2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2023-04-07Kviečiame žurnalistus dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“

Lietuvių kalbos draugija, „Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“.

2023-03-29Darbo ir poilsio laikui keliami reikalavimai: ką reikia žinoti žurnalistams?

VDI primena, kad dirbant svarbu užtikrinti darbo ir poilsio laikui keliamų reikalavimų laikymąsi. Maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko nesilaikymas yra darbo įstatymų pažeidimas.

2023-03-24Leidykla „Trys žvaigždutės“: Kūrybingas bendravimas su Tadžikistano žurnalistu ir rašytoju (2)

Tadžikistano žurnalistų sąjungos nariu, rašytoju Mamurali Ahmadali. Vasario mėnesį mūsų leidyklos išleistoje knygoje tadžikų kalba knygoje „Tu – mano pusė“ (tadž. „Ту – ними манӣ“) pateikiami 33 praktiniai patarimai, kurie turi padėti moteriai laimėti vyro meilę ir pasitenkinimą. Ji taip pat gali būti vadovu moterims, norinčioms būti pavyzdingomis žmonomis.

2023-03-20Kaip žurnalistui atskirti, kas yra psichologinis smurtas, ir tinkamai surinkti tą įrodančius duomenis

Kaip pažymi Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja-vyriausioji darbo inspektorė Liudmila Mironovienė, labai svarbu tinkamai surinkti įrodymus, kuriais remiantis būtų galima pripažinti psichologinio smurto buvimą. „Darbuotojų skundai dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo bei prašymai, pateikti darbo ginčų komisijoms, laikomi nepagrįstais, kai nėra pateikta objektyvių įrodymų arba jie nepakankami. Darbuotojų teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą ar priekabiavimą dažniai yra deklaratyvūs, paremti tik savo subjektyvia nuomone, įsitikinimais ir teiginiais, nepagrįsti jokiais įrodymais.“

2023-03-16Paroda „Laisvės keliu“, skiriama vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui

2023 m. kovo 22 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks parodos „Laisvės keliu“, skirtos vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui (balt. – Мікалай Статкевіч) atidarymas. Dalyvaus Vrublevskių bibliotekos direktorius S. Narbutas, Baltarusių partijos „Narodnaya Hramada“ atstovas E. Vilskis (Vilskij), Gudų kultūros draugijos vadovas A. Adamkovičius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas R. Motuzas.

2023-03-01Įteikti apdovanojimai lietuvių kalbos puoselėtojams

Lietuvos mokslų akademijoje įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) metų apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą. Tai jau devintą kartą skiriami apdovanojimai už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

2023-02-24Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia teikti paraiškas dėl 2023 m. vykdomų projektų finansavimo

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotus juridinius asmenis teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų dalinio finansavimo 2023 metais. Paraiškų bus laukiama iki 2023 m. gegužės 1 d.

2022-12-29Lietuviai užsienyje prieš beveik ketvirtį amžiaus (2)

Baltarusija, Latvija, Lenkija, Estija, Gruzija, Kazachija, Rusija, Ukraina, Uzbekija, Didžioji Britanija, JAV, Kanada, Prancūzija, Švedija... Šiose šalyse vienaip ar kitaip skambėjo lietuviškas žodis - vienur silpniau, kitur stipriau: turiu galvoje lietuviškas mokyklas, lituanistines mokyklas, lietuvių kalbos kursus, draugijas, bendruomenes, ar kaip kitaip pavadintus lietuviškuosius susivienijimus.

2022-12-23Rima Paukštė: raštai jungia vieną kartą su kita

„Gilinuosi į Gintaro Beresnevičiaus, Marijos Gimbutienės, Norberto Vėliaus, Ispanijos istorikų ir mitologų darbus. Kad atskleisčiau regiono raštų dvasią ir istoriją, turiu nerti į vietovės istorines ištakas, analizuoti gyvenimo būdą, moters įvaizdį pasirinktoje laiko tėkmėje. Taip jau yra, kad moteris yra pilnatvės puoselėtoja, nuo jos priklauso namų grožis, stalo gausa, gėlynai, jaukumas ir meilė. Radusi naujus raštus, priimu tai kaip gyvenimo dovaną, nes raštai yra nesibaigianti gyvenimo filosofija“, – pasakojo R. Paukštė.

2022-12-16Ukrainos graikų apeigų katalikų vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas: Kalėdas švęsime kaip Šventoji Šeima, tamsoje ir šaltyje

„Sustabdykite karinius veiksmus, nustokite mus žudyti, tai bus pirmas žingsnis link tikros ir ilgalaikės taikos“, – taip ukrainiečiai atsako į rusų kalbas apie taikos derybas. Tai priminė ir Ukrainos graikų apeigų katalikų vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas, Kyjive susitikęs su keliais tarptautinių katalikiškų portalų žurnalistais, kurių kelionę į Ukrainą ir Lenkiją, vykusią pastarosiomis dienomis, surengė šių dviejų šalių ambasados prie Šventojo Sosto.

2022-12-05Žurnalistė Daiva Žeimytė – Bilienė: kaip išgyventi krizinius laikotarpius

Žurnalistė Daiva Žeimytė – Bilienė su profesionalų komanda sukūrė mokymus, kuriuose mokys kaip išgyventi krizinius laikotarpius.

2022-12-02Tilžės aktas nesudegė: metų metus ieškotas lobis slypėjo muziejaus archyvuose

Tilžės aktas, Mažosios Lietuvos dokumentas, savo svarba beveik prilygstąs Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės deklaracijai – tarsi dar vienas lietuviškasis Gralis, kurio originalas ieškotas metų metus, beveik praradus viltį jį surasti. Vis dėlto artėjant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, paaiškėjo, kad originalus šis istorinės svarbos lobis slypėjo Vytauto Didžiojo karo muziejaus archyvuose.

2022-11-29Česlovas Iškauskas: Vilnius "miręs", o kaip jis gimė? (6)

Žurnalistas Česlovas Iškauskas, pratęsdamas diskusiją apie Vilnių jo 700-ųjų metinių proga, kelia įdomią sostinės atsiradimo versiją.

2022-11-24Donatas Šimukauskas: jei moki fotografuoti – fotografuoji, rašyti – rašai  (1)

Prisėdus puodeliui arbatos su aktoriumi DONATU ŠIMUKAUSKU išsyk pasidaro aišku – vienas ryškiausių Lietuvos kino ekranų blogiukų šiurpinančias charakterio savybes palieka filmavimo aikštelėje. Gyvenime Donatas – atsipalaidavęs, malonus ir šiltas žmogus, abiem kojom stovintis ant žemės. Nieko keista, kad su juo dirbti nori visas būrys Lietuvos ir užsienio režisierių. Vos per pastaruosius 2 metus aktoriaus filmografija pasipildė net 17 pavadinimų: 8-iais filmais ir 9-iais serialais. Apie įspūdingą karjerą, savirealizaciją bei tai, kaip Donatui pavyksta išvengti profesinio nerimo, su aktoriumi kalbėjosi VAIDA BARANOVĖ.

2022-11-18LATGA: kviečiame į diskusiją „Dirbtinio intelekto panaudojimas kino industrijoje“

Kartu su tarptautiniu kino festivaliu „Scanorama“ kviečiame dalyvauti diskusijoje „Dirbtinio intelekto panaudojimas kino industrijoje“. Diskusija vyks lapkričio 20 d. 11 val. viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ Konferencijų salėje. Renginys nemokamas, planuojama trukmė – 1 val. 30 min.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media