2018 m. kovo 22 d., Ketvirtadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-03-06Pretendentai į LRT generalinio direktoriaus postą susirungs po 2 savaičių

Uždarame LRT tarybos posėdyje antradienį paaiškėjo visi 12 pretendentų į LRT generalinio direktoriaus postą. Trys kandidatai nesutiko viešinti savo pavardžių. Atplėšus kandidatų pateiktus vokus su reikiamais dokumentais, paaiškėjo, kad kvalifikacinius reikalavimus atitiko ir į pokalbį kovo 20 d. bus kviečiami 12 kandidatų. Devyni pretendentai sutiko būti atskleisti.

2018-02-15Penkiems LRT žurnalistams – valstybiniai apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Tarp jų – ir penki LRT žurnalistai bei laidų vedėjai: Zita Kelmickaitė, Jolanta Kryževičienė, Sofija Lapėnienė, Vykintas Pugačiauskas ir Audrius Rakauskas.

2018-02-08Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie metinius rezultatus: 2017 m. – rekordinis skundų skaičius per pastaruosius 10 metų

Pernai Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba gavo 253 skundus (palyginimui 2016 m. – 203). Tai didžiausias gautų skundų skaičius nuo 2007 m.

2018-01-30„Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“ tiesiogiai transliuos susivienijusios žiniasklaidos priemonės

Kviečiame visą Lietuvą ir tautiečius, gyvenančius svetur, dalyvauti istoriniame įvykyje – stebėti „Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“, kuri bus tiesiogiai transliuojama pagrindiniuose iniciatyvos žiniasklaidos kanaluose. Konferencijos transliaciją įgyvendina DELFI ir LRT, ją taip pat bus galima stebėti portaluose „15min.lt“, „ziniuradijas.lt”.

2018-01-28„Auksinės bitės“ apdovanoti geriausi LRT darbuotojai

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau septynioliktą kartą nusilenkė tiems, kurių darbu didžiuojasi, tiems, kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu puošia visuomeninio transliuotojo eterį. LRT darbuotojams išdalinta daugiau nei 15 „Auksinių bičių“ statulėlių, dvi iš jų teko kolegų duetams, pagerbtas ir „Metų žmogus“ bei pirmasis televizijos transliacijos režisierius.

2018-01-28“Lietuvos žinios”: #100LT: kaip gimė Vasario 16-oji

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau septynioliktą kartą nusilenkė tiems, kurių darbu didžiuojasi, tiems, kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu puošia visuomeninio transliuotojo eterį. LRT darbuotojams išdalinta daugiau nei 15 „Auksinių bičių“ statulėlių, dvi iš jų teko kolegų duetams, pagerbtas ir „Metų žmogus“ bei pirmasis televizijos transliacijos režisierius.

2018-01-26Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 11 dalis

Kaunietis kolega Romas Bacevičius tęsia savo interviu seriją "Bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai". Šį kartą - pokalbis su Laisve LINKUVIENE, 1991 metais dirbusia Pedagoginio instituto leidžiamo laikraščio „Tarybinis pedagogas“ korespondente.

2018-01-24LRT kuria Interneto departamentą

Nuo vasario 1-osios LRT bus steigiamas Interneto departamentas, užtikrinsiantis visų LRT valdomų medijų (televizijos, radijo, portalo, socialinių tinklų) integraciją ir sklandų pateikimą interneto vartotojui. Pertvarkos koncepcija pristatyta antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje.

2018-01-19“Lietuvos žinios”: #100LT: kaip gimė Vasario 16-oji

“Lietuvos žinios” / lzinios.lt pristato multimedijos projektą “#100LT: kaip gimė Vasario 16-oji”, kuriame atskleidžiama 1918-ųjų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto gimimo istorija. Moderniai, interaktyviai, pasinaudojant naujosiomis technologijomis, visuomenei pristatoma tuometinė padėtis pasaulyje ir Lietuvoje, visuomeninių veikėjų diskusijos dėl šalies ateities bei visų Vasario 16-osios signatarų likimai.

2018-01-16Lietuvos žurnalistų draugijos premija skirta VDU profesoriui Liudui Mažyliui

Lietuvos žurnalistų draugijos įkurta premija ,,Kelyje į Vilties prezidento Lietuvą“ (Stasio Lozoraičio premija) šiemet buvo skirta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, kuris 2017 m. kovo 29 d. Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve surado nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo originalą. Sausio 11 dieną apdovanojimas buvo įteiktas Kaune, istorinėje Prezidentūroje. Pasveikinti laureatą, ypač išgarsėjusį nuostabiu radiniu – Vasario 16 -osios Aktu – Vokietijos archyve, susirinko kolegos, draugai, žurnalistai, Sąjūdžio laikų bendražygiai.

2018-01-14A. Siaurusevičius: „Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų”

Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų. Visada prisimenu tuos, kurių daugelis taip ir liks bevardžiai Sausio 13-osios didvyriai, – tai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos to meto darbuotojai, dažnai neprisimenami, kartais apspjaudyti, bet jie tuo metu buvo pagrindiniai didvyriai kartu su lietuvių tauta.

2017-12-30Daugiausia konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurų atiteko naujienų portalų žurnalistams

Gruodžio 28 dieną Aplinkos ministerijoje paskelbti ir apdovanoti tradicinio žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai. Juos pasveikino aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Šį konkursą ministerija ir LŽS surengė jau penkioliktąjį kartą. Šiemet varžėsi 18 autorių, kurie pateikė 42 darbus. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, televizijos ir radijo laidos.

2017-12-18Visuomenės apklausa: LRT teigiamai vertina 76 procentai gyventojų

Lietuvos gyventojų vertinimu, LRT žiasklaidos grupė yra patikimiausia, objektyviausia ir operatyviausia šalyje. Tokius duomenis atskleidė gruodžio pradžioje „Baltijos tyrimų“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Tyrime 76 procentai apklaustų gyventojų pabrėžė teigiamai vertinantys LRT, kaip žiniasklaidos priemonės, veiklą. LRT geriausiai vertinama pagal 5 kriterijus iš 6: tai kultūros puoselėjimas, žiūrovų ugdymas, operatyvumas, patikimumas ir objektyvumas.

2017-12-15Prasidėjo balsavimas KLIPVID konkurse: kam atiteks 6500 eurų?

Žiūrovai jau gali balsuoti už geriausią lietuvišką muzikinį vaizdo klipą. Pasirinkimas didžiulis – konkursui KLIPVID pateikti net 109 kūriniai. Juos galima rasti svetainėje klipvid.lrt.lt Jau penktąjį kartą LRT rengiamame vaizdo klipų konkurse kūrėjus dalyvauti turėtų paskatinti šiemet iki 6500 EUR išaugęs prizinis fondas. Geriausiu išrinktam klipui atiteks 2500 EUR prizas, geriausiam režisieriui 1500 EUR, metų debiutui – 1500 EUR. Daugiausia publikos simpatijų iškovojusio kūrinio autoriai bus paskatinti 1000 EUR.

2017-12-08DELFI parduoda žurnalų leidybos verslo

DELFI žiniasklaidos grupė parduoda savo žurnalų leidybos verslo dalį ir koncentruosis į internetinę žiniasklaidą, informuoja ELTA. Žurnalų leidybos verslo dalis parduodama bendrovei „GM Media Invest“, kurios 100 procentų akcijų priklauso žinomai šalies verslininkei Gitanai Markovičienei. Tarp parduodamų leidinių - žurnalai „Moteris“, „Mano namai“, „Tavo vaikas“, „Cosmopolitan“ ir „Panelė“. Kartu su jais parduodami ir tų pačių prekės ženklų interneto portalai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media