2023 m. rugsejo 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2023-08-07FORTŪNOS ENERGETINIS PALINKĖJIMAS „ NELIK PRIEŠKAMBARYJE“- RUGPJŪČIO 7–13 d.

Vasariškai nusiteikusi Fortūna sako, kad kiekviena priimta į sielą mintis gali net stebuklingai pakeisti Tavo gyvenimą. Todėl ir kartu su ja dalinuosi jos pačios man atsiųstomis gyvenimo tiesomis, kurios nieko nekainuoja, bet mąstančiam gali daug duoti.

2023-07-15Algirdas Kavaliauskas: Matyti, girdėti, suprasti

Tiek girdėjimas, tiek matymas visais laikais nuo daug ko priklausė, pavyzdžiui, nuo kalbančio socialinio statuso, nuo užimamų pareigų. Kuo aukščiau užkopęs socialinės hierarchijos laiptais, atrodo, turėtų būti labiau prakiutęs, daugiau žinantis, labiau gyvenimą išmanantis. Deja taip nėra, bent jau ne visada, nors taip turėtų būti.

2023-06-20PASTEBĖJIMAI IR PATARIMAI. IŠMINTINGI PASTEBĖJIMAI (1)

Kolega Jonas Paulauskas šį kartą atsiuntė žiupsnelį IŠMINTINGŲ PASTEBĖJIMŲ.

2023-06-12Ringailė Leščinkienė: fiksuoju akimirkas ir stengiuosi kitiems padėti realizuoti jų užfiksuotų akimirkų patirtį (1)

"Manau, kad sėkmė toks keistas dalykas: ji arba ateina, arba ne. Tarptautinė sėkmė man nusišypsojo dar dirbant Vilniuje, reklamos agentūroje VRS (Vilniaus reklamos studija). Jos vadovai man, jaunai 19-metei, patikėjo reklamos filmavimo darbus Baltarusijoje. Ten nebuvo lengva, bet buvo labai įdomu", - sako Ringailė Leščinkienė.

2023-05-05Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas D. K. Galicijos žurnalistikos premijai

Gegužės 3 d. minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas 2023 m. Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai. Paraiškas premijai gauti galima teikti iki šių metų liepos 31 d. 24 val.

2023-04-07Kviečiame žurnalistus dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“

Lietuvių kalbos draugija, „Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“.

2023-03-29Darbo ir poilsio laikui keliami reikalavimai: ką reikia žinoti žurnalistams?

VDI primena, kad dirbant svarbu užtikrinti darbo ir poilsio laikui keliamų reikalavimų laikymąsi. Maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko nesilaikymas yra darbo įstatymų pažeidimas.

2023-03-24Leidykla „Trys žvaigždutės“: Kūrybingas bendravimas su Tadžikistano žurnalistu ir rašytoju (2)

Tadžikistano žurnalistų sąjungos nariu, rašytoju Mamurali Ahmadali. Vasario mėnesį mūsų leidyklos išleistoje knygoje tadžikų kalba knygoje „Tu – mano pusė“ (tadž. „Ту – ними манӣ“) pateikiami 33 praktiniai patarimai, kurie turi padėti moteriai laimėti vyro meilę ir pasitenkinimą. Ji taip pat gali būti vadovu moterims, norinčioms būti pavyzdingomis žmonomis.

2023-03-20Kaip žurnalistui atskirti, kas yra psichologinis smurtas, ir tinkamai surinkti tą įrodančius duomenis

Kaip pažymi Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja-vyriausioji darbo inspektorė Liudmila Mironovienė, labai svarbu tinkamai surinkti įrodymus, kuriais remiantis būtų galima pripažinti psichologinio smurto buvimą. „Darbuotojų skundai dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo bei prašymai, pateikti darbo ginčų komisijoms, laikomi nepagrįstais, kai nėra pateikta objektyvių įrodymų arba jie nepakankami. Darbuotojų teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą ar priekabiavimą dažniai yra deklaratyvūs, paremti tik savo subjektyvia nuomone, įsitikinimais ir teiginiais, nepagrįsti jokiais įrodymais.“

2023-03-16Paroda „Laisvės keliu“, skiriama vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui

2023 m. kovo 22 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks parodos „Laisvės keliu“, skirtos vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui (balt. – Мікалай Статкевіч) atidarymas. Dalyvaus Vrublevskių bibliotekos direktorius S. Narbutas, Baltarusių partijos „Narodnaya Hramada“ atstovas E. Vilskis (Vilskij), Gudų kultūros draugijos vadovas A. Adamkovičius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas R. Motuzas.

2023-03-01Įteikti apdovanojimai lietuvių kalbos puoselėtojams

Lietuvos mokslų akademijoje įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) metų apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą. Tai jau devintą kartą skiriami apdovanojimai už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

2023-02-24Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia teikti paraiškas dėl 2023 m. vykdomų projektų finansavimo

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotus juridinius asmenis teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų dalinio finansavimo 2023 metais. Paraiškų bus laukiama iki 2023 m. gegužės 1 d.

2022-12-29Lietuviai užsienyje prieš beveik ketvirtį amžiaus (2)

Baltarusija, Latvija, Lenkija, Estija, Gruzija, Kazachija, Rusija, Ukraina, Uzbekija, Didžioji Britanija, JAV, Kanada, Prancūzija, Švedija... Šiose šalyse vienaip ar kitaip skambėjo lietuviškas žodis - vienur silpniau, kitur stipriau: turiu galvoje lietuviškas mokyklas, lituanistines mokyklas, lietuvių kalbos kursus, draugijas, bendruomenes, ar kaip kitaip pavadintus lietuviškuosius susivienijimus.

2022-12-23Rima Paukštė: raštai jungia vieną kartą su kita

„Gilinuosi į Gintaro Beresnevičiaus, Marijos Gimbutienės, Norberto Vėliaus, Ispanijos istorikų ir mitologų darbus. Kad atskleisčiau regiono raštų dvasią ir istoriją, turiu nerti į vietovės istorines ištakas, analizuoti gyvenimo būdą, moters įvaizdį pasirinktoje laiko tėkmėje. Taip jau yra, kad moteris yra pilnatvės puoselėtoja, nuo jos priklauso namų grožis, stalo gausa, gėlynai, jaukumas ir meilė. Radusi naujus raštus, priimu tai kaip gyvenimo dovaną, nes raštai yra nesibaigianti gyvenimo filosofija“, – pasakojo R. Paukštė.

2022-12-16Ukrainos graikų apeigų katalikų vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas: Kalėdas švęsime kaip Šventoji Šeima, tamsoje ir šaltyje

„Sustabdykite karinius veiksmus, nustokite mus žudyti, tai bus pirmas žingsnis link tikros ir ilgalaikės taikos“, – taip ukrainiečiai atsako į rusų kalbas apie taikos derybas. Tai priminė ir Ukrainos graikų apeigų katalikų vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas, Kyjive susitikęs su keliais tarptautinių katalikiškų portalų žurnalistais, kurių kelionę į Ukrainą ir Lenkiją, vykusią pastarosiomis dienomis, surengė šių dviejų šalių ambasados prie Šventojo Sosto.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media