2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2013-07-16Ar turime žurnalistą, vertą Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos? (4)

Kultūros ministerija paskelbė kvietimą kūrybinėms sąjungoms, asociacijoms ir kitiems juridiniams asmenims siūlyti kūrėjus, kurie pretenduotų gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją. Šios premijos teikiamos kasmet nuo 1989-ųjų už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios kultūros ir meno premijos. Premijos laureatais yra tapę ir keletas žurnalistų bei su žurnalistika susijusių kitų profesijų atstovų.

2013-07-14Kūrybos komunikacijos ir Žurnalistikos stojamųjų egzaminų – kūrybinių konkursų rezultatai (1)

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete surengti du stojamieji egzaminai – kūrybiniai konkursai į Kūrybos komunikacijos bakalauro studijas ir į Žurnalistikos bakalauro studijų programą. Į Kūrybos komunikacijos studijų programą egzaminą norėjo įveikti 175, į Žurnalistiką – 121 pretendentas

2013-07-03Žurnalistų namuose - diskusija apie Lietuvos valstybės kūrimo iššūkius

Liepos 4 d. (ketvirtadienį) 17 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) prisijungdami prie artėjančios liepos 6-osios šventės žurnalistai rengia vakarą-diskusiją tema „Valstybę kurti galime tik kalbėdamiesi".

2013-06-25Šeštoji Mato Šalčiaus premija bus įteikta Kristinai Stalnionytei

Garsus tarpukario visuomenės veikėjas, keliautojas, rašytojas ir žurnalistas Matas Šalčius savo neilgą 50 metų gyvenimą skyrė dviem pagrindiniams dalykams – Lietuvos vardo garsinimui ir kelionėms. Tai buvo žmogus idealistas, paaukojęs savo asmeninį gyvenimą vardan pasaulio pažinimo, todėl daugelio buvo nesuprastas ir laikomas keistuoliu. Šiandien galime sakyti, kad visas pasaulis ir laikosi ant tokių, gerąja prasme, keistuolių. Žmonės keliaujantys vieni, be draugų taip pat laikomi vienišais keistuoliais, nes jiems svarbesnė yra kelionės kokybė, nei kiekybė.

2013-06-17„Auksinės plunksnos“ – jauniesiems Alytaus dailininkams

Birželio 14-ąją, per Alytaus miesto gimtadienio šventės atidarymą, Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius „Auksinėmis plunksnomis“ apdovanojo skyriaus išrinktus 2013-ųjų Metų žmones.

2013-06-12Žurnalistų viešnagė Alytuje (1)

Savaitgalyje Alytuje lankėsi sporto žurnalistų delegacija, vadovaujama laikraščio „Lietuvos rytas“ sporto skyriaus vedėjo Gintaro Nenartavičiaus.

2013-06-10Seminaras „Pensijų, pašalpų skyrimo ir mokėjimo aktualijos. Autorių socialinis draudimas“

LŽS Vilniaus skyrius š.m. birželio 14 d. (penktadienį) 14 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilniuje) organizuoja seminarą „Pensijų, pašalpų skyrimo ir mokėjimo aktualijos. Autorių socialinis draudimas“.

2013-06-07Kolegos Juozo Stasino dėka – memorialinė lenta garsiam gamtosaugininkui

Per Pasaulinę aplinkos dieną, Vilniuje, Donelaičio g. 16 buvo atidengta nauja memorialinė lenta gamtos riteriu tituluotam aplinkosaugos korifėjus Viktorui Bergui. Per iškilmes kalbėjo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas, profesorius Algimantas Stanaitis, V.Bergo kraštietis, žinomas Ukmergės gamtosaugininkas Jonas Stakauskas, kiti.

2013-05-25Klaipėdos žurnalistai atidarė vasaros sezoną

Keliauti ir patirti naujų įspūdžių labai mėgstantys uostamiesčio žurnalistai karštą gegužės savaitgalį išsiruošė į žygį vaizdingomis Klaipėdos rajono kalvomis, vadinamomis „mažąja Šveicarija".

2013-05-22Konkurso rezultatai anuliuojami

Lietuvos žurnalistų sąjungos Žurnalistinių tyrimų fondo vertinimo komisija nutarė anuliuoti konkurso „Šilumos ūkis: politinių ir ekonominių interesų įtaka visuomenei (Ukmergės atveji)“ rezultatus.

2013-05-21Paremkime LŽS Žurnalistinių tyrimų fondą

Jei jaučiate, kad šiandien Lietuvos žiniasklaidoje trūksta objektyvių žurnalistinių tyrimų ir manote, kad galime patys paskatinti šią žurnalistų veiklą prisidėdami bent simboliškai prie tokių tyrimų vykdymo, paremkite naują, iki šiol Lietuvoje analogų neturinčią iniciatyvą – LŽS Žurnalistinių tyrimų fondą.

2013-05-21Algimantas Jazdauskas: žmonės iš saulės

Vilniuje, Žurnalistų namuose buvo pristatyta žurnalisto, valstybės pripažinto meno kūrėjo Algimanto Jazdausko knyga „Žmonės iš saulės“. Kartu buvo paminėtas ir pasaulinės Raudonojo Kryžiaus (RK)organizacijos 150-metis.

2013-05-13Klaipėdos žurnalistams įteikti ŽENIA apdovanojimai

Penktadienį Klaipėdos žiniasklaidos atstovų bendruomenė išsidalino tradiciniais tapusius apdovanojimus „ŽENIA”. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Žurnalisto Entuziasto Nepriklausomo Informatoriaus (ŽENIA) apdovanojimai nusipelniusiems uostamiesčio žurnalistams buvo įteikti jau 13-ą kartą.

2013-05-10Aplankyta „Lituanicos“ žūties vieta

Kuomet paklausiau vienos grasios žurnalistės, lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno biografijų tyrėjos, ar ji lankėsi Soldine, išgirdau atsakymą, kad ji po piligrimines keliones nevažinėja, o nuosekliai dirba archyvuose su dokumentais. Tai mane ne tik nustebino, tačiau ir nuliūdino...

2013-05-10Kelios mintys pasklaidžius Baltarusijos žurnalą „Žurnalist“

Būdamas Minske pasidomėjau baltarusiškos periodinės spaudos kainomis. Pasirodo, kad laikraščiai Baltarusijoje žymiai pigesni, negu Lietuvoje. Įprasto formato, šešiolikos puslapių spalvotas laikraštis ten kainuoja apie 50-70 centų. Respublikinis laikraštis „Zviazda“, kurio korespondentu Lietuvoje dirbu jau antri metai, kainuoja 1500 baltarusiškų rublių. Tai dabartiniu kursu būtų 0,5 lito.

2013-05-07Pratęsiamas žurnalistinių tyrimų konkursas „Būk pilietiškas. Vartok atsakingai

Informuojame, kad žurnalistinių tyrimų konkursas "Būk pilietiškas. Vartok atsakingai" pratęsiamas iki 2013 m. birželio 6 d. (imtinai).

2013-05-07Kvietimas

Gegužės 7-ąją minėsime profesinę šventę. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos iškilmingas minėjimas prasidės Vilniuje, Žurnalistikos instituto kiemelyje (Maironio g. 7).
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media