2022 m. gruodžio 9 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2021-10-26DĖL KULTŪROS RĖMIMO FONDO IR LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS BENDRAVEIKOS

Grupė svarbiausių kultūros organizacijų vadovų kreipėsi į LR Seimo kultūros komitetą, LR Kultūros ministeriją, LR Prezidento Švietimo, mokslo ir kultūros grupę, į šalies žiniasklaidą su pareiškimu DĖL KULTŪROS RĖMIMO FONDO IR LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS BENDRAVEIKOS.

2021-10-0415-ame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas“ pripažinimo sulaukė fotožurnalistas Aliaksandras Vasiukovičius iš Baltarusijos

Spalio 2 dieną sostinėje įteikti Lietuvoje vykstančio prestižinio fotožurnalistikos konkurso „Vilniaus fotografijos ratas“ apdovanojimai. Tarptautinė vertinimo komisija geriausiais pripažino Baltarusijos fotografo Aliaksandro Vasiukovičiaus fiksuotą šalies protestų chronologiją, jis tapo pagrindinio konkurso „Gyvenimo ratas“ nugalėtoju.

2021-10-02Lietuva ir visas pasaulis išgyvena didelį Rusijos ir Kinijos informacinį karą. Kaip pasipriešinti melagienoms? (1)

Šiandien informacinėje erdvėje vyksta tiesioginis karas, kuris neišvengiamai paliečia Lietuvą. Kariniu požiūriu informacinės operacijos yra funkcija, kurios paskirtis - koordinuoti informacinius veiksmus, siekiant paveikti priešo norą, supratimą ir galimybes. Šios priemonės tiesiogiai ir netiesiogiai veikia visus žmones. Kaip pasipriešinti melagienoms?

2021-09-20ŽENIA 2021 apdovanojimai – Klaipėdos žurnalistams

Klaipėdos žurnalistų bendruomenė savaitgalį rinkosi į “ŽENIA” ceremoniją – žurnalisto entuziasto nepriklausomo informatoriaus apdovanojimus. Apdovanojimai, kuriuose pažymimi ryškiausi metų įvykiai žiniasklaidoje, uostamiestyje rengiami jau 21-ąjį kartą. Renginį organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos apskrities skyrius.

2021-09-08Dirbtinis protas žengia į interneto žiniasklaidą? Taip! (1)

Lietuvos interneto žiniasklaida maksimaliai išnaudoja dirbtinio proto sprendimus, užtikrinančius savarankišką ir veiksmingą reklamos sklaidą. Ruošiamasi ir naujam žingsniui – pritaikyti svetur pasiteisinusius dirbtinio proto algoritmus, kurie palengvintų redakcijų darbą ruošiant turinį, padėtų skaitytojams pasiūlyti tai, kas jiems įdomiausia.

2021-08-25Žygintas Pečiulis: Žmogus iš didžiosios raidės (2)

Buvo Žmogus ir Žmogaus nebėr... Taip su širdgėla širdyje norisi perfrazuoti Justino Marcinkevičiaus poemos apie Dzūkijos kaimo sunaikinimą eilutę. O netekome Žyginto Pečiulio – Žmogaus didžiąja raide, atidavusio visą savo gyvenimą žurnalistikai, moksliniams tyrimams, jaunosios žurnalistų kartos ugdymui.

2021-08-13 „Grožis teisingumo sąskaita?“ Popiežiaus atsakas rašytojui (2)

„Dabar, kai žinau, kaip galiu neužduoti paprasto klausimo: ar verta rašyti, deginamam geriausių intencijų, pageidautinai labai gražias, naudingai gražias, ir išmintingas istorijas, jei po to mums reikia vergų darbo, kad jos pasiektų skaitytoją“, – viešame laiške klausia italų rašytojas Maurizio Maggiani.

2021-07-21Migrantų vaizdavimo žiniasklaidoje krizė (1)

Padidėję migracijos srautai iš Baltarusijos į Lietuvą įžiebė krizę ne tik pasienyje, bet ir žiniasklaidoje. Žurnalistų darbuose ryškūs visuomenės panikos kurstymo elementai: dominuoja pranešimai apie atvykusių žmonių sulaikymus, atkartojamos skambios prieš migrantus nukreiptos politikų frazės, o patiems migrantams balsas suteikiamas itin retai. Be to, nuolat vartojama sąvoka „nelegalus migrantas“, kurią iš savo žodyno išbraukė ir Jungtinės Tautos, ir didžiosios naujienų agentūros, pavyzdžiui, Associated Press.

2021-07-13Jolanta Beniušytė: Kviečiame atsiversti almanachą “Žurnalistika” 2021 (I)!

Išleistas pirmasis šių metų „Žurnalistikos“ almanacho numeris (per metus – du). Leidinį kviečiame skaityti Lietuvos bibliotekose, Žurnalistų namuose Vilniuje, prenumeruoti Lietuvos pašte. „Žurnalistika“ 2021 (I) bus publikuojama ir LŽS internetinėje svetainėje www.lzs.lt PDF formatu. Apie ką pasakoja pirmoji šių

2021-07-11Mato Šalčiaus premija – keliautojui ir žurnalistui Vytautui Kandrotui

Prienų miesto šventės metu buvo įteikiama tryliktoji Mato Šalčiaus vardo premija. Šiemet ji paskirta keliautojui, fotografui, leidėjui ir žurnalistui Vytautui Kandrotui.

2021-06-30Žodžiai yra svarbūs. Kaip etiškai kalbėti ir rašyti apie psichikos sveikatą?

Remdamiesi dvidešimt metų siekiančia ekspertine patirtimi, mūsų komanda surinko konkrečius patarimus ir paaiškinimus, kurie leistų žurnalistams, nuomonės formuotojams, sprendimų priėmėjams ir tiesiog kiekvienam visuomenės nariui etiškai, pagarbiai ir, svarbiausia, jautriai kalbėti psichikos sveikatos ir negalios temomis.

2021-06-2120 pagrindinių LRT veiklos reiškinių, kuriuos LRT įgyvendino 2020 metais

Kaip ir kiekvienais metais visuomeninis transliuotojas pateikia metinę veiklos ataskaitą. LRT apžvelgė praėjusius metus ir išskyrė 20 pagrindinių veiklos reiškinių, kurie plačiau išanalizuoti 2020 metų ataskaitoje – LRT kuriamas turinys, kainuojantis vienam Lietuvos gyventojui 1,38 euro per mėnesį.

2021-06-17Erika Drungytė: Kultūros leidinių situacija Lietuvoje ir kaimyniniuose kraštuose (1)

Visame kultūros lauke didžiausios pertvarkos palietė žiniasklaidą. Dešimtmečiais šviečiamąją ir informuojamąja funkciją atlikusios literatūrai, teatrui, kinui, dailei ir kitiems menams atstovavusios redakcijos privalėjo persitvarkyti. Vyriausieji redaktoriai ir kiti kūrybiniai darbuotojai neteko galimybės gauti aiškų, pastovų atlyginimą, nes iš biudžetinių visos įstaigos virto viešosiomis, o vienintelis kelias gyvuoti – projektų rašymas naujai susikūrusiems fondams.

2021-05-22Kolega Ernest Alesin: "Tautinių bendrijų žiniasklaidos egzistavimas Lietuvoje rodo, kad sugebėjome išsaugoti identitetą“ (2)

Tautinių bendrijų dieną Media4Change kalbina Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacijos, jungiančios kelias žiniasklaidos priemones lenkų, rusų, anglų kalbomis, vadovą Ernest Alesin apie tautinių bendrijų žiniasklaidos vaidmenį etninėse bendruomenėse.

2021-05-14Ateiti ir pamatyti. Apie popiežiaus Pranciškaus laišką minint Pasaulinę socialinio komunikavimo dieną (5)

„Kvietimas ateiti ir pamatyti, kuris lydi pirmuosius jaudinančius Jėzaus susitikimus su mokiniais, yra taip pat kiekvieno tikro žmogiško bendravimo metodas, – rašo popiežius Pranciškus kreipimesi, skirtame Bažnyčioje minimai socialinio komunikavimo dienai. – Siekiant papasakoti apie gyvenimą, tampantį istorija, būtina palikti patogią išankstinę nuostatą „jau tai žinome“ ir išjudėti, eiti ir pamatyti, būti su žmonėmis, klausytis jų, stoti akistaton su tikrove, kuri mus visuomet nustebins kokiu nors aspektu“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media