2024 m. vasario 24 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2013-11-29Konsultacijos paraiškų teikėjams 2014 m. projektų finansavimui

Siekdama efektyvios informacijos sklaidos, Lietuvos kultūros taryba kartu su Kultūros ministerija organizuoja susitikimus-konsultacijas, planuojantiems teikti projektų paraiškas Lietuvos kultūros tarybos skelbiamiems konkursams daliniam finansavimui gauti. Susitikimų metu Lietuvos kultūros tarybos ir Kultūros ministerijos atstovai atsakys į klausimus, susijusius su projektų paraiškų pildymu.

2013-11-29LRT – Lietuvą su pasauliu jungianti arterija

Nacionalinis transliuotojas per visą savo 87 metų istoriją dar nėra dirbęs tokiomis apsukomis, kaip šiomis dienomis, Vilniuje vykstant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, į kurį akredituota per 1000 žurnalistų – daugiausia Lietuvos istorijoje. Svarbiausią šio pusmečio Europos Sąjungos renginį tiesiogiai Europai ir pasauliui transliuojantis Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija vien ketvirtadienį (11.28) perdavė beveik 100 tiesioginių reportažų į užsienį.

2013-11-2615min.lt žurnalistei Laurynai Vireliūnaitei – asmeninė aplinkos ministro Valentino Mazuronio padėka  (1)

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis 15min.lt žurnalistei Laurynai Vireliūnaitei paskyrė asmenišką padėką. Žurnalistė išsiaiškino, kad Aplinkos ministerijai siūlytą įsigyti „Volkswagen Phaeton“ Susisiekimo ministerija nusipirko daug pigiau, o tai padėjo akyliau įvertinti pasiūlymą ir atsisakyti neekonomiško pasiūlymo.

2013-11-25DISKUSIJA "TRAUMA IR ŽURNALISTIKA" (1)

Šiuolaikinių medijų atstovai, dažnai savo veikloje susiduria su traumomis, katastrofomis ir nelaimėmis. Žurnalistai, rengiantys reportažus apie sukrečiančius įvykius, gali patirti psichologinių sukrėtimų, jų parengta vaizdinė ar garso medžiaga, gali turėti stiprų emocinį poveikį žiūrovui arba klausytojui. Diskusija vyks 2013 m. lapkričio 28 d. 11 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Konferencijų salėje (Universiteto g. 9 - 201) anglų kalba.

2013-11-25Žurnalistai kviečiami į mokslinę-praktinę konferenciją „MENO ĮTAKA ŽMOGAUS SVEIKATAI"

Rytoj, lapkričio 26 d., antradienį, 14 val. Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39, Didžioji s.) prasidės mokslinė-praktinė konferencija „MENO ĮTAKA ŽMOGAUS SVEIKATAI", skirta šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, vaikų ligų gydytojams, gydytojams psichiatrams, bendrosios praktikos slaugytojams, bendruomenės slaugytojams, psichikos sveikatos slaugytojams.

2013-11-15Europos žurnalistų federacija pasmerkė STT veiksmus prieš Lietuvos žiniasklaidą  (2)

Europos žurnalistų federacija sukritikavo Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) reidą BNS redakcijoje, pavadindama tai politiniais bandymais užčiaupti spaudą. „Mes stipriai smerkiame diktatorišką reidą BNS redakcijoje ir Lietuvos teismo įsakymą žurnalistams atskleisti savo konfidencialius informacijos šaltinius“, – pranešime teigia federacijos prezidentas Mogensas Blicheris Bjerregardas.

2013-11-15Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos pareiškimas: Už žodžio ir informacijos laisvę – solidariai!

Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija (NRMLL) yra sunerimusi šiomis dienomis stebėdama kolegų situaciją iš naujienų agentūros BNS. Palaikome Lietuvos žurnalistų sąjungos paskelbtą poziciją, kad minėtos agentūros žurnalistai, siekdami ginti viešą interesą, informavo Lietuvos visuomenę apie galimas grėsmes jai ir tokiu būdu padarė milžinišką paslaugą visuomenei.

2013-11-13Tomas Venclova apdovanotas aukščiausiu Lenkijos Respublikos apdovanojimu – Didžiuoju kryžiaus ordinu

Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga Lenkijos Respublikos Prezidentas Bronislawas Komorowskis už nepaprastus nuopelnus stiprinant tarpkultūrinį dialogą, humanizmo idėjų sklaidą ir kultūrinio Lenkijos paveldo populiarinimą Didžiojo kryžiaus ordinu apdovanojo rašytoją, vertėją, publicistą Tomą Venclovą.

2013-11-09Kvietimas žurnalistams: “Kokia bus „Dainų dainelė“ 2014-aisiais?”

Jau greitai LRT eteryje – jubiliejinė, 40-metį švenčianti „Dainų dainelė“. Pirmadienį, lapkričio 11 d. 12.15 val. LRT klube bus pasirašoma sutartis dėl konkurso transliavimo per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Kokia bus „Dainų dainelė“ 2014-aisiais?

2013-11-07Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia dalyvauti Atviruko ir plakato konkurse, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai paminėti

Lietuvos nacionalinio muziejaus filialas Signatarų namai septintą kartą rengia mokinių meninės kūrybos konkursą, skirtą Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti. Konkursas skiriamas integruotoms istorijos ir dailės pamokoms.

2013-11-06Žurnalo „National Geographic“ lapkričio mėnesio numeryje - pirmą kartą žurnalo istorijoje spausdinamas Lietuvos autorių straipsnis ir fotografijos (1)

Žurnalo „National Geographic“ lapkričio mėnesio numeris lietuviams - ypatingas. Jame pirmą kartą žurnalo istorijoje spausdinamas Lietuvos autorių straipsnis bei fotografijos. Žilvinas Vasiliauskas, Berta Tilmantaitė ir Giedrius Dagys pasakoja apie vieną iš rečiausiai apgyvendintų planetos sausumos paviršių - Evenkiją (Sibiras, Krasnojarsko sritis ties poliaračiu) ir per ją nusidriekiantį ledo kelią „zimniką

2013-11-04Žurnalistai kviečiami į konferenciją Rytų ir Vidurio Europai “Pažangūs keliai ekonomikos augimo ir socialinės sanglaudos link”  (2)

Konferencija įvyks 2013 lapkričio 11 dieną Vilniuje, viešbutyje “BEST WESTERN” (Konstitucijos pr. 14) Į konferenciją kviečiami žurnalistai ir visi besidomintys Rytų ir Vidurio Europos politinėmis, ekonominėmis ir socialinėmis problemomis. Dalyvių registracija vyks nuo 9 val.

2013-10-23LRT administracinės komisijos pirmininku išrinktas Linas Gusarovas

Antradienį posėdžiavusiai LRT tarybai prisistatė naujai suformuotos nacionalinio transliuotojo patariančios institucijos – LRT Administracinės komisijos – nariai: finansininkai Ieva Augustinavičienė, Linas Gusarovas, Rimas Kanevičius, vadybos specialistas Tadas Šarapovas ir rašytojas bei leidėjas Valentinas Sventickas. Administracinės komisijos pirmininku išrinktas Linas Gusarovas

2013-10-14Diskusiją tema: „ Kaip ginamas Konstitucijos 25 straipsnis?“.

Atsižvelgiant į pastarojo meto įvykius, kuomet buvo sureaguota į paskleistą dezinformaciją apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, Spalio 16 d. Parlamentinė grupė ,,Už istorinę atmintį ir teisingumą“ Seime rengia diskusiją tema: „ Kaip ginamas Konstitucijos 25 straipsnis?“.

2013-10-14Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą ministerijos įsteigtoms 2013 metų premijoms gauti

Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą ministerijos įsteigtoms 2013 metų premijoms gauti. Pretendentus premijoms prašome siūlyti iki 2013 m. lapkričio 15 d. Dokumentų, kuriuos reikia pateikti kartu su pasiūlymais, sąrašai - premijų nuostatuose.

2013-10-12Kultūros ministras Š.Birutis: PBK parodyta laida žeidžia mūsų valstybę ir turime užtikrinti, kad ateityje būtų užkirstas kelias tokiam turiniui

Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovu Edmundu Vaitiekūnu, kuris ministrą supažindino su komisijos sprendimu dėl PBK.„Turime užtikrinti, kad ateityje būtų užkirstas kelias tokiam turiniui“, - sako ministras Šarūnas Birutis

2013-10-10Komisija laikinai sustabdė ne Europos Sąjungoje pagamintų „PBK Lithuania“ laidų retransliavimą Lietuvoje (1)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (Komisija) spalio 9 d. svarstė televizijos programoje „PBK Lithuania“ (Pervij Baltijskij kanal - PBK) spalio 4 d. transliuotą laidą „Žmogus ir įstatymas“, kurioje buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas. Komisija, remdamasi Visuomenės informavimo įstatymu, draudžiančiu tokios informacijos skelbimą, nusprendė įpareigoti Lietuvos jurisdikcijai priklausančius retransliuotojus laikinai 3 mėn. sustabdyti PBK programą sudarančių ne Europos Sąjungos šalių laidų retransliavimą Lietuvoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media