2023 m. spalio 4 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2013-10-25Leidinys „Informacinės technologijos Lietuvoje 2013“ (2)

Lietuvos statistikos departamentas parengė ir išleido elektroninį leidinį „Informacinės technologijos Lietuvoje 2013“ (lietuvių ir anglų kalbomis). Leidinyje pateikiama statistinė informacija apie informacinių ir ryšių technologijų (IT) sektoriaus produkciją ir pridėtinę vertę, IT prekių gamybą, eksportą ir importą, rinką bei naudojimą namų ūkiuose, įmonėse, valstybės valdymo, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose 2008–2013 metais. Pateikiami Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių rodikliai Europos skaitmeninėje darbotvarkėje, kurioje vertinama šalių pažanga Informacinės visuomenės plėtros srityje.

2013-10-24Vokiečių autoriaus knygos apie Gulago vaikų patirtis pristatymas Lietuvoje  (1)

2013 m. spalio 25 d., penktadienį, 17 val. Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A, Vilnius) vyks vokiečių istoriko ir publicisto dr. Meinhardo Starko naujos knygos „Gulag-Kinder. Die vergessenen Opfer“ (Gulago vaikai: pamirštos aukos) pristatymas. Knygą vokiečių kalba išleido „Metropolio“ leidykla Berlyne. Kadangi rengdamas knygą autorius nemažai bendravo su lietuvių politiniais kaliniais ir tremtiniais, po sėkmingo knygos sutikimo Vokietijoje jis atvyksta į Lietuvą ir nori pristatyti knygą Lietuvos publikai.

2013-10-23Viktorijos Daujotytės monografijos „Boružė, ropojanti plentu: prigimtinės kultūros kasinėjimai Marcelijaus Martinaičio kūryboje“ pristatymas

Spalio 24 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) – literatūrologės Viktorijos Daujotytės monografijos „Boružė, ropojanti plentu: prigimtinės kultūros kasinėjimai Marcelijaus Martinaičio kūryboje“ pristatymas. Kartu su knygos autore dalyvauja knygos redaktorius Vainius Bakas ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

2013-10-21Knygos sutiktuvėse - galimybė nemokamai pamatyti brangenybių skrynutę

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Lietuvos istorijos institutas pristato penktą “Lietuvos istorijos" tomą “Veržli Naujųjų laikų pradžia. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė 1529-1588 metais". Šia proga 2013 m. spalio 22 d., antradienį, 18.00 val. Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditorijoje rengiamos knygos sutiktuvių vakaras. Jo dalyviai turės galimybę nemokamai aplankyti tarptautinę parodą “Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių" ir pasigrožėti eksponatu, kuris liudija mokslinėje studijoje nagrinėjamą istorinį laikotarpį.

2013-10-21Išleistas metinis leidinys „Lietuvos žemės ūkis 2012“

Išleistas metinis leidinys „Lietuvos žemės ūkis 2012“. Jame pateikiama statistinė informacija apie žemės ūkį 2007–2012 m.: žemės ūkio produkcija to meto kainomis ir jos apimties pokyčiai; žemės ūkio ekonominės sąskaitos to meto ir ankstesnių metų kainomis; – pagrindinių žemės ūkio ir maisto produktų balansai ir suvartojimas, tenkantis vienam gyventojui; žemės ūkio augalų pasėliai, gyvulių ir paukščių skaičius, žemės ūkio produktų gamyba, augalų derlingumas, gyvulių produktyvumas; žemės ūkio produktų supirkimas iš gamintojų, supirkimo kainos ir jų indeksai, kitkas.

2013-10-18„Laiškai iš Vasaros 5. Besigydančiųjų nuo depresijos žmonių laiškai. Jų išgyvenimai ir patirtys“  (12)

Psichologinių knygų „Atsisveikinu su depresija“, „Depresija – mano viešnia“ autorius Jeronimas LAUCIUS „Laiškai iš Vasaros 5. Besigydančiųjų nuo depresijos žmonių laiškai. Jų išgyvenimai ir patirtys“ udarytojas kartu su psichoterapeutu Aleksandru ALEKSEIČIKU kviečia į pokalbį-susitikimą Vilniaus centriniame knygyne lapkričio 8 d. 14–16 val.

2013-10-18Išleistas metinis leidinys

Leidinyje skelbiama statistinė informacija apie kelių ilgį, transporto priemonių skaičių, krovinių ir keleivių vežimą visų rūšių transportu, krovinių ir keleivių srautus oro ir jūrų uostuose, pateikiama eismo įvykių, avarijų ir incidentų statistika bei nurodomi AB Lietuvos pašto ir telekomunikacijų paslaugų įmonių pagrindiniai rodikliai. Didžioji dalis informacijos pateikiama remiantis įmonių pateiktų statistinių ataskaitų duomenimis

2013-10-12Kvietimas į dvikalbės knygos pristatymą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (Trakų g. 10, Vilnius) spalio 16 d., trečiadienį 17:30 įvyks knygos „Österreich und Litauen. 2500 Jahre Beziehungsgeschichte. Eine chronologische Übersicht / Lietuva ir Austrija. 2500 metų santykių istorija. Chronologinė apžvalga“ pristatymas.

2013-10-11Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knygos „Aukštuolių ąžuolai“ pristatymas

Maloniai kviečiame į Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knygos „Aukštuolių ąžuolai“ pristatymą, kuris vyks 2013 m. spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius). „Aukštuolių ąžuolai“ yra trečioji Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knyga

2013-10-09Analitinės žiniasklaidos šalininkas R.Gudaitis pristato naują esė knygą

Spalio 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Chodkevičių rūmuose įsikūrusiame Lietuvos dailės muziejuje (Didžioji g. 4, Vilnius) vyks vakaras „Širdies plakimo lydimi literatūroje ir medicinoje“, kuriame rašytojas, Nepriklausomybės akto signataras ir buvęs žurnalistų etikos inspektorius Romas Gudaitis pristatys savo naujausią knygą „Piemuo norėjo Hamletu būti“.

2013-10-04I.Simonaitytės bibliotekoje pristatomas almanachas BALTIJA

Spalio 9 d. (trečiadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Almanacho „Baltija 2013“ sutiktuvės. Dalyvaus sudarytojai bei autoriai.

2013-10-04Pristatoma knyga "Žmogus laiko taikinyje. Algirdas Brazauskas draugų ir oponentų akimis"

Spalio 8 d. (antradienį) 18 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (Trakų g. 10, II a.) pristatoma knyga "Žmogus laiko taikinyje. Algirdas Brazauskas draugų ir oponentų akimis" Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas Vilius Kavaliauskas, ilgametis LR Seimo narys Česlovas Juršėnas, buvęs ministras Audrius Butkevičius Renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

2013-09-28Pristatyta turisto žinyno „Atrask Lietuvą“ skaitmeninė versija

Pavasarį LVPA išleido turisto žinyną „Atrask Lietuvą“, kuriame pristatė 80 įspūdingiausių, reikšmingiausius ir įdomiausių objektų, kuriems atgauti žavesį ar atsirasti padėjo LVPA administruojami Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektai. Pasaulinės Turizmo dienos proga LVPA pristatė Lietuvos žmonėms ir mūsų šalies svečiams „Atrask Lietuvą“ skaitmeninius tęsinius – elektroninį žinyną, garsinę knygą bei mobiliąją aplikaciją.

2013-09-24Kultūros ministerija skyrė dalinį finansavimą 2013 m. užsienio literatūros vertimų projektams įgyvendinti

Kultūros ministerija 2013 m. birželio 28 d. – rugpjūčio 7 d. skelbė užsienio literatūros vertimų projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų 2013 m. konkursą. Konkursui buvo pateikti 38 projektai. Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu dalinis finansavimas (200 000 Lt.) yra skirtas 18 projektų įgyvendinimui.

2013-09-16Knygos „Laiškai iš Vasaros 5” pristatymas (1)

Rugsėjo 20 d. 15 val. kavinėje „Pas Erlicką“ įvyks knygos „Laiškai iš Vasaros 5.. Besigydančiųjų nuo depresijos žmonių laiškai. Jų išgyvenimai ir patirtys“ bandominės sutiktuvės. Knygą sudarė žurnalistas, rašytojas J. Laucius ir psichoterapeutas A. Alekseičikas.

2013-09-09Naujas Vytauto Česnulio kūrinys (6)

Žurnalistas Vytautas Česnulis kolegas, atvykusius į pirmąjį po vasaros susitikimą, nustebino savo darbštumu: karščio ir lietaus sąlygomis sukūrė naują knygą „Kalesninkų parapijos atgimimas“. Autorius, kaip jam jau įprasta, kruopščiai ištyrė archyvinius dokumentus ir prieš skaitytojo akis atkūrė, kaip jis įžangoje rašo, bažnytkaimį be bažnyčios. Tai padarė autorius popieriaus puslapiuose, o tikrasis atkūrėjas statybininkas ir lietuvininkas buvo Mykolas Rudzis

2013-09-05Povilas Sigitas Krivickas: su erudicijos ženklu (3)

Žurnalistas, prozininkas, publicistas, fotomenininkas, išleidęs keliolika publicistikos ir eseistikos knygų, tris romanus, visą gyvenimą jį lydi aistra meninei fotografijai, yra sukūręs keletą įspūdingų ciklų, parengęs ne vieną fotoalbumą su plačiai žinomais fotomenininkais – R. Dichavičiumi, A. Macijausku, kitais. Dabar pasirodė jo nauja knyga „Antroji ranka“ (Likimų trilogija). Tai tik vienas štrichas, bylojantis apie Povilo Sigito Krivicko kūrybą, profesinį pašaukimą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media