2022 m. sausio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2013-10-10Komisija laikinai sustabdė ne Europos Sąjungoje pagamintų „PBK Lithuania“ laidų retransliavimą Lietuvoje (1)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (Komisija) spalio 9 d. svarstė televizijos programoje „PBK Lithuania“ (Pervij Baltijskij kanal - PBK) spalio 4 d. transliuotą laidą „Žmogus ir įstatymas“, kurioje buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas. Komisija, remdamasi Visuomenės informavimo įstatymu, draudžiančiu tokios informacijos skelbimą, nusprendė įpareigoti Lietuvos jurisdikcijai priklausančius retransliuotojus laikinai 3 mėn. sustabdyti PBK programą sudarančių ne Europos Sąjungos šalių laidų retransliavimą Lietuvoje.

2013-10-05Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Kultūros ir gFinansuojamos veiklos: Nekilnojamojo kultūros paveldo restauravimas, pritaikymas. Mokymų organizavimas nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistams, restauratoriams, tradicinių amatų meistrams ar jais siekiantiems tapti asmenims. Mokymų, skirtų kultūros paveldo verčių išaiškinimui, visuomenės švietimui apie kultūros paveldo išsaugojimo būtinybę ir galimybes, organizavimas. Veiklos, susijusios su taikomųjų kultūros paveldo centrų steigimu ar vystymu nekilnojamojo kultūros paveldo statiniuose. amtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“

2013-10-01Pirmasis 2013 m. pusmetis: aktyvėja atakos per mobiliuosius įrenginius ir socialinius tinklus  (2)

Pasauliniai saugumo ekspertai perspėja apie pasikeitusią kibernetinių nusikaltėlių taktiką. Per pirmąjį šių metų pusmetį pastebima tendencija kombinuotoms atakoms, vienu metu naudojant mobiliuosius įrenginius ir socialinius tinklus. Didelį nerimą kelią didelio masto atakos, vykdomos suaktyvėjusių sukčių iš Rusijos ir Rytų Europos šalių.

2013-09-28Susisiekimo ministras R. Sinkevičius: lietuvių kalba ir kultūra turi gyvuoti ir skaitmeninėje erdvėje  (1)

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros ir Informacinės visuomenės plėtros komitetų pirmininkų susitikime pabrėžė lietuvių kalbos ir kultūros tolesnio puoselėjimo visomis informacinių ryšių technologijomis svarbą. Susitikime buvo nagrinėjami aktualūs Europos kalbų ir kultūrų raidos klausimai ir valstybes vienijantys politiniai bei socialiniai aspektai.

2013-09-21Aptarti aktualūs TV programų retransliavimo veiklos reguliavimo klausimai

Š. m. rugsėjo 19 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (Komisijos) patalpose įvyko Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) iniciatyva surengta apskritojo stalo diskusija, kurioje buvo svarstomi aktualūs televizijos programų retransliavimo veiklos reguliavimo klausimai.

2013-09-21Išjungus analoginę TV, sparčiausiai populiarėja interaktyvioji televizija  (2)

Praėjus mažiau nei metams po analoginės televizijos išjungimo, tarp mokamos skaitmeninės TV vartotojų populiariausia tapo interneto tinklais teikiamos interaktyviosios skaitmeninės televizijos technologija. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos paskelbta antrojo metų ketvirčio ataskaita parodė, kad skaitmeninės interaktyviosios TV žiūrovų per metus padaugėjo daugiau nei penktadaliu (21 proc.), nors bendrai mokamos televizijos abonentų padaugėjo tik 6,7 procento

2013-09-19DELFI pristato savo etikos kodeksą (3)

Rugsėjo 18 diena DELFI redakcijai – ypatinga diena: sau ir skaitytojams pristatome DELFI etikos kodeksą. Tai bendras mūsų darbo ir audringų diskusijų rezultatas. Nes interneto tinklalapio darbo greitis, kokybė bei įvairovė, taip pat atsakomybė prieš tikrai milžinišką skaitytojų auditoriją neišvengiamai verčia mus diskutuoti apie mūsų darbo standartus. Būtent šios diskusijos vaisiai ir nugulė į mūsų etikos kodekso puslapius.

2013-09-16Oficialus atsakymas į Aidos Veželienės straipsnį “Skelbiu kultūrinę revoliuciją!” (4)

Laba diena, Jūsų internetiniame laikraštyje pastebėjome tokią naujieną/aktualiją: http://www.lzs.lt/lt/naujienos/aktualijos_354/skelbiu_kulturine_revoliucija.html Primename, kad senatvės pensijų apskaičiavimo tvarka, valstybinio socialinio draudimo įmokų dydis nustatomas Seimo priimamais įstatymais.

2013-09-12Atviras laiškas Aidai Vėželienei (6)

Žurnalistų interneto svetainėje išspausdintas (2013-08-08) straipsnis „Skelbiu kultūrinę revoliuciją“ negalėjo palikti abejingų. Straipsnyje žurnalistės A. Vėželienės pateikti faktai neatitinka tikrovės, priekaištai „Sodrai“ nėra teisingi ir pagrįsti. Žurnalistė piktinasi, kad jai, „ daugiau nei dvidešimt metų nuolat dirbusiai televizijos rinkoje, šiai dienai priskaičiuota pensijos (prognozuojama pensija – L.P.) 396 litai. Iš tų dvidešimt metų devynis metus darbo pagal autorines sutartis „Sodra“ prie stažo iš viso neskaičiuoja. Jų tarsi nebuvo.

2013-09-03Žiniasklaidoje: apkapojimas ar skalpavimas  (4)

Kai kurie žiniasklaidos atstovai, priekaištaudami Prezidentei už griežtoką reagavimą į valstybininkų prasižengimus, tai vardija „galvų kapojimu". Visuomenė, regis, nei prasižengėlių galvomis nevadina, nei atstatydinimo iš pareigų budelišku terminu nevardija. O štai žiniasklaida, pridėdama prie rašinių aprašomų asmenų nuotraukas, jų galvas įniko apkapoti, skalpuoti ar apipjaustyti. Iš kur tokia, nei šiokia, nei tokia mada ištraukta, ką ji galėtų reikšti, turbūt patys žiniasklaidininkai nežino ir negalėtų paaiškinti, tačiau mada plinta.

2013-08-17SKELBIU KULTŪRINĘ REVOLIUCIJĄ! (11)

Vieną ankstyvos vasaros dieną eidama pro SODRĄ nuspendžiau užsukti. Kaip sakoma, viena ausim buvau girdėjusi, kad galima pasiskaičiuoti prognozuojamą pensiją. Nors iki pensijos dar daugiau nei dvidešimt metų, tačiau tiek pat jau pradirbta. Ach, tas smalsumas... Nepatingėjau ir surinkau reikiamus dokumentus, o dabar jau turiu rezultatą. Prognozuojamos išvados daugiau nei šokiruojančios

2013-08-0760 kultūros paveldo objektų, pritaikytų turizmui, pritrauks beveik 3 mln. turistų (1)

Ūkio ministerija informavo www.lzs.lt, kad iki šios dienos Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšomis jau atnaujinti 24 Lietuvos kultūros paveldo objektai, 36 kultūros paveldo pritaikymo turizmui projektai dar įgyvendinami. Prognozuojama, kad užbaigus minėtus projektus per 3 metus į juos bus pritraukta beveik 3 mln. turistų. Per 2007–2013 metų finansavimo laikotarpį kultūros paveldo projektams bus paskirstyta 275,22 mln. Lt ES lėšų.

2013-08-06Vėl renkamas geriausias filmas apie Lietuvos gamtą (4)

Filmus šiemetinei Petro Abukevičiaus premijai gauti galima siūlyti iki rugpjūčio 26 dienos. Šią kasmetinę premiją už geriausią metų filmą apie mūsų šalies gamtą 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija žymiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Pretendentus premijai gauti gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys.

2013-07-29Ar norite vykti į žurnalistinių tyrimų keliones įvairiose Europos šalyse? (2)

Gerbiami žurnalistai, siūlome Jums puikią galimybę vykti į žurnalistinių tyrimų keliones įvairiose Europos šalyse ir konferenciją Ukrainoje. Iš Vokietijos koordinuojamas tarptautinis žurnalistų tinklas „n-ost“ jau devintąjį kartą organizuoja metinę žiniasklaidos konferenciją Rytų Europos tema. Šįkart dėmesys bus sutelktas į išorinę Europos Sąjungos sieną bei situaciją jos teritorijoje, prabėgus beveik dešimčiai metų nuo didžiausios ES plėtros bangos

2013-07-18Vidui Mačiuliui - Petro Babicko premija (7)

Yra dalykų, kurių negalima apeiti. Pradėjęs redaguoti LŽS internetinę svetainę, pastebėjau, kad liko nepaminėtas vienas gana reikšmingas įvykis. Todėl, nors ir pavėlavus, noriu mūsų žurnalistinei šeimai pranešti gerą žinią – mūsų kolega, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis apdovanotas Petro Babicko premija.

2013-07-16Ar turime žurnalistą, vertą Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos? (4)

Kultūros ministerija paskelbė kvietimą kūrybinėms sąjungoms, asociacijoms ir kitiems juridiniams asmenims siūlyti kūrėjus, kurie pretenduotų gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją. Šios premijos teikiamos kasmet nuo 1989-ųjų už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios kultūros ir meno premijos. Premijos laureatais yra tapę ir keletas žurnalistų bei su žurnalistika susijusių kitų profesijų atstovų.

2013-07-14Kūrybos komunikacijos ir Žurnalistikos stojamųjų egzaminų – kūrybinių konkursų rezultatai (1)

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete surengti du stojamieji egzaminai – kūrybiniai konkursai į Kūrybos komunikacijos bakalauro studijas ir į Žurnalistikos bakalauro studijų programą. Į Kūrybos komunikacijos studijų programą egzaminą norėjo įveikti 175, į Žurnalistiką – 121 pretendentas
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media