2024 m. kovo 2 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2022-09-23Apolinaras Juodpusis: vieno „šedevro“ istorija (5)

Visai neseniai kolega Vytautas Žeimantas man pasiūlė prisiminti, kaip atsirado vienas mano piešinėlis iš ilgalaikių studijų Vilniaus universitete.

2022-09-16Horacijus Drapakas: DOVANA

Horacijų Drapaką kartais apima ne tik sarkazmas, bet ir lyriškesnės nuotaikos. Jos šį kartą pasireiškia per didžąją likimo dovaną - bičiulystę.

2022-09-06Vladimiras Beresniovas – menas samprotauti potekstėmis, užuominomis, nuojautomis, asociacijomis (3)

Mintys apie kolegos, LŽS nario Vladimiro Beresniovo kūrybą.

2022-08-22HORACIJUS DRAPAKAS. DAUGIAU RYŽTO! (2)

Ukrainos nepriklausomybės dienos, rugpjūčio 24-osios, proga Horacijus Drapakas sveikina drąsiuosius ukrainiečius ir linki pergalės prieš nužmogėjusius putinistus.

2022-08-05Ipolitas SKRIDLA: Rugpjūtis Palangoje (13)

Kolega Ipolitas Skridla atsiuntė naują eilėraštį "Rugpjūtis Palangoje".

2022-07-14Algirdas Butkevičius: Jei gėrį rasčiau savyje

“Neseniai netekau žmonos, su kuria buvome kartu šešiasdešimt metų. Viskas Ją primena. Todėl ir eilėraštis, kurį siunčiu, sklidinas pesimistinės netekties nuojautos. Tikiuos greitai parašyti tekstą apie pirmojo reformatų leidinio žurnalo "Pasiuntinys" leidėją ir redaktorių Joną Šepetį. Kuo geriausi sveikinimai iš Biržų”, - rašo mūsų kolega Algirdas Butkevičius.

2022-07-12Vytautas Leščinskas: AUKSINĖS SAMANOS

“Sveikas, Vytautai. Vasara - poilsio metas, bet tik ne žurnalistams ar rašytojams, kuriems ir jokių tikrų atostogų, pabėgimo nuo kūrybos nėra. Kūryba - tai darbas ir poilsis vienu metu... Siunčiu naujausią savo apsakymą“, - rašo mūsų kolega Vytautas Leščinskas.

2022-07-06Jonas Laurinavičius: Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas

Baigiame kolegos Jono Laurinavičiaus pamąstymus apie neseniai išleistą žurnalistų dainų knygą "Ačiū tau, žeme".

2022-07-02Jonas Laurinavičius: Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas

Tęsiame kolegos Jono Laurinavičiaus pamąstymus apie neseniai išleistą žurnalistų dainų knygą "Ačiū tau, žeme".

2022-06-28Alfonsas Čepauskas: žaidimai Neringos smėlynuose

„Birželio 30 d. 13 val. maloniai kviečiu į LŽS ir LDS nario Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų parodos ŽAIDIMAI NERINGOS SMĖLYNUOSE atidarymą. Paroda eksponuojama birželio 29 d. – liepos 14 d. II rūmų parodų galerijoje I-ame aukšte“, - Seimo narys Romualdas Vaitkus.

2022-06-11 Ipolitas Skridla: VASAROS SENTIMENTAI (10)

„Žavėkimės ir džiaukimės vasara“, - sako kolega Ipolitas Skridla, atsiuntęs eilėraštį „Vasaros sentimentai“.

2022-06-06Į dienoraščių knygą sugulė svarbiausi 1985–2004 m. Lietuvos įvykiai – Seimo skaitykloje organizuojamas susitikimas su jos autoriumi Antanu Šimkūnu

Birželio 8 d., trečiadienį, 13 val. Seimo skaitykloje (III rūmai)žinomas radijo žurnalistas, LŽS narys Antanas Šimkūnas pristatys savo knygą „Lietuva grįžta į pasaulį“. Joje pasakojama, kaip Lietuva po Kovo 11-osios atkūrė ryšius su užsienio valstybėmis, įstojo į tarptautines organizacijas ir grįžo į politinį pasaulio žemėlapį.

2022-05-20Kolegos Alfonso Čepausko kūryba - Žemaičių dailės muziejuje

"Malonu, kad Žemaičių dailės muziejus sutiko priimti didžiąją dalį palikimo, kurį sudaro lakštinė ir mažoji grafika, ekslibrisai, skulptūros, asambliažai, fotokoliažai, kūrybos priemonės, katalogai, plakatai, autoriniai leidiniai. Iš tos atrinko ir įrengė nuolatinę ekspoziciją, kuri atspindi kūrybą nuo ankstyvųjų 1961 iki pastarųjų metų", - sako LŽS Senjorų klubo narys Alfonsas Čepauskas.

2022-05-15Leonas Jurša: PALIKIMAS (2)

Žurnalistas Leonas Jurša pasiūlė mūsų svetainei savo naują eilėraštį.

2022-05-12Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas (3)

Visus skaitymus, visus televizijos žiūrėjimus atidėjau į šalį, kai mano rankose atsidūrė Vytauto Žeimanto sumanyta, sudaryta ir redaguota knyga „Ačiū tau, žeme. Žurnalistų dainos“. Ne vien dėl to, kad esu vienas iš tų 23 kolegų, kurio dainos įdėtos į šį rinkinį, o visų pirma dėl to, kad beveik visus tuos žurnalistus anksčiau ar vėliau buvau sutikęs savo gyvenimo kely, bendravau su jais, kartais tik labai trumpai, bet jie liko atmintyje tokie šviesūs, nuoširdūs ir kūrybingi.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media