2024 m. liepos 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2021-01-20Du Ažusieniai: vienas vaikšto žeme, kitas skrieja aplink Saulę  (3)

Įdomus, gal net retas susidvejinimas: vienas Ažusienis vaikšto žeme, kitas Ažusienis – asteroidas, pavadintas jo vardu, skrieja savo orbita apie Saulę.

2021-01-20Jungtinio Seimo komitetų posėdžio dėmesio centre – Lietuvai priešiškų „minkštosios galios“ projektų sklaida ir finansavimas

Sausio 19 d. Seimo Kultūros komitetas ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, reaguodami į Lietuvos kultūros tarybos sprendimą skirti subsidijas iš Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Subsidijos kultūros ir meno renginių organizatoriams, patyrusiems nuostolius atšaukus kultūros ir meno renginius ar juos perkėlus“ kompensuoti perkeltus Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms, surengė bendrą posėdį, kuriame savo įžvalgomis dėl Lietuvai priešiškų „minkštosios galios“ projektų sklaidos Lietuvoje ir jų finansavimo pasidalijo Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų, Lietuvos kultūros tarybos atstovai, Seimo nariai ir ekspertai.

2021-01-11Kartvelė S. Tabatadzė: „Lietuvių kalba apvertė mano pasaulį“

Vyrauja stiprus įsitikinimas, jog lietuvių kalba tokia sudėtinga, kad užsieniečiui ją išmokti beveik neįmanoma. Šį mitą sulaužo kartvelė Sophio Tabatadzė. Prieš daugiau nei penkerius metus anglų filologijos studentė Sakartvele atsitiktinai susidomėjo lietuvių kalba. Sakartvelė pradėjo mokytis lietuvių kalbos, keletą vasarų Vilniuje, dabartinėje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje, lankė intensyvius kalbos kursus. Sophio atvirai prisipažįsta: „Lietuvių kalba apvertė mano gyvenimą. Baigusi bakalauro studijas, kelis kartus apsilankiusi Vilniuje, išmokau gerai kalbėti lietuviškai, nusprendžiau magistrantūros studijas tęsti tik Lietuvoje“. Šį mėnesį savo rankose Sophio laikys VDU diplomatijos magistrantūros diplomą. Kartvelė Sophio puikiai kalba lietuviškai, vieną dieną ji svajoja tapti Sakartvelo diplomate Lietuvoje.

2020-12-29Apolinaras Juodpusis: Pražūtingas apsvaigimas (1)

Skaitai tokias medikų ir policijos suvestines ir galvoji, kas nutiko žmonėms? Ar neskaito, negirdi, nemato informacinių pranešimų apie itin sudėtingą pandeminę situaciją, ar niekaip neištvers per šventes nepabuvę giminių rate, kad ir kur jie būtų?

2020-12-23Berta Čaikauskaitė: „Šventinis karpis svarbesnis nei sveikas artimasis?“

Didžiosios metų šventės jau finišo tiesiojoje, todėl pasirengimas joms dabar kaip niekad įtemptas. Taip, nepaisant raginimų šiais metais susikoncentruoti į saugumą, sutikti jas santūriau, kukliau, prekybos centrai ir iki sugriežtinto karantino sąlygų, ir joms įsigaliojus, vis tiek užgulti nusidriekusių eilių. Nereikia būti perdėm įtariu, kad pastebėtum drauge besisukiojančius skirtingų namų ūkių atstovus, lyg niekur nieko aptarinėjančius geriausius dienos laimikius, didžiausias akcijas. Galima tik spėlioti, kiek skirtingų parduotuvių tokie interesantai apibėga, ieškodami pigesnės prekės ar šviežiau atrodančios žuvelės, kuri papuoš šventinį stalą.

2020-12-20Vytautas Kvietkauskas: ačiū visiems už linkėjimus pasveikti (21)

Antrą savaitę tebesigydau Antakalnio ligoninėje - plaučių uždegimas+covid. Tenka kvėpuoti su deguonies kauke. Iš draugų, kolegų žurnalistų gaunu šimtus žinučių su linkėjimais pasveikti, patarimais. Ačiū visiems. Smagu žinoti, kad nesi vienišas. Nuostabus bičiulis, dailininkas Kęstutis Šiaulytis atsiuntė itin nudżiuginusią dovaną. Piešinys, kaip iš natūros. Roberta mano gydytoja, o Domantas jos padėjėjas. Ačiū Kęstuti! Gruodžio 27 d. Vytautas Kvietkauskas atsiuntė naują, džiugią žinią: · Šiandien išaušo saulėta, puiki, viltinga diena. Sveikstu! Rytoj tikrai keliausiu namo. Beveik po trijų savaičių. Spėsiu namie papuošti eglės šaką, sutiksiu Naujuosius kaip pridera...

2020-12-19Kaip ugdyti arba sugrąžinti vaikams norą skaityti?

Beveik 40 proc. Lietuvos tėvų mano, kad jų vaikai karantino laikotarpiu, dar pavasarį įvedus nuotolinį mokymą, skaitymui skyrė mažiau laiko ir daugiau jo praleido prie ekranų. Tai paaiškėjo apibendrinus leidyklos „Šviesa“ užsakymu rugpjūtį atliktą „Norstat“ visuomenės nuomonės tyrimo rezultatus. Ar toks tėvų nerimas yra pagrįstas? Kodėl skaitymas yra svarbi ugdymo dalis? Ar įmanoma vaikus įkvėpti skaityti knygas ir ilgus tekstus?

2020-12-10Antanas Šimkūnas: Kada sužinosime visas Sausio 13-osios paslaptis?

30 metų praėjo po karinio nusikaltimo Lietuvoje 1991 metais. Tik dabar Lietuvos Apeliacinis teismas užverčia 800 tomų bylą. Sprendimą žadama paskelti 2021 m. kovo 15 d. Nuo 4 iki 14 metų nuteisti 67 nusikaltėliai, didžioji dalis už akių, prieš teismą stojo tik 2. Kadangi pagrindinius šio nusikaltimo organizatorius Rusija ir Baltarusija atsisakė išduoti, vargu, ar galima sakyti, kad visos Sausio 13-osios paslaptys jau yra žinomos.

2020-11-2610 procentų Lietuvos griežtai saugoma. Ar tai įmanoma?  (1)

Atsižvelgdama į prastėjančią ekologinę situaciją, Europos Sąjunga numatė, jog saugomos teritorijos turėtų sudaryti apie 30 proc. teritorijos. Bent trečdalis tokių teritorijų turėtų būti griežtai saugomos. Tokie tikslai iškelti naujoje Europos sąjungos biologinės įvairovės strategijoje, kuri yra Žaliojo kurso dalis. Ką tai reiškia Lietuvai ir kokie pokyčiai laukia aplinkosaugos politikos?

2020-11-19VILNIUS TECH turi naują komunikacijos vadovę- Ilmą Cikanaitę

Nuo lapkričio vidurio Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Viešosios komunikacijos direkcijai pradėjo vadovauti Ilma Cikanaitė. Ji pakeitė daugiau nei 5 metus iki šiol direkcijai vadovavusią Dovilę Juršytę, kuri rinkodaros ir komunikacijos vadovės karjerą tęsia „Erudito licėjuje“.

2020-11-17Globalios Lietuvos Apdovanojimai 2020 | Nominuokite nusipelniusius!

Globalūs lietuviai krizės akivaizdoje įrodė, kad galime būti vieningi, dosniai aukoti, rasti efektyviausius sprendimus ar atvežti sėkmingiausias užsienio praktikas. Maloniai kviečiame prisiminti šiemet nusipelniusius ir nominuoti juos Globalios Lietuvos Apdovanojimams! NOMINUOTI GALITE ČIA IKI GRUODŽIO 6 D.

2020-11-16Dr. Jono Basanavičiaus mintys apie lietuvybės gynėją genialųjį vokietį Jurgį Zauerveiną

Knygos rankraštį dr. Jonas Basanavičius kukliai pavadino „Medega D-ro Jurgio Sauerveino biografijai“. Baigė rašyti Vilniuje 1921 metais (neišspausdintas). Šaltiniai – abiejų susirašinėjimų medžiaga. Dar 1905 metais J. Basanavičius iš Jurgio Zauerveino palaidojimo miesto Gronau, Vokietijoje, parvežė į Tilžę jo rastus dienoraščius ir kitokią medžiagą, kurią paliko sutvarkyti lietuvininkų veikėjai, Vydūno bendražygei Martai Raišukytei.

2020-11-13Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras paskelbė partizanų žinyną

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atidarė naują svetainę www.laisveskovos.lt, kurioje pirmą kartą viešai skelbia išsamų Lietuvos partizanų karo (1944–1953) dalyvių sąrašą. Šis sąrašas nėra baigtinis, šiuo metu pateikta 12 799 vardų: žuvusieji kovos lauke, nuteistieji mirties bausme sušaudant ir mirusieji įkalinimo vietose. Vėlesniuose etapuose planuojama skelbti išgyvenusiųjų vardus: represuotųjų, tačiau grįžusių iš lagerių bei išsislapsčiusiųjų partizanų ir jų ryšininkų.

2020-11-09Nuotoliniu būdu lietuvių kalbos mokosi ir 18-mečiai, ir 80-mečiai

Šiemet ugdymas persikėlė į virtualią erdvę, tad Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos organizuojami Lietuvių kalbos ir kultūros kursai pirmą kartą šių metų rugpjūčio mėnesį taip pat įvyko nuotoliniu būdu. Daugiau nei aštuoniolika metų kasmet daugiau nei šimtas užsieniečių iš įvairių pasaulio šalių atvykdavo į Vilnių, kur universiteto auditorijose jiems būdavo skaitomos lietuvių kalbos paskaitos, o popiet studentai keliaudavo po muziejus, gražiausius Lietuvos miestus, dalyvaudavo kultūros renginiuose, šokdavo lietuvių liaudies šokius. Tačiau šiemet dėl pasaulinės pandemijos lietuvių kalbos ir kultūros kursų programa buvo perkelta į virtualią erdvę

2020-10-29Pajėgas jungiantys audiovizualinių industrijų klasteriai kelia ambicingus tikslus

Vienos stipriausių Lietuvos kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) organizacijų ‒ Vilniaus kino klasteris ir multimedijų klasteris „Nebula“ ‒ vienija jėgas tam, kad konsoliduotų Lietuvos audiovizualinę industriją, sustiprintų jos atstovavimą nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu ir efektyviau padėtų industrijos įmonėms didinti tarptautinį konkurencingumą. Naujo klasterio misija ‒ pasiekti, kad Lietuvos audiovizualinis sektorius taptų stipriausias Vidurio ir Rytų Europoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media