2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2021-01-03Jonas Jackevičius: "Dažnai tenka tylomis pačiam sau kritikuoti būto laiko sprendimus" (4)

"Kada pagalvoju, ką įdomesnio nuveikiau gyvenime – prisimenu savo rašinėjimą, tepliones ir eiliakalystę. Kodėl blaškiausi – nesuprantu. Dažnai tenka tylomis pačiam sau kritikuoti būto laiko sprendimus, nors žinau, kad kankintis dėl to, ką galima buvo pakeisti, ar padaryti geriau – beprasmiška. Tenka prisiminti burtažodį, kuris žmoniją lydi nuo Antikos, o gal nuo žymiai senesnių laikų. Tai – Fatumas, Likimas," - rašo LŽS, NŽKA ir LRS narys Jonas Jackevičius, dalindamasis savo mintimis būsimoje knygoje "Žurnalistai senjorai".

2021-01-02Jeronimas Laucius: Sausio vaistažodžiai  (6)

Kolega Jeronimas Laucius, atšventęs savo 75 – metį, dėkodamas visiems už sveikinimus, siunčia naujus savo energetinius vaistažodžius.

2020-12-28Žurnalistinė komandiruotė į Kampučiją (7)

1988 m. „Sovetskij sport“ laikraščio vyriausiasis redaktorius Valerijus Kudriavcevas nutarė pagal žurnalistų mainų programą deleguoti mane į dar egzotiškesnį kraštą – į Kampučiją (dabar šalis vėl vadinasi Kambodža – aut. pastaba), Indokinijos pusiasalio valstybę. Niekas iš redakcijos dar nebuvo vaikščiojęs khmerų žeme. Man pirmam patikėjo ten koją įkelti...

2020-12-17Knyga „Prie Šušvės ir Žadikės“ laimėjo premiją

Galima sakyti, kad tai Kalėdinė dovana: gruodžio 11 dieną mūsų kolegei Vidai Povilaitytei – Kazlauskienei, kaip knygos Prie Šušvės ir Žadikės“ sudarytojai, paskirta premija. Taip pat galima sakyti, kad tai premija ir mūsų Žurnalistų sąjungai, nes pati visuomenė ne tiek daug mums tų premijų skiria. Šįkart premiją paskyrė Radviliškio rajono savivaldybė ir Viešoji biblioteka.

2020-12-05Rimgaudas Graibus: APIE JĮ arba Skač, mirtie, skač (7)

Kolega Rimgaudas Graibus, prisiminęs Sauliaus Šaltenio Skač, mirtie, skač, atsiuntė naują eilėraštį APIE JĮ.

2020-12-03Jeronimas Laucius – gruodžio vaistažodžiai (7)

Kolega Jeronimas Laucius lieka ištikimas likiminės energetikos temai, siunčia mums savo vaistažodžius, linkėdamas jausmų šiluma žiemos šaltį paversti šventiniu laukimo žavesiu.

2020-12-01Nauja Juozo Elekšio knygą ,,Istorijos vingiai ir klystkeliai, žvelgiant pro metraščių brūzgynus“ (4)

89-erių metų Juozas Elekšis, LŽS Senjorų klubo ir NŽKA narys, vis dar džiugina mus ne vien publikacijomis spaudoje, bet ir leidžia autorinius leidinius. Štai dabar turime dar vieną jo knygą "Istorijos vingiai ir klystkeliai, žvelgiant pro metraščių brūzgynus“.

2020-11-27Juozas Stasinas: KĄ PASAKYTŲ BOČIAI  (3)

Kolega Juozas Stasinas, susirūpinęs vis blogėjančia Lietuvos miškų padėtimi, sukūrė eilėraštį KĄ PASAKYTŲ BOČIAI.

2020-11-24Juozas Stasinas: RYTO RASA (2)

Kolega Juozas Stasinas atsiuntė naują eilėraštį "RYTO RASA". "Man regis, karantino uždarytiems skaitytojams neprošal priminti apie gamtą ir poilsį gamtoje. Dabar miškuose ir soduose labai smagu pailsėti ir prastumti tą biurų karantininį laiką," - sako kolega Juozas.

2020-11-12Ipolitas Skridla: PASIDALINKIME GERUMU... (3)

Mūsų kolega Ipolitas Skridla atsiuntė pluoštelį savo eilėraščiu, sakydamas visiems: „Pasidalinkime gerumu...“

2020-11-05 Juozas Stasinas: RUDUO MIŠKE (3)

Šį kartą mūsų kolega, LŽS narys Juozas Stasinas atsiuntė savo naują eilėraštį RUDUO MIŠKE.

2020-11-02 Jeronimas Laucius: Lapkričio vaistažodžiai  (7)

Kolega Jeronimas Laucius savo naujais vaistažodžiais linki visiems prašviesinti lapkričio debesuotą ir lietingą dangų, paklajoti savų minčių kelias.

2020-11-01Česlovas Skaržinskas: Žurnalistinė patirtis labai padėjo

Būdamas jaunas norėjau tapti geru lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju. Studijavau lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute. Bet kartais likimas yra paikas išdaigininkas – ima ir numeta į kitą kelią. Taip atsitiko, kad baigiau žurnalistiką Vilniaus universitete. Nesigailiu. Pamatyta daug šalių, sutikta tūkstančiai nuostabių žmonių. Ir dabar kiekvieną dieną kur nors keliauju. Dažniausiai mintimis. Patirta tūkstančiai įvairių kelionių. Ir oficialių, ir ilgai trunkančių po įvairias Europos šalis. Dėl žurnalistikos pamačiau, kaip kitur žmonės gyvena, kuria. Na, ir dirbdamas įvairiose redakcijose įgijau neįkainojamos gyvenimiškos patirties. Ji – labai reikalinga kūrėjui.

2020-10-28Algirdas Kavaliauskas: publicisto pareiga išlikti savimi

Mūsų kolegos LŽS nario, rašytojo, istoriko doc. dr. Algirdo Kavaliausko šį rudenį išleistoje knygoje „Išlikti savimi“ skelbiama jo pastarųjų metų publicistika, Knygą papildo ir pateikta bibliografija. Naujojoje knygoje nagrinėjamos kai kurios šalies, Rytų Lietuvos ir ypač Visagino miesto gyvenimo aktualijos bei problemos. Kai kurie rašiniai buvo išspausdinti „Lietuvos aide“ arba LŽS internetinėje svetainėje www.lzs.lt.

2020-10-09Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros

Šį kartą mūsų kolega, LŽS narys Apolinaras Juodpusis atsiuntė keletą miniatiūrų iš natūros.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media