2020 m. rugsejo 25 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2013-06-25Šeštoji Mato Šalčiaus premija bus įteikta Kristinai Stalnionytei

Garsus tarpukario visuomenės veikėjas, keliautojas, rašytojas ir žurnalistas Matas Šalčius savo neilgą 50 metų gyvenimą skyrė dviem pagrindiniams dalykams – Lietuvos vardo garsinimui ir kelionėms. Tai buvo žmogus idealistas, paaukojęs savo asmeninį gyvenimą vardan pasaulio pažinimo, todėl daugelio buvo nesuprastas ir laikomas keistuoliu. Šiandien galime sakyti, kad visas pasaulis ir laikosi ant tokių, gerąja prasme, keistuolių. Žmonės keliaujantys vieni, be draugų taip pat laikomi vienišais keistuoliais, nes jiems svarbesnė yra kelionės kokybė, nei kiekybė.

2013-06-17„Auksinės plunksnos“ – jauniesiems Alytaus dailininkams

Birželio 14-ąją, per Alytaus miesto gimtadienio šventės atidarymą, Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius „Auksinėmis plunksnomis“ apdovanojo skyriaus išrinktus 2013-ųjų Metų žmones.

2013-06-12Žurnalistų viešnagė Alytuje (1)

Savaitgalyje Alytuje lankėsi sporto žurnalistų delegacija, vadovaujama laikraščio „Lietuvos rytas“ sporto skyriaus vedėjo Gintaro Nenartavičiaus.

2013-06-10Seminaras „Pensijų, pašalpų skyrimo ir mokėjimo aktualijos. Autorių socialinis draudimas“

LŽS Vilniaus skyrius š.m. birželio 14 d. (penktadienį) 14 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilniuje) organizuoja seminarą „Pensijų, pašalpų skyrimo ir mokėjimo aktualijos. Autorių socialinis draudimas“.

2013-06-07Kolegos Juozo Stasino dėka – memorialinė lenta garsiam gamtosaugininkui

Per Pasaulinę aplinkos dieną, Vilniuje, Donelaičio g. 16 buvo atidengta nauja memorialinė lenta gamtos riteriu tituluotam aplinkosaugos korifėjus Viktorui Bergui. Per iškilmes kalbėjo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas, profesorius Algimantas Stanaitis, V.Bergo kraštietis, žinomas Ukmergės gamtosaugininkas Jonas Stakauskas, kiti.

2013-05-25Klaipėdos žurnalistai atidarė vasaros sezoną

Keliauti ir patirti naujų įspūdžių labai mėgstantys uostamiesčio žurnalistai karštą gegužės savaitgalį išsiruošė į žygį vaizdingomis Klaipėdos rajono kalvomis, vadinamomis „mažąja Šveicarija".

2013-05-22Konkurso rezultatai anuliuojami

Lietuvos žurnalistų sąjungos Žurnalistinių tyrimų fondo vertinimo komisija nutarė anuliuoti konkurso „Šilumos ūkis: politinių ir ekonominių interesų įtaka visuomenei (Ukmergės atveji)“ rezultatus.

2013-05-21Paremkime LŽS Žurnalistinių tyrimų fondą

Jei jaučiate, kad šiandien Lietuvos žiniasklaidoje trūksta objektyvių žurnalistinių tyrimų ir manote, kad galime patys paskatinti šią žurnalistų veiklą prisidėdami bent simboliškai prie tokių tyrimų vykdymo, paremkite naują, iki šiol Lietuvoje analogų neturinčią iniciatyvą – LŽS Žurnalistinių tyrimų fondą.

2013-05-21Algimantas Jazdauskas: žmonės iš saulės

Vilniuje, Žurnalistų namuose buvo pristatyta žurnalisto, valstybės pripažinto meno kūrėjo Algimanto Jazdausko knyga „Žmonės iš saulės“. Kartu buvo paminėtas ir pasaulinės Raudonojo Kryžiaus (RK)organizacijos 150-metis.

2013-05-13Klaipėdos žurnalistams įteikti ŽENIA apdovanojimai

Penktadienį Klaipėdos žiniasklaidos atstovų bendruomenė išsidalino tradiciniais tapusius apdovanojimus „ŽENIA”. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Žurnalisto Entuziasto Nepriklausomo Informatoriaus (ŽENIA) apdovanojimai nusipelniusiems uostamiesčio žurnalistams buvo įteikti jau 13-ą kartą.

2013-05-10Aplankyta „Lituanicos“ žūties vieta

Kuomet paklausiau vienos grasios žurnalistės, lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno biografijų tyrėjos, ar ji lankėsi Soldine, išgirdau atsakymą, kad ji po piligrimines keliones nevažinėja, o nuosekliai dirba archyvuose su dokumentais. Tai mane ne tik nustebino, tačiau ir nuliūdino...

2013-05-10Kelios mintys pasklaidžius Baltarusijos žurnalą „Žurnalist“

Būdamas Minske pasidomėjau baltarusiškos periodinės spaudos kainomis. Pasirodo, kad laikraščiai Baltarusijoje žymiai pigesni, negu Lietuvoje. Įprasto formato, šešiolikos puslapių spalvotas laikraštis ten kainuoja apie 50-70 centų. Respublikinis laikraštis „Zviazda“, kurio korespondentu Lietuvoje dirbu jau antri metai, kainuoja 1500 baltarusiškų rublių. Tai dabartiniu kursu būtų 0,5 lito.

2013-05-07Pratęsiamas žurnalistinių tyrimų konkursas „Būk pilietiškas. Vartok atsakingai

Informuojame, kad žurnalistinių tyrimų konkursas "Būk pilietiškas. Vartok atsakingai" pratęsiamas iki 2013 m. birželio 6 d. (imtinai).

2013-05-07Kvietimas

Gegužės 7-ąją minėsime profesinę šventę. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos iškilmingas minėjimas prasidės Vilniuje, Žurnalistikos instituto kiemelyje (Maironio g. 7).

2013-05-03Žurnalistų dienose – renginiai V. Lingiui atminti

Vilniaus universiteto žurnalistikos studentai gegužės 7-10 dienomis mini savo profesijos dienas – „leŽuDi“. Šventėje dalyvaus ir britų žurnalistas Gavinas MacFyenas.

2013-04-30Tarptautinė paroda „Žiniasklaida Baltarusijoje“ ir Lietuvos realijos

Ką tik grįžau iš Minsko, kur teko susipažinti su tarptautine specializuota paroda „Žiniasklaida Baltarusijoje“. Ji vyksta kasmet, jau septynioliktą kartą. Pastaruosius du metus – kartu su tarptautiniu forumu „Telekomunikacijos, informacijos ir bankinės technologijos“. Anksčiau jos vyko atskirai, tačiau abiejų parodų rengėjai greitai suprato, kad šios parodos viena kitą papildo, kad tolimesnis žiniasklaidos plėtojimas įmanomas tik diegiant naujausias technologijas. Pasak parodų rengėjų, abi parodos nuo šiol bus demonstruojamos kartu, nes taip galima aktyviau skatinti Baltarusijoje šiuolaikinių informacinių technologijų ir interneto naudojimą spaudoje ir elektroninėje žiniasklaidoje, plėsti skaitytojų auditoriją.

2013-04-27Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – žurnalistų tapybos paroda Seime

2013 m. gegužės 7 d. 14.30 val. Parlamento galerijoje bus pristatyta Lietuvos žurnalistų sąjungos rengiama žiniasklaidos atstovų tapybos paroda „Būsenos“. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti skirtos parodos atidaryme dalyvaus ne tik Lietuvos masinių informavimo priemonių atstovai – meniškos sielos žurnalistus sveikins Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius. Parodos dalyvius specialiais apdovanojimais pagerbs Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Žurnalistų kūrybą aptars ir įvertins Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos dėstytojai Algis Lankelis ir Kristina Stančienė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media