2018 m. gegužes 26 d., Šeštadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-04-26Kultūros ministerijoje įvyko diskusija apie pabėgelių įvaizdį Lietuvos viešojoje erdvėje

2018 m. balandžio 20 d. Kultūros ministerijoje įvyko susitikimas-diskusija „Išeivių iš Azijos ir Afrikos įvaizdis Lietuvos viešojoje erdvėje ir jų sociokultūrinės integracijos iššūkiai“, kurioje dalyvavo žiniasklaidos, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovai.

2018-04-24Išrinkime įdomiausią LRT žodį ar posakį

Siekdamas skatinti visuomenę domėtis ir fiksuoti viešosios kalbos vartosenos reiškinius, visuomeninis transliuotojas paskelbė LRT žodžio ir LRT posakio rinkimus. Jie pakeis anksčiau kasmet vykdavusius „Kalbos grynuolio“ rinkimus, kuriuose būdavo pagerbiami taisyklingiausiai kalbantys LRT laidų vedėjai ir žurnalistai.

2018-04-19Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 12 dalis

Sonata KUKIENĖ, 1991 metais dirbusi žurnale „Mokslas ir technika“ ir savaitraštyje „Dienovidis“, dabar – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, atsako į kolegos žurnalisto Romo Bacevičiaus klausimus.

2018-04-19Žurnalistų etikos inspektorei skundus pateikė KGB bendradarbiais išvadinti žurnalistai

Penki bendradarbiavimu su KGB apkaltinti žurnalistai pateikė skundus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl garbės ir orumo pažeidimo. Jų pavardės skelbiamos „Respublikos“ publikacijoje „Įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“.

2018-04-17LRT generalinės direktorės pavaduotoju patvirtintas Gytis Oganauskas

Džiaugiuosi prisijungdamas prie didžiausios ir profesionaliausios Lietuvoje žiniasklaidos grupėsi ir tikiuosi, kad mano patirtis bus naudinga didinant LRT turinio sklaidą ir įvairovę”, – sako Gytis Oganauskas, kurį šiandien LRT taryba vienbalsiai patvirtino LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės pavaduotoju.

2018-04-13LRT vadovų komandoje – du nauji nariai: Tomas Rytel ir Ričardas Baltaduonis

LRT vadovų komandą netrukus papildys du nauji nariai. LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovu nuo gegužės 7 d. tampa dr. Tomas Rytel, lig šiol ėjęs VĮ „Lietuvos oro uostų” Organizacinio vystymo departamento direktoriaus pareigas. Taip pat jau kitą savaitę LRT Interneto departamento vadovo pareigas pradės eiti Ričardas Baltaduonis, turintis ilgametę interneto portalų vadovavimo patirtį.

2018-04-08Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) 2017 m. ataskaita: KONSULTAVIMAS

ŽEIT teikia konsultacijas viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, taip pat kitiems asmenims, suinteresuotiems žmogaus teisėmis ir laisvėmis visuomenės informavimo priemonėse bei viešosios informacijos skleidimu apskritai.

2018-03-22Lietuvos komunikacijos asociacija: naują vardą lėmė išaugusios komunikacijos profesionalų kompetencijos (1)

Lietuvos ryšių su visuomene ir komunikacijos profesionalus vienijanti organizacija oficialiai pradeda veikti nauju vardu – Lietuvos komunikacijos asociacija. Kodėl buvo reikalingas naujas organizacijos pavadinimas, kokios šios profesijos atstovų kompetencijos, kokia jų svarba šiandieniniame pasaulyje ir kokia apskritai komunikacijos ateitis? Apie tai kalbamės su Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininke Lina Jakučioniene.

2018-03-17Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės teiginių Seimo Laikinojoje komisijoje LRT veiklai tirti

Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės teiginių Seimo Laikinojoje komisijoje LRT veiklai tirti: dvi publikacijos ir LRT komentaras.

2018-03-15Lietuvos televizijos programų struktūra pagal kilmės šalį, formą ir turinį

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, įgyvendindama Visuomenės informavimo įstatymą ir vadovaudamasi Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos numatytais reikalavimais dėl Europos kūrinių kvotų vykdymo nacionalinių televizijos transliuotojų programose, patikrino šešių žiūrimiausių Lietuvos televizijos programų vienos savaitės struktūrą nuo 2018 m. sausio mėn. 22 d. iki 28 d.

2018-03-15Komisija priskyrė UAB ,,Patikimas verslas“, leidžiančią laikraštį ,,Laisvas laikraštis“ bei valdančią interneto portalą ,,laisvaslaikrastis.lt“ , profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos

Už sistemingus Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimus Komisija nusprendė: priskirti UAB „Patikimas verslas“ (juridinio asmens kodas 303121202), leidžiančią laikraštį ,,Laisvas laikraštis“ bei valdančią interneto portalą ,,laisvaslaikrastis.lt“, profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų kategorijai.

2018-03-06Pretendentai į LRT generalinio direktoriaus postą susirungs po 2 savaičių

Uždarame LRT tarybos posėdyje antradienį paaiškėjo visi 12 pretendentų į LRT generalinio direktoriaus postą. Trys kandidatai nesutiko viešinti savo pavardžių. Atplėšus kandidatų pateiktus vokus su reikiamais dokumentais, paaiškėjo, kad kvalifikacinius reikalavimus atitiko ir į pokalbį kovo 20 d. bus kviečiami 12 kandidatų. Devyni pretendentai sutiko būti atskleisti.

2018-02-15Penkiems LRT žurnalistams – valstybiniai apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Tarp jų – ir penki LRT žurnalistai bei laidų vedėjai: Zita Kelmickaitė, Jolanta Kryževičienė, Sofija Lapėnienė, Vykintas Pugačiauskas ir Audrius Rakauskas.

2018-02-08Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie metinius rezultatus: 2017 m. – rekordinis skundų skaičius per pastaruosius 10 metų

Pernai Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba gavo 253 skundus (palyginimui 2016 m. – 203). Tai didžiausias gautų skundų skaičius nuo 2007 m.

2018-01-30„Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“ tiesiogiai transliuos susivienijusios žiniasklaidos priemonės

Kviečiame visą Lietuvą ir tautiečius, gyvenančius svetur, dalyvauti istoriniame įvykyje – stebėti „Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“, kuri bus tiesiogiai transliuojama pagrindiniuose iniciatyvos žiniasklaidos kanaluose. Konferencijos transliaciją įgyvendina DELFI ir LRT, ją taip pat bus galima stebėti portaluose „15min.lt“, „ziniuradijas.lt”.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media