2019 m. gruodžio 7 d., Šeštadienis

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas

 

2014-10-16Sveikiname kolegą Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi (4)

Sveikiname kolegą, žinomą Lietuvos žurnalistą, publicistą, muzikos kritiką, estrados ir masinių renginių režisierių Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi – spalio 30 dieną jam sukanka 70 metų.

2014-10-10Rašytojo Rolando Rastausko sukaktuvinis vakaras su nauja esė knyga „Lengvoji atletika“

Spalio 23 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojo Rolando Rastausko sukaktuvinis vakaras su nauja esė knyga „Lengvoji atletika“. Renginys, iš ciklo „Kūrybos atodangos“. Dalyvauja Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Rolandas Rastauskas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Kęstutis Navakas, knygos redaktorius Valentinas Sventickas, Dimitrijus Golovanovas (fortepijonas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Aurelija Maknytė (video).

2014-10-10Rašytojos Jelenos Eltang sukaktuvinis kūrybos vakaras

Spalio 20 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojos Jelenos Eltang sukaktuvinis kūrybos vakaras. Renginyje kartu su rašytoja Jelena Eltang dalyvaus rašytojas Vytautas Martinkus, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, „Veido“ žurnalo vyr. redaktorius Arūnas Brazauskas. Saksofonu gros Petras Vyšniauskas. Vakarą ves poetas, vertėjas Vladas Braziūnas.

2014-10-10Poeto Alfonso Maldonio kūrybos skaitymai „Balta meilės linija“, skirti poeto 85-osioms gimimo metinėms

Spalio 15 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Alfonso Maldonio kūrybos skaitymai „Balta meilės linija“, skirti poeto 85-osioms gimimo metinėms. Skaito aktorė Gražina Urbonaitė. Fortepijonu groja Šviesė Čepliauskaitė. Įžangos žodį taria literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

2014-10-03Renginys iš ciklo „Kūrybos atodangos“, skirtas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Icchoko Mero 80-osioms gimimo metinėms

Spalio 9 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks renginys iš ciklo „Kūrybos atodangos“, skirtas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Icchoko Mero 80-osioms gimimo metinėms. Vakare bus parodytas aktorės Olitos Dautartaitės monospektaklis pagal Icchoko Mero apsakymą „Tūkstantis, tūkstantis, tūkstantis mylių...“. Vakare dalyvaus rašytoja Vanda Juknaitė, literatūrologė Loreta Mačianskaitė.

2014-10-02Žurnalistas Apolinaras Juodpusis: patirties žvilgsnis meninėje fotografijoje (2)

Žurnalistų namuose veikia Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda „Portretai ir peizažai“, surengta jos autoriaus aštuoniasdešimties metų jubiliejaus proga. Tai retrospektyvinė paroda, apimanti ne vieną kūrybinį dešimtmetį.

2014-09-19Susitikimas su žurnalistikos istoriku ir teoretiku docentu Broniumi Raguočiu 85-mečio proga

Rugsėjo 23 dieną (antradienį)11.30 val. VU KF Žurnalistikos instituto „Vilniaus balso“ salėje (Maironio g. 7, Vilnius) vyks susitikimas su žurnalistikos istoriku ir teoretiku docentu Broniumi Raguočiu 85-mečio proga. Organizatoriai maloniai prašo dalyvavimą patvirtinti el. paštu info@kf.vu.lt arba tel. 8686 85 452.

2014-09-12Vakaras, skirtas rašytojo Leonido Jacinevičiaus 70-osioms gimimo metinėms

Rugsėjo 19 d. 17 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks vakaras, skirtas rašytojo Leonido Jacinevičiaus 70-osioms gimimo metinėms. Vakare dalyvaus literatūrologė, habil. dr. Jūratė Sprindytė, rašytojai Algimantas Bučys, Romas Gudaitis, Saulius Šaltenis, Rimantas Šavelis. Leonido Jacinevičiaus kūrinių ištraukas skaitys aktorius Algimantas Butvilas. Vakarą ves Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

2014-09-09“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“ (1)

“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“.

2014-09-09“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų: Visų mūsų šventė tebūnie startas ateities darbams (1)

Mielieji, gerbiamieji mūsų skaitytojai, šiandien rankose jūs laikote 100-ąjį šių metų „Gimtojo Rokiškio“ numerį. Dėl kažkada įveltos klaidos, deja, negalime pasakyti, kurį rajoninio laikraščio numerį išleidome. Manome, šis skaičius artėja prie dešimties tūkstančių. Tai per 70 redakcijos metų sukurtas, sukauptas ir su Jumis pasidalintas turtas.

2014-09-04Laikraščiui "Gimtasis Rokiškis" - 70 metų!

Rokiškio krašto muziejuje (Tyzenhauzų al. 5, Rokiškis) rugsėjo 5 dieną 16 val. prasidės laikraščio "Gimtasis Rokiškis" 70-mečio šventė.

2014-09-03Sauliaus Paukščio 50-mečiui - paroda/instaliacija DARBO KABINETAS

Paroda skirta autoriaus 50-mečiui. Vilniaus fotografijos galerija, Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19) Vilnius. Darbo erdvės imitacija, sukoncentruojant kurybinių minčių variacijas ir netikėtas fantazijas, atsirandančias susikaupimo ir įtempto darbo procese. Savotiškų nukrypimų nuo "normos" filtras, kuris, lyg aukso ieskotojo sietas - išgrynina originaliius, spontaniškus ir nuoširdžius - neplanuotus ir nesuvaidintus grynuolius - vaizdinius ir emocinius.

2014-09-01Mažosios Lietuvos fenomenas ir Donelaitis. Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms (2)

Lietuvoje, Karaliaučiaus krašte (Kaliningrado srityje), gal ir kitose šalyse vyksta iškilmingi minėjimai, Donelaitianos šventės, skirtos lietuvių grožinės literatūros klasiko ir kunigo Kristijono Donelaičio jubiliejui. Žydams švenčiausioji vieta yra Jeruzalė, arabams – Meka, mums, lietuviams, – Donelaičio žemė, ne tik Tolminkiemis, bet ir visa Mažoji Lietuva.

2014-08-14Baltarusijos „Lietuvių godos“: 20 metų su lietuviška žinia

Minime dar vieną sukaktį – sukako 20 metų, kai eina vienintelis Gudijos lietuviams skirtas mėnesinis laikraštis „Lietuvių godos“. Nors sukaktis kukli ir nusileidžia solidiems šių metų jubiliejams, ji verta mūsų dėmesio. Jau 19,5 metų prie laikraščio vairo stovinti jo vyr. redaktorė Marija Šaknienė, su šiluma ir meile pasakojanti apie laikraščio nueitą kelią ir savo skaitytojus, neslepia, jog jei ne išeivijos lietuvių, ypač Lietuvių katalikų religinės šalpos fondo JAV, parama, kažin ar „Lietuvių godos“ būtų sulaukusios šios dienos.

2014-07-25Ugdant spaudos fotografus. Fotografijos istorikui, pedagogui Virgilijui Juodakiui 80 (4)

Susirinkę į sostinės rotušę Vilniaus universiteto pedagogai ir buvę žurnalistikos studentai gražiai paminėjo savo kolegos ir mokytojo Virgilijaus Juodakio 80 metų gimtadienį. Pats jubilijatas į šventę atėjo guvus, geros nuotaikos. Nors iš prigimtiems būdamas kuklus ir nemėgdamas oficialių kalbų, jis šį renginį priėmė kaip pareigą palaikyti tradiciją, įvertinti nueitą kelią.

2014-07-2525 metų sukakties proga „Baltijos kelias“ atgims iš naujo

Virtualioje erdvėje ketvirtadienį prasidėjo interaktyvus projektas, kuris kviečia vėl susiburti tuos, kurie susikibę už rankų stovėjo „Baltijos kelyje“ prieš 25 metus. Nors prisiminimai apie „Baltijos kelią“ gyvi kiekviename iš mūsų, dabar galime juos išgyventi dar kartą. Iniciatyvos paskyroje Facebook.com/BaltijosKelias įkurta skaitmeninė archyvinių nuotraukų galerija, kurioje kiekvienas galės ne tik atgaivinti prisiminimus, bet ir pasidalinti jais – atsiųsti turimų nuotraukų iš „Baltijos kelio“. Visi paskyros lankytojai kviečiami ieškoti pažįstamų veidų – savo, artimųjų, draugų ar pažįstamų, žymėti juos, komentuoti, dalintis nuotraukomis ir prisiminimais.

2014-07-21Poetui, redaktoriui, spaudos darbuotojui Alfonsui Nykai-Niliūnui – 95-eri  (3)

Manau, kad retas, kuriam į rankas patenka Alfonso Nykos - Niliūno eilėraščių knygos, lieka abejingas. Gal būt tokių ir iš viso nėra. Ilgai Lietuvoje apie jį buvo mažai žinoma, nedaug kalbama. Nes jo poetinis talentas atsivėrė jau jam esant išeivijoje, užjūriuose. O sovietinei valdžiai tokie žmonės buvo nepriimtini, jų veikla, net kultūrinė, buvo ignoruojama.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media