2022 m. sausio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2020-02-01LŽS nario Gintaro Kaltenio interaktyvios knygos „Alšis iš Alšėnų“ pristatymas. Kviečiame kolegas

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks interaktyvios, edukacinės, nuotykių kupinos knygos vaikams ir ne vaikams „Alšis iš Alšėnų“ pristatymas, kuris įvyks vasario 6 d. 17.30 val. Konferencijų salėje, V aukšte. Renginyje maloniai kviesime pasigrožėti ir dailininkės D. Kibildytės iliustracijų, pieštų knygai „Alšis iš Alšėnų“, paroda ir peržiūrėti filmo 2000 kilometrų istorijos“ (2000) ištraukas (scenarijaus autorius ir režisierius Antanas Gluskinas).

2020-01-31Juozas Stasinas: Maži šunyčiai keturi (6)

Kolega Juozas Stasinas atsiuntė į LŽS svetainę laišką, kuriame rašo: “Laba diena, Vytautai. Vakar Delfyje perskaičiau informaciją apie tai, kaip moteris gimusius mažus keturis šunyčius sukišo į celofaninį maišelį, uždusino ir užkasė. Dabar jai iškelta baudžiamoji byla. Šis įvykis begalo sujaudino ir visuomenę, ir mūsų šeimą, juolab, kad prieš keletą metų anūkė Linutė išgelbėjo žiemą į šiukšlių dėžę išmestus keturis ką tik gimusius šunyčius. Dabar jie užaugę ir laimingai gyvena pas gerus žmones. Porą gražuolių pasilikome sau: vienas tapo mano šeimos "nariu", kitas - sūnaus Juliaus šeimos numylėtiniu. Todėl nenustebk, kad mano jausmai išsiliejo eilėmis”.

2020-01-15 Žurnalistė Deimantė Vitkutė: Laisva spauda būtina demokratinei valstybei

“Lietuvos aido” vyr. redaktorė Rasa Pilvelytė kalbina Niujorke gyvenančią lietuvę žurnalistę Deimantę (Demi) Vitkutę, baigusią žurnalistikos magistro studijas viename žinomiausių pasaulyje Columbia universitete. D. Vitkutė pasakoja apie savo išbandymų kupiną kelią tarp Amerikos ir Lietuvos, kuris vedė į unikalaus rašytojos balso atradimą, žurnalistikos Amerikoje ypatumus ir sunkumus bei ateities planus.

2020-01-07Jeronimas Laucius - sausio vaistažodžiai (4)

Kolega Jeronimas Laucius atsiuntė naujus , dabar jau sausio mėnesio vaistažodžius ir linki visiems laimingų Naujųjų Metų.

2020-01-07Povilas Sigitas Krivickas: MINIATIŪROS IŠ NATŪROS (1)

Kolega Povilas Sigitas Krivickas atsiuntė LŽS svetainei kelias MINIATIŪRAS IŠ NATŪROS.

2019-12-20Kolega Juozas Stasinas: miniatiūra “Saulė ir vijoklis” (6)

Šį kartą kolega Juozas Stasinas atsiuntė mūsų svetainei naują miniatiūrą “Saulė ir vijoklis”.

2019-12-16Kolegos Kazio Kęstučio Šiaulyčio kūrybos paroda Druskininkuose (2)

Druskininkuose „Menų kalvės“ salone atidaryta kolegos Kazio Kęstučio akvarelių, praturtintų pluoštu škicų, paroda „Druskininkų impresijos. Ratnyčios tėkmė“. Darbai atlikti per pastaruosius penkerius metus. Šia proga pateikiau šio miesto parodos organizatoriams glaustą kūrybos aprašymą – pristatymą, su kuriuo buvo supažindinti gausiai į parodos atidarymą susirinkę kolegos dailininkai, savivaldybės atstovai, kiti dailės mėgėjai. Manau, kad tai gera proga pateikti keletą parodos autoriaus kūrybos štrichų ir kolegų žurnalistų auditorijai.

2019-12-05Kolega Algimantas Valentinas Indriūnas: Iki globalinės katastrofos liko tik dvyliką metų? (3)

Vilniuje dienos šviesą išvydo knyga su gana intriguojančiu pavadinimu – “Iki globalinės katastrofos liko tik dvyliką metų”. Jos autorius – Algimantas Valentinas Indriūnas, LŽS Senjorų klubo narys, docentas, socialinių mokslų daktaras, specializavęsis socialinių sistemų valdymo srityje. Autorius knygos leitmotyvu pasirinko Jungtinių Tautų Organizacijos paskelbtą žinią, kad, jeigu per artimiausius dvylika metų žmonija nesiims visų įmanomų priemonių klimato kaitai sustabdyti, kelio atgal nebebus ir žmoniją ištiks visuotinė katastrofa.

2019-12-04Kolegos Jono Laurinavičiaus knyga – lenkų kalba (1)

Išėjo LŽS nario, rašytojo, poeto Jono Laurinavičiaus eilėraščių knyga lenkų kalba „Wieczny krąg“ (Amžinas ratas). Ją išleido Kaune esanti leidykla „Naujasis lankas“. Knygą į lenkų kalbą išvertė žinoma Vilnijos poetė Wladyslava Orszewska – Kursevičienė

2019-12-03Jeronimas Laucius - gruodžio vaistažodžiai (3)

Jeronimas Laucius atsiuntė naujus gruodžio mėnesio vaistažodžius ir linki visiems gražių Kalėdų ir laimingų Naujųjų Metų.

2019-11-26Juozas Stasinas: eilėraščiai (9)

Šį kartą kolega Juozas Stasinas atsiuntė mūsų svetainei pluoštelį naujų eilėraščių.

2019-11-24Dokumentinio filmo „Žvalgybos pulkininkai“ peržiūra

„Kiekviena serialo dalis – tarsi istorinis detektyvas: slaptųjų tarnybų operacijos, agentų dramos, neatskleisti nusikaltimai, perversmai, pučai, karinė agresija, teroras ir žvalgybų kovos... Dramatiška, intriguojanti ir dar gyva Lietuvos praeitis", – sako TV žurnalistė Gražina Sviderskytė. Lapkričio 29 d. 12 val. Kino salėje (V aukštas) bus rodomas filmas „Žvalgybos pulkininkai“.

2019-11-22Alfredas Guščius: verta įsiminti amžininkų žodžius

Visoms vanagaitėms ir šiaip plėšrioms „paukštukėms“ reikia skaityti „Amžino įšalo žemėje“ ir kitas panašias knygas, kurių išleista daug. Ir Marytės Kontrimaitės eilėraštyje, ir Dalios Grinkevičiūtės apybraižose „Lietuviai prie Laptevų jūros“, ir Antaninos Garmutės prisiminimuose „Ešelonai“, ir Napalio Kitkausko, Vytauto Jakilaičio, Antano Abromaičio, Paulinos Motiečienės, Simono Norbuto, latvio Ojaro Mednio tekstuose yra parašyta, kas vyko Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje 1941 metais sovietų valdžiai atėjus...

2019-11-15Rokiškio rajone poeto Rimgaudo Graibaus vakarai

Lapkričio 19 d. 12.00 val. Rokiškio r. Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinėje mokykloje (Beržų g. 3, Jūžintai, Rokiškio r.) Lapkričio 19 d. 16.00 val. Rokiškio r. savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje (Nepriklausomybės a. 16, Rokiškis) Renginiai iš ciklų „Pamoka su rašytoju“ ir „Atradimai: knyga ir rašytojas“. Dalyvaus LŽS narys, poetas Rimgaudas Graibus, literatūrologas dr. Vilius Gužauskis, skaitovas, žurnalistas Paulius Šironas.

2019-11-08Kolega Jeronimas Laucius - lapkričio vaistažodžiai (2)

Kolega Jeronimas Laucius, kaip ir kiekvieną mėnesį, atsiuntė energetinių lapkričio vaistažodžių.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media