2024-05-24Šiauliečių savaitraštis „Etaplius“: Žurnalisto smalsumas vedė ir tebeveda pirmyn (1)
Gegužės 28-ąją savaitraščiui „Etaplius“ sukaks 20 metų. Visuomenei ir žiniasklaidai transformuojantis į gyvenimą, nepaleidžiant iš rankų išmaniųjų telefonų ir sukantis milžiniškos informacijos sraute, savaitraštis vis dar turi kone 7 tūkst. skaitytojų. Tų, kurie vertina kokybišką turinį, lėtesnį gyvenimą ir profesionalų atrinktą informaciją. Kaip savaitraštis apskritai gimė, kokius iššūkius teko ir tenka įveikti žurnalistams anuomet ir dabar? Apie tai diskutuoja pirmoji savaitraščio vyr. redaktorė Jūratė Sobutienė, redaktorė Gitana Zubienė ir dabar laikraščiui vadovaujanti vyr. redaktorė Oksana Laurutytė.
2024-04-24Medijų rėmimo fondas: Kviečiame teikti pasiūlymus būsimiems konkursams
Fondo Taryba, siekdama tobulinti šiuo metu galiojančias Medijų rėmimo fondo finansuojamų projektų teikimo taisykles, siekia išklausyti visų esamų bei būsimų pareiškėjų pastabas, apsvarstyti pasiūlymus, siekia konstruktyvaus dialogo, bendradarbiavimo bei skaidrumo.
Fondo administracija kviečia visus teikti pastabas ir pasiūlymus dėl turinio kokybės vertinimo, poveikio rodiklių bei dėl kiekybinių rodiklių vertinimo el. paštu: info@medijufondas.lt.
2024-04-02 35-eri metai spaudos leidyboje:prisimename Edvardą Šiugždą
Nuo 1975 m. E. Šiugžda įsitraukė į katalikiškos pogrindžio organizacijos „Eucharistijos bičiuliai” veiklą. Jis dalyvavo šios organizacijos slaptuose susitikimuose Kaune – Žaliakalnyje, Šančiuose, Vilijampolėje. Eucharistijos bičiulių veikla buvo sekama KGB. Nuo 1979 m. jis ėmėsi rašyti straipsnius į tokius leidinius kaip „LKB kronika“, „Aušra”, nuo 1980 m. – į „Rūpintojėlį”. Paskui prisidėjo prie pastarojo leidinio redagavimo, tapo aktyviu „Rūpintojėlio” bendradarbiu. Savo straipsnius į pogrindžio spaudą perduodavo per kun. Alfonsą Svarinską, seseris Adą Urbonaitę, Juliją Kuodytę ir kitus žymius disidentus.
2024-03-23Žurnalistas Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti ministrę, LRT etikos kontrolierės sprendimas panaikintas (1)
Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą.
Teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė penktadienį paskelbė, kad LRT etikos kontrolierė viršijo savo įgaliojimus. Pasak teisėjos, asmuo turi teisę kritikuoti valdžią.
2024-03-06Knygos „Žurnalistika Lietuvoje. Žurnalistų laisvė, saugumas ir įtakos“ pristatymas. Kviečiame!
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto mokslininkai išleido naują knygą - „Žurnalistika Lietuvoje. Žurnalistų laisvė, saugumas ir įtakos“. Knygos pristatymas vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje, kovo 12 d., 17.30 val.
Knygos pristatyme dalyvaus autoriai: dr. Deimantas Jastramskis, dr. Giedrė Plepytė-Davidavičienė, dr. Rūta Kupetytė. Renginį moderuos Lietuvos žurnalistikos centro vadovė dr. Džina Donauskaitė. Kviečiame!
2023-12-08 MININT VILNIAUS ĮKŪRIMO 700-ĄSIAS METINES VILNIAUS PERIODINĖ SPAUDA: RAIDOS ISTORIJA
Šiemet minint Vilniaus miesto įkūrimo 700-ąsias metines, verta prisiminti ir spaudos Vilniuje atsiradimo aplinkybes. Kaip žinoma, pirmųjų spaudos leidinių pasirodymas Vakarų Europoje tiesiogiai susijęs su vokiečio Johano Gutenbergo išradimu. Šis Mainco miesto spaustuvininkas modernizavo tada naudotas spausdinimo stakles ir pasiūlė visiškai naują teksto rinkimo iš atskirų spaudmenų principą, pačius spaudmenis liejant iš metalo lydinio. 1445 m. J. Gutenbergas tokiu būdu išspausdino savo pirmąją knygą lotynų kalba „Sibilės knyga“ ir pats įgyvendino naująjį spaudos metalo renkamais spaudmenimis išradimą. 1455 m. J. Gutenbergas išleido „Bibliją“, 1457 m. – psalmyną „Psalmorum codex“. Netrukus J. Gutenbergo išradimu ėmė plačiai naudotis dauguma Europos spaustuvių. Jos spausdino įvairaus turinio knygas, kalendorius, naujienų rinkinius. Išradimas galėjo būti pritaikytas ir laikraščiams bei žurnalams spausdinti.