2019 m. spalio 16 d., Treciadienis

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2016-12-29Petro Abukevičiaus vardo premijos laureatė Dalia Juočerytė: dabartinėje žiniasklaidoje pasigendu atsakomybės (1)

1998 metais Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, įsteigė P. Abukevičiaus, žymaus režisieriaus ir operatoriaus, vardo premiją, kurios tikslas – skatinti videofilmų ar kino filmų apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrimą. Šiemet šį garbinga premija buvo paskirta žinomai televizijos ir aplinkosaugos žurnalistei Daliai Juočerytei. Ta proga laureatę šnekina LŽS internetinio laikraščio redaktorius Vytautas Žeimantas.

2016-12-19Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais

Ukmergės rajono laikraštyje išdirbau kelias dešimtys metų. Ir prie įvairių valdžių. Dabar dažnai savęs klausiame, ar išliks regioniniai laikraščiai? Turint omenyje tai, kad Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį išnyko beveik kas trečias laikraštis, piešti visos regioninės spaudos ateitį vien rožinėmis spalvomis būtų per daug optimistiška. Juolab dabar valdžia remia tik tokią regioninę spaudą, kuri jos nepeikia, nekritikuoja, o tik giria ir liaupsina.

2016-12-16Žodžio laisvė – stipriausias atsakas kovojant su priešiška propaganda

„Žodžiais galima įkvėpti toleranciją ir stiprinti taiką. Tačiau taip pat – skleisti melą, baimę ir neapykantą. Matome gerai organizuotas pastangas kurti ir skleisti melagingas žinias, sėti abejones dėl demokratinių valstybių sąrangos, ar netgi bandymus kurstyti karinę agresiją“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pradėdamas šią diskusiją.

2016-12-12V. Kudirkos premijos laureatas Povilas Sigitas Krivickas: „Lieku fakto ir žodžio kareivis“

Prestižinė Vinco Kudirkos vardo premija šiemet įteikta žinomam žurnalistui, publicistui, fotografui Povilui Sigitui Krivickui. Pagal seną ir gerą tradiciją LŽS ir NŽKA premijų laureatai prisistato ir LŽS svetainėje. Todėl su kolega laureatu ir kalbamės apie jo darbus, kūrybą, požiūrį į žurnalistiką ir dabartinę žiniasklaidą.

2016-12-06Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos kreipimasis: “Kritika turi būti profesionali”

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija, atsiliepdama į diskusijas viešojoje erdvėje dėl 2016-11-15 LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ ir gavusi pil. Z. I ir pil. L. I. prašymus įvertinti šią laidą visuomenės informavimo ir žurnalistų profesinės etikos požiūriu, susipažino su laidos turiniu ir kreipiasi į kolegas, primindama pagrindinę žurnalisto pareigą – gerbti tiesą ir visuomenės teisę į tiesą, kurių užtikrinimas įmanomas laikantis žurnalistų profesinės etikos standartų.

2016-12-01Tautinių mažumų departamento renginyje – apie geresnę dabartį, pakantumą skirtybėms ir dėmesį žurnalistams

„Nėra nieko pastovesnio už kintamą“ – šie žodžiai istorijos tėkmėje neprarado savo vertės, nes ir modernioje šių dienų visuomenėje mąstymo, pasaulėžiūros ir atvirumo kitoms kultūroms nuostatos nuolat kinta, tačiau tik nuo mūsų noro ir pastangų atsiverti kitokiam pažinimui priklauso rytdienos istorijos tėkmė. Nuolat nesikeičiančiame šių dienų pasaulyje tolerancija tampa vis svarbesne, taiką ir skirtingų tautų savastį padedančia išsaugoti sąlyga. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukvietė tautinių bendrijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, departamento rengtų konkursų dalyvius ir laureatus, žurnalistus į iškilmingą renginį, skirtą Tolerancijos dienai.

2016-11-10„Nes man tai rūpi“: kiek žurnalistikos yra likę Lietuvos žiniasklaidoje?

Pokalbyje apie opiausias Lietuvos žurnalistikos problemas ir tendencijas dalyvauja VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė, portalo 15min.lt tyrimų žurnalistas Skirmantas Malinauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Laidą veda Jolanta Kryževičienė. Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė. Režisierė Jolanta Stripeikienė. „Nes man tai rūpi“ – lapkričio 13 d., sekmadienį, 21.00 val. per LRT Kultūrą. Laida kartojama lapkričio 18 d. 14.45 val.

2016-10-21Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pareiškimas „Dėl žurnalistų dalyvavimo rinkimų agitacijoje“

Viešojoje erdvėje kilus diskusijoms dėl žurnalistų atvirai reiškiamos nuomonės vieno ar kito kandidato naudai rinkimų kampanijų metu, taip pat žurnalistų dalyvavimo rinkimų kampanijoje, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija – žurnalistų profesinio susivienijimo savitvarkos institucija – primena Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatą – žurnalistinė veikla ir dalyvavimas politinėje veikloje yra nesuderinami.

2016-10-15Socialiniai tinklai keičia tradicinę žiniasklaidą: Internetas bendrinės lietuvių kalbos darkytojas? Kaip su tuo kovoti? (1)

Žurnalistų namuose buvo surengtas apvalus stalas, kurio metu buvo kalbama apie tai, kaip socialiniai tinklai keičia tradicinę žiniasklaidą. Turint omeny, kad tai plati tema, diskusija buvo susiaurinta iki vieno klausimo: Kodėl internetas tampa bendrinės lietuvių kalbos darkytoju? Diskusijoje dalyvavo žurnalistai Alfonsas Kairys, Ipolitas Skridla, Albertas Vaidila, Vytautas Petras Vaitkus ir Vytautas Žeimantas.

2016-10-14Sociologai teigia, kad LRT – patikimiausia ir objektyviausia žiniasklaidos grupė (2)

Televizijos auditorijos tyrimai rodo, kad Lietuvai svarbių įvykių metu žiūrovai renkasi LRT, iš 7 Lietuvos žiniasklaidos grupių LRT labiausiai puoselėja kultūrą ir ugdo žiūrovus, yra patikimiausia ir objektyviausia. Tai atskleidžia neseniai Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ šalies gyventojų apklausa apie Lietuvos žiniasklaidos priemones.

2016-10-11Seimo pirmininkei L. Graužinienei – žurnalistų padėka už žodžio laisvės gynimą (1)

Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius įteikė padėką už asmeninę iniciatyvą ir paramą dekriminalizuojant žodžio laisvę Lietuvoje.

2016-10-07Prieš rinkimus vietinė spauda ir žurnalistai patiria vis daugiau spaudimo

Lietuvos žurnalistų sąjungos Taryba šiemet sulaukė daugiau nei bet kada informacijos vietinių žurnalistų ir spaudos patiriamą spaudimą. Ypač pavojinga tendencija tapo nedemokratiškai veikiančios rajonų valdžios atstovų ir neskaidraus verslo bandymai prieš rinkimus perimti laikraščių turinio kontrolę, spausti reklamos užsakovus.

2016-09-29Laimono Tapino fenomenas Lietuvos žurnalistikoje (1)

Šių metų rugsėjo 26-tą dieną Kultūros ministerija paskelbė pretendentų Vyriausybės kultūros ir meno premijai gauti sąrašą. Jame yra ir mūsų kolega Laimonas Tapinas. Tai įvairiapusė asmenybė: žurnalistas, rašytojas, vertėjas (iš latvių ir prancūzų kalbų), Vilniaus universiteto docentas, visuomenininkas (Nacionalinio radijo ir televizijos valdybos pirmininkas, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas, drauge su kitais Seime yra parengęs net tris Žiniasklaidos įstatymo projektus ir t.t.).

2016-09-19Giedrimė Didžiapetrienė: skaitytojams reikėjo paaiškinti laikraščio redakcijos pasitraukimo iš darbo priežastis  (42)

Šakių rajono laikraščio “Valsčius” redaktorė Giedrimė Didžiapetrienė: "Skaitytojams reikėjo paaiškinti laikraščio redakcijos pasitraukimo iš darbo priežastis. Kadangi jokių kitų teisinių būdų, kaip galėtume išsaugoti savo minties ir žodžio nepriklausomybę, nebuvo, priėmėme būtent tokį sprendimą - kad nauji akcijų valdytojai savo remiamų politikų į Seimą neprastumtų, žmonėms smegenų „neplautų“, kad laikraščio tribūna nepasinaudotų ir jo vardo neterštų. O juk nepriklausoma spauda ir yra valstybės demokratijos garantas, argi ne?"

2016-09-12Antano Macijausko premijos laureatai apie žurnalistiką ir šviesos skleidimą (2)

Antano Macijausko vardo premija šiemet įteikta fotonovelių ciklo „Lietuvos šviesovaizdžiai" kūrėjams, portalo Bernardinai.lt žurnalistams ir projekto Fragmentai.lt kūrėjams Vaivai Lanskoronskytei-Stanienei ir Ignui Algirdui Staniui. Premija įvertintos 2015 metais sukurtos fotonovelės apie dailininką, skulptorių Antaną Kmieliauską, dailininkę Jūratę Stauskaitę, aktorių Regimantą Adomaitį, aktorių, režisierių Valentiną Masalskį, filosofą Arvydą Šliogerį. Su jaunais žurnalistais kalbėjomės apie jų darbus ir požiūrį į žurnalistiką.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media