ar būsime šio bei to pasimokę.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media