2023 m. vasario 2 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistas irgi žmogus

*print*

Archyvas

 

2022-09-03Juozapas Vytas Urbonas: Susitikimai gyvenimo kelio vingiuose (1)

Juozapas Vytas Urbonas: Susitikimai gyvenimo kelio vingiuose (su Marcelijumi Martinaičiu, Antanu Kubiliumi, Sigitu Geda, Viktoru Alekna, Algimantu Valentinu Indriūnu, Romualdu Kalonaičiu, Virgilijumi Juodakiu, Skirmantu Valiuliu, Žygintu Pečiuliu, Povilu Sigitu Krivicku, Stasiu Šilingu).

2022-08-10Jonas Endrijaitis: „Esu tikrąja žodžio prasme griežčiausias savo eilėraščių kritikas“  (4)

Atkūrus Lietuvoje Nepriklausomybę, dirbau vyriausiuoju redaktoriumi, žurnalisto darbą žurnaluose “Žemėtvarka ir melioracija”, “Aplink pasaulį”, laikraštyje “Žvaigždikas” .Vėliau kelerius metus darbavausi leidybos firmose, kartu su kolegomis įkūrėme vieną pirmųjų laikraščių kompiuterininkams “Monitorius”, kuriame dirbau vedančiuoju redaktoriumi.

2022-08-10Juozas Elekšis: Džiaugiausi, kad buvau priimtas į Lietuvos žurnalistų sąjungą

Neseniai į paskutinę kelionę palydėjome kolegą Juozą Elekšį. Apie save prieš pat išėjimą Anapilyn jis parašė šiuos prisiminimus...

2022-08-03Romualdas Čėsna: „Tikros profesionalios žurnalisto duonos paragavau...“ (1)

svarbiausiais mano žurnalistinio darbo mokytojais iki šiol ir laikau Kęstutį Andziulį ir jo bendradarbį, reiklų profesionalą, žurnalistą Algimantą Balčiūną, per kurių rankas perėjo dešimtys mano reportažų, vaizdelių. Įsitraukti į darbą spaudoje patariau ir savo bičiuliams Algimantui Semaškai, Aleksui Krukauskui, Algimantui Jukštui, vėliau tapusiems žinomais Lietuvos žurnalistais.

2022-07-27Bronius Vertelka: žurnalistiniai pamąstymai sodyboje (1)

Tai LŽS nario Broniaus Vertelkos paskutinis rašinys „XXI amžiui“. Liepos 2 dieną jis mirė su žoliapjove pjaudamas žolę staiga sustojus širdžiai.

2022-07-06Juozapas Vytas Urbonas: buvau priimtas į Nacionalinę žurnalistų kūrėjų asociaciją (1)

Gimiau Nepriklausomoje Lietuvoje lemtingų 1939-ųjų metų pabaigoje (gruodžio 6 dieną), kai pasaulyje, Europoje ir pačioje Lietuvoje jau plėtojosi nepaprasti įvykiai.

2022-05-03Antanas Račis: Iš Stebeikių kaimo pakraštėlio. Žvilgsnis atgal (2)

Neseniai mes š paskutinę kelionę palydėjome kolegą Antaną Račį. Dabar dukra, tvarkydama jo literatūrinį palikimą, rado šį niekur neskelbtą rankraštį.

2022-04-17Elena Sliesoriūnienė: žvilgtelėjus į žurnalistinę praeitį

Pirmoji darbovietė – žurnalas „Jaunimo gretos“. Būdama dar III-jo kurso studentė patekau ten, nes dekretinių atostogų išėjo laiškų skyriaus vedėja Marija Macijauskienė. Ji išvažiavo į Kauną. Ilgainiui ten įkūrė lietuvių literatūros muziejų, vėliau gavusį Maironio vardą.

2022-03-12 Vytautas Bagdonas: nuo mokyklos laikų norėjau būti žurnalistu (1)

Dar mokykliniame suole tvirtai apsisprendžiau būti žurnalistu. Tą gerai žinojo ir bendraklasiai, ir mokytojai. Net ir griežti tiksliuosius dalykus dėstę mokytojai buvo nuolaidūs, parašydavo vietoj dvejetų geresnius pažymius, sakydami, kad ateityje studijuojant žurnalistiką matematika, fizika ar chemija gal nebus reikalingi...

2022-02-04Jonas Laurinavičius: Žieminė kepurė

Tokios kalbos pasiekdavo ir redaktorių. Jis baisiai vengė blatų, pažinčių su prekybininkais, pats vaikščiojo su nudriskusia kepure, kuri turbūt buvo senesnė už jo ilgą ilgą partinį stažą. Jis iš milicijos gaudavo žinių apie kokioje nors parduotuvėje slepiamas prekes, tai tuoj pat skambindavo rajkoopsąjungos pirmininkui, atskaitydavo jam moralą ir pats parašydavo į laikraštį.

2022-02-04Juozas Elekšis, gyvenimo kelią nuėjęs toli...

Dirbo „Mokslo Lietuva“, „Gydytojo žodžio“ redakcijose, rašė apie sveikatos apsaugos problemas, blaivybę, sveiką gyvenseną. Bendradarbiavo su „Gintaro gimtinės“, „Lietuvos aido“, „Karšto komentaro“ redakcijomis. Beveik visi straipsniai – apie kultūrą, iškilius Lietuvos žmones, taip pat apmąstymai, recenzijos apie perskaitytas knygas. J. Elekšis buvo aktyvus LŽS Senjorų klubo narys.

2022-01-31Geruta Paleckytė: MAMULIS (1)

Baigiame kolegės Gerutos Paleckytės prisiminimus apie motiną.

2022-01-03Geruta Paleckytė: MAMULIS (2)

Tęsiame kolegės Gerutos Paleckytės prisiminimus apie motiną.

2021-12-16Povilas Sigitas Krivickas: Kuo mums vos nesibaigė brolių Raitų išradimas (1)

Anuomet teko „garbinga misija“ vykti į Klaipėdą ir pasveikinti redakciją bei skaitytojus miesto laikraščio 20 metų jubiliejaus proga. Vilniečių sveikintojų grupę sudarė trys nariai: jaunas kompartijos centro komiteto atstovas Juozas Nekrošius (1935 – 2020) ir šių eilučių autorius, Žurnalistų sąjungos valdybos kūrybinių sekcijų vedėjas, su žmona Irena, irgi žurnaliste. Jubiliejinės iškilmės vyko pagal tradicinį anų laikų scenarijų.

2021-12-07Geruta Paleckytė: MAMULIS (3)

Tęsiame kolegės Gerutos Paleckytės prisiminimus apie motiną.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media