2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2023-05-06Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Panevėžio knygnešį Juozą Milašiūną prisiminus

Artėjant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai norėčiau kolegoms priminti Panevėžio knygnešį Juozą Milašiūną.

2023-04-24Kviečiame į forumą „Kiek šiuolaikiniame sporte lietuvių kalbos?“

Balandžio 26 d. (trečiadienį) Valstybinė lietuvių kalbos komisija organizuoja nuotolinį kalbos forumą „Kiek šiuolaikiniame sporte lietuvių kalbos?“. Jame sporto žurnalistai, komentatoriai, terminologai, sporto teoretikai ir kalbos redaktoriai aptars dabartinę sporto kalbą ir diskutuos, kaip ją pagerinti.

2023-04-15Dr. Algirdas Kavaliauskas: Ir turime, ką turime – niokojamą, žalojamą, teršiamą gimtąją kalbą

Tačiau privalu nepamiršti, kad neatsakingai, neapgalvotai elgdamiesi galime ir daug ką prarasti, pvz., gimtąją kalbą, jeigu į valdžią ateina neatsakingi politikai, menko išprusimo valdininkai ar šiaip gerklingi visuomenės veikėjai, neretai net žalio supratimo neturintys apie lietuvių kalbą. Matote, net su dviejų universitetų chemiko diplomais specialistui nebūtų patikėta kokia nors sunegalavusio paciento operacija, o tvarkyti kalbos reikalus, pasirodo, gali ne kalbininkas, net apskritai ne humanitaras.

2023-04-13Gražina Ramanauskaitė: dezinformacija ir propaganda nesuderinama su saviraiškos laisve

Žurnalistų etikos inspektorė ir Žurnalistų etikos inspektorės tarnyba paskelbė 2022 metų savo veiklos ataskaitą. Skelbiame Žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės įžanginį žodį.

2023-04-11Visuomenės informavimo etikos asociacija rengia žurnalistams seminarą „Saugi darbo aplinka ir apsauga nuo persekiojimo“

Visuomenės informavimo etikos asociacija 2023-04-19, 10.30 val. rengia žurnalistams seminarą „Saugi darbo aplinka ir apsauga nuo persekiojimo“. Moderatorius: Ruslanas Iržikevičius.

2023-04-05Seimas: po svarstymo pritarta paramos žiniasklaidai modelio pertvarkai

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama pertvarkyti paramos žiniasklaidai modelį ir įsteigti naują viešąją įstaigą – Medijų rėmimo fondą.Už šias naujas nuostatas (projektas Nr. XIVP-2355(2) ES) po svarstymo balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 46 parlamentarai. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

2023-03-27Kaip žiniasklaida atspindi „vyriškas“ ir „moteriškas“ profesijas ir kodėl tai žalinga patiems vyrams ir moterims?

Žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“ ištyrė, kaip Lietuvos žiniasklaidoje atrodo profesinis orientavimas ir profesijų bei užimamų pareigų pasiskirstymas pagal lytis. Spaudos bei interneto straipsniuose, radijo ir televizijos naujienose pasimatė aiškiai įtvirtintos „vyriškos“ ir „moteriškos“ profesijos, su jomis susijęs kontekstas bei giluminės problemos, kenkiančios patiems vyrams bei moterims.

2023-03-19Vatikano diplomatas: žurnalistų vaidmuo itin svarbus konfliktuose

„Pastangos remti žiniasklaidos laisvę ir jos teigiamą poveikį taikai ir saugumui turėtų būti grindžiamos bendru supratimu apie jos vaidmenį tarnaujant, remiant ir saugant žmogaus orumą“, – Šventojo Sosto misijos vardu pareiškė kunigas Giuseppe Francone, kalbėdamas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) diskusijoje apie žiniasklaidos laisvę ir saugumą.

2023-03-10Knygnešių diena: Vidos Girininkienės paskaita „(Ne) legali knygnešystė“ ir knygos „Eduardas Volteris ir lietuviai 1882–1906 metais“ pristatymas

Kovo 16 d. (ketvirtadienį) 16 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Vilnius, Pilies g. 40) įvyks Vidos Girininkienės paskaita „(Ne) legali knygnešystė“ ir knygos „Eduardas Volteris ir lietuviai 1882–1906 metais. Straipsniai ir dokumentai“pristatymas. Dalyvauja Virginijus Gasiliūnas, dr. Aurelijus Gieda, dr. Valdas Selenis, Augustinas Vitėnas. Kviečiame!

2023-03-04Ramutė Šimukauskaitė: Su kalba, kuri augina, saugo ir gina… (1)

Džiaugiuosi, kad viena iš trijų Kalbos komisijos pirmininko padėkų už lietuvių kalbos puoselėjimą, aktyvią šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, skirtą lietuvių kalbai populiarinti, jos prestižui kelti atkeliavo ir į mūsų laikraščio redakciją. Tai padėka – ne tik man, bet pirmiausia visai „Gyvenimo“ šeimai ir bendraminčiams, palaikantiems mūsų siekį rūpintis gražia ir taisyklinga lietuvių kalba, krašto istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimu. Padėka dalinamės ir su visais šias vertybes puoselėjančiais mūsų žurnalistų bendruomenės nariais.

2023-02-24Paskelbti 2022-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai (6)

Jau baigėsi šeštą kartą Lietuvoje surengti Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai. Per metus rinkimų organizatoriams buvo pasiūlyta 17 žodžių ir 50 posakių. Iš jų komisija sudarė balsavimo dešimtukus. Nuo sausio 20 d. iki vasario 21 d. vyko balsavimas portale „Alfa.lt“. Atskirai Metų žodį ir Metų posakį rinko ir komisija.

2023-02-05Seimo Kultūros komitetas rengia klausymus dėl medijų rėmimo modelio atnaujinimo

Seimo Kultūros komitetas vasario 7 d., antradienį, 10 val. rengia klausymus dėl Vyriausybės pateiktų Seimui įstatymų projektų, kuriais siekiama atnaujinti medijų rėmimo modelį, užtikrinantį paramos tvarumą, žiniasklaidos nepriklausomumą ir prioritetines paramos sritis.

2023-01-25„Kalbėti širdimi“. Popiežiaus žinia Pasaulinės komunikacijos dienos proga

Sausio 24 d., žurnalistų globėjo šv. Pranciškaus Salezo liturginio minėjimo dieną, buvo paskelbta popiežiaus Pranciškaus žinia šių metų Pasaulinės socialinės komunikacijos dienos proga. Šis minėjimas kasmet švenčiamas septintąjį Velykų liturginio laiko sekmadienį. Šiemet tai bus gegužės 21 d.

2022-12-30Žurnalistų dėmesiui: Pradeda veikti Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema – VIRSIS. Kas tai?

Sausio 1 d. pradeda veikti Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema (VIRSIS), kurioje šios sistemos naudotojas galės viešai ir neatlygintinai ieškoti, peržiūrėti, analizuoti Visuomenės informavimo įstatymo 24 straipsnyje nustatytus duomenis ir informaciją apie Lietuvoje veikiančias žiniasklaidos priemones ir kitus įstatyme nurodytus viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus – leidėjus, reklamos, viešųjų ryšių agentūras, nepriklausomus kūrėjus.

2022-12-27Naujas „Žurnalistikos“ almanachas: „Dezinformacija ir manipuliacijos kelia didelius iššūkius šalies demokratijai“

Prieš Kalėdas skaitytojus pasiekė antrasis šių metų almanacho „Žurnalistika“ numeris.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media