2013-07-29Lietuvos pirmininkavimo pradžiai sukurtas klipas – genialus (2)
Taip, pakartosiu: klipas genialus. Tūlo, biurokratinio mąstymo lietuviui filmuko režisūrinė idėja neįkandama, deja. Kodėl? Atsakymas paprastas: trūksta asociatyvinio mąstymo. Tai mąstymas reikalaujantis drąsos matyti kitaip, nebijoti atverti horizontų, fantazuoti. Užsienio reikalų ministerija padarė klaidą išimdamas filmuką iš viešosios erdvės.
Mūsiškiai garsūs viešųjų ryšių ekspertai paslydo lygioje vietoje. Kas neįtiko?
2013-07-27Apie Baltarusijos atominės elektrinės įtaką aplinkai (8)
Baltarusijos Respublikos ambasada Lietuvoje informavo, kad 2013 metų rugpjūčio 17 dieną 12 val. Astravo (Островец) mieste esančiame Baltarusijos atominės elektrinės informaciniame centre įvyks susitikimas su Lietuvos visuomene. Susitikime dalyvaus AE specialistai. Susitikimo tema – viešai apsvarstyti paruoštą ataskaitą apie galimą Baltarusijos AE įtaką aplinkai. Ši ataskaita bus paskelbta lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.
Lietuvos piliečiai, kurie išreikš norą dalyvauti šiame susitikime, galės kreiptis į Baltarusijos Respublikos ambasadą Lietuvoje ir ten gauti nemokamas vizas.
2013-05-03Pasaulinė spaudos laisvės diena. Kodėl (ne)galima švęsti? (1)
Vakar vakare buvau unikaliame renginyje – Uzbekistano Nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių asociacija atidarė pirmąjį šiame regione Žiniasklaidos nuotolinio (on-line) mokymo centrą. Ta proga centrą simboliškai atidarė ir jame improvizuotą kelių valandų spaudos konferenciją surengė dabartinio šios šalies prezidento dukra Gulnara Karimova.
2013-01-18Apie žurnalisto saviraiškos ribas
Kontekstas – mano straipsnis, kritikuojantis beribės žodžio laivės idėją, kurią savo liūdnai garsiu pareiškimu platino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pamenat? „Vien tik už žodžius iš darbo neatleidžiu“. Kokie gi buvo tie buvusios teisėjos, o dabar kaltinamos keturiomis šiurkščiomis nusikaltimo veikomis jau Seimo narė N. Venckienės pareiškimai skirti savo kolegoms teisėjams? „Degradai, išgamos, kalės, kurvos“ ir taip toliau.
2012-10-10Europress.lt: “Patys sau pasirinkome žymiai sudėtingesnį kelią” (2)
Europos Sąjungos tema Lietuvos žiniasklaidoje atsirado dar praėjusiame šimtmetyje. Kai tik Lietuva pareiškė norą stoti į ES, pasipylė daug diskusijų apie šio politinio žingsnio naudą ir net galimas grėsmes. Stojimo kampaniją vainikavo tautos referendumas ir valdžios bei verslo mestos gausios pastangos įtikinti lietuvius, kad ES - tai neišvengiamas gėris.
2012-09-06D. Radzevičius: N. Venckienė žarsto teisinius-politinius perlus
Dar vakar rašiau apie tai, jog buvo planuota tiesioginė partijos „Drąsos kelias" internetinės TV transliacija su šios partijos lydere, buvusia teisėja, dabar kandidate į Seimą Neringa Venckiene. Internetinės TV transliacijos ar kokių nors įrašų šiuo metu anksčiau pačios partijos nurodytu adresu rasti jau nebegalima.
Kaip žinia, įstatymai partijoms draudžia turėti televiziją, juo labiau ja naudotis neturint licencijos. Apie tai rašiau aš, tai viešai naujienų portalui Delfi.lt patvirtino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos teisininkas.
2012-08-03Labiau už žurnalistus negerbiami tik… politikai. Aišku, kodėl (1)
Šiandien žurnalisto profesija yra ne tik įdomi. Ji ir sunki, ir ne visada teisingai apmokama. Ji ir dar dažniau nepelnytai kaltinama dėl įvairių visuomenės bėdų. Todėl pastaraisiais metais gerokai nukritęs visuomenės pasitikėjimas žiniasklaida ir vis dažniau girdimos pretenzijos žurnalistikai kelia įvairių minčių - kodėl ir už ką mums taip nutiko?
2012-07-27Žurnalisto darbas - nuo 500 litų "ant popieriaus" per mėnesį
Prasidėjus kalboms apie krizę vis dar tenka rasti nemažai asmenų, kurie ieško ir naujų žurnalistų savo leidiniams. Apie didžiuosius naujienų portalus nekalbėsiu, nes jie ieškodami sau darbuotojų, greičiausiai, sulaukia ne vieno kandidato, ieško žmonių dėdami skelbimus savo puslapiuose. Tačiau mane sudomino skelbimas, siūlantis darbą žurnalistui už 500 litų atlyginimą per mėnesį (neatskaičius mokesčių).
2012-07-23Dainius Radzevičius: ar viskas gerai su viešaisiais pirkimais ir spauda? Raseinių atvejis
Jau seniai domiuosi valstybės ir savivaldos santykių su spauda ypatumais, kurie atsiranda tada, kai kuri nors įstaiga perka žiniasklaidoje plotą tik todėl, kad tokiu būdu galėtų prasiskverbti su savo įstaigos „svarbiomis naujienomis" į pagrindinius puslapius. Šį kartą man pasirodė įdomus Raseinių savivaldybės paskelbtas konkursas ir peripetijos dėl jo sąlygų.
2012-05-29Savivaldybėje dirbanti „Švenčionių krašto" redaktorė nusižengia etikai
Dainius Radzevičius: kažkaip ramiai ir tyliai praslenka etikos sargų vertinimai dėl to, kad negerai yra, jog žurnalistas ar redaktorius savo tiesioginį darbą derina ir su papildomomis pareigomis politikoje ar kokioje valdžios įstaigoje. Šį kartą vėl paminėsiu Švenčionių atvejį, apie kurį pakankamai išsamiai rašiau dar 2009 metų birželį komentare apie šiame rajone žaidžiamą demokratiją.
2012-04-16 Didžiausio tiražo laikraščio sėkmės receptas – būti įvairiu ir įdomiu (1)
Laikraščių tiražai krenta, didelis PVM žlugdo verslą, mokesčiai nepakeliami, reklamos mažėja, žmonės mažiau skaito, internetas ir televizija ima dominuoti ir t.t. Tai vienos banaliausių priežasčių, kuriomis dažnai aiškinamas sunkus laikraščių gyvenimas Lietuvoje. O 180 tūkstančių (!) tiražą turinčio savaitraščio "Savaitė"vienas redaktorių Arūnas Marcinkevčius su tuo nesutinka - jo nuomone, tiražus augina įvairi ir įdomi žurnalistika, o smukdo spaudą - paviršutiniškumas ir negatyvas.