2024 m. gegužes 21 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2010-06-17Filmas “Kai jūra skalauja krantus” V.Jankevičiui pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą

Chanty Mansijske (Rusija) vykusiame XIV-ajame tarptautiniame televizijos filmų apie ekologiją festivalyje „Išgelbėti ir išsaugoti“ diplomu “Geriausias režisierius” apdovanotas “TV Europa” sukurto filmo “Kai jūra skalauja krantus” autorius Vytas Jankevičius. Tai jau antras V.Jankevičiaus laimėjimas šiame festivalyje. Prieš porą metų jis buvo apdovanotas “Auksinės gagaros” prizu už geriausią autorinį darbą.

2010-06-16D. Mickevičiaus knygos sutiktuvės - ir Marcinkonyse

Lietuvos žurnalistų sąjunga neseniai buvo pakvietusi kolegas į LŽS nario Danieliaus Mickevičiaus knygos sutiktuves. Žurnalisto, leidėjo D.Mickevičiaus naujausia knyga “Kaip tiltelis iš širdies į širdį” birželio 8-ąją buvo gražiai sutikta sostinėje, LRT klube, o rytoj, birželio 17 d., ji bus pristatyta Varėnos rajone, Marcinkonyse. Knygos sutiktuvėse dalyvaus vietos etnografiniai kolektyvai ir visi knygos herojai – Varėnos krašto šviesuoliai. Gražaus įvykio išvakarėse - trumpas pašnekesys su knygos autoriumi D.Mickevičiumi.

2010-06-09Žurnalisto A.Šimkaus eilėraščių pasaulis knygoje “Sezonas baigtas”

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ką tik išleido žurnalisto Antano Šimkaus eilėraščių rinktinę. Ilgus metus savaitraštyje “Literatūra ir menas” darbavęsis kolega šiuo metu dirba portale Bernardinai.lt , o laisvalaikiu ne tik rašo scenarijus populiariems serialams, bet ir kuria eiles. Jaunas poetas (g. 1977), debiutavęs rinkiniu „Skradžiai“ (1999), pasak recenzentų, „konfliktavęs su tradicinėmis vertybėmis“, dabar suka supratingų refleksijų keliu. Nuotaikinga poezijos knyga, pažerianti lakoniškos išraiškos radinių.

2010-06-09“Beržoras” – Justino Lingio dokumentinio filmo premjera

Birželio 10 d. (ketvirtadienį) 19 val. Vilniuje, Bernardinų socialinio centro patalpose, įvyks režisieriaus Justino Lingio filmo “Beržoras” premjera. Lzs.lt kviečia kolegas pamatytį šį 2010 metais sukurtą ir gegužės 8 dieną Platelių parapijos salėje jau pristatytą filmą apie Beržoro kryžiaus kelią ir pabendrauti su broliu Astijumi Kungiu OFM, prof. habil.dr. Alfonsu Motuzu, dailėtyrininke Asta Giniūniene, kunigu Sauliumi Katkumi, tautodailininkais Vytu Jaugėla, Antanu Vaškiu, tapytoju Valdu Simučiu ir kitais, kurie dalinsis savo prisiminimais.

2010-06-08Knygų leidyba sunkmečiu tampa įdomiu reiškiniu – iš širdies į širdį

Ryte užsuko kolega žurnalistas, “Danieliaus” leidyklos savininkas Danielius Mickevičius. Užsuko ne tuščiomis – padovanojo Lietuvos žurnalistų sąjungai tik ką savo išleistų knygų “Kaip tiltelis iš širdies į širdį. Varėnos krašto šviesuoliai”. Žurnalisto, leidėjo D.Mickevičiaus naujausia knyga “Kaip tiltelis iš širdies į širdį” pristatoma šiandien, birželio 8 d., 16 val. LRT klube (S.Konarskio g. 49, Vilnius).

2010-06-04A.Valiaugos “Nuklydusi tikrovė” - fotografijose

Birželio 4 d. 17 val. Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma Arturo Valiaugos fotografijos paroda “Nuklydusi tikrovė”. Su spaudos leidiniais bendradarbiaujantis kūrėjas dažnai nustebina savo kūrybos mylėtojus netikėtais fotopastebėjimais. Apie ką mąsto, kokius pasąmonės akivarus mėgina užgriebti kūrėjas? Žvelgiant į A.Valiaugos fotografijų retrospektyvą dėliojasi tokia mozaika - nekontroliuojami vaizdai atmintyje, lyg lošimų automate, sukrenta į laimėtą laiko seką.

2010-06-04Vilniaus rotušėje atidaryta S.Paškevičiaus fotografijų paroda

Gegužės 3-iąją Vilniaus rotušėje atidaryta LŽS Spaudos fotografų klubo nario Stasio Paškevičiaus fotografijų paroda. Didelis būrys kūrėjo bičiulių ir bendraminčių Stasį sveikino ne tik su dar viena personaline paroda, bet ir su gražiu jubiliejumi. Parodos atidaryme visi galėjo pabendrauti su autoriumi, pamatyti eksponuojamus menininko draugų portretus.

2010-06-02J. Lingio jubiliejinis vakaras su dokumentiniu filmu „Raktas į ateitį“

Birželio 3 d. (ketvirtadienį) 18.15 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje savo dokumentinį filmą „Raktas į ateitį“ pristatys ir su kino mylėtojais bendraus režisierius Justinas Lingys. Lzs.lt kviečia kolegas ne tik patiems pamatyti šį 2007 m. sukurtą dokumentinį filmą, bet ir pabendrauti su jubiliejų švenčiančiu kino režisieriumi.

2010-06-01Atidaroma pirmoji J.Mudėnienės karpinių paroda

Birželio 1 d. (antradienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje (Šv.Jono 11, Vilniuje) atidaroma žurnalistės Juventos Mudėnienės pirmoji personalinė karpinių paroda „Labas rytas, mano angele”. Ši paroda skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.Pirmiausia karpė tarybinių laikų žurnalus, nes nusipirkti spalvoto popieriaus ne visada pavykdavo. Mokyklinėms aplikacijoms puikiausiai tiko „Socialistinės teisės” viršeliai, mat, kas mėnesį būdavo skirtingų spalvų. Niekuo nenusileido „Tarybinės moters” herojų suknelių faktūros.

2010-05-24V. Žeimantas – Baltarusijos rašytojų sąjungos narys (1)

Iš Minsko atskriejo įdomi žinia – mūsų kolega, LŽS ir NŽKA narys Vytautas Žeimantas priimtas į Baltarusijos rašytojų sąjungą. V.Žeimantas prieš kelis metus stipriai susidomėjo lietuvių ir baltarusių kūrybiniais ryšiais. Savarankiškai išmoko baltarusių kalbą. Netrukus periodinėje spaudoje pasirodė ir pirmieji V.Žeimanto vertimai iš baltarusių kalbos: dabartinių rašytojų L.Arabei ir G.Marčiuko kūriniai.

2010-05-18“Poezijos pavasaryje” – ir redaktoriaus K.Platelio naujausia knyga

Kartu su žydinčiu pavasariu atkeliavo ir poezijos mylėtojų didžiausia šventė - 46-asis Poezijos pavasaris. Šia proga Lzs.lt kolegoms pristato neseniai išleistą poeto, savaitraščio “Literatūra ir menas” redaktoriaus Kornelijaus Platelio poezijos knygą “Karstiniai reiškiniai”. Tai aštuntas žinomo poeto, Nacionalinės premijos laureato, eilėraščių rinkinys. Nauji K.Platelio eilėraščiai stengiasi vienyti gyvenimo priešybes ir kartu šypteli: tie protingi bandymai naivūs, visuma vis tiek daugiaspalvė, neatspėjama...

2010-05-14Budistų vienuoliu tapusio žurnalisto išgyvenimai knygoje „Laiškai iš Drakono kalnų”

Gegužės 14 d. 17.30 val. Adomo Mickevičiaus bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius) bus pristatoma žymaus režisieriaus, aktoriaus, žurnalisto Kęstučio Marčiulyno knyga „Laiškai iš Drakono kalnų”. Prieš keliolika metų Kęstutis iškeliavo į Pietų Korėją ir tradicinėje Kwan Um mokykloje tapo zen budistų vienuoliu Bo Haeng Sunim.

2010-05-11A.Vaišnio knyga “Naujoji Romuvos fotografija” – ir apie spaudos fotografijos ištakas

Vilniaus universitetas, Vilniaus miesto Rotušė ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga gegužės 13 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia į renginį sostinės Rotušėje - Spaudos fotografijos klasika. „Naujosios Romuvos“ mokykla. Vakaras skiriamas Petrui Babickui prisiminti, spaudos fotografijos ištakoms ir raidai aptarti, 2 tomų knygai „Naujosios Romuvos fotografija“ pasitikti.

2010-05-06A.Kubiliaus publicistinis romanas – duoklė žurnalisto profesijai (2)

"Jos batukų kaukšėjimas ištirpdavo sunkvežimių ir motociklų riaumojime. Vyrai suprato, kas atsitiko..." Tai pirmos ir paskutinės Senjorų klubo nario Antano Kubiliaus romano “Aidai iš gyvenimo šulinio” eilutės. O tarp šių eilučių - dramatiškas, audringas romano herojės Audros gyvenimas ir daugiau kaip septyni šimtai tūkstančių kompiuterio klavišų spustelėjimų. Kai paklausiau Antano, kodėl jis kūrinį pavadino publicistiniu romanu, jis paaiškino, kad tai duoklė žurnalisto profesijai.

2010-05-03G.Juodytės “Klaipėdos akvarelės” – knyga, verta Vinco Kudirkos premijos

Žurnalistas, žvelgiantis į savo kasdienį darbą kūrybiškai, gali nuveikti daugiau nei jo kolega, dirbantis paskubomis – tik tam numeriui, tai laidai... Tiesa, profesionalumo gali nestokoti ir pastarasis, tik kasdienis maratonas netampa impulsu kūrybai ar kitokiai saviraiškai. Kas kita žurnalistas kūrėjas: neretai gebėjimas į savo sukauptą patyrimą pažvelgti kūrybiškai tampa inspiracija parašyti knygą, sukurti filmą. Būtent taip gimė "Klaipėdos akvarelės" - pirmoji žinomos uostamiesčio žurnalistės Gražinos Juodytės istorinių apybraižų knyga.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media