2022 m. gruodžio 9 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Redaktoriaus žodis

*print*

Archyvas

 

2022-09-17„Lietuvos aidas“: Malaišiuose – skambi tradicinė Vaižgantinių šventė (8)

Šios dienos „Lietuvos aidas“ paskelbė straipsnį „Malaišiuose – skambi tradicinė Vaižgantinių šventė“

2022-09-16Prasmingas Genovaitės Burneikienės darbas – knyga „Lietuvių periodikos ištakos“ (6)

Žurnalistų namuose visuomenei buvo pristatyta Gengovaitės Burneikienės knyga „Lietuvių periodikos ištakos“. Į renginį, kurį teko vesti, susirinko gausus būrys žurnalistų, buvusių kolegės Genovaitės bendradarbių, jos giminės. Apie autorę ir jos knygą kalbėjo LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, profesorius Vytas Juozapas Urbonas, LŽS Senjorų klubo pirmininkas, poetas Ipolitas Skridla, knygą išleidusios leidyklos „Trys žvaigždutės“ vadovas, rašytojas Jeronimas Laucius, knygos viršelio autorius, dailininkas Albertas Vaidila, kolegės Genovaitės vyras Saulius Burneika, kiti.

2022-07-11Prasmingas Antano Račio gyvenimo kelias (4)

Leidykla „Trys žvaiždutės“ išleido Dalios Bukelienės sudarytą knygą „Iš Stebeikių kaimo pakraštėlio“, skirtą jos tėčiui, žymiam enciklopedininkui, vertėjui, LŽS nariui Antanui Račiui. Knygoje sudėti A. Račio prisiminimai bei po mirties rasti, niekur neskelbti jaunystėje sukurti eilėraščiai. A. Račio gyvenimo kelią bei kūrybinį palikimą apžvelgė šių eilučių autorius ir jo bendražygis, daktaras Algirdas Matulevičius.

2022-06-23SVEIKINU JANINAS, JANES IR JONUS!!! (4)

Stipriai spaudžiu dešinę ir nuoširdžiai sveikinu su vardadieniu, su visaliaudine švente – Joninėmis visas Janinas, Janes, Jonus, ir ypač sveikinu kolegas žurnalistus Joną Bazį, Joną Jackevičių, Joną Laurinavičių, Joną Paulauską, Joną Počepavičių ir Joną Staselį. Linkiu visiems tvirtos sveikatos, sėkmės gyvenime bei kūryboje ir visada saulėtos nuotaikos.

2022-05-12Erikas Kundreckas: „Labai norėtųsi, kad savo kūryba lavintume žiūrovo skonį“ (7)

LŽS narys Erikas KUNDRECKAS gyvena Akademijoje,Kauno rajone. Jis - prodiuseris ir scenaristas, lietuviškų televizijos serialų scenarijų autorius. Žurnalistikoje kelią kaip korespondentas jis pradėjo 1997 metais, su scenarijais dirba nuo 2007 metų. Šį kartą jį šnekina LŽS internetinio laikraščio redaktorius Vytautas ŽEIMANTAS.

2022-02-02Žurnalistų dainos – jau skamba! (20)

Šiandien į Žurnalistų namus iš spaustuvės atvežiau naujos knygos AČIŪ TAU, ŽEME. ŽURNALISTŲ DAINOS tiražą. Savo sumanymu ji, manau, yra gana unikali. Iki šiol Lietuvoje nieko panašaus nebuvo išleista. Nėra duomenų ir apie žurnalistų dainų knygų leidimą kaimyninėse ir tolimesnėse šalyse. Atrodo Lietuvos žurnalistai čia yra pirmeiviai. Knyga skiriama Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 100-mečiui.

2022-01-12Šiemet literatūrinė Ievos Simonaitytės premija skirta ir žurnalistei Jurgai Petronytei (5)

Šiemet 36-ąja literatūrine rašytojos Ievos Simonaitytės premija džiaugsis ne vienas kūrėjas. Komisijos sprendimu, apdovanoti nuspręsta dvi knygas ir tris jų autorius bei sudarytojus. Tradiciškai kasmet teikiama premija šį kartą atiteko poetei Daivai Molytei-Lukauskienei už poezijos knygą „Kaligrafijos eskizai“ bei žurnalistei Jurgai Petronytei ir muziejininkei Sondrai Simanaitienei už knygą „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“.

2021-12-07Baigiama rengti leidybai nauja knyga „Žurnalistai senjorai“. Ją planuojame išleisti 2022 metų pavasaryje (3)

LŽS Senjorų klubo Tarybos išvažiuojamame posėdyje, įvykusiame 2020 m. rugsėjo 3 dieną, Bubų kaime, jaukioje kolegos Gedimino Končiaus sodyboje, vienbalsiai buvo nutarta pradėti ruošti leidybai naują knygą „Žurnalistai senjorai". Knygą planuojama išleisti 2022 metų pavasaryje.

2021-12-06Politinė dezinformacija Lietuvos socialiniuose tinkluose (1)

Rašau baigiamąjį magistro darbą „Politinė dezinformacija socialiniuose tinkluose“. Darbo tikslas yra identifikavus pagrindinius dezinformacijos naratyvus įvertinti dezinformaciją Lietuvos socialiniuose tinkluose. Tyrimo metodas pasirinktas pusiau struktūruotas interviu su žiniasklaidos atstovais ir kitais šios srities ekspertais, siekiant surinkti informaciją dezinformacijos sklaidos ir reguliavimo tema Lietuvos socialiniuose tinkluose. Jūsų atsakymai į interviu klausimus padės giliau įžvelgti dezinformacijos ir cenzūros problematiką ir sprendimus iš praktinės pusės.

2021-11-01Praneškite apie savo naujas knygas

Gerbiamos Kolegės ir Kolegos, jei šiemet išleidote knygų ir norite, kad apie tai būtų paskelbta "Žurnalistikos" almanache, nurodydami bibliografinius duomenis, praneškite Domui Šniukui (domas.sniukas@hotmail.lt).

2021-10-16Kalbos šventė Šakių krašte: plačiai kalbėta apie žurnalistiką, apdovanotas kolega Antanas Andrijonas (10)

Mums buvo džiugu, kai Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo kvietimą dalyvauti 49-oje Šakių rajono Kalbos šventėje. Šiemet ji vyko jaukiame Kidulių dvare.

2021-10-03Vaižgantinės: artimas bendravimas su Juozo Tumo-Vaižganto aureole (8)

Vėl su grupe LŽS kolegų riedame į Vaižgantines, į Malaišius, lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo, kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinę. Mintyse bandau suskaičiuoti, kelintą kartą važiuoju į šį nedidelį Svėdasų krašto kaimelį, gal dešimtą, gal ir daugiau. Susimąstau, kodėl gi mane kiekvieną rudenį traukia Vaižgantinės?

2021-09-25LINKĖJIMAI NUO PUNTUKO (14)

Likimas, LŽS dėka, vėl buvo man malonus, leido su kolegomis žurnalistais aplankyti seną mano pažįstamą – Puntuką. Iš atminties neišdilo pirmasis, dar vaikystėje patirtas įspūdis, kai, pasipuošęs trumpomis kelnaitėmis, žiūrėjau į jį gerokai užvertęs galvą: Oi, koks jis didžiulis!

2021-09-17Kolega Stanislovas Balčiūnas ir jo Neringa - gintarinė Dievo ašara (9)

Dienos šviesą išvydo, sakyčiau, unikali dvitomė knyga, skirta Neringai, kurią šio leidinio iniciatorius, sudarytojas, redaktorius, kelių kraštotyrinių ekspedicijų į Neringą organizatorius, LŽS Senjorų klubo narys Stanislovas Balčiūnas ne be pagrindo pavadino „Gintarine Dievo ašara“.

2021-08-27Vladimiras Beresniovas ir jo naujas kūrybos almanachas „Smailiu žvilgsniu“ (12)

Pirmosios karikatūros 1998 metais sėkmingai sugulė į karikatūrų knygą, kurią jis pavadino savo kūrybiniu slapyvardžiu - „Vlaber“. Dabar, štai rankose turime subrandintą naują jo karikatūrų, aforizmų ir dedikacijų knygą „Smailus žvilgsnis“. Šią patrauklios išvaizdos knygą išleido spaustuvė „Morkūnas ir Ko".

2021-08-09LŽS nariui, ilgamečiui LTOK prezidentui, daktarui Artūrui Poviliūnui – tik 70! Nuoširdžiai sveikiname! (19)

Rugpjūčio 10 dieną LŽS nariui, vienam iš aktyviausių olimpinio judėjimo Lietuvoje atkūrėjui, ilgamečiui Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentui, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentui, daktarui Artūrui Poviliūnui sukanka 70 metų.

2021-07-30Algirdas Butkevičius: garsiai apie Biržų krašto garsintojus (3)

Ką tik iš gero kolegos, biržiečio žurnalisto Algirdo Butkevičiaus gavau jo naują knygą „Biržų krašto siluetai“. Manau, kad kolegos Algirdo viltys išsipildys. Jo gimtinė gavo gražų kultūros paminklą, kuris ne tik primins visiems skaitantiems Biržų krašto garsiuosius, bet ir skatins sekti gerais pavyzdžiais.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media