2022 m. gruodžio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Redaktoriaus žodis

*print*

Archyvas

 

2014-07-10Kviečiu dalyvauti naujame projekte – Žurnalistų dainų knygos leidime (6)

Su kolegomis pasitaręs nutariau iš pradžių paruošti žurnalistų dainų knygą. Per visą Lietuvą yra daug pabirusių žurnalistų sukurtų dainų, jas išgirsi per televiziją, radiją, jos yra įvairių chorų, ir dainininkų repertuaruose. Į naująją knygą kviečiu visus kolegas žurnalistus, kam nesvetima poetinė kūryba, kurių eilėraščiai jau tapo dainomis. Esame atviri visiems, visų laukiame.

2014-01-29Žurnalistų vieno eilėraščio knyga jau turi savo viršelį (5)

Žurnalistų vieno eilėraščio knyga jau sparčiai ruošiama spaudai. Ji jau maketuojama. Džiaugiuosi, kad ją sutiko nemokamai sumaketuoti mūsų geras bičiulis ir kolega Jonas Vėlyvis Jos darbinis pavadinimas buvo “Sušvieski, saule” Rašau „darbinis", nes buvo galimi ir kiti knygos pavadinimai. Tačiau kitų pasiūlymų iš kolegų negavau. Ties knygos viršelio kūrimu gerokai susimąstęs geras bičiulis, kolega ir dailininkas Albertas Vaidila jau atsiuntė savo variantą. Ar turite kokių nors pasiūlymų dėl knygos viršelio? Laukiu.

2013-12-28Žurnalistų vieno eilėraščio knyga įsibėgėja (2)

Prieš metus pakviečiau visus kolegas žurnalistus, kuriančius ir poeziją, dalyvauti naujame projekte - Žurnalistų vieno eilėraščio knygos leidime. Dabar galiu su džiaugsmu pasakyti, kad mano žydroji svajonė įsipildė. Naujoji knyga turės 100 autorių!

2013-12-10Tomas Reventas: “Asmeninio turto apsauga: 7 mitai ir tikrovė” (1)

Žurnalistų namuose vyko įdomus pokalbis “Krikščioniškos vertybės versle”. Atrodo, kad sąvokos “krikščionybė” ir “verslas” nėra lengvai suderinamos. Tačiau verslininkai, atėję į šį susitikimą kalbėjo ir kitką – kad galima būti doru krikščioniu ir doru verslininku. Dalyvaujant šiame pokalbyje , man įsiminė Tomas Reventas, saugos tarnybos „Sigreta“ direktorius. Be to, mane sudomino ir jo, kaip saugos profesionalo mintys. Todėl paprašiau jo duoti interviu, kuris domintų žurnalistus, turinčius kokį nors turtą.

2013-11-27Užsienio svečių antplūdis keičia nusistovėjusią tvarką mūsų svetainėje

Nuo šiandien, aišku, laikinai, būsimos spaudos konferencijos bus skelbiamos ir gretimoje rubrikoje – „Savaitės tema“. Juolab šioje savaitėje, manau, tai ir bus pagrindinė mūsų tema.

2013-10-22Žurnalistai … į Nerį leido lašišų jauniklius (7)

Kolegė Raimonda Karnackaitė, dabar dirbanti Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriuje, kviesdama į spaudos konferenciją, šį kartą labai suintrigavo. “Spaudos konferencija vyks lašišų nerštavietėje, prie Neries upės, šalia Panerių gyvenvietės,” – pasakė ji. Ir jau negalėjau atsakyti, kad nevažiuosiu.

2013-10-05Į Vilnių atvykę ES kultūros ministrai nemažai kalbėjo ir apie žiniasklaidą (8)

Vilniuje ES kultūros ir audiovizualinių reikalų ministrai susitikime aptarė ir žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo užtikrinimo iššūkius besikeičiančiose audiovizualinėje ir žiniasklaidos srityse. Anot jų, šiandienos iššūkis politikams – rasti būdą greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje užtikrinti Europos turinio įvairovę bei jo prieinamumą, išsaugoti Europos žiniasklaidos įvairovę ir kokybę.

2013-09-10Dar dvi naujos rubrikos – “Televizija” ir “Radijas” (7)

Mūsų LŽS internetinis laikraštis toliau plečiasi. Tai džiugina. Prieš kelias dienas atidarėme naują “Fotografijos” rubriką, šiandien leidžiame startuoti dar dvejoms naujoms rubrikoms “Televizijai“ ir “Radijui”. Šiomis temomis mes rašėme ir anksčiau. Bet tos publikacijos pasklisdavo po įvairias rubrikas. Dabar šios dvi temos koncentruosis po savomis rubrikomis.

2013-09-05Nauja mūsų internetinio laikraščio rubrika – fotografija (8)

Džiugu, kad mūsų internetinis laikraštis priverstas plėtis. Naujos temos, autorių gausėjimas jau neleidžia suktis senuose rėmuose. Nuo šiandien atidarome naują rubriką – Fotografiją. Tikiuosi, kad naujoji rubrika visada bus užpildyta įdomia informacija apie mūsų Lietuvos ir pasaulio fotografiją.

2013-08-01Pasijuokime kartu (14)

Ačiū kolegoms, kad neduodate man ramiai gyventi. Dažnas Jūsų siūlo ir kaip labiau pagerinti LŽS internetinį laikraštį. Nemažai patarimų randu ir komentaruose prie jau paskelbtų straipsnių. Ypač aktyvus humoro mėgėjai. Dažnas iš jų siūlo laikraštyje įvesti naują rubriką, skirtą humorui ir satyrai. O šiandien, štai, gavau laišką iš mūsų žurnalistų patriarcho, docento Virgilijaus Juodakio, kuriam dažnokai nusiunčiu elektroniniu paštu ką nors juokingą

2013-07-23Svetainėje – dar dvi naujos rubrikos (12)

Mūsų Žurnalistų sąjungos svetainėje atsirado dar dvi naujos rubrikos: „Žurnalistų namuose“ ir „Sukaktys, jubiliejai“.

2013-07-21Svetainėje dvi naujos rubrikos (5)

Pradėjęs redaguoti LŽS internetinę svetainę, pažadėjau, kad ieškosiu ir naujų išraiškos formų. Netrukus pajutau, kad ne visos įdomios ir, mano nuomone, reikalingos žurnalistams temos telpa į jau nusistovėjusias svetainės rubrikas. Idėją sukurti naują rubriką „LŽS pirmininkas“ kilo besišnekant su mūsų sąjungos pirmininku.

2013-07-18Pora žodžių apie spaudos konferencijas (9)

Baigiasi vasara, atostogų metas, artėja politinis darbymetis, visuomeninės veiklos atgijimas, įgaus naują pagreitį Seimas, ministerijos, šveitimo, kultūros įstaigos. Su rugsėju atsinaujins visomenės politinis aktyvumas. Todėl dabar pakartotinai kreipiuosi į kolegas, kurie triūsia viešųjų ryšių baruose. Ir kuriems dažnai reikia rengti įvairiais spaudos konferencijas. Tada jums didžiausias rūpestis – kaip sukviesti į ją žurnalistus. Ir galvos skausmas, jei į Jūsų rengiamą spaudos konferenciją ateina tik vienas kitas kolega. Čia mes Jums galime padėti. Lietuvos žurnalistų sąjungos internetinė svetainė (www.lzs.lt) jau suaktyvino rubriką „Spaudos konferencijos“. Mes pasiruošę iš anksto skelbti informaciją apie visas Lietuvoje vykstančiais spaudos konferencijas.

2013-07-06Naujojo redaktoriaus žodis (13)

Laba diena, gerb. koleges ir kolegos, dabar pats vasaros dūkimas, atostogų ir įdomių kelionių metas, o aš, štai, užsivelku darbo drabužius ir pradedu administruoti LŽS internetinę svetainę.

2013-06-28(Ne) redaktoriaus žodis (2)

Paskutinį kartą rašau redaktoriaus žodį. Išeinu iš šių pareigų, nes pakvietė kiti darbai ir įsipareigojimai. Džiaugiuosi portale LZS.lt įgyta patirtimi. Mano siekis buvo įkvėpti gyvybę į kiek sustingusę Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainę. Sakyčiau, kad šis tikslas iš dalies buvo pasiektas. Labai tikiuosi, kad tinklalapis pulsuos gyvybe ir po mano pasitraukimo iš pareigų, kad jis džiugins skaitytojus naujomis temomis.

2013-05-27Apie ką tyli žurnalistai?

Pripažįstu, kad šio teksto pavadinimas gali kiek klaidinti. Kai kalbama apie žurnalistų tylėjimą, dažniausiai turima galvoje bandymą ką nors nuslėpti nuo visuomenės. Tokia formuluotė ypač patinka sąmokslo teorijų gerbėjams. Tačiau aš noriu čia pakalbėti apie kitą reiškinį – apie tylėjimą, kurį sąlygoja gilūs asmeniniai išgyvenimai.

2013-05-13Įasmeninta žurnalistika

Kam mokėti už visą laikraštį, jeigu skaitote, pavyzdžiui, tik sporto naujienas? Be to, kam mokėti už visas sporto naujienas, jeigu jums patinka, kaip jas pateikia vienas, konkretus žurnalistas? Tiesiog sumokėkite simbolinį mokestį ir skaitykite tik tai, ką rašo tas – jums patinkantis – autorius. Tokiu principu veikia internetinis olandų naujienų kanalas „De Nieuwe Pers“ („Nauja spauda“).
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media