2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Redaktoriaus žodis

*print*

Archyvas

 

2017-10-16Žurnalistų desantas į Ventės Ragą (3)

Vieną jaunavedžių porą matėme ir mes. Jaunieji kabino “ištikimybės spyną”, turėjo darbo ir žurnalistai. Jolanta Jurkūnienė, Selemonas Paltanavičius, Adolfas Drungilas šnekino stoties darbuotojus, čia dirbančius savanorius, bus įdomios laidos per LRT radiją. Salomėja Pranaitienė su Gintautu Čepulėnu ruošė reportažą “Panoramai”. Blykčiojo Jūratės Mičiulienės fotoaparatas, bus nuotraukų “Lietuvos žinioms”. Rinko medžiagą Arūnas Marcinkevičius, bus įspūdžių, kuriuos paskelbs savaitraštyje “Savaitė”. Augustas Uktveris dirbo ir su diktofonu, ir fotoaparatu, vadinasi, bus fotoreportažas "Žaliajame pasaulyje". Kažką užsirašinėjo ir šių eilučių autorius…

2017-07-16Laikraštis "Echo" (1920-1940), Arkadijus Buchovas ir kiti jo redaktoriai (1)

Laikraštį “Echo” 1920 m. įkūrė iš Rusijos atvykęs satyrikas, dramaturgas, poetas, įvairių leidinių redaktorius Arkadijus Buchovas. 1920 m. spalio 22 d. jis įteikė Kauno miesto ir apskrities viršininkui pareiškimą leisti ir redaguoti laikraštį rusų kalba. Spalio 26 d. Kaune išėjo pirmasis “Echo” numeris.

2017-06-22Jono Vėlyvio romanas apie Joną Basanavičių – iš nebūties (6)

Šis rašinys prasidėjo nuo netikėto skambučio. Į Žurnalistų namus paskambino Eugenija Vėlyvienė, kolegos Jono Vėlyvio našlė ir tarė: “Išleidau Jono romaną apie Joną Basanavičių.”

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (39)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1810. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.

2016-09-08Ar gali žurnalistas dalyvauti rinkimų kampanijoje? (3)

Anksčiau į tokią rinkiminę veiklą įsitraukę ar įtraukti žurnalistai elgėsi įvairiai, nes jų veikla nebuvo konkrečiai reglamentuota. Tačiau šiemet buvo priimtas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuriuo turėtų vadovautis kiekvienas profesionalus žurnalistas. Šiame Kodekse yra ir nuostatų, kaip elgtis arba kaip nesielgti žurnalistui per įvairius rinkimus.

2016-09-06Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas – jau atskira knygele (1)

Naujasis Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas buvo priimtas Vilniuje 2016 metų vasario 29 dieną Viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime. Iki tol jį buvo galima paskaityti tik internete. Dabar šis mums, žurnalistams labai svarbus Kodeksas jau išleistas ir atskira knygele.

2016-06-23"Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje" jau 1000 straipsnių skirtu kolegų personalijoms (4)

Džiugu, kad žavios Joninių dienos išvakarėse mano kompiuteris parodė gražų skaičių – 1000. Taip, jau paruošta "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai" 1000 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms. Mes pradėjome rimtą ir visiems reikalingą darbą, kuriame savo istoriją. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" turi būti fundamentalus leidinys. Kitą panaši knyga nežinia kada pasirodys. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.

2016-06-20Žurnalistai išbandė naują traukinio maršrutą KAUNAS – BALSTOGĖ, kuris atveria įdomių kelionių galimybes

Birželio 18-oji įeis į Lietuvos transporto, ypač geležinkelių istoriją. Tadien iš Kauno geležinkelio stoties į Balstogę išvyko pirmieji keleiviai, panorę pasinaudoti naujuoju traukinio maršrutu KAUNAS – BALSTOGĖ. Kartu su jais kelionėn į Lenkiją išvyko ir didelė grupė Lietuvos žurnalistų, kuriuos pakvietė AB “Lietuvos geležinkeliai”.

2016-06-10Žurnalistai irgi žengė „Grūdo keliu“

Prisipažinsiu, su neslepiamu smalsumu priėmiau kvietimą surinkti grupę vilniečių žurnalistų, norinčių geriau suprasti ir pažinti dabartinio žemės ūkio problematiką. O proga tam pasitaikė puiki: įmonių grupė „KG Group“ su partneriais suorganizavo įspūdingą renginį, pavadintą dar įspūdingiau – „Grūdo kelias“.

2016-06-01Gera Aplinkos ministerijos iniciatyva – žurnalistų desantas į Telšius

Aplinkos ministerija parodė gerą iniciatyvą – pakvietė grupę žurnalistų keliauti į Telšius ir susipažinti su miesto teritorijos planavimu ir jo sprendinių įgyvendinimu. Kelione susidomėjo žurnalistai iš LRT radijo, “Valstiečių laikraščio”, “Lietuvos ryto”, “Lietuvos aido”, “Savaitės”, kitų leidinių.

2016-02-22"Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" - žurnalistams labai reikalinga (4)

Pernai, gruodžio 10 dieną mūsų svetainėje paskelbiau straipsnį "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje" jau daugiau kaip 500 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms!”. Dabar jau antraštėje puikuojasi skaičius “700”. Tai daug, ar mažai? Ar ne per lėtai dirbama? Paskaičiavau, kad vidutiniškai per darbo dieną spėju paruošti po 4 straipsnius.

2015-12-10"Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje" jau daugiau kaip 500 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms! (2)

Norėčiau prieš artėjančias Kalėdas su visais pasidžiaugti: "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai" jau yra paruošta daugiau kaip 500 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms. Tai nemažai. Žengtas gražus žingnis, pasiekta tam tikra tarpinė riba. Rašau “tarpinė”, nes dabar enciklopedijos vardyne jau yra 2092 pavardės.

2015-09-22Žurnalistai, ginkime lietuvių kalbą! (5)

Aukštadvaryje vykusiame Lietuvos žurnalistų sąjungos seminare, skirtame žurnalistams, dirbantiems regioninėje spaudoje, buvo gvildenamos įvairios temos. Viena iš jų, kurią pagarsino interneto portalo Alkas.lt įkūrėjas ir vyriausias redaktorius Jonas Vaiškūnas, mane rimtai sujaudino. Jis pakvietė žurnalistus palaikyti piliečių iniciatyvą “Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą”.

2015-09-11Ruošdami "Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją" padėkime vienas kitam (4)

Džiugu, kad LŽS internetinėje svetainėje įkurta nauja rubrika "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" susilaukė tokio didelio dėmesio. Kolegos ją komentuoja, susilaukiu daug skambučių, žmonės klausia, aiškinasi, pataria, informuoja apie pastebėtus netikslumus. Tačiau kai kurie kolegų komentarai prašosi patikslinimų.

2015-06-06LŽS svetainėje nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija (3)

LŽS internetinė svetainė pasipildė nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija". Šį, manau, fundamentalų leidinį prieš keletą metų nutarė išleisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Jau matau, kad ji tampa ne eiline rubrika. Mes iš jos tikimės labai daug. Joje ne tik skelbiame aktualiausią informaciją apie pasiruošimą leisti „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją", bet ir aiškiname kaip ji bus sudaryta, kokie reikalavimai bus keliami enciklopedijoje skelbiamiems straipsniams. Mes tikimės, kad naujoji rubrika paskatins ir Jūsų, gerbiamieji kolegos, aktyvumą. Juk enciklopediją užpildys straipsniai, kuriuos teks mums su Jumis parašyti. Šiuo metu jau yra paruošta apie 300 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms.

2015-05-12Atidarome naują rubriką – Žurnalistikos istorija (4)

Pradėjęs redaguoti Lietuvos žurnalistų sąjungos internetinį laikraštį, netrukus pajutau, kad jame trūksta kai kurių temų, nėra ir jas atspindinčių rubrikų. Viena iš jų – Žurnalistikos istorija. Lietuvos ir ne tik jos.

2015-05-09Senjorai žurnalistai – už Vilniaus metro (8)

Šį kartą LŽS Senjorų klubo tradicinis susirinkimas įvyko ne visai tradiciškai. Prasidėjo jis kaip įprasta – pirmąjį mėnesio trečiadienį 11 valandą, tačiau ne įprastoje Aktorių namų salėje, o…. autobuse, kurį mums suteikė Piliečių asociacijos "Metro sąjūdis" pirmininkas Juozas Zykus. “Ar norite jus daugiau sužinoti apie būsimą Vilniaus metro?” – neseniai paklausė Juozas Zykus. Mes pasakėme, kad – taip, norime. Todėl ir buvome pakviesti pasisvečiuoti Savanorių gatvėje 174A name įsikūrusioje Piliečių asociacijos "Metro sąjūdis" būstinėje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media