2024 m. gegužes 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2015-05-29Lietuvoje antrą kartą bus renkami geriausi metų keliautojai

Antrą kartą Lietuvoje skelbiamas nacionalinis geriausių keliautojų konkursas „Kolumbas LT“. Jis skirtas pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais, kurie keliaudami atskleidžia savo šalies grožį kitiems, įprasmina Lietuvos istorijos momentus. Konkurso metu bus išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Konkurse kviečiami dalyvauti tiek keliautojai-entuziastai, pašventę tam savo gyvenimą, tiek visi Lietuvos žmonės bei užsienyje gyvenantys lietuviai.

2015-05-27Žurnalistai kviečiami į seminarą „Kaip analizuoti neapdorotus duomenis ir juose rasti istorijas?“

“Transparency International” Lietuvos skyrius kviečia į praktinį seminarą „Kaip analizuoti neapdorotus duomenis ir juose rasti istorijas?“, kurį ves duomenų analitikė iš Nyderlandų Hille Van Der Kaa. Birželio 4 d. seminaras vyks Alytuje, birželio 5 d. - Kaune, birželio 6 d. - Vilniuje. Lietuvoje viešasis sektorius atveria vis daugiau duomenų - kokias istorijas šie duomenys gali papasakoti ir kaip jas surasti?

2015-05-26Skelbiamas trečiasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2015 (1)

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas, skelbia trečiąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2015.

2015-05-18Žurnalistų desantas Klaipėdoje irgi rinko nacionalinę žuvį. Juo tapo lynas! (4)

Kelionė į Klaipėdą ne artima, todėl prie Aplinkos ministerijos rinkomės tik saulei subrėškus. Žurnalistų, nebijančių tolimesnių kelionių ir geidžiančiu naujų įspūdžių dar yra apstu. Todėl ir susirinko smagus būrelis, kurio pagrindą sudarė klubo A (aplinkosauga) nariai. Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriaus vedėjo Vilmanto Graičiūno svetingai pakviesti netrukus jau važiavome pro mieguisto Vilniaus gatves. Važiavome į Klaipėdą padalyvauti neeiliniame įvykyje - Nacionalinės žuvies rinkimo šventėje.

2015-05-08Gerbiami kolegos žurnalistai – rinkime Nacionalinę žuvį (10)

Gegužės 8 dieną Aplinkos ministerijoje įvyko spaudos pusryčiui - projekto „Išrink nacionalinę žuvį" pristatymas. Jame dalyvavo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, viceministras Linas Jonauskas ir vienas pagrindinių idėjos autorių - žurnalistas, televizijos laidų vedėjas ir kūrėjas Henrikas Vaitiekūnas. Kviečiame ir primename, kad balsuoti už nacionalinę žuvį galite GRYNAS.lt portale.

2015-05-06Klaipėdos žurnalistų tradicija – sodinti mišką

Klaipėdos žurnalistai jau ne pirmą kartą su savo šeimomis ir bičiuliais talkina girininkijai – prieš keletą metų pasodinome apie 3000 vienetų pušaičių ir eglaičių. Uostamiesčio žurnalistai juokauja, kad prie Klaipėdos jau iš viso turi pasisodinę apie pustrečio hektaro „savo“ miško. Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška džiaugiasi talkininkais, nors jam tenka aukoti ir savo poilsio dienas. O po to dar jis turi peržiūrėti vagas, ar neįgudę talkininkai gerai susodino medelius.. Kadangi girininkas daug klaidų nerado, Klaipėdos žurnalistus jis nuoširdžiai kvietė atvykti sodinti medžių ir kitais metais.

2015-05-05Dailininkų paroda-konkursas „Laisva spauda-laisvas aš!“

Lietuvos žurnalistų sąjungos organizuojamoje dailininkų parodoje - konkurse „Laisva spauda- laisvas aš!” skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai dalyvauja Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, Savicko dailės mokyklos, Justino Vienožinskio dailės mokyklos absolventai, Lietuvos edukologijos universiteto dailės katedros studentai, laisvi menininkai. Yra ir LŽS narių. Parodos atidarymas - š.m. gegužės 8 d. LR Seime Vitražo galerijoje 14.30 val.

2015-05-04„Druskininkai“ nusileido: iš Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atsiimtas skundas, Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas dėl leidinio „Mano Druskininkai“ įsigalioja

Š. m. balandžio 28 d. Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme gautas leidinio „Mano Druskininkai“ leidėjų – Druskininkų savivaldybės tarybos, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus, Druskininkų savivaldybės administracijos ir Druskininkų švietimo centro – atsisakymas nuo 2014 metais teismui pateiktų skundų. Atsižvelgdamas į gautus prašymus Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas administracinę byla nutraukė. Tai reiškia, kad įsigalioja žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas dėl leidinio „Mano Druskininkai“.

2015-05-03ES investicijos – ilgalaikei sparčiojo interneto infrastruktūrai

Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės, įsipareigojusi pasiekti, kad iki 2020 m. visi europiečiai galėtų naudotis sparčiuoju 30 Mb/s ir didesnės spartos interneto ryšiu, taip pat ne mažiau kaip 50 proc. namų ūkių būtų užsisakę itin spartų – 100 Mb/s ir didesnės spartos interneto ryšį. „Susisiekimo ministerija, prieš pradėdama konkrečias veiklas šiems tikslams pasiekti, planuoja, kad bus rengiamas investicinis projektas, kuriame bus išsamiai išanalizuota esama ir planuojama statyti naujos kartos prieigos tinklų infrastruktūra ir teikiami pasiūlymai dėl sprendimų, optimaliausiai padėsiančių pasiekti ES iškeltus tikslus“, – artimiausiais planais dalijasi Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

2015-04-20LŽS valdybos posėdis. Svarbūs kasdienos ir švenčių klausimai

Šiandien, 2015-ųjų balandžio 18-ąją, Vilniaus žurnalistų namuose buvo surengtas LŽS valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir svečiai – Pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, taip pat Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų vadovė Inga Ruginienė. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pažymėjo, kad skirtingų šakinių profesinių sąjungų vadovus dabar jaudina tas pats klausimas – būsimasis Darbo kodeksas. Naujas socialinis modelis turėtų rūpėti ir visiems profesinių sąjungų nariams.

2015-04-18Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“

Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“, kuris skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Parodoje – konkurse kviečiami dalyvauti profesionalūs Lietuvos menininkai, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų, meno mokyklų studentai (studijuojantys ir baigę vizualinius menus), nepriklausantys menininkai bei tapantys žurnalistai. Meno kūrinius pristatyti adresu: Lietuvos žurnalistų sąjunga. Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), LT-01116, Vilnius Meno kūriniai bus registruojami iki gegužės 1 d. Dėl kūrinių priėmimo tartis iš anksto pasiskambinus į Lietuvos žurnalistų sąjungą.

2015-04-17LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai - Kipre

LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai G.Statinis, O.Nosevičienė ir K.Stalnionytė neseniai sugrįžo iš info turo po Kiprą. Tai labai įdomi sala visais aspektais, ji nuo seniausių laikų buvo Bizantijos ir Osmanų imperijų sferoje, čia nuo seno gyvena graikai ir turkai.

2015-04-12Įsibėgėja „ Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija“ (5)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos” ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ prieš keletą metų nutarė leisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Buvo paskirti ir trys redaktoriai-sudarytojai: Genovaitė Burneikienė, Vytas Urbonas ir Vytautas Žeimantas.

2015-04-10Teismas: „Lietuvos rytas“ publikacijoje apie S. V. Freakley peržengė žodžio laisvės ribas

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė dienraščio „Lietuvos rytas“ skundą Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai dėl sprendimo dalies, kuria buvo pripažinta, kad dienraštis publikacijoje apie „Snoro“ banko laikinąjį administratorių Simoną Vincentą Freakley pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą.

2015-04-10Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas svarstė Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projektą

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK). balandžio 8 d. svarstė Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo Nr. I-549 54 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1869(3), kuriuo siūloma Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos architektų sąjungos narių kūrybinės veiklos laikotarpius iki 1991 m. birželio 1 d. prilyginti valstybinio socialinio pensijų draudimo stažui.

2015-04-10Lietuvos kultūros taryba skelbia trečiąjį paraiškų teikimo etapą

Lietuvos kultūros taryba (LKT), toliau vykdydama kultūros rėmimo fondo (KRF) administravimo funkcijas, skelbia jau trečiąjį 2015 metų projektų finansavimo konkurso etapą. LKT informuoja, jog šiame projektų teikimo etape vienas juridinis asmuo gali pateikti iki 3 paraiškų. Paraiškos priimamos iki balandžio 27 d.

2015-03-29Visuomenės informavimo etikos komisijos kovo 30 d. darbotvarkė

1. I.Valatkienės, S.Gervienės, R.Budvytytės skundai dėl "Lietuvos rytas" publikacijos"Vienuolės nebaus dėl nudaigoto šuns“ (autorius V. Trainys). Papildomas nagrinėjimas. 2. K.Komskio skundas dėl informacijos, paskelbtos 2014-11-11 UAB "Laisvas nepriklausomas kanalas" LNK televizijoje transliuotoje UAB "Be tabu ir Ko" laidoje "KK2 " . 3. K.Komskio skundas ir dėl informacijos, paskelbtos 2014-11-14 UAB "Laisvas nepriklausomas kanalas" LNK televizijoje transliuotoje UAB "Be tabu ir Ko" laidoje "KK2 penktadienis".
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media