2023 m. spalio 3 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2014-01-02Išleisti nauji poetės Gražinos Cieškaitės eilėraščiai

Po vienuolikos metų pertraukos pasirodė vienos savičiausių lietuvių poečių Gražinos Cieškaitės naujų eilėraščių knyga “Žodžiai kaip stigmos" (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Ne vienerius metus rašyti ir į rinkinį sudėti eilėraščiai poetės kūrybą sekantiems skaitytojams bus atpažįstami temomis, stilistika, tačiau kartu jie ir išsiskiria iš kitų rinkinių.

2014-01-02Signatarų namuose pristatoma Algirdo Patacko knyga „Litua“

2014 m. sausio 3 d., penktadienį, 16.00 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Signatarų namuose (Pilies g. 26, Vilniuje) rengiamos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Patacko knygos „Litua“ sutiktuvės

2013-12-31Zigmas Zinkevičius. „Lietuviai. Praeities didybė ir sunykimas“

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras (MELC) išleido Zigmo Zinkevičiaus knygą „Lietuviai. Praeities didybė ir sunykimas“ Knygoje išsamiai aptariama pirmykštė Lietuva, davusi būsimajai valstybei pavadinimą, kitos rašytiniuose šaltiniuose minimos lietuvių žemės: Deltuva, Nalšia, Upytė, Šiauliai, Karšuva, Knituva, geografiniai žemaičių ir aukštaičių pavadinimai, aiškinama, kodėl lietuviai buvo pakrikštyti paskutiniai.

2013-12-31Išėjo „Didysis rusų–lietuvių kalbų žodynas“

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras (MELC) išleido dviejų tomų „Didįjį rusų–lietuvių kalbų žodyną“. Dviejų tomų „Didžiajame rusų–lietuvių kalbų žodyne“ pateikiama pagrindinė rusų kalbos leksika, įtraukta įvairių mokslo bei technikos sričių terminų. Pateikta taip pat senų žodžių ir tarmybių, pasitaikančių literatūroje, duodama „prastakalbės“ žodžių, kurie dėl turinio šiurkštumo, tam tikro atžarumo yra bendrinės kalbos paribyje, bet vartojami kasdienėje kalboje.

2013-12-31Naujas leidinys „Lietuvos nacionalinės sąskaitos 2011“

Lietuvos statistikos departamentas mus informavo, kad yra parengtas leidinys "Lietuvos nacionalinės sąskaitos 2011".Leidinyje pateikiami pagrindiniai metiniai Lietuvos nacionalinių sąskaitų rodikliai. Pateikiamos bendrojo vidaus produkto (BVP) ir kitų pagrindinių nacionalinių sąskaitų rodiklių laiko eilutės nuo 2000 m.

2013-12-21Knyga apie senus lietuvių papročius, burtus, apeigas ir prietarus (1)

Dienos šviesą išvydo „Minties" leidyklos išleista knyga „Lietuvių kalendorinės šventės. Iš Jono Balio palikimo". Į šią knygą sugulė J. Balio (1909-2011) surinkta medžiaga, susijusi su lietuvių kalendorinėmis šventėmis. Tai savotiška lietuvių papročių, burtų ir apeigų enciklopedija, kurioje galima rasti pačių įdomiausių ir netikėčiausių lietuvių tautosakos elementų.

2013-12-20Išėjo leidinys „Lietuvos apskritys 2012“

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad parengtas leidinys „Lietuvos apskritys 2012“. Jame skelbiama 2010–2012 m. statistinė informacija apie apskričių ir savivaldybių ekonominę ir socialinę raidą: gyventojus, išsilavinimą, sveikatos ir socialinę apsaugą, kultūrą, užimtumą, nusikalstamumą, tiesiogines užsienio investicijas, žemės ūkį, transportą, užsienio prekybą ir kt.

2013-12-19Vytautas Daraškevičius pristatė fotoalbumą „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai“ (1)

„Daugelio žmonių žinios apie Kiniją, tiek Lietuvoje, tiek Europoje yra gana paviršutiniškos, pasenusios ir netgi klaidingos", - Vilniaus universitete vykusiame fotoalbumo „Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai" pristatyme sakė vienas knygos autorių, žinomas lietuvių fotografas Vytautas Daraškevičius. Unikaliame nuotraukų albume pateikiami du požiūriai į Kiniją - lietuvio ir jo kolegos iš Kinijos Song Džendziuno.

2013-12-18Knygos “Lietuvių švietimo draugija “Rytas” pristatymas (1)

Knyga “Lietuvių švietimo draugija “Rytas” tikrai solidi. Per 200 puslapių, iliustruotų nuotraukomis tekstų, nuotraukų, iš kurių po šimto metų į skaitytoją žvelgia to meto pradinių klasių vaikų, mokytojų, lietuvybės Rytų Lietuvoje skleidėjų veidai, kaimo pirkios, glaudusios lietuviškąjį žodį...

2013-12-12Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius pristato knygą „Sudėtingas Lietuvos derybų su Maskva kelias 1990 - 1992 metais (1)

Gruodžio 13 d. (penktadienį) Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius, 402 auditorija) nuo 10.30 val. vyks Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Vytauto Stankevičiaus knygos "Sudėtingas Lietuvos derybų su Maskva kelias 1990 - 1992 metais" pristatymas.

2013-12-11Jolitos Herlyn knygos "Trys mano vieninteliai" pristatymas-susitikimas

Gruodžio 13 d. (penktadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Jolitos Herlyn knygos "Trys mano vieninteliai" pristatymas-susitikimas.

2013-12-10 Pristatyta Lietuvos politinės minties antologija

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute buvo pristatytas akademinis projektas „Lietuvos politinės minties antologija“ bei jau išleisti antrasis ir trečiasis antologijos tomai. Jie, parengti spaudai tik šį rudenį, apima brandžiausią pokario išeivijos ir sovietmečio Lietuvos politinę mintį.

2013-12-10Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymas Kaune

2013 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 17 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) vyks naujo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro leidinio – Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ – pristatymas.

2013-12-06Dalios Tamošauskaitės poezijos knygos “Vabalai" pristatymas

Gruodžio 11 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks Dalios Tamošauskaitės poezijos knygos “Vabalai" pristatymas. Kartu su knygos autore dalyvauja literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, knygos redaktorius Justinas Kubilius, leidyklos “Versus aureus" redaktorė Onutė Gudžiūnienė, tarptautinių konkursų laureatė, kanklininkė Aistė Bružaitė.

2013-12-05Ar gali auksas išnykti kaip dūmas? (2)

Leidykla „Briedis“ išleido Igorio Buničiaus knygą „Partijos auksas“. Manome, kad ši knyga sudomintų plačiąją auditoriją, nes autorius į Sovietų Sąjungos istoriją žvelgia netradiciniu žvilgsniu – per pinigų prizmę. Knygoje keliamas klausimas, kur dingo žlugus Sovietų Sąjungai joje kauptas auksas. Ar gali auksas išnykti kaip dūmas? Visus atsakymus skaitytojas ir ras šioje knygoje.

2013-12-03Edvardo Dombrovicko apsakymų ir novelių rinktinė „Tik jos liko...“.

Jonavos leidykla „Orglita“ skaitytojams pateikė literatūrinio paveldo staigmeną – pasiūlė kraštiečio Edvardo Dombrovicko apsakymų, novelių rinktinę „Tik jos liko...“. Tai prieš penkerius metus į Anapilį išėjusio Lietuvos žurnalistų sąjungos garbės nario, buvusio Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“ redaktoriaus jaunystės laikų kūryba, kada, anot autoriaus, teko rinktis - tapti geru žurnalistu ar prastoku rašytoju.

2013-11-30Šeimyninis autorių duetas – J. Baltrukonytė ir A. Kriščiūnas – pristatė pirmą bendrą knygą vaikams

Vilniuje buvo pristatyta pirmoji žurnalo „Panelės“ vyriausios redaktorės Jurgos Baltrukonytės knyga vaikams „Torčiukas ant debesėlio“, kurią išleido leidykla „Alma littera“. Gausiai susirinkę renginio svečiai ir mažieji skaitytojai aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose bei klausėsi istorijų, kaip gimė šis šmaikštus pasakojimas, kurį iliustravo Jurgos vyras – neseniai iš gastrolių su legendine grupe „Fojė“ iš JAV grįžęs būgnininkas, fotomenininkas Algis Kriščiūnas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media